Profile cover photo
Profile photo
Anna Jędrzejewska
About
Posts

Post has attachment

    "Można kochać bez wzajemności, ale jednostronna przyjaźń raczej się nie zdarza."

Augusta Docher przyzwyczaiła nas już do pięknie utkanych powieści. Większość z nich mogłaby się spokojnie wydarzyć w realnym świecie. Historia Mileny i Pauli również się do nich zalicza. Powiem Wam szczerze, że po jej przeczytaniu nie mogłam pozbierać myśli, a mój profil na portalu LC pokazuje, że książkę przeczytałam 2 sierpnia, a mamy 3 listopada. Dopiero teraz udało mi się poskładać to co chce Wam przekazać w tej recenzji.

Zapraszam :)

Post has attachment
"- Co wyszło w badaniu? - spytał, szybko do niej podchodząc.
- Że mam stanowczo za mało alkoholocytów we krwi i zdecydowanie za dużo wkurwiocytów, co skutkuje stanami wzmożonego napięcia oraz mutacją genu odpowiedzialnego za właściwy dobór partnerów. Innymi słowy: po pierwsze muszę się napić, po drugie mam fatalny gust, jeśli chodzi o facetów."

Boże widzisz i nie grzmisz! Mróz człowieku jesteś hardkorem. O ile można już się przyzwyczaić, że czasem w Twoich książkach są niedociągnięcia, że czasem nawet wydarzają się tam rzeczy i sytuacje tak niewyobrażalne i nierealne. Jednak "Kontratyp" jest dopracowany, idziesz za trendami jak Chyłka za butelką tequilli. Takiego manewru na Rondzie pod nazwą "Chyłka" już dawno się nie spodziewałam.

Zapraszam :)

Post has attachment
"Im wcześniej zrozumiesz, że nic nie jest nam dane na zawsze, tym pełniej to wykorzystasz."
 
Z książkami, które wychodzą spod pióra Beaty nie można się nie zaprzyjaźnić. Wiele z nich daje nam sporą lekcję z życia ludzi dorosłych, do których mnie akurat jeszcze daleko (tak, ciągle czuje się mentalnie dzieckiem). Historia Urszuli nie jest mi bliska, bo nie przeżyłam tego co ona, jednak wiem jedno - wszystkie zdarzenia ukształtowały jej późniejszy charatker.

Zapraszam! :)

Post has attachment
"Ktoś kiedyś powiedział, że nie zapominamy pierwszej miłości. I chyba tak jest właśnie dlatego, że jest pierwsza. Zmienia nas nieodwracalnie. Już zawsze będziemy wiedzieć, jak to jest kochać namiętnie. To uczucie nigdy nie zniknie. Zostaje z nami na całe życie. Na zawsze."
 
Bohaterką tej książki jest Olga, za którą nie przepadałam gdy po raz pierwszy pojawiła się na kartach "Konkursu na żonę" i "Biletu do szczęścia". Wtedy już napisałam Beacie, że z mojej perspektywy ciekawsza była by książka, którego bohaterem byłby najlepszy kumpel Hajduka - Adam Soliński. Wtedy dostałam odpowiedź, że będzie to książka warta uwagi. Beata nie kłamała, miała rację - na tę książkę koniecznie trzeba zwrócić uwagę.

Zapraszam! :)

Post has attachment
"Psycholog, psychiatra, coach i motywacja.
Które z tych czterech słów nie pasuje? Którego nie używamy, a przynajmniej które staramy się skrupulatnie przemilczeć?"

Gdy dostałam propozycję od pana Roberta by patronować tej książce zaczęłam się śmiać i to nie był śmiech, który jest wywołany żartem, bo ta książka nie jest żartem. Jest prawdziwa, czasem brutalna, czasem przerysowana. Jednak elementy, które są w niej zawarte powodują, że nigdy bym nie wpadła na pomysł by opisać w książce świat korporacji.

Zapraszam :)

Post has attachment
"Nie możemy powiedzieć niczego więcej, pozwalamy naszym ciałom przekazać sobie to, co leży w naszych sercach."
 
Jest to pierwsza lektura po walce ze studiami. Jako, że po zakończeniu poprzedniego tomu miałam pewien niedosyt to nie mogłam doczekać się na to, aż w Polsce pojawi się kolejny tom tej historii. Byłam ciekawa jak Evie sprosta swojemu zadaniu.

Post has attachment
"Ciąża jest jak awans w pracy. Nigdy nie wiesz, ile razy trzeba dać dupy, żeby doszła do skutku."
 
Chyłka powróciła, serio. Czy czegoś mi brakowało? Jest kilka kwestii, które wymagały dla mnie rozwiązania. Owszem końcowe rozdziały wyjaśniły wszystko co dotyczyło Kranza, ale co do Kordiana pozostało wiele niejasności i czuć pewien niedosyt. Jednak czy to wymaga kolejnego tomu? Trudno mi to orzec. Końcówka mówi wszystko. Chociaż znając Ciebie to podobnie miało być w przypadku Forsta, a ty w tym czasie napisałeś jeszcze dwa tomy ;)
 
Zapraszam :)

Post has attachment
Uwielbiam pióro Katy Evans, jeszcze nie trafiła się taka książka, która wyszłaby spod jej ręki i nie przypadła by mi ona do gustu. Tym razem na tapet kładę książkę Womanizer. Czy przebije ona wszystkie inne historie?

Zapraszam :)

Post has attachment
"Jakbyśmy balansowali na krawędzi jakiegoś wydarzenia. Wydarzenia, którego nie powinienem pragnąć. Wydarzenia, którego rozpaczliwie pragnąłem."
 
Bardzo spodobał mi się pomysł. Sam w sobie jest zabawny i wydawać się może, że to tylko na filmach można ujrzeć podobny schemat. Czytając tę historię, przypomniał mi się film z Sandrą Bullock i Ryan'em Reynoldsem "Narzeczony mimo woli". Swoją drogą bardzo fajna komedia romantyczna, warto obejrzeć choćby dla samego Reynoldsa 💕.

Zapraszam! :)

Post has attachment
 "Róża miała wrażenie, że zamierają w niej wszystkie funkcje życiowe! Rozjechała handlarza! Niewinnego człowieka! I to podczas ucieczki przed policją! Dożywocie, jak nic!
    -Zabiłam go?! - krzyknęła rozpaczliwie, nie zmieniając tempa jazdy. - Mario?!
    Bloger odwrócił się i popatrzył przez tylną szybę.
    -Nie! - odkrzyknął.
    -To czemu mam krew na szybie?! - spytała Róża, odwracając do niego głowę - Musiałam mu coś zrobić!!!
    -Zabiłaś kilka kilogramów pomidorów - odpowiedział Mario - Uspokój się! I patrz przed siebie!"

Długo na kolejne przygody Róży Krull czekać nie musiałam i w sumie bardzo mnie to cieszy, bo bardzo polubiłam tę zwariowaną istotę, chociaż i tak nadal jestem #TeamPepe! Byłam ciekawa na jaki pomysł wpadł Alek i jak wykorzysta zdobyte doświadczenie przy okazji wcześniejszej książki. Muszę wam powiedzieć, że znowu zdał do kolejnek książki, a tak bardzo chciałabym się móc do czegoś przyczepić.

Zapraszam! :)
Wait while more posts are being loaded