Profile cover photo
Profile photo
КАКТУСАРНИЦА
14 followers -
Прва специјализирана интернет продавница за кактуси и сукуленти
Прва специјализирана интернет продавница за кактуси и сукуленти

14 followers
About
Posts

Post has attachment
РЕЦЕПТИ СО АЛОЕ ВЕРА ЗА УБАВ ТЕН
Многу стари дела, вклучувајќи ја и Библијата, ги откриваат благодатите на Алое Вера, а се смета дека Клеопатра е една од нејзините најпознати кориснички. Таа го користела гелот за заштитата oд сонцето и за младолик изглед на кожата...
Add a comment...

Post has attachment
ИСТОРИЈА НА КАКТУСИТЕ
Собирањето и одгледувањето на кактуси пред повеќе од еден век можеле да си го дозволат само богатите луѓе. Во 1840 година за увоз на кактус од видот Ariocarpus kotschoubeyanus се плаќало по 200 долари. Тоа било повеќе од тежината на кактусот изразено во злато...
Add a comment...

Post has attachment

Post has attachment

Post has attachment
Photo
Photo
КАКТУСАРНИЦА (3 photos)
3 Photos - View album
Add a comment...

Post has attachment
Photo
Add a comment...

Post has attachment
Wait while more posts are being loaded