Profile cover photo
Profile photo
LİDEKOM Yaşam Koçluğu ve Kişisel Gelişim Merkezi
10 followers
10 followers
About
LİDEKOM Yaşam Koçluğu ve Kişisel Gelişim Merkezi's posts

Post has attachment
Yaşam Koçluğu Seansı 

Yaşam koçluğu seansımız yaşamınızı mükemmel hale getirmek için var. Kendini geliştirmek isteyenler, yaşamında farklılık yaratmak isteyenler, asıl potansiyelini keşfetmek isteyenler, yaşamının altın yıllarını yaşamak isteyenler, zamanını daha etkili kullanmak isteyenler, daha geniş hayaller ve hedefler belirlemek isteyenler, var olan hedeflerini gerçekten gerçekleştirmek isteyenler, kendini daha iyi anlamak isteyenler, kendi değerlerini net olarak bulmak isteyenler, yaşam motivasyonunu sağlamak veya bulmak isteyenler, stresi ve öfkeyi kontrol etmek isteyenler, iletişimini geliştirmek veya etkili iletişim gücünü keşfetmek isteyenler, mesleğinde daha ileri gitmek isteyenler, yaşamının ilerleyen yıllarında keşke demek istemeyenler, beden dilini etkili kullanmak isteyenler, yeni bir mesleğe başlamak isteyenler, kararsızlık yaşayanlar, konsantrasyon sorunu yaşayanlar… Yaşam koçu ile çalıştığınızda yaşamınızın değiştiğini göreceksiniz. Değişime yardım etmek bizden tadını çıkarması sizden.

Çalışmalarımız bireysel seanslar olarak yapılmaktadır. Bireysel seanslarımızda mutlaka öncesi ve sonrasında ki farkı göreceksiniz. Çünkü biz bunun için çalıştık ve bunun hassas noktalarını öğrendik ayrıca Hatay’ın ilk yaşam koçlarıyla çalışma fırsatı bulacaksınız. Kimse yokken biz vardık.

Yaşam koçluğu 21 yüzyılın en etkili çözüm odaklı yaklaşımıdır. Bu yüzden ki Türkiye’nin önde gelen birçok politikacısı, sanatçısı, oyuncusu, yönetmeninin yaşam koçları bulunmaktadır. Yaşam koçluğu sorunlu olan insanlara değil kendini geliştirmek, mükemmelliğe yaklaşmak isteyenler içindir. Bu yüzdendir ki yaşam koçluğu Avrupa devletlerinde ve ABD en yaygın olan kişisel gelişim alanıdır.

Unutmayın ki geçmişin adı bugün öğrendiklerinizle yazılır, geleceğinizi nasıl yazmak istiyorsunuz? İçinizde var olan o asıl potansiyeli ya keşfedin ya da o var olan potansiyelin sizinle yaşlanmasına veya tamamen yok olmasına izin verin. Sen hangisisin…
Photo

Post has attachment
Öğrenci Koçu Olmak İstiyorum

Öğrencinin istediği hedefe ulaşmasını engelleyen tüm nedenleri ortadan kaldırırken aynı zamanda da öğrencinin tüm potansiyelini ortaya çıkaran değişim ve gelişim programıdır.           

 Bize göre öğrencilik; insanın aldığı ilk nefesle başlayan ve son nefesle sonlanan kendini tanıma, potansiyelini ortaya çıkarma, kullanma, geliştirme ve kendini gerçekleştirme sürecidir.

 Öğrenci; ailesinden, yaşadığı çevreden, öğretmeninden, medyadan, vs. aldığı ve kendisine ait olmayan zararlı duygu, düşünce ve davranış kalıpları nedeniyle kendisini gerçekleştirme fırsatını doğuştan kaybetmiş gibidir. 

 Şimdi öğrenci olduğunuz dönemleri ve eğitim hayatınızı düşünün. Kendi potansiyelinizi ortaya çıkarmanız ve sizi mutlu eden yaşama amacınız konusunda size ne kadar yardımcı oldu. Kendinizi gerçekleştirmenize ne kadar katkı sağladı? Bir düşünün! 

 Evet şimdi çocuğunuzun değişim ve gelişimini destekleyerek başarısının ve mutluluğunun mimarı olmak istiyorsanız. Öğrenci koçluğu sizin ve çocuğunuzun için büyük bir fırsat olacaktır. 

 Öğrenci Koçluğundaki Çalışmalardan Bazıları; 098766544

Öğrenciyi yavaşlatan ve durduran duygu, düşünce ve davranışların ortadan kaldırılması
Sevmediği derslerin sevdirilmesi
Kötü alışkanlıklar ve bağımlılıklardan kurtulması
Motivasyon değerlerinin belirlenmesi ve arttırılması
Çoklu zeka türünün belirlenmesi, kullanımı ve gelişim programının hazırlanması
Zeka tipine uygun alan ve meslek gruplarının belirlenmesi
Öğrenme dilinin belirlenmesi
Öğrenme diline uygun ders çalışma programının hazırlanması ve geliştirilmesi
Etkili ders çalışma becerisi kazandırma
Öğrenmeme bahanelerini ortadan kaldırma çalışması
Motivasyonun arttırılması
Fiziksel ve zihinsel bağımlılıklardan kurtulma
Konsantre olma
Doğru beslenme programı hazırlama
Pozitif düşünme ve zihnin korunması
Biyolojik saatin yeniden ayarlanması
Hayatı ve kendini sorgulama becerisi 
 Öğrenci koçluğunda vizyonumuzÖğrencinin özel ve akademik hayatındaki potansiyelini maximum seviyede kullanarak yaşam amacı doğrultusunda kendisini gerçekleştirerek mutlu ve başarılı olmasına yardımcı olmaktır. 

Öğrenci koçluğunda misyonumuzAile- öğrenci- okul ve çevre faktörleri arasındaki ilişkilerin belirlenmesi ve düzenlenmesi, öğrenci merkezli bir ilişkinin oluşturulması, öğrencinin hedeflerine doğru ilerlerken tüm mazeretlerin ortadan kaldırılmasını sağlamaktır. Hazırlanan programın uygulanması sırasında okul-aile ve çevrenin bu sürece dahil edilmesi için gerekli eğitimin, bilgilendirmenin ve takibin yapılması harici görevlerimizdir. 

Bütün veliler çocuğunun Mutluluk ve Başarısının Mimarıdır. Peki siz depremlere dayanıklı dev bir gökdelen mi? İnşa ediyorsunuz. Yoksa en ufak sarsıntıda çatırdayan ve yerle bir olan derme çatma bir barakamı? Her iki durumda da eser sizin eseriniz olacaktır. Bunu bir düşünün. 

 Mesleğiniz, konumuz, yaşınız veya hayalleriniz ne olursa olsun, tüm bu açıklamalarla beraber öğrenci koçluğu alıp almayacağınızı bilmiyoruz. Alacak olursanız, sizin ve çocuğunuzun hayatındaki değişimi ve gelişimi gerçekleştirmenin hazzını yaşayacağınızı artık biliyorsunuz. 
Photo

Post has attachment
Mevcut kaynaklarla çözülemeyen bu değerler,  zamanla kişiye yük olmaya başlar ve kişinin zamanını, enerjisini, duygularını ve maddi kaynaklarını gereksiz yere israf etmesine neden olur.Her insanın hayatında değiştirmek veya geliştirmek istediği değerleri mutlaka vardır. Bu değerler kimi zaman kişinin iç dünyasında sahip olduğu zararlı duygu ve düşünceler olurken, kimi zamanda kişinin fiziksel dış dünyasında ki oluşumlardan kaynaklanan, 

yani ailesinden, işinden, sosyal çevresinden belki de adını koyamadığı nedenlerden kaynaklanan zararlı değerleri olabilir. 

Böylece kişi değişime ve gelişime kapalı hale gelirken bir yandan da hedeflerinden tek tek uzaklaşmaya veya vazgeçmeyebaşlar;  bununla beraber kişinin yaşam enerjisi düşer,  yorulur ve çaresizliğin karanlıklarına mahkûm olur. 

 Yaşam Koçluğu, bir insanın gelişmesine, yeni bir beceri, yetkinlik veya davranış öğrenmesine, kendisi için koyduğu hedeflere ulaşmasına veya bir problemini çözmesine destek olmaktır. Bununla beraber Yaşam koçunun desteği ile kendinizi, kendi yaşamınıza adayabilir; yaşamınızın her alanında daha fazla denge, yaşam sevinci, samimiyet, enerji, maddi bolluk, konsantrasyon ve hareket bulabilirsiniz. 

Evet  şimdi, iç dünyanızdaki zararlı duygu ve düşüncelerden yada dış dünyanızdan kaynaklanan kötü ilişkilerden ve davranışlardan kurtulmak ister mi siniz?
Mevcut kaynaklarınızı sonuna kadar kullanarak, istediğiniz hedeflere ulaşmanın hazzını yaşayarak  görmek ister miydiniz?
Peki  bir yandan kendinizi gerçekleştirirken bir yandan da  çevrenizdeki önem verdiklerinizle sihirli bir iletişim kurup her şeyin ve herkesin hedeflerinize ulaşma noktasında size isteyerek ve severek yardım etmelerini istemez miydiniz? 
 Bütün bu kazanımlara ve daha fazlasına sahip olmak için yaşam koçluğu ilgilenmeye değer bir konu öyle değil mi? 

Popüler-Meslekler-Yaşam-Koçluğu-Eğitimi

 Profesyonel Yaşam Koçluğuz Farkındalığınızı artırırken; 

Gerçekten ulaşmak istediğiniz hedefleri belirlemeniz için sizi cesaretlendirir.
Kendi başınıza şimdiye kadar yaptığınızdan daha fazlasını yapmanızı ister.
Daha çabuk sonuçlar elde edebilmeniz için odaklanmanıza yardımcı olur.
Size daha fazlasını gerçekleştirmeniz için gerekli araçları, desteği ve yapıyı sağlar. 
Yaşam Koçluğu Çalışma Alanlarından Bazıları 

Her türlü İlişkilerin düzenlenmesi ve yönetilmesi
Stres ve Zaman Yönetimi
İş ve Özel Yaşam Dengesinin kurulması
Motivasyonun arttırılması
Kariyer Planlama ve Geliştirme
Finans ve Bütçenin yönetilmesi
Aile İlişkileri ve Çocuk Yetiştirme
Hobilerin arttırılması
Fobilerden kurtulma
İstenmeyen duygu düşünce ve davranış değişikliği
Performans Geliştirme
Sağlığın korunması ve sürdürülebilirliği
Bağımlılıklardan kurtulma 
Kim bir Koçla çalışır? 

Yöneticiler
Girişimciler
iş sahipleri
Profesyoneller
Üniversite öğrencileri
Kendi işini kurmak isteyenler
Değişim sürecindeki insanlar
İşe yeni başlamış olan çalışanlar.
Farkındalığını artırmak isteyen herkes.
Var olan işinden memnuniyetsiz olanlar
Tüm potansiyelini eyleme geçirmek isteyenler
Emeklilik sonrası ikinci bir kariyer hedefleyenler
Daha mutlu ve daha başarılı olmak isten herkes. 
 

Mesleğiniz, konumuz, yaşınız veya  hayalleriniz ne olursa olsun, tüm bu açıklamalarla beraber yaşam koçluğu alıp almayacağınızı bilmiyoruz. Alacak olursanız, hayatınızdaki değişimi ve gelişimi gerçekleştirmenin hazzını yaşayacağınızı artık biliyorsunuz. 

 

Yaşam koçluğunda  misyonumuz kişinin kendisini keşfetmesine, tanımasına ve yaşam amacını belirlemesine yardımcı olurken  alternatifler sunarak kendisini gerçekleştirmesini sağlamaktır. Bununla beraber vizyonumuz kişiyi korumak ve daha mutlu olmasını sağlamaktır. 
Photo
Wait while more posts are being loaded