Profile cover photo
Profile photo
Piotr Soroka
1 follower
1 follower
About
Posts

Post has attachment
Piotr Soroka commented on a post on Blogger.
Moim zdaniem najlepsze programy lojalnościowe z perspektywy zarządzającego to takie, które zachęcają klienta do rejestrowania każdego zakupu, nawet jak nie korzysta z żadnych rabatów. Przykład: Peek&Cloppenburg zachęca do podawania karty klienta do każdego zakupu. Dzięki temu klient nie musi zachowywać paragonu w celu dokonania zwrotu lub wymiany towaru. A zarządzający oczywiście dzięki temu zbiera szczegółowe dane do dalszych analiz.
Add a comment...

Post has attachment
Zdecydowanie popieram zasadność tworzenia profilu klienta, ale również poznawania przekroju klientów na podstawie konkretnych badań. Można spotkać się w przypadku niektórych firm praktyk ankietowania części klientów sklepów w odniesieniu również do danych biometrycznych. Niektóre robią to dyskretniej - za pomocą kart i programów lojalnościowych. A jeszcze inne inwestują w zautomatyzowane badania wykorzystujące nową technologię. Od niedawna nawet pomagamy tym ostatnim dzięki nowemu rozwiązaniu opisanym na blogu http://blog.cleverpath.pl/badania-biometryczne-klientow/ i stronie http://www.cleverpath.pl/produkty/section-viewer/

Co warto zrobić z tymi profilami o których piszesz Dominika? Moim zdaniem, jeżeli w sklepie przewija nam się zdecydowanie kilka głównych typów/profili klientów, których rozpoznanie nie powinno nastręczać trudności członkom obsługi, należy przygotować odpowiednią taktykę obsługi każdego z tych profilów. A potem testować, poprawiać, testować, poprawiać... :)
Add a comment...
Wait while more posts are being loaded