Profile cover photo
Profile photo
Koalice proti palmovému oleji
32 followers -
Podpůrná stránka Koalice proti palmovému oleji | http://stoppalmovemuoleji.cz/
Podpůrná stránka Koalice proti palmovému oleji | http://stoppalmovemuoleji.cz/

32 followers
About
Koalice's posts

Post has attachment
Rozjeli jsme dobročinnou kampaň na potisk a prodej triček. Výtěžek půjde na projekt na Borneu do Save Balikpapan Bay -> Zátoka nosatých opic.

POSPĚŠTE SI. Kampaň je časově omezená. Zisk bude z každého prodaného dámského kusu 120,, z pánského 90,. Kampaň je označená jako dobročinná, tzn., že si tričko můžete zakoupit za více, než je stanovená cena. Celá tato částka navíc jde na projekt!

http://www.quickshirt.cz/kampan/pekac-bez-palmace
http://www.quickshirt.cz/kampan/poctiva-buchta-bez-palmace

POZOR! Tisknout se bude, jen když triček s jedním motivem bude zakoupeno 30+. V opačném případě Vám peníze budou vráceny.
Děkujeme každému, kdo bude sdílet nebo pošle ostatním emailem, ještě více pak těm, kdo si tričko koupí :).

Post has attachment
Added photos to Benefiční koncert za pralesy + workshop.

Post has attachment
Dne 1. 3. 2017 proběhne benefiční koncert v prostorách Galerie U Mloka. Z Prahy přijede zahrát Tomáš J Holý, český kytarista, silně inspirován mistry perkusivní akustické kytary, takovými jako Andy McKee nebo Michael Hedges, a také milovník post-rockových kytarových ploch.

Koncert bude hudební ozvěnou k prvnímu mezinárodnímu Dni bez palmového oleje, který proběhne 1. února z iniciativy Koalice proti palmovému oleji. Ta je nezávislou platformou jednotlivců a organizací, jako je třeba i olomoucký Český svaz ochránců přírody Arion.

Výtěžek z koncertu bude použit na projekty k ochraně ohrožených ekosystémů v Indonésii a to konkrétně v Zátoce nosatých opic, pojmenované podle jedinečných, srandovně vypadajících kahau nosatých. Místo je totiž ohroženo těžbou a vypalováním pralesů, především kvůli plantážím palmy olejné.

Koncert začíná ve 20:00, ale kdo přijde dřív, bude se moci zúčastnit workshopu – potisku trička s originálními obrázky.

Více informací o celé kampani a problematice se zájemce dočte na webových stránkách www.stoppalmovemuoleji.cz, www.zatokanosatychopic.cz či www.csoparion.cz případně nás může sledovat na facebooku. Věříme, že si návštěvník užije jedinečný hudební poslech v příjemné sklepní atmosféře galerie.

Těšíme se naviděnou!

Post has attachment
PRVNÍ ONLINE FESTIVAL ODSTARTOVAL!

Zajímá vás, jak výběrem jídla ovlivňujeme planetu? V rámci online festivalu můžete shlédnout 12 dokumentárních filmů ze Země na Talíři • Filmový Festival z Francie, Belgie, Itálie, USA, Slovenska a dalších zemí.

🎧 Tak nasaďte sluchátka nebo zapojte bedničky, pozvěte kamarády a rodinu, udělejte si pohodlí a užijte si tu smršť skvělých filmů o odpovědném přístupu k potravinám!

Vše probíhá za spolupráce Jíme jinak na stránce: www.jimejinak.cz/festival.

Post has attachment
Added photos to Den bez palmového oleje.

Post has attachment
Dnem bez palmového oleje navazujeme na úspěšnou akci Den, kdy řekneme firmám, že tu nechceme jejich výrobky s palmovým olejem, která se konala před rokem - 1. února 2016.

Od té doby se toho událo hodně a my Češi jsme se tak stali vzorem pro celou Evropu. Podařilo se nám problematiku palmového oleje dostat do povědomí dvou třetin populace České republiky, některé firmy se nám podařilo přesvědčit, aby od palmového oleje zcela ustoupily, a některé jej alespoň omezily či hledají alternativy. To, že to opravdu jde, nám dokazují například tyto firmy: http://stoppalmovemuoleji.cz/firmy_bez_po.php. Nejen výrobci, ale i restaurace, školy nebo třeba zoologické zahrady zcela vyřadily výrobky s palmovým olejem ze své nabídky a šíří informace o této problematice, ať už popisem výrobků nebo v rámci vlastních osvětových aktivit. I značná část nás občanů se začala celoročně vyhýbat produktům s palmovým olejem a vznikly tak pro přehlednost a snadnější nákupy i vyhledávače, kde jsou výrobky bez palmového oleje uvedeny: http://stoppalmovemuoleji.cz/bbpo.php nebo https://www.bezpalmovehooleje.cz/
Ale hlavně - tento Den bez palmového oleje je připomínkou toho, co se událo a co je zapotřebí ještě udělat. Je připomínkou naší globální odpovědnosti. Je totiž na každém z nás, jestli aktivně ovlivníme dění na druhé straně planety. Prosíme vás proto, zkuste jeden den, klidně i dva, tři, pět nebo také každý den žít bez palmového oleje – bez výrobků, které ho obsahují. Pomůžete jak svému zdraví, tak i přírodě a nakonec zjistíte, že navíc i ušetříte, protože tolik zbytečností s palmovým olejem vlastně ani k životu nepotřebujete. Pojďme také znovu napsat firmám, které se za tu dobu nepolepšily. Zde je aplikace, se kterou je to nyní mnohem jednodušší: http://bezpalmaku.cz/napis-vyrobcum/

Ti , co nejsou do problematiky palmového oleje zatím natolik zasvěceni, si mohou prohlédnout zajímavý dokument Zelená poušť, který popisuje dopady produkce pěstování palmy olejné na indonéskou přírodu i obyvatele: https://www.youtube.com/embed/god62gLOx_4?rel=0. Pokud vás toto téma zajímá více, podívejte se na http://stoppalmovemuoleji.cz/, kde najdete zajímavé publikace k přečtení či stažení.

Post has attachment
HEJNICE (FRÝDLANT): 26. ledna přijďte na Střední školu hospodářskou a lesnickou na přednášku o výzkumu a ochraně těchto vzácných lidoopů v nezvyklém prostředí horského lesa na severu Sumatry s primatologem Mgr. Stanislavem Lhotou, Ph.D., výzkumným pracovníkem ZOO Ústí nad Labem a České zemědělské univerzity.

Vstup zdarma

Přihlášky zasílejte do 23. 1. 2017 na e-mail: objednavka@strevlik.cz

Více na: http://www.strevlik.cz/aktuality/id:23077/Orangutani,-co-jedi-sisky-a-zaludy

Post has attachment
PRAHA: 12. ledna v rámci cyklu přednášek k expozici Archa Noemova nahlédneme do života jednoho z našich nejbližších příbuzných.

Orangutan sumaterský je kriticky ohrožený druh lidoopa, který může zmizet z povrchu zemského dříve, než odhalíme všechna jeho tajemství. O výzkumu a ochraně těchto vzácných lidoopů v nezvyklém prostředí horského lesa na severu Sumatry bude hovořit primatolog Stanislav Lhota, výzkumný pracovník Zoo Ústí nad Labem a České zemědělské univerzity v Praze.

Vstupné 50 Kč

Více na: http://www.nm.cz/Prirodovedecke-muzeum/Akce-PM/Orangutani-co-jedi-sisky-a-zaludy.html

Post has attachment
Added photos to Výstava Na čem se smaží Indonésie.

Post has attachment
BRNO: Od pondělka 9.1. do 31.3. najdete putovní výstavu Na čem (se) smaží Indonésie, ukazující dopady pěstování palmy olejné na indonéské životní prostředí a životy místních obyvatel, v přístupové chodbě do Rajského dvora Vojenské nemocnice (budova A - http://www.vnbrno.cz/dokumenty/planek/plan_arealu.jpg).
Wait while more posts are being loaded