Profile cover photo
Profile photo
Artam Sazeh
517 followers
517 followers
About
Posts

مقاومت درب ها
درب های داخلی همان طور که از واژه آن هویداست جز درب هایی می باشد که در داخل واحد و آپارتمان استفاده می شود و از نظر مقاومت در سطح پایین تری نسبت به درب ورودی برخوردار است. برای درب های ورودی معمولا علاوه بر نمای زیبای درب ساختار داخلی و مقاومت داخلی درب نیز مهم می باشد که در درب های داخلی خیلی ملاک مهمی نمی باشد. در درب های ضد سرقت از فلز های مختلفی برای مقاومت بخشی به درب های استفاده می شود حتی شرکت های خارجی مانند شرکت سور ترکیه که تولید کنند درب های ضد سرقت می باشد و شرکت آرتام ایده سازان پارسیان وارد کننده انحصاری این نوع درب ها در ایران می باشند و از آلیاژ های مخصوصی برای دور لنگه درب استفاده می کنند. این آلیاژ فولاد دور تا دور لنگه درب را پوشش داده و از هر گونه دیلم کردن درب توسط سارق جلوگیری می کند. البته باید بیان شود که مقاومت درب ضد سرقت علاوه بر مرتبط بودن با فلز داخلی درب وابسته با زبانه های قفل و پیم پشت لولای درب ضد سرقت نیز می باشد که این توان را به درب می دهد تا بتواند در برابر فشار های زیاد مقاومت بهتری از خود داشته باشد. به طور مثال 14 زبانه کردن با قفل مولتی لاک یکی از کارهایی می باشد که شرکت سور ترکیه برای درب های خود انجام داده است. و یا استفاده از 5 پیم پشت لولا دیگر اکسسوری می باشد که در درب های سور ترکیه برای افزایش مقاومت استفاده می شود. البته این نوع درب های دارای روزت و قفل های الماسه می باشد که این نوع روزت ها دارای مقاومت بالایی در برابر ورود مته توسط سارقین می باشد. 

برای درب های داخلی نیز باید نکاتی انجام شود که درب مقاومت خوبی داشته باشد. برای مقاومت فشاری درب های داخلی جدیدا از هانی کام استفاده می شود که هانی کام باعث می شود مقاومت خوبی به درب ها در برابر نیروهای فشاری بدهد و درب تحت تنش بتواند سلامت از فشار وارده خارج شود و سالم بماند. نوع چوبی هم که برای شاسی کشی و کلاف گذاری درب استفاده می شود نیز مهم می باشد. کلاف های چوبی باید حتما از چوب خشک استفاده شوند و از طرف دیگر نباید در داخل چوبی هایی که در کلاف درب استفاده می شود هیچ گونه گره ای وجود داشته باشد. بخصوص گره مرده در داخل چوب هایی که در درب های داخلی ساختمان استفاده می شود مقاومت درب را بسیار کاهش می دهد. چوب گره مرده هر لحظه امکان دارد از چوب جدا شود و ساختار و مقاومت داخلی چوب های کلاف را از بین ببرد. کلاف ها به گونه ای هستند که در صورتی که بطور مثال یک کلاف طولی مقاومت خود را از دست بدهد به تمام لنگه درب تاثیر می گذارد. 
Add a comment...

انواع درب های ضد حریق
درب های ضد حریق به دو دسته ی درب های ضد حریق چوبی و درب های دود بند تقسیم یندی می شوند. طبق استاندارهایی که آتش نشانی برای شرکت هایی که درب ضد حریق فلزی تولید می کنند مقرر کرده است که درب ضد حریق فلزی می تواند برای بعضی از ساختمان ها  و دودبند ها نیز برای بعضی دیگر از ساختمان ها استفاده شوند. البته در این میان می توان بیان کرد که درب های ضد حریقی که توسط کشورهای خارجی تاییده دریافت می کنند می توانند برای ساختمان هایی که ارتفاع بیشتر از 23 متر دارند نیز مورد استفاده قرار بگیرند. درب های ضد حریق فلزی آتار می توانند برای ساختمان هایی استفاده شوند که از سطح صفر صفر زمین تا ارتفاع کف آخرین واحدی که اسکان دارند استفاده شوند. برای ارتفاعات بالاتر درب های ضد حریق فلزی که تاییده از برخی کشورهای خارجی دارند می توانند استفاده گردد. که برخی از شرکتها این نوع تاییده را از کشورهای خارجی دریافت می کنند ولی مشکل این نوع درب ها که توسط این شرکت های ارائه می شود این می باشد که هزینه تمام شده برای این نوع تاییده چندین برابر درب های عادی فلزی آتار درب می باشد که واقعا توجیح این نوع هزینه ها برای ساختمان سازان بسیار بالا می باشد. این نوع درب های ضد حریق فلزی دارای چهارچوب فلزی با ضخامت 2 سانتی متر می باشد البته این نوع ضخامت در داخل درب ضد حریق فلزی 1.5 میلی متر می باشد که این ضخامت ها با تاییده آتش نشانی می باشد. تمام مواد و اکسسوری های مورد استفاده در درب های ضد حریق فلزی طبق نظر آتش نشانی می باشد. بطور مثال تمام اکسسوری های مورد استفاده در درب های ضد سرقت آتار درب کاله ترکیه می باشد و اینکه چه نوع دستگره ای استفاده شود طبق نظر خانه آتش آتشنشانی می باشد. 

درب های ضد حریق فلزی با رنگ ها و رال رنگ های متنوع می باشد که این نوع رنگ ها نیز مورد تایید آتش نشانی می باشد. در حقیقت شرکت آتار درب هیچ گونه مسئولیت در مورد عواقب بعدی درب ها ضد حریق فلزی ندارد و فقط مطیع دستورات آتش نشانی می باشد.

نوع دیگر درب ضد حریق ، درب های دود بند می باشد که این نوع درب های باید از چوب ماسیو کامل ساخته شده باشند و ضخامت درب باید بین 5.1 تا 5.6 سانتی متر بیشتر باشد. البته می توان در قسمت های دیگر درب ضخامت بیشتری داشته باشد و طرح دار می باشد. این نوع درب ها با چهارچوب چوبی خام نیز توسط شرکت آتار درب ارائه می شوند. درب های دود بند پیچیدگی خاصی ندارند و در قسمت پایین درب یک قسمت متحرک وجود دارد که در هنگام بسته شدن درب این قسمت متحرک پایین می باشد و از ورود دود جلوگیری می کند.

از طرف دیگر برخی ساختماسازها بر این باور هستند که بر روی چهارچوب های فلزی ساده نیز می توان درب های ضد حریق را نصب کردن که می توان گفت اندیشه نادرستی می باشد. درب ضد حریق حتما باید با چهارچوب فلزی مخصوص به خود باشد و رنگ الکترواستاتیک پودر برای رنگ آمیز آن استفاده می شود. 
Add a comment...

درب MDF آتار
درب های داخلی کارخانه آتار درب سلماس که شرکت آرتام ایده سازان پارسیان نمایندگی فروش محصولات این کارخانه از قبیل درب های ضد سرقت، درب های ضد حریق، و انواع درب های داخلی HDF و MDF را بر عهده دارد. درب های داخلی ساختمان کارخانه آتار درب با خط تولید ترکیه ای تولید می شوند و مواد اولیه و رویه های کشورهای خارجی مانند ترکیه وارد می شوند تا بتوانند کیفیت مورد نیاز مشتری را تامین کنند. در مقالات قبلی درباره ی درب های HDF توضیحاتی مبسوطی ارائه گردید که خوانندگان عزیز می توانند به مقالات قبلی مراجعه کنند. در این مقاله سعی داریم که معرفی درب های دوبل MDF شرکت آتار درب بپردازیم.

درب های دوبل MDF دارای کلاف چوبی می باشند که این شاسی کشی به دلیل ایجاد ساختار مقاوم برای تولید درب می باشد. این نوع شاسی کشی چوبی از قدیم در داخل درب های متداول بوده است تا لنگه درب داخلی بر یک پایه و اساسی استوار باشد. معمولا چوب مورد استفاده برای درب های داخلی باید با رطوبت محیط در یک محدوده باشد. در حقیقت رطوبت محیط بطور مثال در تهران 12 تا 15 درصد می باشد. پس چوب ها نیز باید دارای رطوبتی در همین محدوده باشند تا هم کشیدگی و واکشیدگی رطوبتی در کمترین میزان خود قرار بگیرد. راه های مختلفی برای جلوگیری از هم کشیدگی و واکشیدگی رطوبتی در چوب وجود دارد. سازندگان معمولا یکسری برش های عرضی را بر روی کلاف چوبی درب های داخلی ایجاد می کنند که در صورت بروز کمترین اعوجاجی این برش ها بتوانند محل مناسبی برای تخلیه تنش در داخل درب باشند. بعضی از چوب فروش ها چوب هایی به نام چوب خشک بفروش می رسانند که در حقیقت چوب خشک نمی باشند. در حقیقت این نوع چوب فروش ها که بسیار هم زیاد می باشند چوب ها  و الوارها را به صورت طولی در یک محیط قرار می دهند و سعی می کنند از یک مایعی که ویسکوزیته بیشتری نسبت به آب دارند برای فشار در جهت طولی الوار استفاده کنند تا مطابق با فشاری که به واسطه مایع ویسکوز بر ملکول های آب در جهت طولی وارد می شود فشار آورده و رطوبت از طرف دیگر الوار خارج شود. بنزین مایعی است که معمولا برای این منظر استفاده می کنند. دلیل استفاده از بنزین نیز عدم تغییر رنگ چوب با این سیال می باشد و همچنین پس از خشک شدن چوب و خروج رطوبت از چوب خارج می شود. در این میان هستند شرکت هایی که بصورت کاملا اصولی چوب را خشک می کنند. ولی اکثر شرکت هایی که بصورت خدماتی کار خشک کردن چوب ها را انجام می دهند خشک کردن چوب را غیر اصولی انجام می دهند و چوب های تولید شده به درد صنایعی که نیاز به کیفیت بالای چوب خشک شده دارند نمی خورد.

در 

از دولایه MDF 5 میل به همراه 1 میل رویه چوب یا PVC استفاده می کنند که این ضخامت MDF ها نیز می تواند برای درب های مختلف متفاوت باشد. در داخل درب های ساختمانی دوبل MDF نیز یک لایه شبکه ای زنبوری وجود که مقاومت درب را افزایش می دهند.  
Add a comment...

آتار درب سلماس
آتار درب سلماس یکی از بزرگترین تولید کنندگان درب نه فقط در ایران بلکه در منطقه خاورمیانه می باشد و قابلیت تولید بالایی که خط تولید کمپانی آتار درب دارد این کارخانه را به یکی از مجموعه های بی بدلیل در ایران تبدیل کرده است. کارخانه آتار درب سلماس در آذربایجان غربی و در شهرک صنعتی سلماس در شهر سلماس واقع شده است. خط تولید این کارخانه در دهه هفتاد توسط مهندسین ترک راه اندازی شد و خط تولید تماما ساخت ترکیه می باشد. می توان گفت درب های آتار درب سلماس توسط خط تولید ترک تولید می شود و در ایران در حال فعالیت می باشد. در ایتدای راه اندازی این مجموعه مهندسان و کارشناسان ترک قدم به قدم تمام فرآیندهای مورد نیاز برای درب های ضد سرقت و درب های ضد حریق و درب های داخلی از قبیل MDF و HDF را راه اندازی کردند و این گونه بود که کارخانه ای با قدرت زیاد و ظرفیت اسمی بالا پا در راه مسیر تولید نهاد. بعد از گذشت چند سال و متبحر شدن کارشناسان و کارمندان ایرانی خط تولید کاملا با ایرانی ها واگذار شد و هم اکنون توسط فرزندان همین آب و خاک کارخانه در حال تولید می باشد. بسیاری از متریال های مورد استفاده برای تولید انواع درب های ساختمانی هنوز نیز از ترکیه وارد می شود. کیفییت این نوع یرآق و رویه هایی که از کشور ترکیه وارد می شوند بسیار مناسب است و با خط تولید ترک آتار درب سلماس نیز هم خوانی دارد. آتار درب سلماس دارای یک مجموعه تولید دیگر نیز می باشد که به نام سهند درب سلماس شهرت پیدا کرده است و در حقیقت کارهای فلزی مرتبط با ساختمان را انجام می دهد. بطور مثال سهند درب سلماس توانسته مجوز آتش نشانی را برای تولید درب های ضد حریق 120 دقیقه بدست آورد که دوستان می توانند در سایت 125 آتش نشانی لیست شرکت ها و کمپانی هایی که مجوز فروش درب های ضد حریق را دارند بدست آورند. یرآق آلات شرکت آتار درب سلماس از کشور ترکیه وارد می شود. قفل های هفت و چهارده زبانه ساخت کشور ترکیه و برند کاله ترک می باشد که جز قفل های خوب و عالی به حساب می آید. زمان تولید برای درب های داخلی و درب های ضد سرقت و ضد حریق در حدود 35 روز می باشد و این زمان برای تعداد بالای درب نیز به همین میزان می باشد.درب های پس از تولید و بررسی توسط واحد کنترل کیفیت بسته بندی مناسب می شود و توسط ماشین های مخصوص با بارگیری درب با پروژه های مختلف داخلی و خارج از کشور ارسال می شود. این شرکت مفتخر است که تولید خود را نه فقط محدود به کشور ایران کرده است بلکه در کشورهای همسایه از قبیل عراق و سایر کشور های همسایه توانسته محصولات خود را پر توان به فروش برساند. 
Add a comment...

نصب درب های ضد سرقت
برای نصب درب های ضد سرقت روش های مختلفی وجود دارد که در این مقاله به چگونگی نصب درب های ضد سرقت توسط شرکت آرتام ایده سازان پارسیان می پردازیم.

نصب درب های ضد سرقت بر روی ساب فریم انجام می شود. بعضی از سازندگان اصرار بر عدم نصب ساب فریم دارند که کاهش هزینه یکی از دلایل این کار می باشد. ولی باید این سازندگان بدانند که نصب درب ضد سرقت بدون ساب فریم و بخصوص رگلاژ این درب ها به مشکل میخورد از نظر مقاومتی نیز درب های ضد سرقت بدون ساب فریم مقاومت کمتری دارند. درب ضد سرقت از سه جهت طولی و عرضی و شعاعی باید رگلاژ شود و در صورتی که از هر جهت رگلاژ مناسبی این درب نداشته باشد در طول زمان درب ضد سرقت با مشکلات عدیده ای روبرو می شود. یکی از مشکلات افتادگی درب ضد سرقت در طول زمان می باشد و از رگلاژ خارج شدن این نوع درب های می باشد. نوع لولای این نوع درب ها بصورتی می باشد که در صورت عدم رگلاژ مناسب درب زمان عمر مفید این نوع درب ها کاهش پیدا می کند. البته این نکته نیز مهم می باشد که باید قوطی فلزی دقیقا در وسط عرض دیوار قرار بگیرد تا مقاومت خوبی داشته باشد. به این دلیل مقاومت قوطی نصب شده بیشتر است که از دو طرف توسط مصالح مهار می شود. پس از جوش دادن درب ضد سرقت با قوطی فلزی باید پشت چهارچوب توسط ماده ای محکم شونده پر شود. که می تواند این ماده سیمان خالی باشد و یا سیمان و ماسه با همدگیر باشد که این بستگی به مقاومتی می باشد که نصاب نیاز دارد. البته باید توسط داشت که عرض دیوار استاندارد مناسب برای درب ضد سرقت 18 سانتی متر می باشد و اگر عرض دیوار از 18 سانتی متر بیشتر باشد در حقیقت پشت چهارچوب با دیوار هم باد نمی باشد و لبه پیدا می کند که باعث کاهش زیبایی دکوراسیون داخلی می شود. در مورد آستانه درب نیز باید این نکته را بیان کنیم که آستانه درب می تواند از جنس فلز خود درب باشد و یا اینکه از جنس سنگ کف راهرو باشد. توصیه ما ساختمان سازها این می باشد که از جنس کف لابی و راهرو برای آستانه درب استفاده کنند. در این مواقع نیم پاشنه سفارش داده می شود تا قابلمه زیر درب بر روی نیم پاشنه نصب شود و تثبیت شود. بعضی از سازندگان نیز برای درب های خود روکوب و تاج سفارش می دهند و در حقیقت روکوب و تاج از جنس خود درب می باشد و برای زیبایی نمای درب استفاده می شود. دو نوع روکوب وجود دارد که مرتبط با نوع نصب شدن روکوب بر روی چهارچوب می شود. یک مدل روکوب و تاج بصورت پیچی می باشد و یک مدل بصورت کشویی می باشد که نصب این نوع روکوب و تاج ها راحت تر می باشد. 
Add a comment...

درب های ضد سرقت آتار قسمت 2
در قسمت اول این مقاله در مورد اکسسوری های درب های ضد سرقت شرکت آرتام ایده سازان پارسیان که نمایندگی آتار درب می باشد توضیحات کاملی داده شد. در این مقاله به انواع تیپ های درب های ضد سرقت خواهیم پرداخت. 

بطور کلی درب های آتار به چند دسته تقسیم می شوند. اولین تیپ تاناک می باشد که نسبتا درب های ارزان تری نسبت به دیگر درب ها می باشد که این ارزان بودن به دلیل استفاده از فلز در قسمت های دور لنگه درب ضد سرقت می باشد. این نوع درب های قابلیت استفاده در چهارچوب های فلزی را نیز دارا می باشند و برای ساختمان هایی که در پی اصلاح و بازسازی ساختمان بدون تخریب چهارچوب فلزی می باشند مناسب می باشد. رنگی پودری الکترواستاتیک برای فلز درب های تیپ تاناک استفاده می شود. خیلی از کسانی که در فکر و درگیر کارهای انبوه سازی می باشند این نوع درب های برایشان مقرون به صرفه می باشد.

تیپ دیگر درب ها درب لوکس سوپر برجسته می باشد که نسبتا جز درب های با قیمت مناسب آتار و آرتام ایده سازان پارسیان می باشد. ختلاف قیمت جزیی که این نوع درب ها با دیگر انواع درب های آتار دارد به دلیل حجم زیادتر ام دی اف مصرفی می باشد که در حقیقت اختلاف قیمت این درب با دربها دیگر همین مورد می باشد. این نوع دربها ضد سرقت بیشتری میزان برجستگی را در بین تمام تیپ های درب های ضد سرقت دارا می باشد.

درب های برجسته ضد سرقت آتار نیز میزان برجستگی کمتری نسبت به درب های لوکس برجسته دارد و قیمت این نوع درب های بین درب های لوکس برجسته و CNC قرار می گیرد. میزان برجستگی این نوع درب ها معقول می باشد و در حقیقت بیشتری میزان تولید درب های آتار نیز از این نوع درب ها می باشد.

درب های CNC نیز از دیگر درب های آتار می باشد که در حقیقت خطوط بر روی MDF با دستگاه CNC انجام می شود و روکش چوب و روکش PVC قابلیت رویه گیری بر روی MDF این نوع درب ها را دارد.

تمام درب های آتار با روکش PVC و روکش چوب طبیعی می باشند. روکش های PVC از کشورهای آلمان و ترکیه وارد می شوند و بر روی MDF توسط دستگاه وکیوم پرس می شوند. روکش چوب های مورد استفاده در کارخانه آتار از نوع راش و ملچ می باشد و در حدود 10 نوع رال رنگ برای این نوع درب ها تدارک دیده شده است
Add a comment...

آیا نصب درب ضد سرقت بر روی چهارچوب فلزی امکان پذیر است؟
یکی از مشکلاتی که در بازسازی خانه ها و آپارتمان های دقیقی وجود دارد اجرای درب ضد سرقت بر روی همان چهارچوب قدیمی می باشد. یکی از دلایل اصلی تمایل افراد برای نصب لنگه درب ضد سرقت بر روی چهارچوب فلزی قدیمی ، عدم تخریب می باشد. در صورتی که فرد بخواهد چهارچوب را جدا کند مستلزم هزینه بیشتری می باشد. حال سوال این است که آیا لنگه درب ضد سرقت بر روی چهارچوب فلزی قدیمی قابلیت نصب دارد یا نه. در جواب باید بگوییم هز چیزی امکان دارد ولی به چه هزینه و به چه کیفیتی؟ 

شرکت های تولید کننده درب ضد سرقت یک سری مدل هایی دارند که دور لنگه بصورت فلز می باشد. یعنی در حدود 10 سانتی متر از نمای درب از هر طرف را فلز تشکیل داده است. اگر افراد پافشاری داشته باشند که نمی خواهند چهارچوب فلزی قدیمی را جدا کنند. باید لنگه درب ضد سرقتی برای این افراد سفارش داده شود که قابلمه لنگه درب 3.2 تا 3.5 سانتی متر باشد. به عبارت دیگر نمای فلز دور لنگه درب این اجازه را به تولید کننده می دهد که که ضخامت لنگه درب در جایی که درب میخواهد داخل قابلمه درب بنشیند کمتر شود تا درب بتواند بسته شود. حال سوال اینجاست که آیا چنینی دربی به معنای واقعی کلمه ضد سرقت می باشد؟

در جواب باید بیان کنیم که درب ضد سرقت در این صورت از مقاومت کمتری نسبت به درب های ضد سرقت با چهارچوب برخوردار است. یکی از این دلایل عدم وجود ضخامت مناسب فلز در قسمت چهارچوب فلزی و مکانی می باشد که زبانه ها درگیر می شوند. در کنار این قطعا لولا های تعبیه شده در این حالت مقاومت حالتی که درب با چهارچوب فلزی با ضخامت 2 میلی متر نصب می شود را ندارد. تیپ تاناک درب های ضد سرقت آرتام ایده سازان پارسیان این قابلیت را دارا می باشد. در این حالت خیلی از اکسسوری های درب قابلیت اجرا ندارند. بطور مثال پیم پشت لولا و شب بند قابلیت نصب در این حالت را ندارد.ما تولید کنندگان درب های ضد سرقت توصیه می کنیم از این روش برای ضد سرقت کردن درب ها استفاده نکنند. همان طور که بیان شد قابلیت نصب درب در این حال وجود دارد ولی از نظر مقاومت کارساز نیست. با توجه به اینکه ملاک ضد سرقت بودن درب بیشتر در چهارچوب درب ضد سرقت نهفته است و نبودن چهارچوب مناسب عملا درب ضد سرقت را به تکه فلزی تبدیل می کند که هر لحظه امکان دارد با ضربه اولین پتک فرو بریزد. پس بهتر است پافشاری بر وجود چهارچوب فلزی قدیمی نداشته باشیم و با صرف کمی زمان بتوانیم درب ضد سرقت را با تمام استاندارهای موجود اجرا کنیم. در کنار این موارد پر کردن پشت چهارچوب با دوغ آب و سیمان و ماسه باعث محکم شدن چهارچوب می شود که این مرحله نیز باید دقیقا انجام شود. 

کلمات کلیدی: درب ضد سرقت، درب ضد حریق، درب چوبی، درب ضد آب، قیمت درب ضد سرقت، قیمت درب ضد حریق، استاندارد درب ضد سرقت، استاندارد درب ضد حریق، درب ضد آب، درب ضد سرقت ارزان، درب ضد سرقت چینی، درب MDF، درب  HDF، درب PVC، انواع در
Add a comment...

سبک جدید درب های داخلی
در قدیم برای ساخت درب های داخلی از چوب های طبیعی استفاده شده است. با توجه به رو به پایان بودن منابع طبیعی و درخت ها در ایران و از دست رفتن منابع طبیعی استفاده از مصنوعات چوبی اجتناب ناپذیر می باشد. در این میان درب های داخلی ساختمان نیز از این قاعده مستثنی نبوده است. چوب دارای مزایای زیادی در استفاده در درب می باشد ولی بطور کلی ساختار درب ها در قدیم تمام چوب بوده است. درب های تمام چوب در کنار تمام مزایایی که دارد دارای معایبی نیز می باشد که در این مقاله هم مزایا و هم معایب درب های داخلی را تشریح خواهیم کرد.

تعدادی از معایب درب های تمام چوب

هزینه بسیار بالای درب های تمام چوب

سنگین بودن درب های تمام چوب

استفاده از یراق الات متناسب با وزن درب . به عبارتی گران تر بودن یراق درب های چوبی

زمان بر بودن تولید درب های داخلی تمام چوب

احتمال آفت زدن درب های چوبی در طی زمان

عدم وجود چوب خشک مناسب برای درب های تمام چوب و احتمال تابیدگی چوب ماسیو

در کنار معایبی که در بالا اعلان شد درب های جدید از ام دی اف استفاده می شود. به عبارت دیگر ام دی اف های با روکش پی وی سی و روکش چوب همان زیبایی را خلق می کنند که درب های تمام چوب داشته اند. در حقیقت ظاهر درب همان روکش چوی می باشد که با رنگ های پلی استر رنگ آمیزی شده است و مغزی درب ها از ام دی اف می باشد. این نوع درب های در بعضی مواقع از شبکه مشبک مانندی استفاده می کنند که وزن درب را کاهش دهند این نوع شبکه های تو خالی که شبکه هانی کام نیز نامیده می شود باعث سبک شدن وزن درب می شوند. این نوه شبکه های داخلی با ابعاد مختلف می باشند که می توان گفت هر چه فاصله شبکه در این نوع درب ها کمتر باشد مقاومت درب های بیشتر می باشد. از مزایای استفاده ام دی اف در درب های داخلی این می باشد که ام دی اف با توجه به ثبات ابعادی که به واسطه ی چسب اوره فرمالدئید دارند مناسب برای استفاده در درب های داخلی ساختمان می باشند. از نظر ظاهر می توان بیان کرد کرد که روکش چوب با رنگ پلی استر همان نوستالژی درب های داخلی قدیمی را ایجاد می کنند. در سالیان اخیر روکش های جدید پی وی سی نیز در درب های داخلی ساختمان استفاده زیادی شده است. درب های داخلی ساختمان دارای تنوع زیادی می باشند که در این میان درب های اچ دی اف و درب های ام دی اف و درب های ای بی اس از انواع مختلف درب های داخلی ساختمان می باشند. درب HDF، درب MDF، قیمت درب HDF، قیمت درب MDF، انواع درب HDF، انواع درب MDF، استاندارد درب HDF، استاندارد درب MDF، 
Add a comment...

درب ضد حریق و مشخصات آن
در سالیان اخیر سازمان آتش نشانی ملاحضات بسیار سختی را برای جلوگیری از وقوع آتش سوزی در ساختمان ها و محیط های اداری در نظر گرفته است. که بطور کلی مجموع این ملاحضات تبدیل به یکسری قوانین شده است که باید سازندگان ساختمان از آنها تبعیت کنند. یکی از این قوانین استفاده از درب های ضد حریق در پله های فرار ساختمان ها و برج ها می باشد که این درب ها برای چند منظور نصب می گردند. اولین دلیل افزایش ایمنی ساختمان در برابر آتش سوزی و همین طوری جلوگیری از مبادله حرارت پله فرار با واحد های مسکونی می باشد. دومین دلیل در صورت وقوع آتش سوزی نباید این آتش به واحد های دیگر سرایت کند. در حقیقت درب ضد حریق با ساختار ویژه ای که دارد عایق حرارتی مناسبی برای آتش می باشد. به طور کلی فلسفه درب ضد حریق این می باشد که در صورت وقوع آتش سوزی آتش به کندی به طبقات دیگر سرایت کند و از سرعت بخشی آتش جلوگیری به عمل آید و در کنار این مورد درب ضد حریق باعث می شود نیروهای آتش نشانی بتوانند عملیات اطفاء حریق را دنبال کنند و آتش را مهار کنند. درب ضد حریق بطور کلی به دونوع فلزی و چوبی تقسیم بندی می شود. درب ضد حریق فلزی که از فلز روغنی یا فلز سیاه استفاده می شود که نوع فلز درب ضد حریق به منطقه جغرافیایی دارد که درب در آنجا نصب می شود. می توان به طور کلی گفت از درب ضد حریق با ورق گالوانیزه در محیط ها و شهرهایی استفاده می شود که دارای رطوبت بالاتری دارند تا ورق در مقابل هر گونه خوردگی مقاومت بیشتری از خود نشان دهد. از درب های ضد حریق فلزی با ورق روغنی یا همان ورق سیاه استفاده می شود که در حقیقت درب ضد حریق زیاد نیاز به مقاومت در برابر رطوبت ندارد و در معرض اکسید شدن نمی باشد. در کنار این موارد درب ضد حریق چوبی نیز از دیگر انواع درب ضد حریق می باشد که برای جلوگیری از انتشار آتش در ساختمان استفاده می شود. در حقیقت بیشتر از 5 سانتی متر از مشخصه اصلی درب های ضد حریق چوبی می باشد که باید کارخانجاتی که مطابق استاندارد آتش نشانی درب ضد حریق تولید می کنند این عامل را رعایت کنند. بطور کلی می توان گفت این نوع درب ها 120 دقیقه در برابر آتش مقاومت از خود نشان می دهند. درب های ضد حریق دارای یرآق آلات منحصر به فرد خود نیز می باشند. بطور مثال درب های ضد حریق باید دستگیره پشت ضد آتش داشته باشند تا در برابر حرارت زیاد ذوب نشوند. لاستیک دود بند نیز از دیگر یرآق آلاتی می باشد که در درب های ضد حریق استفاده می شود این نوع لاستیک ها با اکسپنشن یا همان تورم حرارتی که دارند مانع از ورود دود به راه پله های فرار می شوند. 

کلید واژه ها: درب ضد حریق، انواع درب ضد حریق، فریم درب ضد حریق، درب ضد حریق چوبی، درب ضد حریق فلزی، استاندارد درب ضد حریق، درب ضد سرقت، قیمت درب ضد سرقت، فروش درب ضد سرقت، ابعاد درب ضد سرقت
Add a comment...

تفاوت درب ضد حریق و درب ضد سرقت
 به طور کلی و از حیث ماهیت درب ضد سرقت و درب ضد حریق تعریف متفاوتی با یکدیگر دارند. فلسفه وجودی درب ضد حریق این می باشد که  در حقیقت این درب باید بدون هر گونه قفل و عامل نگه دارنده ای باشد. در حقیقت این درب برای زمانی تعبیه شده است که زمان حیاتی آتش سوزی می باشد و افرادی که در محیط هستند احتمالا کلیدی همراه خود ندارند و یا حتی اگر هم کلید دارند احتمال این وجود دارد که توانی برای باز کردن درب نداشته باشند. برای همین منظر است که دستگیره های آنتی پنیک را برای درب های ضد حریق تعبیه می کنند که شخصی که در آپارتمانی می باشد که حریق صورت گرفته بتواند با کمترین فشاری و کمترین اتلاف زمان خود را به پله های فرار رسانده و از مکان آتش سوزی جان سالم بدر ببرد. در پشت درب های ضد حریق نیز لولا هایی نصب شده است که بصورت پروانه می باشند. لولاهای پروانه ای این کمک را به افراد می کنند که در زمان حریق با کمترین فشاری درب را باز کنند و از مهلکه فرار کنند. نوع زمان بندی این درب های نیز متفاوت می باشد. بطور مثال شرکت آرتام ایده سازان پارسیان درب های ضد حریق 120 دقیقه تولید می کند که این نوع درب ها دارای تاییده از آتش نشانی می باشد. 120 دقیقه به این معنا می باشد که این نوع درب با ساختار فلزی که دارد می تواند 120 دقیقه در برابر آتش سوزی صورت گرفته مقاومت داشته باشد و مانع سراید دود به پله های فرار و همچنین جلوگیری می کند از نشت دود ها به پله های فرار. لاستیک های دود بند که در دور درب ضد حریق نصب شده است در زمان اعلان حریق آماس می کنند و مانع از نشت دود به داخل پله های اضطراری می شود. در داخل درب های ضد حریق پشم سنگ نصب می شود که عایق حرارتی مناسبی برای درب های ضد حریق استاندارد آتش نشانی می باشد. بازشو این درب ها 80 و 90 و 10 سانتی متر می باشد که برای این میزان باشو باید 20 سانت فضای داخل فریم انتظار را بیشتر در نظر گرفت. بطور مثال برای بازشو 90 در حدود 110 سانتی متر باید ابعاد داخل به داخل فریم انتظار باشد که برای اطلاعات بیشتر در این زمینه می توانید با واحد فروش شرکت آتام ایده سازان پارسیان در تماس باشد. در کنار این موضوع بحث درب ضد سرقت می باشد که همان طور که قبلا بیان شد اختلاف ماهوی با درب ضد حریق دارد. فلسفه درب ضد سرقت با تعداد قفل های زیاد تعریف می شود و اینکه وزن این درب های نسبتا زیاد است. بطور مثال درب های ضد سرقت آرتام ایده سازان پارسیان دارای 80 تا 120 کیلوگر وزن می باشد که متناسب با این وزن زیاد باید لولاهای مناسب نیز برای این گونه درب های تعبیه شود. قفل های 7 و 14 زبانه و بیشتر مخصوص درب های ضد سرقت است که از هرگونه ورود دزد جلوگیری بعمل بیاید. 
Add a comment...
Wait while more posts are being loaded