Profile cover photo
Profile photo
İstanbul Teknik Üniversitesi
394 followers -
Asırlardır Çağdaş
Asırlardır Çağdaş

394 followers
About
Posts

Post has attachment
Yeni müzikler keşfetmek için,
Ekşi Sözlük Melodik Veritabanı

http://www.eksimelodi.com/
Photo
Add a comment...

Post has attachment
Makinistanbul 17-18-19 Mart'ta İTÜ Gümüşsuyu Kampüsü'nde!

İstanbul Teknik Üniversitesi Endüstriyel Proje Geliştirme ve İşbirliği Kulübü tarafından 9.’su düzenlenecek olan mesleki gelişim organizasyonu “Makinistanbul”  bu yıl 17-18-19 Mart tarihlerinde düzenlenecek.
Add a comment...

Post has attachment
İTÜ'den Deprem İçin Sarsma Masası

İTÜ koordinatörlüğünde tamamen yerli kaynaklarla üretilen, yapı ve deprem mühendisliği alanlarında eğitim ve araştırma amaçlı kullanılacak ‘Sarsma Masası’ hizmete açıldı.
Add a comment...

Post has attachment
Türkiye'de Bir İlk

Türkiye İhracatçılar Birliği’nin İstanbul ve Akdeniz birimleri tarafından bu yıl üçüncüsü düzenlenen Kimya Mamülleri Sektörü Ar-Ge Proje Pazarı yarışmasında dünyada ilk defa tek reaksiyonda gerçekleşen, yüzey alanı piyasada bulunan eşdeğerlerinden daha büyük olan dolgu maddesi projesi ile üçüncülük ve en fazla katkı sağlayan öğrenci ödüllerini bu yıl İstanbul Teknik Üniversitesi Kimya Bölümü doktora öğrencisi ve aynı zamanda araştırma görevlisi Ömer Suat Taşkın kazandı.
Add a comment...

Post has attachment
İşte İstanbul`un Gürültü Haritası

Yıldız Teknik Üniversitesi, İTÜ, Mimar Sinan ve Beykent Üniversitesi öğrencilerinin beraber gerçekleştirdiği deney kapsamında, İstanbul`un ses haritasına göre en gürültülü yer Maslak, en sessizi ise Sarıyer oldu.
Add a comment...

Post has attachment
İTÜ Kars’ın tarihi dokusunu ortaya çıkaracak


İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) Rektörü Prof. Dr. Mehmet Karaca, Kars'ta incelemelerde bulundu.
İstanbul Teknik Üniversitesi'nden gelen heyet, Kars'ta bulunan tarihi mekanları gezdi. Tarihi mekanlarla ilgili bilgiler alan İTÜ Rektörü Prof. Dr. Mehmet Karaca, ziyaretlerinin amacının birlikte ciddi bir proje yaparak tarihi yerlerin gün yüzüne çıkarmak olduğunu söyledi.
Add a comment...

Post has attachment
Add a comment...

Post has attachment
KADINLA ERKEĞİN İKTİDAR MÜCADELESİ: “ŞİDDET”

İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) Gönüllülük Kulübü tarafından organize edilen, gönüllülük, sosyal sorumluluk, sosyal girişimcilik, çevresel ve toplumsal sorunların ele alındığı Gönüllü Zirvesi’13 sona erdi. Zirvenin son günü gerçekleştirilen panelde “Şiddet” konusu irdelendi. Panelde, Türkiye’de son dönemde hızla artış gösteren kadına yönelik şiddet ve aile için şiddet olayları akademisyenler, gazeteciler ve sivil toplum kuruluşu temsilcileri tarafından geniş bir yelpazede değerlendirdi.
Add a comment...

Post has attachment
“Bir Örgütü Ne Zeki Yapar?”

İstanbul Teknik Üniversitesi Bilgisayar ve Bilişim Fakültesi Bilgisayar Mühendisliği 2.sınıf öğrencisi Mert Tepe henüz 19 yaşında. Tepe, Vircob’s uluslararası kongresinde “Bir Örgütü Ne Zeki Yapar? (What Makes an Organization Intelligent?)” başlıklı bildiriyi sundu. Uluslararası bir kongrede ilk olması açısından önem taşıyan sunum katılımcılar tarafından büyük ilgi gördü.
Add a comment...

Post has attachment
Gönüllü Zirvesi’13

Gönüllü Zirvesi, İTÜ Gönüllülük Kulübü tarafından geleneksel olarak düzenlenen gönüllülük, sosyal sorumluluk, sosyal girişimcilik, çevresel ve toplumsal sorunlar gibi konuları çeşitli oturumlar, paneller ile ele alan ve benzeri diğer organizasyonların önünün açılmasına katkı sağlayacağına inanılan bir organizasyondur. Bu yıl üçüncüsü düzenlenecek olan Gönüllü Zirvesi’nin teması ‘İnsan Hakları’ olarak belirlenmiştir.
Add a comment...
Wait while more posts are being loaded