Profile cover photo
Profile photo
isa kok
6 followers
6 followers
About
Posts

Post has shared content
TARÇIN VE BAL KARIŞIMININ İNANILMAZ FAYDALARI

Bu karışımla pek çok hastalığı tedavi edeceksiniz.

Tarçınlı bal tek kelime ile mucizevi doğal bir ilaç. Kanserden kilo vermeye, kalp hastalıklarından kolesterole, soğuk algınlığından cilt enfeksiyonlarına kadar iyileştiremediği hastalık yok gibi…

Hindistan’da bir geleneksel tıbbi tedavi yöntemi ile balın yanık tedavisindeki etkisin kıyaslandığını ve 1 haftanın sonunda balla tedavi edilen yanıkların %91, diğer yöntemle tedavi edilenlerin %7 oranlarında enfeksiyon riskinden korunduğunu biliyor muydunuz?

Tarçın ve Bal Mucizesi

İlaç firmaları bu bilgilerin yayılmasından hoşlanmayacak, çünkü tarçınlı bal düzenli kullanıldığında pek çok ilaçtan daha sağlıklı ve daha etkili bir ilaç.

Bal ve tarçın karışımının pek çok hastalığı iyileştirdiği biliniyor. Bir yan etkisinin olmaması da cabası. Şekerli olmasına rağmen doğru miktarda alındığında diyabet hastalarına dahi zarar vermiyor. Batılı bilim insanlarının araştırmalarına göre:

KALP HASTALIKLARI : Bal ile toz tarçını karıştırın ve kahvaltıda kızarmış ekmekle yiyin. Kolesterolü düşürür ve muhtemelen kalp krizini önler. Tarçınlı balın düzenli olarak tüketilmesi kalp vuruşlarını güçlendirir. Yaşlandıkça atar damarlar ve toplar damarlar esnekliklerini kaybediyor ve tıkanıyor. Tarçınlı bal ise damarları yeniden canlandırıyor.

ARTERİT : Arterit hastalar bir fincan sıcak suya iki yemekkaşığı bal ve bir çay kaçığı toz tarçın koyarak faydalı bir içecek hazırlayabilirler. Günlük olarak içilirse kronik arterit hastaları dahi iyileşebilir. Kopenhag Üniversitesi’nde yapılan bir araştırmada 200 hastalarını kahvaltıdan önce bir kaşık bala yarım çay kaşığı tarçın ile tedavi eden doktorlar 73 hastanın tümüyle ağrıdan kurtulduğunu, bir ay içerisinde ağrı yüzünden hareket edemeyen hastaların hemen hepsinin ağrı çekmeksizin yürümeye başladığını gördü.

İDRAR YOLU ENFEKSİYONU : İki yemek kaşığı toz tarçın ile bir yemek kaşığı balı ılık suya ekleyerek için. İdrar yolundaki mikropları öldürür. Kim bilebilirdi ki?

KOLESTROL : İki yemek kaşığı bal ve üç yemek kaşığı toz tarçın 450 gram çay kolesterol hastasına verildiğinde iki saat içerisinde kandaki kolesterol oranunun %10 azaldığı görüldü. Günde üçkez alındığında kronik kolesterol dahi tedavi edilebiliyor. Günlük olarak yenen bal ise kolesterol şikayeterini azaltıyor.

SOĞUK ALGINLIĞI : Sık ya da ağır soğuk algınlığı şikayeti olanlar bir kaşık ılık bal çeyrek kaşık toz tarçınla üç gün boyunca birer kez alabilir. Bu tedavi çoğu kronik öksürüğü ve soğuk algınlığını tedavi edebilir, sinüsleri temizleyebilir.

BOĞAZ TAHRİŞİ : Tarçınlı balın boğaz ağrısını iyileştirdiği ve boğaz ülserini kökünden kazıdığı söyleniyor.

GAZ : Hindistan ve Japonya’da yapılan araştırmalar tarçınlı balın midede oluşan gazları önlediğini gösteriyor.

BAĞIŞIKLIK SİSTEMİ : Tarçınlı balın günlük tüketimi bağışıklık sistemini güçlendiriyor ve vücudu bakteri ile virüs saldırılarından koruyor. Balın düzenli tüketimi akyuvarları güçlendirerek bakteriyel ve virütik hastalıklara karşı direnci artırıyor.

SİNDİRİM GÜÇLÜĞÜ : İki yemek kaşığı bala serpilen toz tarçının yemek yemeden önce aınması asitliliği önlüyor ve en ağır yemekler dahi sindirilebiliyor.

GRİP : İspanyol bir bilim insanı baldakı doğal bir bileşenin grip mikrobunu öldürdüğünü ve hastayı gripten kurtardığını kanıtladı.

UZUN ÖMÜR : Bal ve toz tarçın ile hazırlanan çay düzenli olarak içildiğinde ileri yaşın etkilerini azaltıyor. Çay yapmak için dört yemek kaşığı bal, bir çay kaşığı tarçın ve üç fincan kaynamış su kullanın. Günde 3-4 kez 1/4 fincan için. Cildi taze ve yumuşak tutar ve yaşlanmayı önler.

BOĞAZ AĞRISI : Boğaz ağrıdığında ya da gıdıklandığında bir kaşık bal yiyin. Boğazınızdaki raatlık geçene dek 3 saatte bir tekrarlayın.

SİVİLCELER : Üç yemek kaşığı bal ve bir çaykaşığı toz tarçını karıştırın. Yatmadan önce sivilcelerinizin üzerine sürün ve ertesi gün ılık suyla yıkayın. İki hafta her gün uygulanırsa sivilceleri kökünden söker.

CİLT ENFEKSİYONLARI : Bal ve toz tarçını etkilenen bölgelere eşit miktarda uygulamak egzama, mantar ve her türlü cilt enfeksiyonunu iyileştirir.

KİLO VERME : Her gün sabahları kahvaltıdan yarım saat önce, boş mideye ve geceleri yatmadan önce bir bardak kaynamış suyun içine bal ve toz tarçın koyup için. Düzenli olarak alındığında obezite sorunu yaşayanlarda bile kilo kaybı sağlıyor.

KANSER : Japonya ve Avustralya’da yapılan araştırmalar mide ve kemik kanserinin başarıyla tedavi edilebildiğini gösterdi. Bu kanser çeşitlerinden muzdarip hastalar günde bir yemek kaşığı bal ve bir çay kaşığı tarçını üç parçaya bölerek bir ay boyunca almalı.

YORGUNLUK : Yakın zamanda yapılan araştırmalar gösteriyor ki baldaki şeker vücudun güç kazanmasına yardımcı oluyor. Bal ve toz tarçın tüketen yaşlılar daha zinde ve esnek olduklarını ifade ediyor. Her gün diş fırçaladıktan sonra ve öğleden sonra 15.00’te alındığında bir haftada vücut direnci artıyor.

KÖTÜ NEFES : Güney Amerikalılar sabahları bir çay kaşığı bal ve tarçın konmuş suyla gargara yapıyor böylece nefesleri gün boyu güzel kokuyor.

İŞİTME KAYBI : Günlük olarak sabah ve akşamları bal-tarçın ikilisini almak duyma kaybını giderebiliyor.

Tarçınlı Balın Hazırlanışı

Önce bir bardak suyu kaynatın, sıcak suya tarçın koyun ve demlenmeye ve soğumaya bırakın. Kaynar suya bal koymayın. Sıcak su baldaki enzimleri öldürür. Su oda sıcaklığına geldiğinde tarçının iki katı kadar bal ekleyin. Yatmadan bardağın yarısını için ve diğer yarısını sabaha bırakın.
Photo
Add a comment...

Post has shared content
Originally shared by ****
"
İlk çocuğun kız olması kadının bereketindendir. Çünkü, Cenâb-ı Hak âyet-i celileye “Dilediğine kız verir ...” diye başlamıştır.
: Kimin kızları olur da onlara iyi bakar ve ev-bark sahibi yaparsa, o kimse için bu, Cehennemle arasına perde olur.
.: Allahü Teâlâ’dan beni zahmetsiz rızıklandırması
nı istedim. Beni kızlarla rızıklandırdı.
.: Kızları kerih görmeyiniz. Çünkü ben de kızlar babasıyım. (Rûhu’u-Beyân, C., S. 342-343)
.: Kişinin kız çocuğu olduğu zaman, Allahü Teâlâ bir grup melek gönderir. Onlar: “Esselâmü Aleyküm yâ ehle beyt” (Ey ev halkı size selam olsun) derler ve kanatlarıyla giydirip, elleriyle başını meshederek “Şu zayıf kadından doğan zayıf kızdır. Bunu bakıp büyütene Allahü Teâlâ kıyâmete kadar yardımcı olsun” derler. (Kenzü’l-Ummal, 45378)
: Kim kız çocuğunu baliğ oluncaya kadar yetiştirirse, kıyâmet günü ben ve o kimse yan yana bulunuruz. (Mübarek parmaklarını biri birine bitiştirmişlerdir) (Riyâzü’s-Sâlihîn C.1, S.311)
.: Sizden birinizin üç kızı veya üç kız kardeşi olur da onlara güzel bakar, giydirir ve evlendirirse, Cehennemle kendi arasında perde olur ve Allahü Teâlâ kendisine Cennet nasip eder. (Kenzü’l-Ummal, 45368-45369)
.: İçinde kız çocuğu bulunan her eve gökten her gün 12 rahmet iner ve melekler o evi gece gündüz (aralıksız) ziyaret ederler. Ve ana babasına her gün bir senelik ibâdet sevâbı yazarlar. (Riyâzü’n-Nâsih
in 328).
.: Kızını sevindireni Allahü Teâlâ Cennetle sevindirir, (O kimse) kurtulur. (Şir’a, 451)
.: Çarşıdan getirilen şeyi çocuklar arsında taksim ederken kızlardan başlamalı. Onlar kalben daha hassas, ruhen daha incedir. (Şir’a)
Okuduysanız Paylaşalım
Bu güzel Bilgileri Herkes okusun.
Photo
Add a comment...

Post has shared content
FELÇ GEÇİRMİŞ EL VE AYAKLAR İÇİN KESİN ÇÖZÜM

Ailenizde veya etrafınızda felç, romatizma, kırık sonrası cansız kalan uzuv gibi hastalıklara sahip insanlar varsa size bir tarif vereceğim. Bu tarif Almanya’da bir prof. tarafından 20 yıl kadar önce yapıldı ve felç geçirmiş ayak üzerinde uygulandı. Felç sebebi ile kasılan ve o şekilde kalan parmaklar tam olarak açıldı.
Saf zeytin yağı ve turşu tuzu ile yapılan basit bir karışım.

BİR LİTRE ZEYTİN YAĞI
YARIM KİLO TURŞU TUZU

Hepsi bu kadar. Tuzu ve zeytin yağını bir şişede karıştırın. 2,5 lt kola şişesinde karışımı hazırlamanız daha kolay olur. Bu şişeyi güneş alan bir yere koyuyorsunuz elinizin altında bir yer olursa iyi olur. Gün içinde fırsat buldukça çalkalayıp tekrar güneşe koyun. O tuz çalkalamanın etkisi ve güneşin ısısı ile yağın içinde eriyor ve dipte tortu haline geliyor. Mesela 25-30 derece arası ısıda 10 gün güneşlense yetişir.

Tuz eridikten sonra rahatsızlığı olan kişi güneşe uzanır ve güneş kremi gibi bu yağ şikayet olan bölgeye sürülür. Yağı sürmeden önce şişeyi mutlaka çalkalayın. Kişi ile birlikte diğer kişilerde görebilir zaten o macun sürüldüğü andan itibaren damarların açılmasını. Ciddi anlamda elektrik çarpıyormuş gibi garip hareketlere şahit olabilirsiniz. Yarım saat kadar güneşlenip ılık suyla masaj yaparak yıkayın. Bunu haftada 3 gün yapsanız dahi yeterli. Çok zor değil uygulayın derim. Heleki felç geçirmiş bir uzvun asla dönüşü olmayan bir tıbbı yanıltması benim çok hoşuma gitti…

(Alıntı)
Photo
Add a comment...

Post has shared content
Add a comment...

Post has shared content
BUNU YILDA BİR KEZ MUTLAKA YAPIN

Limon suyu ve sarımsakla yapılan karışım, damar sertlikleri, damar yağlanması, damar tıkanıklıkları ve tansiyon gibi sorunları kalıcı olarak ortadan kaldırıyor.

EVİNİZDE KENDİNİZ YAPABİLİRSİNİZ

- 2 Litre hiç su katılmamış sıkılmış limon suyu

- 40 diş soyulmuş ve ezilmiş sarımsak (Mümkünse Anadolu'da yetiştirilmiş ithal olmayan sarımsaklardan)

- Ağzı sıkı kapanan koyu renkli bir kavanoz (2 litrelik pet şişeler de kullanılabilir)

HAZIRLANIŞI

2 Litrelik kavanoz ya da pet şişeyi dolduracak kadar limon satın alın. Limonların suyunu iyice sıkıp şişeye doldurun. Soyulmuş 40 diş orta boy sarımsağı yıkamadan ve ezerek limonun içine atıp şişenin kapağını sıkıca kapatın. 25 gün boyunca normal ılık bir yerde tutun ve her gün birkaç kez çalkalayın. Yaklaşık 25 gün sonra sarımsakların limon suyunun içinde eridiğini göreceksiniz.

25 gün sonra hazır hale gelen karışımdan her sabah kahvaltıdan yarım saat önce yarım çay bardağı için. Bunu hergün düzenli olarak ve mümkünse aynı saatte yapın. Bu karışımın içine asla başka bir madde (şeker, tuz, tatlandırıcı vs. katmayın)

FAYDALARI

1- Tüm damar iltihaplarını (vasküler) tedavi ediyor, tıkanan damarları açıyor, damar sertliklerini ve hipertansiyonu
önlüyor.

2- Kolesterol ve lipidi düşürüyor, zararlı yağların yakılmasını sağlıyor, kilo verdiriyor (bazal metabolizmayı hızlandırıp yağların yakılmasını sağladığı için iştahı açıyor.), vücuttaki şeker oranını dengeliyor, pankreasin yenilemesini sağlıyor.

3- Böbrek ve safra taşlarını eritiyor, idrar söktürüyor, vücuttaki şişkinliği yok ediyor ve dokularda ödem oluşmasını engelliyor.

4- Helycobeacter pylori adlı ülser mikrobunu öldürerek mide ve oniki parmak bağırsağı ülserinin kesin tedavisini
yapıyor.

5- Tüm romatizmal iltihabi önleyor, her tür romatizmal ağrıları dindiriyor, kireçlenmeyi önlüyor, eklem yüzeylerinin
yenilenmesini sağlıyor ve her türlü ağrıyı kesiyor.

6- Beyin hücreleri ve tüm sinir sistemlerini yeniliyor, sinirdeki aksiyon potansiyelini düzenleyip ileri-refleks hızını artırıyor, felç ve inme riskini azaltıyor.

7- Vücudun bağışıklık sistemini son derece mükemmel hale getiriyor ve her türlü alerjiyi, özellikle de damarsal kökenli ve strese bağlı cilt alerjilerini kökünden engelliyor. Kanser oluşumlarına karşı tüm vücudu koruyor.
Photo
Add a comment...

Post has shared content
Originally shared by ****
Photo
Add a comment...

Post has shared content
Aşk bu olsa gerek
Originally shared by ****
Mecnun namaz kılan birinin önünden geçer.
Adam:
- Hey! Mecnun beni görmüyor musun da namaz kılarken önümden geçiyorsun?

Mecnun:
- Be adam ben Leyla'yı düşünürken seni görmedim. Sen Mevla'yı düşünürken beni nasıl gördün?!
Animated Photo
Add a comment...

Post has shared content
Sultan 4. Murat içkiyi tütünü yasak ettiği dönem de halkın arasına casuslar yollar nerde içki tütün içilir diye kontrol yaptırırmış. Bir gün kulağına gelmiş ki liman da bi Sandalcı hem içki içer hem tütün içer emre itaatsizlik edermiş. Hemde fal taşlarıyla da fal bakarmış.

Bunu duyan sultan Murat önce gözümle göreyim sonra da o mel'unun kellesini alayım diye tebdili kıyafet yapmış bir gece vakti Sandalcının yanına gitmiş.

Beni karşıya geçir ücreti neyse vereceğim demiş.

Sandalcı hayhay Beyzadem buyur atla demiş.

İkisi de binmiş kayıga açılmışlar denize. Biraz gittikten sonra Sandalcı çantasından çıkarmış bi şişe şarap başlamış içmeye. Bir yandan da asılıyor küreklere. Sultan murat gözüyle gördükten sonra Sandalcının içtiğini içten içe hiddetlenmiş.

Sen padişahın içkiyi yasak ettiğini bilmiyor musun demiş.
Sandalcı gülmüş hafiften kafa da çakır ;

Padişah şimdi sarayın da mışıl mışıl uyuyor ne bilecek ki ben içki içiyorum demiş.

Sultan Murat ses etmemiş. Biraz daha gittikten sonra Sandalcıya ;

Duydum ki sen taşlarla çok iyi fal bakar her birseyi görür söylermişsin demiş.

Sandalcı;

Doğrudur. Bakarım. Ama onun için ayrı ücret isterim. Demiş

Padişah kuşağından bir kese altın çıkarmış Sandalcının önüne atmış. Sandalcı hemen keseyi kapmış fal taşlarını çıkarmış. Söyle bakalım ne bilmek ister neyi merak edersin demiş.

Padişah ; çok merak ettim acaba şu an padişah nerde ne yapıyor ne vaziyette bi bak da bana bi söyle hele demiş.

Sandalcı taşları okumuş dağıtmış toplamış birseyler yapmış gözlerini kapatmış bir müddet sonra açmış ki gözleri kan çanağı olmuş yerinden fırlayacak vaziyette.

Sultan Murat bıyık altından ince bi gülümseme ile sormuş ; gördün mü padişahı nerde ne yapıyor ?

Sandalcı ; valla sarayına gittim baktım yerinde yok yeryüzünü gezdim dolaştım yeryüzünde yok gökyüzüne çıktım orda da yok bir sen bir ben kaldım ben olmadığıma göre sen padişahsin.

Başlamış padişahın eteğine sarılıp ağlamaya " beni bağışla Sultanım beni affet Sultanım tövbe daha içki içmem." Diye ağlayıp Yalvarmaya

Fakat padişah adamın fal bakma yeteneğinden etkilenmiş.

Seni tek şartla affederim. Biliyorsun istanbulun altı tane giriş kapısı var. Karaya çıkınca hangi kapıdan gireceğimi bilirsen kelleni kurtarırsin. Demiş.

Sandalcı hemen taşları atmış toplamış gözünü kapatmış açmış . Padişah " ne oldu bildin mi hangi kapıdan gireceğimi " demiş.

Sandalcı bildim Sultanım fakat sizden bi ricam var hangi kapıdan gireceğinizi ben bi kağıda yazacağım sizde kapıdan girdikten sonra açıp bakacaksiniz doğru bilmişsem beni bağışlarsiniz yanlış bilmişsem kellem feda olsun demiş

Padişah kabul demiş.

Sultan Murat karaya çıkar çıkmaz hemen askerleri adamlarını çağırmış. Emir vermiş derhal surlardan bir gedik açılıp kapı haline getirilmesini emretmiş. Bir saat içinde istanbulun yeni kapısı ve yedinci kapısı açılmış. Padişah da bu kapıdan istanbula giriş yapmış. Kapıdan girdikten sonra Sandalcının verdiği kağıdı açmış bakmış ki kağıtta şu cümle yazıyor ;


PADİŞAHIM YENİ KAPINIZ SİZE VE MİLLETE HAYIRLI UĞURLU OLSUN .

Böylece istanbul 7 tepeden sonra 7 kapılı olmuş.

Selam ve dua ile ...
Add a comment...

Post has shared content
Bu resimden bende de var
"Ordu Boztepe’ye çıkmak için teleferiğe bindiğimde önce Boztepe’ye değil bulutlara çıkıyoruz sandım. Teleferik yükseldikçe Ordu daha da güzel gözüküyor.

Hele bir de ben yükselirken yamaç paraşütüyle Boztepe’den şehre doğru alçalanları gördükçe daha bir huzur kaplıyor içimi..."

https://gezimanya.com/GeziNotlari/boztepeden-yasona-ordu
Add a comment...

Post has shared content
Terör örgütünün diliyle devlete saldıran siyasetçiler...
Photo
Add a comment...
Wait while more posts are being loaded