Profile cover photo
Profile photo
DHSTurkey
Digital Health Summit Turkey
Digital Health Summit Turkey
About
Communities and Collections
Posts

Post has attachment
Elif Çelik - Sürdürülebilir Sağlık için Dijital Stratejiye Değil, Dijital Çağ için İş Stratejisine İhtiyacımız Var
“Dünya Nereye Gidiyor?" 2016 itibari ile Dünyada sağlıklı yaşama 180 milyar dolar harcanıyor ve her yıl %10 büyüme gösteriyor. Demek ki hepimizin odağı daha sağlıklı kalabilmek ve daha uzun süre sağlıklı kalabilmek. Çünkü hasta olduktan sonra hem hayat kalitesi hem de maliyetler açısından ciddi sıkıntılar ortaya çıkıyor.
Hala ve her zaman insanın odakta olduğunu unutmamalıyız. Teknoloji insanın yerini alabilir ama insanın yerini alamayacak en önemli nokta: Etik değerler, vicdan ve duygusal zeka...
PhotoPhotoPhotoPhotoPhoto
1/9/18
6 Photos - View album
Add a comment...

Post has attachment
Güldem Berkman - İlaç Endüstrisinin Geleceği: Biyoteknolojide Son Gelişmeler
2000 yılı hayati açıdan dönüm noktası. Çünkü 2000 yılından beri insanın genom haritası çıktı. Genom haritası yüzbinlerce dosyada özetleyebileceğiniz bir şifre, kompleks. Bu şifrenin çözülmesi ile biyoteknolojinin önü açıldı. Gen haritası ile insanın sadece hastalık eğilimleri değil 40.000 yıllık geçmişin bile bilinebiliyor. Biyoteknoloji üretimi kimyasal ilaç üretimine benzemiyor. Biyoteknolojik ilaçlarda sadece ilacı bulmak önemli değil. Fikri buldum bu proteini nasıl büyük ölçüde üreteceğim. Bunun için innovasyon gerekiyor. Ondan sonra 3. Aşama geliyor; yani hastanın eline canlı olarak ulaştırmak. Bu da kalite güvence aşaması ile ilacın hastanın eline etkin bir şekilde ulaştırılması gerekiyor. Şu anda sadece Diyabet, Romatoloji, Onkoloji ve Hematoloji alanında kullanılan Biyoteknolojinin şafağındayız.
PhotoPhotoPhotoPhotoPhoto
1/9/18
9 Photos - View album
Add a comment...
Wait while more posts are being loaded