Původně jsem měla v plánu litovat, že jsem si na Festivalu francouzského filmu nevybrala žádný film ve francouzštině, mojí volby jsem ale v žádném případě nelitovala.

Melancholia. Film anglicky s nevelkým procentem dialogů, které ale vůbec nechyběly, protože vizuální dojem z filmu v kombinaci se skvěle zvolenou hudbou vám pomohly se skvěle vžít do popisovaných situací ještě lépe než, kdyby toho mělo být docíleno ubohými dialogy, na které jsme zvyklí z amerických filmů.

Zajímavě pojatý katastrofický film, kde o samou katastrofu jde více méně jenom kvůli jejímu dopadu na psychiku malé skupinky zúčastněných, vedle vědecko-fantastických katastrofických filmů, kde jde jen o co největší množství efektů, je v tomhle filmu prostě opět něco víc.

Přijde mi skvělé, jak vás tento film pohltí. Je vlastně velmi děsivý, už od samého počátku jste v nejistotě, nevíte, jestli jste v realitě nebo ve snu. Kamera byla po celý film lehce roztřesená, což ve mě umocňovalo stresový dojem z něj. Tento film na mě osobně zapůsobil a "vyděsil" mě mnohem víc než jakýkoliv katastrofický film, se spoustou vědeckých teorií, kterým nikdo nevěří a nerozumí. Tady tyhle informace nebyly, oni a ani my jsme vlastně přesně nevěděli, co se děje, byli jsme absolutně odkázáni na to, co vidíme, co si myslíme, nikdo nám nic nepodstrkoval ani nevnucoval. Z běžných katastrofických filmů jsme zvyklí na to, jak se hrdinové dozví o tom, co se děje, co se děje na druhém konci planety ale tady ne. Žádné titulky v novinách, televizní komentáře, články na internetu, nevěděli jsme ani, co se dělo byť jen o kilometr dál. Byli jsme uvězněni v jejich prostředí v jejich realitě a ani my ani oni se nemohli nikam schovat, nikam utéct.

Byl to skvělý film. Jeden z nejlepších, který jsem kdy viděla. Samozřejmě pochybuji, že se všem líbí, řekla bych, že hodně lidem prostě nesedne, že ho nepochopí a neosloví je. Na mě ale velmi zapůsobil. Nedoporučuji ale koukat na něj doma na počítači, tohle stejně jako mnoho dalších filmů je třeba vidět v kině.
Shared publiclyView activity