Profile cover photo
Profile photo
asia fan
1 follower
1 follower
About
Posts

Post has attachment
تهویه در گلخانه ها
اثرات زيان بار دمای بالا به صورت های مختلفی از جمله عدم استحكام ساقه، كاهش اندازه گل، تأخير در گلدهی و حتی مرگ جوانه نمايان می شود . همچنین زمانی كه درجه حرارت بيرون كمتر از درجه حرارت داخل گلخانه است، جذب گرمای خورشيد دمای گلخانه را تا حد زيان باری افزايش می دهد. از طرفی دیگر دما و رطوبت بالا و عدم تهويه مناسب در گلخانه محيط بسيار مساعدی را برای رشد و نمو قارچ های بيماری زا فراهم می آورد. در گلخانه ها تهويه برای كاهش درجه حرارت، تأمين گاز كربنيک و تنظيم رطوبت نسبی انجام می شود. سرعت جابجايی هوا بر حسب متر مكعب هوا در دقيقه اندازه گيری می شود. ضرورت تهويه برای كاهش درجه حرارت برای جلوگيری از كاهش رشد و بار دهی بوته ها می باشد. زيرا افزايش درجه حرارت از 35-30 درجه سانتی گراد باعث آسیب رساندن به گیاهان می شود.

http://asiafanco.com/Cms/General/DisplayPost/0e5d3f35-f74a-4660-998d-17e62d6451fd
Add a comment...

Post has attachment
پر مصرف ترین فن مورد استفاده در مرغداری ها

فن حلزونی

در فن های حلزونی هوا به صورت شعاعی جریان می یابد. به این صورت که هوا از قسمت مرکزی فن وارد می شود و با توجه به انحنای پره های فن سانتریفیوژ در راستای شعاع فن به صورت گریز از مرکز از آن خارج می شود. با در نظر گرفتن روند جریان هوا، این فن ها می توانند تولید فشار مثبت کرده و جریان مکش و دم بالایی ایجاد نمایند. از این نوع فن ها در انواع مکنده و دمنده استفاده می شود. عمده کاربرد این نوع از فن ها در صنایع می باشد ولی در صنایع مرغداری هم مورد استفاده هستند. لازم به ذکر است که این نوع از فن ها در مقایسه با فن های محوری صدای کمتری تولید می کنند.
http://asiafanco.com/Cms/General/DisplayPost/b8343fb2-8fe9-4cb3-acc8-bcf0fa839fdf
Add a comment...

Post has attachment
سیستم‌ های تهویه در مرغداری ها
در سالن های پرورش طیور برای تأمین اكسیژن، دفع رطوبت، آمونیاک و نگهداری درجه حرارت مناسب باید به طور مرتب هوا در جریان باشد. جریان هوا باید در تمام نقاط سالن یكنواخت باشد و همینطور به یک سمت باشد. این كار به وسیله سیستم های تهویه در سالن های پرورش طیور انجام می گیرد. هر سیستم تهویه از دو قسمت هواده و هواكش تشكیل می شود.

بر حسب مكانیسم، سیستم های تهویه دارای انواع مختلفی است که در ادامه به معرفی آن ها می پردازیم.
http://asiafanco.com/Cms/General/DisplayPost/2cf445c5-aa67-4ce1-aa18-c36073bdd1a2
Add a comment...

Post has attachment
هواگستران آسیا
آشنایی با فن ها:
هواساز، وسیله ای به منظور تهویه هوا در محیط های بزرگ و پر جمعیت می باشد که در مکان های عمومی و مکان های سر پوشیده مورد استفاده قرار می گیرد. این وسیله به کمک هواکش به جابجایی هوا در محیط می پردازد و از طریق فیلترهای موجود در محل ورودی هوا، هوایی پاک و عاری از ذره تولید می کند.

کویل های سرمایشی و گرمایشی* موجود در هواساز، موجب تولید هوای گرم و سرد در فصول مختلف می شود که این امر سبب می شود تا این وسیله به عنوان برترین وسیله سرمایشی و گرمایشی در عصر حاضر، معرفی گردد.
http://asiafanco.com/Home/FanCentrifuge
http://asiafanco.com/Home/DamFesharGhavi
http://asiafanco.com/Home/HavakeshGolkhane
http://asiafanco.com/Home/HavakeshMorghdari
http://asiafanco.com

http://asiafanco.com/Cms/General/DisplayPost/f674b383-3dbc-4de2-b5a1-704758ec9885
Add a comment...
Wait while more posts are being loaded