Profile cover photo
Profile photo
USG Romaszko
About
Posts

Post has attachment
USG piersi to jedno z najważniejszych badań profilaktycznych, wspomagające wykrywanie zmiany łagodnych oraz złośliwych u kobiet. Ultrasonografia piersi pomaga wykryć takie zmiany w piersiach, których często nie wykazuje mammografia. Jest to badanie nieinwazyjne oraz bezpieczne. W przeciwieństwie do badania mammograficznego można je powtarzać wielokrotnie. W USG piersi można wykryć już łagodne zmiany chorobowe, np: mastopatię.

Badanie USG piersi nie wymaga specjalnego przygotowania. Badanie powinno być wykonane między 1 a 10 dniem cyklu miesiączkowego. Na badanie należy przynieść wyniki poprzednich badań USG i mammografii, jeżeli były takie wykonywane.

Po 20-tym roku życia zaleca się samobadanie piersi wykonywane raz w miesiącu, zawsze tego samego dnia, i przynajmniej jednorazowe kontrolne badanie piersi.

Po 30-tym roku życia zaleca się samobadanie piersi raz w miesiącu, palpacyjne badanie piersi u ginekologa oraz profilaktycznie USG piersi wykonywane raz w roku.

Po 40-tym roku życia zaleca się comiesięczne samobadanie piersi, co pół roku badanie palpacyjne u lekarza, a także raz w roku USG piersi.
Photo

Post has attachment
Jeżeli pragną Państwo uzyskać specjalistyczną pomoc ortopedyczną zapraszamy na badanie USG do naszego ortopedy Krzysztofa Berlińskiego. Można u niego wykonać następujące badania:
usg kolana, usg barku, usg łokcia, usg biodra, usg nadgarstka, usg ręki, usg stawu skokowego, usg stopy, usg mięśni kończyny górnej, usg mięśni kończyny dolnej, usg ścięgna Achillesa.
Photo

Post has attachment
Samobadanie piersi powinno być wykonywane przez kobiety od 20 roku życia. 
Badanie należy robić co miesiąc, najlepiej po zakończeniu miesiączki.
Rak piersi wcześnie wykryty jest uleczalny!
Drogie Panie pamiętajcie o badaniach
Photo

Post has attachment
Diagnostyka USG
Nasza oferta obejmuje badania z zakresu USG. Gabinet USG wyposażyliśmy w najnowocześniejszy sprzęt, dzięki któremu diagnostyka staje się w pełni pewna i bezpieczna. Naszym pacjentom zapewniamy komfortowe warunki i przyjazną atmosferę. Wysokie standardy opieramy na wieloletnim doświadczeniu naszych specjalistów.
USG jamy brzusznej– badanie, które pokazuje strukturę i wszystko, co dzieje się z narządami wewnętrznymi: wątrobą, pęcherzykiem żółciowym, drogami żółciowymi, trzustką, śledzioną, nerkami, pęcherzem moczowym, aortą, przestrzenią zaotrzewnową. Przygotowanie do badania: na 5 godzin przed badaniem należy się powstrzymać od jedzenia, wskazane jest wypicie dużej ilości niegazowanej wody, aby pęcherz moczowy nabrał cech wypełnienia.
USG układu moczowego, prostaty (gruczołu krokowego) z oceną zalegania moczu po mikcji – badanie ma na celu przede wszystkim ocenę układu moczowego, nerek i gruczołu krokowego, jego ewentualny przerost i stopień zalegania moczu w pęcherzu. Przygotowanie do badania – na godzinę przed badaniem trzeba wypić litr wody, aby podczas badania pęcherz nabrał cech wypełnienia
USG tarczycy – badanie ma ocenić wielkość oraz morfologię gruczołu tarczowego, a także wykryć zmiany ogniskowe i rozlane. Badanie tego typu nie wymaga przygotowania.
USG ślinianek – ocena wielkości i morfologii ślinianek przyusznych i podżuchwowych, wykrywanie ewentualnych zmian ogniskowych. Badanie nie wymaga żadnego przygotowania
USG szyi – ocena umiejscowionych w okolicach szyi ślinianek, torbieli i węzłów chłonnych. Badanie nie wymaga specjalnego przygotowania.
USG piersi– ocena gruczołów piersiowych i dołów pachowych. Badanie nie wymaga żadnego przygotowania
USG jąder (moszny) – ocena wielkości i morfologii jąder i najądrzy. Badanie nie wymaga żadnego przygotowania
DOPPLER tętnic szyjnych i domózgowych – zbadanie stanu ścian naczyń, wykrycie ewentualnych zwężeń, ocena przepływów. Badanie nie wymaga żadnego przygotowania
DOPPLER żył kończyn dolnych – ocena morfologii żył i wydolności zastawek, przepływów w naczyniach, drożności, wykrycie ewentualnych zakrzepów. Badanie nie wymaga żadnego przygotowania
DOPPLER aorty brzusznej – ocena tętniaka. Przygotowanie do badania: na 5 godzin przed badaniem należy się powstrzymać od jedzenia
Photo

USG Romaszko to przychodnia lekarska skupiająca specjalistów z różnych dziedzin medycyny wykonujących specjalistyczne badania USG. Skutecznie łączymy naszą wiedzę medyczną, doświadczenie oraz nowoczesne techniki diagnostyczne w celu sprawowania profesjonalnej opieki nad pacjentami z różnymi problemami zdrowotnymi.
Wait while more posts are being loaded