Profile cover photo
Profile photo
Tomáš Zdechovský MEP
48 followers -
Příznivci Tomáše Zdechovského, europoslance za KDU-ČSL
Příznivci Tomáše Zdechovského, europoslance za KDU-ČSL

48 followers
About
Posts

Post has attachment
Příští týden se budeme na kontrolním výboru Evropského parlamentu zabývat případem Farmy Čapí hnízdo.

Budu se ptát komisaře Oettingera, zda dodrží slib Evropské komise, sdělit členům kontrolního výboru závěry z vyšetřování OLAF. Také mě bude zajímat, co udělá Evropská komise do budoucna, aby se neopakovaly kauzy, kdy jsou přidělovány evropské dotace účelově založeným firmám.

Mimochodem, v článku najdete super přehlednou timeline, jak se celá kauza Čapí hnízdo vyvíjela. Mrkněte na to. :)
Add a comment...

Post has attachment
Add a comment...

🇨🇿🗳 Máme za sebou první kolo prezidentských voleb, které dopadlo více méně podle očekávání.
Potvrdilo se, co říkaly sociologické průzkumy. Horáček, Hilšer, Fischer, Drahoš a Topolánek si navzájem přetahovali voliče. Nyní je potřeba je znovu spojit a přijít volit v druhém kole. Jen tak budeme mít v čele země slušného prezidenta!
Add a comment...

Post has attachment
️🗳️Dnes ve 14:00 se otevřou volební místnosti a my si budeme volit nového prezidenta. Tak mě napadlo se zeptat vás, koho budete volit a jak by měl podle vás nový prezident vypadat?
Jaký by měl být prezident podle mě, najdete v tomto článku. ;)
Add a comment...

Post has attachment
⚠️ Hospodářské noviny zveřejnily kompletní závěrečnou zprávu OLAF a dokonce v češtině. Skvělá práce!

Tady v Evropském parlamentu je kauza Čapí hnízdo horkým tématem. Není totiž úplně běžné, aby byl v některé členské zemi premiér obviněn z dotačního podvodu. Proto nyní budeme celý případ řešit i na Kontrolním výboru Evropského parlamentu, kam se mi podařilo toto téma zařadit. Tato kauza je totiž natolik zásadní, že není možné, aby se klasicky promlčela. Musí se o ní neustále mluvit a nakonec vydat pány Babiše a Faltýnka k trestnímu stíhání!
Add a comment...

Post has attachment
Pamatujete, jak mě před Vánoci vyslal Evropský parlament jako volebního pozorovatele do Nepálu? ️
Tak dnes jsem se o své cestě trošku rozpovídal pro Český rozhlas Hradec Králové. Vysvětlil jsem, proč Evropský parlament tyto cesty podniká a také, co všechno jsem v této velmi chudé zemi zažil. Tak jestli máte 8 minut času, poslechněte si to. ;)
Add a comment...

Post has attachment
Kauzy čapího hnízda si všímají i v zahraničí. Píše o něm i prestižní britský deník The Guardian, pro který jsem případ okomentoval: It was unacceptable the report had not been published in full. “It is a scandal because it is in the public interest to know what is the result of the investigation of #OLAF.
Zdechovský, a member of the European parliament’s budgetary control committee, said he would be calling on MEPs to investigate further. “It is about the credibility of the European Union,” he said. “One of the pillars of the #EU is transparency in financial matters and fighting against fraud and corruption. How can the EU expect countries in Africa to fight against corruption when the EU has [such a] prime minister in one member state.”
Add a comment...

Post has attachment
Včera se v médiích objevila zpráva, že #OLAF odmítl vydání zprávy a závěrů vyšetřování europoslancům, neodmítl!
Již ve středu jsem oficiálním dopisem vyzval Jean-Claude Juncker a eurokomisaře Günthera Oettingera o vydání celých závěrů vyšetřování.

Žádné zamítavé stanovisko jsem od nich do současné doby neobdržel a pevně věřím, že ani neobdržím. V souladu s usnesením Nejvyššího státního zastupitelství nežádám o celou zprávu OLAF, ale pouze o závěr vyšetřování. Ten je možné v souladu s běžnou praxí europoslancům poskytnout. Ministerstvo financí ČR sice včera zveřejnilo 3 odstavce zprávy, ale já chci víc. Chci kompletní závěry, na které máme právo!
Zároveň jsem také oficiálně požádal, zda může být závěr vyšetřování OLAF projednán Kontrolním výborem Evropského parlamentu. Konečné rozhodnutí, zda a kdy tomu bude vyhověno, by mělo být známo v nejbližších několika dnech. Tak držte palce. ;)
Photo
Add a comment...

Post has attachment
Řešit migrační vlnu přes kvóty jsem vždy odmítal a vždy hlasoval proti. Dokázal jsem si totiž představit, jak to bude v praxi probíhat a proč tento projekt nemá šanci vyjít. Současnou žalobu Komise proto považuji za absurdní.
Evropská komise podala na ČR, Maďarsko a Polsko žalobu za to, že nesplnili svůj závazek přijmout z Itálie a Řecka běžence podle kvót. Za zmínku stojí, že tento závazek vůbec neodhlasoval Evropský parlament, kde se vždy kvóty navrhovaly jako rezoluce (= nepovinný a nevymahatelný poziční dokument), ale další vrcholný orgán EU – Rada Evropské unie. Proto bylo rozhodnutí závazné a jako europoslanci už jsme nemohli absolutně nic ovlivnit.
Add a comment...

Post has attachment
Stále více se ukazuje, že předvolební sliby Tomia Okamury a jeho SPD nebyly nic jiného, než lži a populismus.
Add a comment...
Wait while more posts are being loaded