Profile cover photo
Profile photo
How-Know
71 followers
71 followers
About
Posts

Post has attachment
Parádnu konferenciu sme pre vás pripravili, ak sa vám pozdáva nejaký workshop, treba sa zaregistrovat
http://kolnicka.how-know.sk/ 
Add a comment...

Post has attachment
V tento deň roku 1969 sa upálil študent FF UK Jan Palach, na protest proti potlačovaniu slobody a komunistickému režimu. Svojou fatálnosťou sa môže tento čin javiť ako zbytočný a absurdný. V tej dobe však úplne zapadol do atmosféry začínajúcej normalizácie a zániku občianskej statočnosti.

"Proti zlu se musí něco dělat. Bojovat takovými prostředky, které jsou možné." - Jan Palach http://ow.ly/gR38k
Add a comment...

Post has attachment
Dnes roku 1890 sa narodil Karel Čapek vďaka jeho dráme R.U.R (z r. 1920) používa celý svet slovanské slovo - robot (od robotovať). Jeho dielo je free na stránkach +Městská knihovna v Praze 
Add a comment...

Post has attachment

Post has attachment
Viete, v akej dobe dnes žijeme?

Ak je Vaša odpoveď "Doba optická", tak sa určite motáte okolo dátových sietí postavených na optickej infraštruktúre. A práve "optika" bude nosnou tému nadchádzajúcej prednášky How-Know. Pozrieme sa na to, ako telekomunikační operátori stavajú svoje optické dátové siete (architektúra a konštrukčné prvky optických sietí), na využitie IP/MPLS technológie v týchto sieťach a neobídeme ani dátové centrá.

O svoje skúsenosti sa príde podeliť jeden z otcov optického Internetu na Slovensku Juraj Čenteš. Juraj pracuje ako šéf-dizajnér a manažér sieťových inžinierov v Orange Slovensko. Vyštudoval FEI STU a odvtedy sa dlhodobo venuje dizajnu, manažmentu a inžinieringu dátových sietí (IP/MPLS, FTTH, ADSL, P2P, Home LAN, Data Centers, Campus LAN). Na svojom konte má mnohé prvenstvá:

Stál pri výstavbe prvej slovenskej 2G siete.

Ako projektový manažér koordinoval výstavbu prvej slovenskej IP/MPLS siete.

Ako šéf-dizajnér navrhoval architektúru prvej slovenskej rozsiahlej optickej dátovej siete (FTTH) a koordinoval jej výstavbu.

Juraj o sebe hovorí: "Snažím sa pochopiť všetky veci od hardvérovej úrovne ich riešenia. Pre úspešný dizajn je veľmi dôležité pochopiť technologické riešenie zariadení a aj dôvody daného riešenia. Ak nepomôže skrutkovač, tak karbobrúske neodolá žiaden kryt."
Add a comment...

Post has attachment

Post has attachment

Post has attachment
+Miroslav Michalička  sa takto s citom stará o najnovšieho člena How-Know, kameru Cannon
Photo
Add a comment...

Post has attachment
Add a comment...

Post has shared content
Sutaz pocas nasej konferencie
Vyhlasujeme SÚŤAŽ!
Použili sme aplikáciu SmartBanking od ČSOB, obišli sme niekoľko bankomatov v centre Bratislavy. Začínali sme na adrese Bernolákova 1, Bratislava. Na obrázku je mapa našej trasy a 9 bankomatov.
Uhádnite aspoň 5 ulíc, na ktorých sa tieto bankomaty nachádzajú a vyhrajte celodenné občerstvenie počas konferencie StudentSec a darčekové predmety
Photo
Add a comment...
Wait while more posts are being loaded