Profile cover photo
Profile photo
Eliphal Burnstein
171 followers -
Madly in love. We are pregnant!!!
Madly in love. We are pregnant!!!

171 followers
About
Posts

Post has attachment
אני שוב נוחת פה עם חברי הטוב אנטון צ'כוב.
מספר טעימות מקובץ סיפורים נוסף.

Post has attachment
Антон Павлович Чехов / Черный монах

אם להפציע, אז עדיף עם צ'כוב. :)

ספריו (של צ'כוב) רוויים טוב-לב מופלג – הוא לא הפך את טוב-הלב למצע ספרותי או לקרדום-לחפור-בו; היה זה הגוון הטבעי שבו נצבע כשרונו" (ו' נבוקוב, "הרצאות על הספרות הרוסית")

Post has attachment
Степь / Антон Павлович Чехов

הסיפור הזה הוא ללא ספק סיפור על טבע, על הערבה, ועל משקל האמירה "תמונה שווה אלף מילים", הרי שכל פסקה בו שווה אלפי תמונות. וכאן אי אפשר שלא להיזכר באמירתו של אוסקר ווילד שטען שהטבע מחקה את האמנות. אין טעם להתווכח על נכונותה של אמירתו זו, אבל אם אכן צדק, אזי הערבה של צ'כוב נבראה אחרי שקראה את ספריו.

הסיפור הזה הוא על טבע האדם שמוצג בו כאינדיבידואל גם כשהוא צועד בשיירה של סוסים, עגלות ורכּבים, גם כאשר הוא נתקל באנשים אחרים, גם כאשר הוא מתמודד עם איתני הטבע, אך בעיקר כאשר הוא מתמזג בו, הופך להיות חלק בלתי נפרד ממנו ושואב ממנו את עצמתו.

לספר מצורפת אחרית דבר של פרופסור דימיטרי סגל, הסבר מרתק לא פחות מיצירה עצמה, הכולל את מכתב ההוקרה שקיבל צ'כוב בעקבות פרסומה מדימיטרי גריגורוביץ': "יש לך כישרון אמיתי, כישרון המבליט אותך מבין שאר אנשי הספרות בדור החדש ושם אותך מעליהם... אני סבור שייעודך הוא לכתוב יצירות מצוינות בהחלט, יצירות אמנות ממש. תחטא חטא מוסרי גדול אם כנגד הציפיות לא תשכיל למלא ייעודך זה. רק דבר אחד נחוץ כדי להשיג זאת: כבוד כלפי הכישרון שלך, כישרון שרק יחידי סגולה ניחנים בו".

ציטוטים, חוו"ד ומספר מילים משלי.

Post has attachment
על הספר ומתוך הספר.

אם הפוסט לא מופיע, פשוט צאו וכנסו שוב. לא יודע למה גוגל מתעלל בי ככה.

Post has attachment

Post has attachment
העובדה שאני מסוגל לשלוף ציטוטים מופלאים מספר ממנו לא נהניתי, אינה קשורה לאכזבה שלי מספרה של גלבוע. לחילופין, אילו נתבקשתי להסביר מדוע סיימתי אותו ולא הפסקתי לקרוא באמצע, לא הייתי מוצא שום הסבר המניח את הדעת. כנראה זאת תכונה של אופי. אני לא עוזב את הספרים שאני מתחיל, בטח ובטח לא כאלה שקיבלו ביקורות כל כך חיוביות, אבל הספר הזה הצליח לאכזב אותי מכל הבחינות. הסיפור מתאר אישה גועלית, שמאשימה את כל העולם בטעויותיה, במיוחד את הגברים, ונוקמת בהם מגורד שחקים של גורלה המר; הוא כתוב בשפה לא זורמת, כמעט בלתי ניתנת לקריאה ואין לו פואנטה. מה המבקרים המשבחים ראו בו, איני יודע, אבל תחושת הבטן שלי אומרת שהרמיזה האולטרה פמיניסטית שבו התאימה לצו האופנה של המאה ה- 21, הרואה באישה יצור חסר אונים שלא מסוגל לשאת בחלקו באחריות מול הגבר. כששתי נשים טועות, האשמה מתחלקת ביניהן שווה בשווה, כאשר גבר ואישה טועים, הגבר הוא האשם והאישה היא קורבן, אם לא של הגבר, אזי של הנסיבות.

Post has attachment
אני תורם כל שנה. יש שם אופציה לתרום 15 ש"ח בלבד. מחיר של חפיסת סיגריות.

תודה על תרומתך בסך ₪ 50.00 לקרן ויקימדיה. קרן ויקימדיה היא ארגון ללא כוונת רווח התומך בוויקיפדיה ובפרויקטים אחרים של ידע חופשי. אנו פועלים לבניית המאגר הגדול והמקיף ביותר של ידע חופשי בעולם.

אנו מאמינים שידע הוא אחת מזכויות האדם היסודיות. האנושות דוהרת אל העתיד הדיגיטלי, ואנו זקוקים למרחבים ציבוריים פתוחים ונגישים שיאפשרו גישה למידע מקוון. ויקימדיה היא מרחב כזה. ויקיפדיה מעבירה ידע חופשי לבני אדם, על־ידי בני אדם, במאות שפות בכל רחבי העולם.

האנשים שקוראים ועורכים את ויקיפדיה במהלך השנה פרושים על פני כל היבשות, כולל אנטארקטיקה. קרוב לחצי מיליארד בני אדם מבקרים בוויקיפדיה מדי חודש למטרות מגוונות, החל בשימור מורשת תרבותית, דרך שיפור זיהוי מוקדם של סימני מחלת הסרטן וכלה באיסוף מידע לצורך הכנת שיעורי בית. הם באים ללמוד. והם נשארים, ומגלים עולמות חדשים.

כל אחד יכול להיות ויקיפד. אם לא מצאת בוויקיפדיה משהו שחיפשת, באפשרותך להוסיף אותו בעצמך. הערכים, המילים, התמונות והנתונים נוצרים על־ידי קהילה מגוונת של אנשים המתנדבים לחלוק את הידע שלהם עם העולם.

מדי יום אנו שואלים את עצמנו כיצד נוכל להגדיל את השפעתנו ולהבטיח שוויקיפדיה ומשפחת הפרויקטים המלווים אותה יהיו מדויקים יותר, עשירים יותר ונגישים יותר מחר מכפי שהיו אתמול. התרומה שלך מסייעת לנו להשיג מטרה זו.

בזכותך אנחנו ממשיכים לצמוח ולהשפיע. תודה.

קרן ויקימדיה

מעסיקים רבים מבטיחים לתרום כמה שהעובדים שלהם תורמים: אנא בדקו אם בחברה שלכם יש תכנית התאמת תרומות.

לידיעתך: תרומתך מספר CNTCT-15591129 ב־2016-06-14 הייתה בסך ₪ 50.00.

מכתב זה יכול לשמש הוכחה לתרומתך. לא סופקו טובין או שירותים, מלאים או חלקיים, תמורת תרומה זו. קרן ויקימדיה (.‎The Wikimedia Foundation, Inc), היא תאגיד ללא מטרות רווח עם פטור ממס מסוג ‎501(c)(3)‎ בארצות הברית. כתובתנו היא ‎149 New Montgomery, 3rd Floor, San Francisco, CA, 94105, US. מספר פטור ממס בארה"ב: 20-0049703.

Post has attachment

Post has shared content

Post has attachment
היו רק שתי אפשרויות. או שגופה בגד בה או שלקחה כדורים, ולא רציתי לדעת את התשובה, כי אף אחת משתיהן לא היתה מספרת את הסיפור האמיתי. בטי מתה מלב שבור. יש אנשים שצוחקים כשהם שומעים את הביטוי הזה, אבל זה מפני שהם לא יודעים דבר על העולם. אנשים מתים מלב שבור. זה קורה כל יום, וזה ימשיך לקרות עד קץ כל הימים.
Wait while more posts are being loaded