Profile cover photo
Profile photo
Vytautas Vakrina
About
Posts

Post has attachment
Add a comment...

Post has shared content
Add a comment...

Post has attachment
Ketvirtoji renta.

(1. Valdžios sektoriaus korupcija tiek vagiant, tiek reguliuojant ir prižiūrint.
2. Per stiprios nuosavybės ir kreditorių teisės.
3. Per didelės darbdavių galios nepilno užimtumo ekonomikoje.
4. Bereikalingi rinkos santykiai ir privatizavimas ten, kur gali veikti normaliai kontroliuojama planinė ekonomika.)

„Ekonominis vertinimas vienareikšmis – šilumos ūkis yra iš esmės beveik natūrali monopolija, kitaip tariant, turi veikti ne spontaniškos konkurencijos, o planavimo pagrindu. Vadinamųjų čajnikų, arba mažo galingumo nereguliuojamų šilumos gamintojų, problema yra išvestinė. Man rodos čia ignoruojami pamatiniai ekonomikos dėsniai“, – sako R.Kuodis.
Add a comment...

Post has attachment
Italų koalicinės sutarties galutinio varianto laukiama pirmadienį. Kol kas nutekinami juodraščiai vis labiau aptakūs ir mažiau pretenzingi, bet pvz. abi pusės sutaria, kad nedelsiant turi būti naikinamos ekonominės sankcijos Rusijai.

Paralelinės valiutos planai regis irgi dar galioja. Central bankers and eurozone finance ministers have been balanced in their reaction to the mini-BoT proposal. Balanced, that is, between outrage and apoplexy.

John Dizard: Since the mini-BoTs would not be currency, transfers from account to account or hand to hand would not be subject to the €3,000 legal limit on cash payments within Italy. That would be convenient for anyone whose business could be more easily carried out with large cash, sorry, mini-BoT transactions. Mini-BoTs, then, would stimulate the vibrant informal sector of Italy’s economy.

This is not the first time a government facing limits on bond borrowings has issued a tax anticipation note. California used them during a budget crunch in 2001 and Buenos Aires issued “Patacon” bonds to pay its bills in 2001-02, in the wake of the Argentine financial crash. These were ultimately redeemed with tax receipts.

When Syriza came to power in Greece in 2015, Yanis Varoufakis, its first finance minister, proposed a form of “public digital payments”, that would, it was expected, feature “future tax-backed transactions.”

The Italian populists took advice on how to structure mini-BoTs from the Syriza socialists and Greek civil servants. None of those instruments, though, were printed bearer transactions. Even Greeks who empathise with the Italian resentment of Eurocrats were put off by that feature.

Central bankers and eurozone finance ministers have been balanced in their reaction to the mini-BoT proposal. Balanced, that is, between outrage and apoplexy.
---

March of the mini-BoTs may bring down the euro
Note-like bonds will potentially help crooks, cheat taxpayers and widen Italy’s divide
https://www.ft.com/content/acd05bec-59a6-11e8-b8b2-d6ceb45fa9d0
Add a comment...

Kaži kas atsitiktų, jei pabandytume sujungt socialinės ir kultūros apsaugos sferas?
Add a comment...

Post has attachment
Vakar JAV ambasados proga surengtų skerdynių metu penkiasdešimt penki 61 palestiniečiai nužudyti, dar virš tūkstančio trijų šimtų gydomi nuo šautinių žaizdų. Pasaulis pakraupęs. Konservatorių psichopatams proga pasireikšt.

Seimo narių grupė kreipėsi į užsienio reikalų ministrą Liną Linkevičių ir į Seimo Užsienio reikalų komiteto pirmininką Juozą Bernatonį dėl Lietuvos ambasados perkėlimo į Jeruzalę. Kreipimosi autoriai Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) frakcijos nariai Laurynas Kasčiūnas, Dainius Kreivys, Rimantas Jonas Dagys, Emanuelis Zingeris, Žygimantas Pavilionis ir kiti Seimo nariai klausia, kodėl Lietuvos atstovai nedalyvavo JAV ambasados atidarymo reginyje Jeruzalėje? Jie teiraujasi, ar Lietuvoje bus pradėti svarstymai ir diskusija dėl mūsų šalies ambasados perkėlimo į istorinę Izraelio sostinę Jeruzalę, taip išreiškiant solidarumą su Izraelio valstybe ir JAV, ar Lietuva galėtų inicijuoti diskusiją ES formatuose dėl Europos šalių ambasadų perkėlimo į Jeruzalę?
Add a comment...

Post has attachment
Išpuoliai prieš Rubavičių netelpa į jokius rėmus. Po Garliavos įvykių nusmukom į santvarką, kuri jau net apsimestinai nėra nei teisinė, nei demokratinė. Radžvilo kalbos apie šliaužiantį totalitarizmą pradeda skambėt visai adekvačiai.

VR: Kompiuteriai kompiuteriais, tačiau labiausiai šiuo metu puolamas ir gąsdinamas mano sūnus. Jam buvo pažadėta, kad darbo Lietuvoje nerasiąs, jei nesutiksiąs bendradarbiauti. Darbo susirasti nepavyksta – įsidarbinus netrunka pasipilti skambučiai, rekomenduojantys atsisakyti naujojo darbuotojo, jei nenorima didelių problemų. Darbdaviai supranta, su kuo turį reikalą, ir pasistengia išvengti gerai nujaučiamų nemalonumų. Nesusipratę – paprotinami. Keisčiausia, kad iš „Sodros“ dingo duomenys apie jo darbą nuo 2004 metų. Atrodo, kad žmogus gyveno beorėje erdvėje, nors niekur nebuvo išvykęs ir darbavosi keliose žinomose įmonėse. Dabar tenka vargą vargti, norint išsiaiškinti, kaip tie duomenys dingo.

Nenustatomais telefono skambučiais jam vis primenama, kad jau metas būtų susiprasti… Ir ne tik telefono skambučiais. Gegužės 14 d. vakare einant iš Liudo Giros gatvės į Ateities gatvę prie perėjos du vyrai sugriebė jį už pečių, stumtelėjo į priekį ir staiga atitraukė atgal suduodami stiprų smūgį į dešinį šoną, kad net užėmė kvapą. Pajuto ir spyrį į lūžusią ir begyjančią koją. Sustojusio „Renault“ mikroautobuso su Krašto apsaugos ministerijos numeriais vairuotojas paklausė, ar nieko neatsitikę, ir nuvažiavo. Du vyriškiai patarė sūnui būt atsargesniam ir dingo. Tie vyriškiai, tikriausiai, nei savo žmonoms, nei vaikams, nepasakos apie didžią specialią šios dienos operaciją „gelbstint Lietuvą“ – bauginant Rubavičių ir jo sūnų.
Add a comment...

Post has attachment
Siūloma pensijų kaupimo pertvarka yra finansų afera.
[papildau] Pirma, pati kaupiamojo draudimo idėja yra bloga, bereikalingas resursų švaistymas aptarnaujant užsienio senjoražą. Antra, kaupiamasis draudimas su nenuostolio garantija būtų kaupiančiųjų ekonominės rentos likusiųjų atžvilgiu įtvirtinimas. Trečia, tokio put opciono buvimas ne tik skatintų fondų valdytojų rizikingesnį investavimą, bet kurtų pagundą finansiniams nusikaltimams - sąmoningam blogų investicijų perėmimui iš trečiųjų šalių, iš esmės tą opcioną parduodant.

Vaidas Navickas: Pagal siūlomą grįžimo tvarką, Sodra prisiimtų dalį šių antros pakopos dalyvių investavimo rizikos: kaip jie beinvestuotų Sodros įmokas, pinigų jie nepraras. Jeigu išloš, perviršis bus „laikomas papildomomis įmokomis individualiajai pensijos daliai“. Jeigu praloš, trūkumas bus „eliminuojamas ir asmeniui atkuriamos visos teisės į „Sodros“ pensiją“. Finansiškai kalbant, šis pasiūlymas antros pakopos dalyviams išrašytų put option, už kurią sumokėtų Sodra. Tokia sistema privatizuotų investicijų naudą ir socializuotų nuostolius.

Dar blogiau, būtų sudaromos paskatos investuoti kuo agresyviau, kad maksimizuoti investicinės naudos galimybę -- juk padidėjusi nuostolių tikimybė vis vien būtų Sodros kompensuojama. Tai toliau didintų finansinę riziką Sodrai. Sodra nekontroliuoja privačių kaupimo fondų rizikos (nei antros pakopos dalyvių fondų pasirinkimo, nei į kokį turtą tie fondai investuoja), todėl negalėtų neutralizuoti (hedge) taip sukurtos finansinės rizikos. Be to, Sodra prisiimtų ne vien finansų rinkos riziką, bet, fondo vertei kritus, ir fondų valdytojų nuskaičiuotų valdymo mokesčių padengimą.
Vaidas Navickas
Vaidas Navickas
facebook.com
Add a comment...

Post has attachment
Add a comment...

Post has attachment
Wait while more posts are being loaded