Profile

Cover photo
Reza VagharDoost
Lives in Sanei, Tehran, Iran
42 followers|4,692 views
AboutPostsPhotosYouTube

Stream

Reza VagharDoost

Shared publicly  - 
 
http://www.dr-vaghardoost.com/
دکتر رضا وقردوست، متخصص جراحی زیبایی بینی و پروتز سینه
 ·  Translate
2
Soraya Karimi's profile photo
 
سلام دکتر..اجازه هست یه سوال بپرسم؟
 ·  Translate
Add a comment...

Reza VagharDoost

Shared publicly  - 
 
انواع بینی و جراحی‌های آن
در جراحی بینی تقسیمات معمولا بر اساس بافت پوستی و میزان ضخامت چربی آن و وجود غددسباسه و ضمائم آن می‌باشد و در بعضی موارد بینی‌ها به نژاد افراد، مانند نژاد زرد(آسیایی) افریقایی-آمریکایی و... تقسیم می‌شود و همچنین بر اساس افزایش سن که باعث تغییرات پوستی آن می‌شود نیز قابل تقسیم است.
در بینی‌های غضروفی و یا به اصطلاح استخوانی به دلیل –کم بودن  ضخامت پوست تغییرات، قابل پیش بینی تر و مطلوب تر است و معمولا بیماران رضایت کامل از نتیجه عمل خود دارند.
در بینی‌های گوشتی به دلیل ضخامت پوستی زیاد و چربی زیاد پوستی وضعیف بودندر ناحیه غضروفی بینی نتیجه جراحی متوسط می‌باشد و باید بیماران واقع گرا بوده و تغییرات قابل انجام را قبل ازعمل توضیح داده شده ، مورد قبول بیمار باشد.
در بینی‌های پهن آفریقایی-مکزیکی تکنیک جراحی متفاوت است و باید بیمار از آن آگاه شود و معمولا روشی در جهت باریک کردن و افزایش ارتفاع پروژکشن بینی می‌باشد، نتیجه در صورت واقع گرا بودن مطلوب است.
در جراحی بینی‌هایی که ،در سنین بالا انجام می‌شود به دلیل شلی و زیاد بودن پوست دارای تکنیک‌های -مختلف--در بازسازی است که باعث شکل گیری و زیبایی بینی می‌شود و این در جهت کوچک کردن بینی نیست بلکه رفع عیوب وافزایش زیبایی آن می‌باشد.
در بینی های  که دارای انحراف سپتوم میانی هستند ،مشکل تنفسی هم وجود دارد باید همراه جراحی زیبایی ، باز سازی انحراف بینی و مشکل تنفسی با هم انجام شود و در صورت وجود پولیپ بینی آن هم در حین جراحی تصحیح شود.
جراحی بینی ثانویه
در مواردی که جراحی بینی ،توسط پزشک دیگری قبلا انجام شده و باعث بدشکلی شده باشد معمولا نیاز به غضروف از گوش و در موارد معدودی از غضروف دنده‌ی می شود--- و حتما باید توسط فوق تخصص جراحی پلاستیک که در این مورد توانایی و علم لازم را دارد انجام شود.
در موارد جراحی ثانویه، به دلیل آزرده شدن قبلی پوست، جراحی مشکل‌تر است و نیاز به تجربه کافی در این مورد را دارد و چسبندگی‌های شدید بافتی نیاز به صبر و حوصله و آگاهی در آناتومی مربوطه را دارد و معولا در حال حاضر از مواد مصنوعی و پروتزها استفاده نمی‌شود و از غضروف‌های بدن خود بیمار استفاده خواهد شد. در فیلم جراحی ثانویه در سایت نمونه جراحی زنده یک بیمار موجود است.
 ·  Translate
1
Add a comment...

Reza VagharDoost

Shared publicly  - 
 
روش چسب زدن بینی
چسب زدن تاثیری در شکل گیری بینی ندارد. یکی از سوالاتی که خیلی مطرح می‌شود، این است که آیا چسب را محکم بزنیم یا شل؟ چسب باید به آرامی فقط در حد تماس با پوست زده شود و اگر فضای خالی بین پوست و بافت‌های زیرین وجود دارد آن را به آرامی فشار دهید تا پوست به بافت‌های زیرین فیکس شود.
مدت چسب زدن معمولا 1 تا 2 ماه می‌باشدو در صورت قرمز شدن  و یا حساسیت و خارش پوستی از چسب زدن خودداری کنید.
هر 24 تا 48 ساعت چسب را تعویض کنید و قبل از چسب زدن پوست بینی را با آب و صابون یا شامپوی بچه تمیز و خشک کنید و مجددا چسب بزنید.
در بینی‌های گوشتی با پوست ضخیم مدت چسب زدن باید تا 3 ماه باشد و ممکن است هر بار نیاز باشد تا پوست را با الکل بسیار رقیق تمیز و خشک کنید.
روش چسب زدن: فیلم چسب زدن گرفته شده و در انیمیشن جراحی بینی هم موجود است. 3 یا 4 چسب عرضی که هر کدام یک سوم دیگری را پوشش دهد از 6 تا 7 میلی‌متر بالای نوک بینی تا 1 سانتی‌متر زیر محل اتصال بینی به پیشانی زده می شود سپس یک چسب طولی در هر دو طرف که در خط و سط نوک بینی به آرامی به هم می‌رسندزده می شود .
 ·  Translate

Reza VagharDoost

Shared publicly  - 
 
http://www.dr-vaghardoost.com/
دکتر رضا وقردوست، متخصص جراحی زیبایی بینی و پروتز سینه
 ·  Translate
 
دانستنی هایی قبل از عمل پروتز سینه


یکی از جراحی های زیبایی که امروزه در بین خانم ها طرفداران زیادی دارد ، عمل پروتز سینه است. اگر شما نیز قصد اقدام به چنین عملی را دارید ، بد نیست این مطلب را بخوانید.
پروتز سینه؛ آری یا نه؟
پروتز سینه – امروزه استفاده از پروتز‌های سینه و عمل‌های جراحی زیباسازی یا اصلاح‌سازی طرفداران زیادی بخصوص در بین زنان دارد. این جراحی اغلب به خواست بیماران انجام می‌شود. متقاضیان همیشه درصدد بزرگ کردن سینه نیستند، بلکه گاه می خواهند ایرادهایی را که در سینه دارند اصلاح کنند. زیباسازی یا اصلاح یک جراحی محسوب می شود و ممکن است عوارضی را هم به دنبال داشته باشد.
با دکتر ملکان راد، فوق تخصص جراحی پلاستیک و زیبایی درباره خوبی ها و بدی های پروتزسینه گفت وگو کردیم.
 
پروتز سینه چیست و از چه موادی ساخته می شود؟
پروتز سینه چیست ؟ پروتز ها پوششی سیلیکونی دارند که قبلا داخل آن را با سرم نرماسالین پر می کردند. فایده این نوع سیلیکون آن بود که جراح می توانست پوشش سیلیکونی را لوله کرده (بدون آن که داخلش مایعی وجود داشته باشد) و از سوراخ کوچکی که روی پوست سینه ایجاد کرده بود به داخل سینه منتقل کند و بعد داخل محفظه سیلیکونی را از مایع پر کند، اما اشکال این نوع سیلیکون ها این بود که بیمار هنگام حرکت حس می کرد داخل سینه اش مشکی وجود دارد که از آب پر شده و تکان می خورد که احساس ناخوشایندی است. اشکال بعدی این بود که به مرور زمان ناحیه ای از پوشش سیلیکونی چروک خورده و از همان ناحیه پاره و سرم خالی می شد.
آیا خالی شدن سرم به بافت سینه صدمه ای هم می رساند؟
خیر، سرم نرماسالین بعد از خروج از محفظه بسرعت در بافت پخش شده و قابلیت جذب داشته و اثر بدی روی سینه نمی گذاشت.
پروتز های فعلی چه جنسی دارد؟
جنس پروتز سینه  – پروتز هایی که امروزه در جراحی ها استفاده می کنیم پوشش سیلیکونی دارند، ولی داخل آن با ژل سیلیکون پر شده و براساس انتخاب بیمار، میزان پرشدگی شان متفاوت است و اندازه های خاص دارد. جنس روی پروتز ها نیز مختلف بوده و ممکن است صاف یا زبر باشد. البته شکل آنها هم فرق می کند؛ بعضی گرد است و بعضی نیز مانند یک قطره اشک بوده که قسمت فوقانی آن باریک تر و پایین آن پهن تر و بزرگ تر است. انتخاب آن نیز به عهده بیمار است.
آیا پروتز فقط در سینه کاربرد دارد؟
خیر، پروتز را می توان در فردی که مثلا در اثر تصادف قسمتی از استخوان جمجمه اش یا قسمتی از استخوان حفره چشمش از بین رفته، استفاده کرد. البته در زیباسازی گونه نیز به کار می رود. پروتز های صورت هم دو نوع است؛ سیلیکونی و مدپوری (ماده مصنوعی حفره داری است که بعد از قراردادن، بافت به داخلش نفوذ کرده و چون سلول های خونی که با میکروب ها مبارزه می کنند می توانند وارد شوند، احتمال عفونت در این نوع کمتر است).
پروتز سینه می تواند در آینده مشکلاتی برای فرد به وجود آورد؟
عوارض پروتز سینه – تا به حال مشکل خاصی گزارش نشده است، فقط کسانی که پروتز سینه دارند حتما باید برای سونوگرافی یا رادیوگرافی به رادیولوژیستی مراجعه کنند که در این باره تجربه دارد. ضمن این که وجود پروتز، ماموگرافی یا سونوگرافی را کمی با مشکل مواجه می کند.
شیردهی چطور؟
در شیردهی هیچ تاثیری ندارد، زیرا پروتز در دو نقطه جای داده می شود؛ زیر بافت پستان یا زیر بافت عضله. خونرسانی بافت پستان نیز تغییر نمی کند. خانمی که به طور ذاتی توانایی شیردهی دارد، با پروتز نیز می تواند این کار را انجام دهد.
دوام آن چقدر است؟
دوام پروتز سینه – به نظر من تا وقتی ضربه جدی به پروتز وارد نشده، مشکلی برای آن به وجود نمی آید.
آیا پروتزگذاری عوارضی هم دارد؟
بله، این عوارض به دو دسته کوتاه مدت و درازمدت تقسیم می شوند. از شایع ترین عوارض کوتاه مدت می توانیم به عفونت اشاره کنیم. به طور کلی ورود هر جسم خارجی در بدن می تواند احتمال عفونت را بالا ببرد. در درازمدت هم شایع ترین عارضه، کپسولار کانترکچر است. وقتی بافت خارجی درون بدن قرار می گیرد، بدن یک لایه هم بندی کیسه مانند را به دور آن تشکیل می دهد و بافت خارجی را درون کیسه ای حبس می کند.
 
این حالت ممکن است باعث شود بافت های کلاژنی اطراف دچار انقباض شده و پروتز را تحت فشار قرار دهد. شرایط به وجود آمده شکل پروتز را تغییر می دهد و به دنبال آن شکل سینه نیز تغییر می کند و بدشکل می شود. البته درد نیز ایجاد می شود. پس علامت اصلی در درازمدت، درد و ایجاد نامنظمی در شکل سینه است.
میزان شیوع این آسیب زیاد است؟
آمار های مختلفی ارائه می شود؛ بین ۳ تا ۳۰ درصد، ولی به نظر من ۳ درصد بیشتر به واقعیت نزدیک است.
اندازه پروتز را همیشه بیماران تعیین می کنند؟
اندازه پروتز سینه – اندازه پروتز با همفکری بین پزشک و بیمار تعیین می شود. البته ما استانداردهایی داریم که باید به آنها دقت کنیم؛ یعنی دور سینه با دور باسن باید تناسب داشته باشد. ولی در ایران شایع ترین شکایتی که بیمار بعد از عمل جراحی دارد، این است که ای کاش پروتز بزرگ تری انتخاب می کرد.
پروتز ها در خانم هایی که مثلا به دلیل بیماری سرطان سینه قسمتی یا تمام بافت سینه خود را از دست داده اند نیز کاربرد دارد؟
علاوه بر سرطان سینه، بیماری هایی وجود دارد که به طور مادرزادی یک طرف قفسه سینه رشد خوبی ندارد و فرد دچار نوعی عدم تقارن در دو طرف بدنش می شود. در این مواقع باید بازسازی انجام شود. برای این کار سینه را کمی پاکسازی کرده؛ یعنی بافت های اضافه را بر می داریم و پروتز می گذاریم، اما مشکل اینجاست اگر پروتز را به تنهایی بگذاریم زیر پوست نازک بدن براحتی قابل لمس است به همین دلیل از راه دیگری که تزریق چربی است برای ترمیم استفاده می کنیم تا سینه طبیعی تر به نظر برسد.
چربی از ناحیه ای از شکم گرفته می شود که از نظر جنس شباهت بیشتری به بافت سینه دارد. چربی به ناحیه سینه تزریق می شود و بعد از این که ضخامت مشخصی پیدا کرد، پروتز را زیر آن جای می دهیم ولی راه خیلی بهتر این است که چربی از ناحیه تحتانی شکم بخصوص در خانمی که زایمان هم داشته گرفته و از طریق تزریق به سینه منتقل شود. ممکن است این چربی ها به تنهایی بتواند حجم کافی تولید کند (یعنی بتوان شکلی مانند سینه مقابل به دست آورد) اگر نتوانیم این کار را بکنیم مجبور به استفاده از سیلیکون خواهیم بود.
آیا تزریق چربی روش بهتری نیست؟
خیر، برای تزریق چربی حداقل به ۳۰۰ سی سی چربی نیاز داریم. به دست آوردن این حجم از چربی کار دشواری است و خیلی از بدن ها چنین بافتی ندارند و خاصیت این بافت این است که هر چقدر بیشتر تزریق شود، احتمال جذبش بالاتر می رود. مثلا وقتی در صورت ده سی سی چربی تزریق می کنیم، ممکن است فقط ۳ سی سی آن باقی بماند و نیاز به چند بار تزریق داشته باشیم. در سینه نیز به همین ترتیب است و همیشه نمی توانیم نتیجه صد درصد و قطعی از این راه به دست آوریم.
معمولا چنین جراحی هایی برش هایی را هم بر جای می گذارد. آیا ناحیه برش را می توان از بین برد؟
از راه های مختلفی می توان پروتز را گذاشت؛ از راه زیر بغل، از راه زیر سینه و از طریق برشی در ناحیه هاله سینه. ولی به نظر من راه زیر بغل روش مناسبی نیست، زیرا نمی توان سیلیکون را به دقت جا گذاری کرد. ولی دو روش دیگر بهتر است. برش زیر سینه برشی شش تا هفت سانتی متری است که بعد از یک سال، خط کمرنگی از آن باقی می ماند. دور هاله قهوه ای سینه هم کمترین جلب توجه را می کند. البته در مواردی که از طریق دور هاله سیلیکون وارد می شود باید به قطر آن توجه داشته باشیم.
 ·  Translate
1
Add a comment...

Reza VagharDoost

Shared publicly  - 
 
شما می‌توانید با مشاهده انیمیشن جراحی بینی با ساختار بینی و نحوه جراحی بینی آشنا شوید و همچنین مطالبی را در مورد عمل جراحی بینی بیاموزید.
شما می‌توانید این انیمیشن که از منابع معتبر خارجی به دست آمده است را با توضیحات دکتر رضا وقردوست مشاهده بفرمایید.
 ·  Translate
3
Add a comment...

Reza VagharDoost

Shared publicly  - 
 
اقدامات پس از عمل جراحی رینوپلاستی
1- 6ساعت پس از عمل می‌توانید مرخص شوید و به منزل بروید. در موارد خاص یک شب خواهید ماند.
2- در مدت حضور در بیمارستان ضمن اقدامات پرستاری از کمپرس سرد هر 20-15 دقیقه به مدت 5 دقیقه استفاده نمایید. کمپرس سرد را تا 48 ساعت پس از عمل ادامه دهید. (هنگان خواب استفاده نشود).
3- گاز جلو بینی در صورت خونی شدن تعویض نمایید. معمولا تا 48 ساعت و گاهی بیشتر ترشحات خونی ادامه دارد، چنانچه بیش از حد معمول باشد اطلاع دهید. (تعویض 5-4 گاز در ساعت طبیعی است)
4- ضمن تعویض گاز جلو بینی چنانچه خون و یا لخته اطراف نوک بینی و لب وجود داشته باشد با سرم تمیز نمایید. می‌توانید محل بخیه‌ها را با پماد نتراسکلین کمی چرب نمایید.
5- در صورتی که مش داخل بینی داشته باشید روز بعد از عمل یا 2 روز بعد مراجعه نمائید. (برای خارج کردن)
6- در صورتی که مش نداشته باشید از روز بعد از عمل و در صورتی که مش داشته باشید پس از خارج کردن آن شستشوی داخل بینی با سرنگ، قطره چکان، و هر روشی که راحت باشید با سرم نمکی انجام دهید. در 24 ساعت چندین بار تکرار نمایید. این کار را تا 2 هفته ادامه دهید.
7- مایعات فراوان بنوشید. 2 تا 3 روز از غذاهای نرم و سپس غذاهای معمولی بخورید.
8- در صورت ایجاد کبودی اطراف چشم از روز سوم تا هفتم کمپرس گرم استفاده نمایید (داغ نباشد). هر نیم ساعت چند دقیقه کمپرس گرم.
9- روز پنجم بعد از عمل بخیه‌های جلوی بینی در صورت وجود داشتن کشیده خواهد شد.
10- در مدتی که اسپیلنت دارید چنانچه شل شود و یا اسپیلنت از روی بینی فاصله بگیرد مراجعه نمایید.
11- 2 تا 3 روز پس از عمل می‌توانید حمام کنید (بدن و سرتان را بشوئید) ولی اسپیلنت (گچ) روی بینی خیس نشود.
12- روز هفتم بعد از عمل اسپیلنت (گچ) بینی برداشته خواهد شد.
13- معمولا از روز چهارم و قطعا از روز هفتم می‌توانید فعالیت‌های معمول خود را شروع نمایید.
14- فعالیت ورزشی سبک از ماه دوم به بعد می‌توانید شروع نمایید.
15- استخر از ماه دوم به بعد می‌توانید استفاده نمایید ولی شیرجه نزنید و به عمق آب نروید.
16- چنانچه کنتاک لنز دارید از روز هفتم می‌توانید استفاده نمایید.
17- از عینک طبی از ماه دوم به صورت متناوب و مدت زمان کوتاه استفاده کنید.
18- پس از برداشتن اسپیلنت چسب روی بینی زده خواهد شد که سپس توسط خودتان هر 24 تا 48 ساعت یکبار چسب را عوض کنید. قبل از چسب زدن پوست بینی را با آب و صابون تمیز و خشک کرده سپس چسب بزنید. مدت 2 ماه چسب زدن را ادامه دهید.
19- چنانچه با چسب زدن پوست روی بینی قرمز و حساسیت نشان دهد از زدن چسب خودداری نمایید.
20- زمان ویزیت‌های بعدی 1ماه، 3ماه، 6ماه و 12 ماه پس از عمل (این زمان‌ها می‌تواند متناسب با شرایط بیمار تعیین یابد)
 ·  Translate

Reza VagharDoost

Shared publicly  - 
 
بیهوشی جراحی بینی
ترجیح در حال حاضر اکثر جراحان پلاستیک دنیا، جراحی به صورت باز و با بیهوشی عمومی می‌باشد زیرا کنترل و بازسازی بهتر و نتیجه قابل قبول خواهد بود و به دلیل بازسازی دقیق و با دید مستقیم استحکام بافتی و زیبایی با دوام‌تری ایجاد می‌شود. البته جراحی‌های کوچک و روتوش با بی حسی و سدیشن قابل انجام است.

بهترین سن جراحی بینی
در هر سنی می‌توان جراحی بینی را انجام داد ولی شروع آن در آقایان 18 سال تمام به بعد و در خانم‌ها 16 سال تمام به بعد می‌باشد که این به دلیل متوقف شدن رشد و تغییرات در استخوان بندی و بافت های بینی می‌باشد و بعد از این سنین محدودیت سنی برای جراحی وجود ندرادو در صورت سلامت جسمی کامل می توان جراحی را انجام داد.
 ·  Translate
2
Reza Tari's profile photo
 
پول داشته باشی در هر سنی خوبه چون بعضیا پولدار میشن وقت نمیکنن به دوستای قدیمی سلامی کنند شاید وقتی دیگر...بعضیاهم خوشتیپ میشن جو میگیرتشون

 ·  Translate
Add a comment...

Reza VagharDoost

Shared publicly  - 
 
عوارض جراحی بینی
جراحی بینی عوارض بسیار کمی دارد و بر خلاف سایر جراحی‌ها ممکن است یک جراح ،هیچ‌گاه این عوارض را در طول کار خود مشاهده نکند.
خبر خوب دیگر این است که شایع‌ترین عارضه جراحی بینی می‌تواند تحت کنترل جراحی باشد و با تشخیص و درمان آن مشکل رفع شود مانند مشکلات تنفسی.
عوارض بر اساس کاهش شیوع :
انسداد راه‌های هوایی:
 این عارضه‌ی جراحی بینی قابل جلوگیری می‌باشد و نیاز به توانایی جراح در تشخیص و درمان آن را دارد.در حال حاضر با تکنیکهای جدید این عارضه در دستان جراح ماهر بسیار نادر است. 

پستی و بلندی یا ناهماهنگی در قسمت استخوانی بینی که توسط بیماران به پیدایش قوز استخوانی بعد از 3 تا 4 ماه بعد از جراحی توصیف می‌شود:
 در این موارد به اشتباه بیماران و افراد ناآگاه توصیه به سوهان کشی استخوانی می‌شوند که نادرست است، در اکثر این موارد مشکل در قسمت غضروفی بینی ایجاد شده و به اصطلاح غضروف از استخوان جدا شده و کولاپس شده است و نیاز به ترمیم قسمت غضروفی را دارد.
خونریزی بعد از جراحی:
 که معمولا مختصر بوده و در 48 تا 72 ساعت بعد از عمل ایجاد می‌شود و بیشتر در افرادی که تحت جراحی سپتوم بینی و یا انحراف قرار گرفته اند، دیده می‌شود و در کمتر از 3% بیماران یک خونریزی مختصر در 5 تا 10 روز بعد از عمل دیده می‌شود. باید بدانیم که این خونریزی معمولا مختصر بوده و با مراجعه به پزشک خود درمان آن انجام می‌شود. در چند روز اول بعد از جراحی معمولا خونابه را به  میزان مختصر داریم که خودبه‌خود –بند می- آید و نگرانی ندارد.

سوراخ شدگی سپتوم:
این عارضه بسیار نادر است که با رعایت تکنیکی و تجربه جراح قابل پیش‌گیری است.

آبریزش بینی (Rhimilis):
آبریزش موقتی بعد از جراحی ممکن است چند هفته بعد از عمل ایجاد شود که به خصوص در بیمارانی که قبل از جراحی حساسیت فصلی داشته اند این مشکل شایعتر است. در بعضی موارد به دلیل برداشتن بیش از حد توربینیت‌ها می‌تواند آبریزش ینی ایجاد شود که با رعایت آن می‌توان از این عارضه جلوگیری کرد. در اکثر موارد این به صورت موقتی است و خودبه‌خود رفع می‌شود.

عفونت گرافت‌ها و یا بافت‌های بینی:
این عارضه در جراحی بینی بسیار نادر است و در صورت بروز معمولا با درمان آنتی بیوتیک برطرف می‌شود.
در صورت استفاده از پروتزهای بینی این مورد مشکل‌تر است و نیاز به خارج کردن مواد مصنوعی می‌باشد. خوشبختانه تمایل به استفاده از پروتزها در بینی بسیار کم شده است و جراحان پلاستیک معمولا از غضروف سپتوم و پا، دنده و یا گوش جهت ترمیم بینی استفاده می‌کنند.

تغییر رنگ پوست بینی:
این یک مشکل در پوست بینی است که به دلیل بازسازی دوباره عروق خونی پوست بینی است که به صورت زیادی- می‌باشد که باعث رنگ صورتی پررنگ در ناحیه زیرین پوست بینی می‌شود که معمولا به صورت خودبه‌خودی در عرض 1 سال از بین می‌رود، این عارضه بسیار نادری است و در صورتی که از بین نرود ممکن است که نیاز به درمان با لیزر پیدا کند.

کولاپس سپتوم:
این عارضه بسیار نادری است که در اثر فروپاشی سپتوم بینی ایجاد می‌شود و بیش‌تر در مواردی که جراحی زودهنگام در شکستگی بینی انجام شده است اتفاق می‌افتد و در این موارد باید جراحی را به 4 تا 5 ماه بعد از شکستگی به تاخیر انداخت تا این عارضه ایجاد نشود.

عدم رضایت بیمار از نتیجه عمل:
این یکی از شایع‌ترین عارضه‌هاست که در اثر عدم ارتباط درست بیمار و پزشک در نتیجه نهایی جراحی می‌باشد.
اکثرا در صورتی که به بیمار کاملا در رابطه با نتیجه عمل آگاهی داده شود و واقع بین باشد این مورد اتفاق نخواهد افتاد. متاسفانه در بسیاری از موارد بیماران درخواست غیر واقعی داشته و از امکان ایجاد این تغییرات در حین جراحی آگاهی کامل ندارند و از نتیجه جراحی خود راضی نمی‌شوند.
در حال حاضر متاسفانه در روشی که به صورت فتوشاپ تغییرات بر روی بینی بیمار ایجاد می‌شود و واقعی نمی‌باشد به بیماران گارانتی غیر واقعی داده و در نتیجه بیمار پس از جراحی مشکل پیدا خواهد کرد. بهترین روش نشان دادن بیماران مشابه با پوست و با مشکلات بینی مشابه است، که تحت جراحی واقعی قرار گرفته است ،و نتیجه قابل ارزیابی است و می‌توان با 95% احتمال موفقیت به بیمار ارتباط داد.
با تمام این توضیحات یکی از مهمترین عوامل در نتیجه جراحی پوست بینی بیمار است که در صورت کلفت بودن (بینی گوشتی) و یا خیلی نازک بودن در نتیجه تاثیرگذار است و باید مورد توجه قرار بگیرد.
در 95% موارد جراحی موفقیت آمیز است در صورتی که نتیجه واقعی توصیف شده توسط پزشک به بیمار مورد توافق باشد به این نتیجه خواهیم رسید، در 5% موارد ممکن است بعد از 1 سال نیاز به روتوش (جراحی کوچکتر از جراحی اول) باشد که با بی‌حسی موقتی و یا سدیشن قابل انجام است و باعث رضایت بیمار خواهد شد.
 ·  Translate
1
Add a comment...

Reza VagharDoost

Shared publicly  - 
 
نکات قبل از عمل بینی
باید بدانید جراحی بینی یک عمل مینور (کوچک) است که به بیمار استرس شدید وارد نمی‌کند و معمولا بیماران 6 ساعت بعد از عمل از کلینیک یا بیمارستان مرخص می‌شوند و با این حساب نیاز به اقدامات زیاد قبل و بعد از عمل ندارد. مهم‌ترین نکته قبل از عمل در رابطه با داروهای خونریزی دهنده است که باعث اختلال انعقادی می‌شوند مانند آسپرین و داروهای ضد دردو التهاب مانند بروفن،ژلوفن، ناپروکسن و ... که باید حداقل 10 روز قبل از عمل قطع شوند و از دیگر داروها مانند ویتامین E که آن هم باید 10 روز قبل از عمل قطع شود.
حتما تمام داروهای مصرفی خود را به پزشک اطلاع دهید (حتی ویتامین‌ها).
شب قبل از عمل استحمام کنید و همچنین 6 ساعت قبل از ساعت عمل چیزی نخورید حتی آب و آب میوه. اگر ساعت عمل شما بعد از ظهر است ساعت 6 صبح صبحانه سبک میل کنید.
اگر از داروهای فشار خون، یا تیروئیدی استفاده می‌کنید با پزشک خود مشورت کرده و معمولا صبح روز عمل با کمی آب باید میل شود.
بیماری‌های خود را از جمله فشار خون یا تیروئیدی با پزشک خود در میان بگذارید.
بر اساس پروتکل بین‌المللی در تمام سن های بالای 40 سال باید نوار قلب و گرافی سینه و مشاوره داخلی و یا قلب انجام شود.
با یک همراه جهت آمدن و رفتن از کلینیک هماهنگ باشید.
تمام جراحی‌ها از سن 18 سالگی به بعد انجام می‌شود و رضایت خود بیمار کافی می‌باشد، در خانم‌ها در صورتی که ازدواج کرده باشند رضایت همسر نیز مورد نیاز است، در غیر این صورت رضایت کتبی از همسر باید همراه بیمار باشد.
 ·  Translate
1
Add a comment...
2
غلامرضا امیرخیری's profile photo
 
سلام اقای دکتر من خیلی دلم میخواد،بینی رو عمل کنم.ولی زیاد نحوه عمل کردن بینی ویا کجا برم خبر چندان ندارم.ممنون میشم تا مرا راهنماییم کنی.مرسی از لطف تون.
 ·  Translate
Add a comment...

Reza VagharDoost

Shared publicly  - 
 
شما می‌توانید با مشاهده این فیلم تمامی مواردی که در حین یک جراحی واقعی بینی اتفاق می افتد را مشاهده فرمایید و با نحواه جراحی زیبایی بینی آشنا شوید. این فیلم به صورت واقعی در اتاق عمل جراحی بینی ضبط و تهیه شده است.
این فیلم، جراحی بینی توسط دکتر رضا وقردوست را نشان می دهد و در این فیلم دکتر رضا وقردوست به صورت مرحله به مرحله در مورد نحوه جراحی بینی توضیحات لازم را ارایه می کنند.
 ·  Translate
4
Add a comment...

Reza VagharDoost

Shared publicly  - 
 
جراحی بینی ثانویه

خلاصه
جراحی ثانویه ممکن است به منظور اصلاح یک پیچیدگی، اصلاح نتایج ناخواسته و بهبود نتایج انجام شود. جراحی ثانویه سخت تر از جراحی اولیه می باشد، هرگونه اقدام و اندازه گیری که به جراح کمک کند می بایست انجام پذیرد: اقداماتی مانند عکسبرداری پیش از عمل و استفاده از مدل ها در حین جراحی.
هر دو روش جراحی باز و بسته در جراحی ثانویه قابل استفاده می باشند. در بسیاری از جراحی های ثانویه مشکل روبرو حاصل نقص در غضروف و یا ساختمان بینی می باشد. پیوند غضروف روش اصلی برای تصحیح این مشکلات است. الگوریتم مفید بخیه به شرح زیر می باشد. 
(1) همی ترنسدومال (hemi-transdomal) (2) بخیه با استفاده از گاز در قسمت پره های جانبی (3) بخیه اینتردومال (درون منافذ بینی) (interdomal suture) (4) بخیه در ناحیه سپتوم کالوما.

مقدمه 
جراحی زیبایی بینی ثانویه به معنی جراحی مجدد بینی ای می باشد که توسط جراحی دیگر مورد عمل قرار گرفته است. جراحی ثانویه از جراحی بازنگری متفاوت است. زیرا در جراحی بازنگری (اصلاحی) عمل توسط همان جراح اولیه بر روی بیمار خود اجرا می شود. عموماً جراحی ثانویه از جراحی بازنگری (اصلاحی) گسترده تر می باشد. جراحی ثانویه و یا اصلاحی به دلایلی از قبیل عدم حصول نتیجه مطلوب و یا عوارض جراحی و یا احساس نیاز به بهبود بیشتر نتایج، انجام می پذیرند. به دلالیل قانونی تشخیص علت جراحی در میان سه علت ارائه شده ذیل از اهمیت برخوردار می باشد. (1) عوارض جراحی اولیه (2) نتایج ناخواسته (3) نیاز به بهبود نتایج حاصله. عوارض پس از عمل، ممکن است بر اثر عملکرد خاصی از سوی جراح ایجاد شود ولی این امری قطعی نمی باشد. برای مثال، به احتمال قوی مسئولیت پایه بینی دفرمه (بدریختی پایه بینی ) بر عهده جراح خواهد بود. در حالی که شکل نامناسب (دفرمه) در قسمت های کناری بینی عموما نتیجه ای ناخواسته می باشد، علی رغم این مطلب که در بیشتر موارد مورد تصور، این عارضه قابل پیشگیری می باشد. جراحی برای بهبود نتایج هنگامی صورت می پذیرد که پزشک و بیمار هر دو احساس کنند که امکان برای انجام اقدامات بیشتر در راستای دستیابی به نتایج بهتر وجود دارد. 
 
علل دشواری جراحی های ثانویه
در صورتی که جراحی زیبایی بینی سخت ترین نوع جراحی در رینوپلاسی زیبایی باشد، پس مطمئناً جراحی ثانویه بینی به مراتب دشوارتر خواهد بود.  نرخ 20 درصدی جراحی اصلاحی (بازنگری) نشان دهنده این مسئله است. علی رغم اینکه بیمار نیازمند به جراحی زیبایی اصلاحی (بازنگری) ترجیح می دهد تا این جراحی توسط پزشک اولیه صورت پذیرد، در صورت وجود نارضایتی از نتیجه، احتمال قبول جراحی سوم توسط پزشک اولیه از سوی بیمار بسیار کمتر می باشد. این امر پزشک را ملزم می کند تا در طول جراحی اصلاحی (بازنگری) تمام تلاش خود را برای جلوگیری از ایجاد نارضایتی و شکایت از سوی بیمار ارائه دهد (طرح دعوی در دادگاه و یا ابراز نارضایتی در اینترنت). 
 
ارائه به بیمار    
در جراحی ثانویه، بیمار نیازمند مهارت و صبوری بیشتری از بیمارانی می باشد که برای اولین بار مورد جراحی قرار می گیرند. بیماران در این جراحی ها نسبت به جراحی اولیه خود عموما ناراضی، شکاک و نیازمند به اطمینان بیشتری هستند. جراحی ثانویه عموماً پیچیده تر از جراحی اولیه می باشد. البته این امری قطعی نیست. آگاهی از موارد نارضایتی بیمار مهم هستند، ولی می بایست همیشه در نظر داشت که نباید در رابطه با پزشک اولیه قضاوت نمود. نتایج نا خواسته و یا عدم رضایت از نتایج بخشی همیشگی از جراحی زیبایی می باشند. بینی بخشی حساس از آناتومی بدن است. بر خلاف جراحی زیبایی سینه اختلاف 1 میلیمتری در بینی براحتی قابل تشخیص بوده و مورد اعتراض قرار می گیرد. حتی بهترین جراحان زیبایی در جهان نیز ملزم به کنار آمدن با این حقایق می باشند.

انتخاب بیمار
ارزیابی بینی
جی پی گونتر بیش از هر جراح دیگری بر اهمیت بررسی و ارزیابی تاکید داشته است. کیم و توریومی بحث و بررسی کاملی بر این موضوع ارائه داده اند و پسا و روهریپ در بخش 17 به این موضوع پرداخته اند. قصد ما تاکید بر جنبه ای از این موضوع می باشد که ما آن را مهم ترین جنبه در بررسی در نظر گرفته ایم: استفاده از تصویربرداری دیجیتال.
جراح می بایست از دستگاه های تصویربرداری (شکل 21.1) برای برنامه ریزی پیش از عمل در مورد هر بیمار استفاده نماید. دستگاه های تصویربرداری به صورت گسترده و با منفعت اقتصادی موجود می باشند. استفاده از تصویر برداری دیجیتال در توضیح اقداماتی که از نظر شما به عنوان جراح می بایست انجام شود مفید بوده و به درک بازتاب نظرات شما و اقدامات مورد نظر بیمار کمک می کند. بیمار باید از نتایج واقع گرایانه ای که قابل دسترسی می باشد و نتایجی که دسترسی به آنها ممکن نیست، آگاه شود. در طی فرایند تصویربرداری خود جراح از مشکلات احتمالی آگاه می شود. در برخی از مواقع فرایند شکل دهی نیز بسیار آگاهی بخش می باشد. در اغلب موارد مشکلات تشخیص داده شده  هنگامی که بیمار بر روی صندلی معاینه نشسته است، متفاوت از مشکلاتی است که از طریق دوربین بر روی صفحه نمایش مشاهده می شود. بر عکس، برخی از مشکلات آناتومیک تنها در نمایشگر ها قابل مشاهده می باشند. بیمارانی با توقعات غیر واقع گرایانه در طول این فرایند از مسیر درمان خارج می شوند. فراتر از همه این موارد، شکل دهی (قالب گیری) با استفاده از دستگاه های تصویر برداری نوعی از جراحی آزمایشی می باشد. (شکل 21.1 تنها بصورت آنلاین قابل مشاده است).

منبع: http://www.dr-vaghardoost.com/article_read.php?id=5
 ·  Translate
1
Add a comment...
Work
Occupation
جراحی بینی
Skills
جراحی بینی
Employment
  • فوق تخصص جراحی پلاستیک وزیبایی
Basic Information
Gender
Male
Links
Places
Map of the places this user has livedMap of the places this user has livedMap of the places this user has lived
Currently
Sanei, Tehran, Iran
Contact Information
Home
Phone
+98 09121674760
Address
11 میدان ونک، خ آفریقا، بالاتر از چهارراه جهان کودک، خ صانعی، پلاک 1، ساختمان نور، طبقه 3، واحد