Profile cover photo
Profile photo
Divadlo Jána Palárika v Trnave
3 followers
3 followers
About
Posts

Post has attachment
Photo
Add a comment...

Post has attachment
Vítame Vás v divadelnej sezóne 2016/2017!
43. sezónu otvárame 13.septembra našou najnovšou inscenáciou Malý princ, ktorá si ihneď získala srdcia malých i veľkých divákov. Túto čarovnú rozprávku môžu vidieť aj diváci v Banskej Bystrici na medzinárodnom festivale Bábkarská Bystrica 30. septembra. Okrem Vašich obľúbených titulov na Vás čaká aj šesť nových premiér. Nebude chýbať svetová a slovenská klasika, či najnovšie hry od súčasných dramatikov.
Tešíme sa na Vás!
Rezervujte si lístky už dnes na stránke www.djp.sk/program
Photo
Add a comment...

Post has attachment
Photo
Add a comment...

Post has attachment
Čo sa stane keď si nevesta stanoví podmienku a žiada od ženícha opicu? Čo však, keď sa na scéne objavia opice hneď dve? A kto je v tej chvíli opica a kto ženích? Tak to sa dozviete v našej najnovšej komédií Opica a ženích ktorú prvýkrát v tejto sezóne uvedieme 25.09.2014 o 19:00. Nebudú chýbať aj pesničky a my vám ponúkame krátku ukážku.
Add a comment...

Post has attachment
Začíname novú 41. divadelnú sezónu: odchody - príchody

Známy antický filozof Herakleitos z Efezu sa vyjadril o čase v podobenstve ako o rieke, do ktorej dvakrát nevstúpiš. A práve divadelné umenie je času akoby oddané. Existuje len v prítomnosti. Plynie ako rieka. Aj ľudia, ktorí vytvárajú toto umenie sa akoby plavili na tejto rieke času. Sú ňou unášaní v neustálom pocite túžby po zmene. Ak sa pozrieme do 40 ročnej histórie nášho umeleckého súboru, vidíme celý rad osobností, ktoré tu pôsobili. Od budúcej sezóny sa k minulosti pridajú aj herci Edita Borsová a Gregor Hološka, ktorí súbor opúšťajú a odchádzajú na nové pôsobiská. Tieto dve herecké osobnosti jednoznačne patrili k protagonistom súboru. Vytvorili rad nezabudnuteľných postáv.

Gregor Hološka hneď po absolvovaní herectva na VŠMU začal pôsobiť v našom divadle, ktorého sa stal členom. Počas štrnástich sezón vytvoril celý rad vážnych aj komických postáv.

Herečka Edita Borsová absolvovala VŠMU v roku 2000. Po krátkom účinkovaní v slovenských divadlách nastúpila v roku 2004 do nášho súboru a dosiahla mimoriadne výsledky, ktoré boli ocenené v roku 2010 cenou za najlepší ženský herecký výkon sezóny 2009/2010 za postavu Bety v inscenácii Máša a Beta ( Dosky 2010 ).

Na ich miesta nastupujú mladí, ambiciózni herci Silvia Holečková a Tomáš Vravník.

Silvia Holečková, absolventka muzikálového herectva na JAMU v Brne,  však  nášmu divákovi nie je neznámou tvárou, lebo už niekoľko sezón spolupracuje ako hosť s našim divadlom, v ktorom vytvorila množstvo osobitých postáv s možnosťou aj speváckeho prejavu. Diváci si to môžu overiť aj v inscenácii Jazyková ríša, ktorou divadlo začína 16. septembra svoju novú divadelnú sezónu na domácej scéne.

Tomáš Vravník patrí ku generácii výrazných hereckých individualít a jeho kroky na našej scéne budú pre diváka novotou. 
V predchádzajúcich sezónach pôsobil v rôznych divadlách a výrazné výkony podával aj na našej prvej divadelnej scéne v Slovenskom národnom divadle.
Photo
Add a comment...

Post has attachment
Photo
Add a comment...

Post has attachment
Photo
Add a comment...

Post has attachment
Známa Trnavská skupina opäť na scéne! Hudobno-poetický kabaret približuje tvorbu a osud štyroch básnikov, členov tzv. Trnavskej skupiny Jána Ondruša, Jána Stacha, Ľubomíra Feldeka a Jozefa Mihalkoviča. Netradičnými divadelnými prostriedkami nás zoznamuje s obdobím ich detstva, mladosti, tvorivých vrcholov i pádov a zložitých odchodov. V príbehu Trnavskej skupiny sa prelína história jedného umeleckého zoskupenia s dejinami celej spoločnosti, obrazy básnickej bohémy striedajú portréty básnikov – obyčajných ľudí. Tak sa aj hovorené slovo strieda s veršom a hudbou, vážne s komickým, vysoké s nízkym.
PhotoPhotoPhotoPhotoPhoto
2014-06-17
18 Photos - View album
Add a comment...

Post has attachment
Milí návštevníci a priaznivci divadla. Sme velmi radi že vám môžeme  predstaviť novú web stránku Divadla Jána Palárika v Trnave . Zmenila sa kompletne štruktúra i dizajn stránky a pribudlo množstvo nových informácií.  Ani neustály vývoj mobilných zariadení sme nenechali bez  povšimnutia a naša nová web stránka vám jednoducho a prehľadne poskytne informácie či už vlastníte tablet alebo smartphone. Veríme že si prácu s novou webstránkou rýchlo osvojíte a nájdete vami hľadané informácie.

Webstránka však nie je jedinou novinkou ktorú vám chceme predstaviť.  Po letných divadelných prázdninách pre vás pripravujeme možnosť zakúpenia darčekového poukazu na jednotlivé predstavenia, ktorý vám môže poslúžiť ako pekný darček na obdarovanie vašich najbližších.  Ďalej pre vás pripravujeme možnosť zakúpenia si permanentky na celú divadelnú sezónu.  Bližšie informácie o týchto novinkách vám poskytneme v septembri v novej divadelnej sezóne 2014/2015.
Photo
Add a comment...

Post has attachment
Photo
Add a comment...
Wait while more posts are being loaded