Profile cover photo
Profile photo
DentoCentrum
5 followers
5 followers
About
Posts

Post has attachment
Jednym z bestsellerów portalu Amazon UK została ostatnio... książka o rozmaitych aspektach higieny jamy ustnej! A Reason To Smile: Fixing Broken Confidence With Cosmetic Dentistry (Powód do uśmiechu: odzyskiwanie pewności siebie dzięki stomatologii estetycznej) dostarcza wiedzy m.in. o tym, jak wybrać idealnego dentystę oraz w jaki sposób dbać o zęby i zapobiegać chorobom. Dzięki opiniom ekspertów może ona służyć również jako przewodnik po rozmaitych zabiegach stomatologii estetycznej. Mamy nadzieję, że książka wkrótce zostanie przetłumaczona na język polski, ale jeśli niestraszne Wam czytanie po angielsku, można zamówić ją online. :)
Photo
Add a comment...

Post has attachment

87% ankietowanych przyznaje, że odmówiłoby sobie jakiejś przyjemności przez rok, aby mieć piękny uśmiech na całe życie. Z tej liczby 39% darowałoby sobie deser, a aż 37% byłoby gotowe zrezygnować z wakacji! Odwiedź DentoCentrum, a przekonasz się, że droga do pięknego uśmiechu nie musi być pełna wyrzeczeń! :)
Photo
Add a comment...

Post has attachment
Wiele osób zdaje się zapominać o tym, że zęby to jedyna część ludzkiego ciała, która nie ulega regeneracji. Oczywiście obecnie istnieją skuteczne i nowoczesne rozwiązania protetyczne zastępujące braki w uzębieniu, jednak pamiętanie o wizytach kontrolnych oraz codzienne szczotkowanie to wciąż podstawa!
Photo
Add a comment...

Post has attachment
Według statystyk 48% młodych ludzi “odznacza się” ze zdjęć na Facebooku z powodu niezadowolenia ze swojego uśmiechu. Z DentoCentrum żadne powiadomienie o nowym oznaczeniu nie będzie Ci straszne! ;)
Photo
Add a comment...

Post has attachment

Badania wielokrotnie potwierdzały związek niewłaściwej higieny jamy ustnej z wieloma chorobami, m.in. nadciśnieniem. Wykrywanie problemów zdrowotnych odpowiednio wcześnie umożliwi MediBrush - szczoteczka do zębów, która identyfikuje i klasyfikuje bakterie w jamie ustnej za pomocą biosensora i rejestrowania obrazu w technologii 3D. Szczoteczka zsynchronizowana jest z aplikacją Kolibree, która analizuje przesłane informacje i porównuje bakterie użytkownika z tymi, które znajdują się w bazie danych. Kiedy Kolibree wykrywa niepokojące zmiany we florze bakteryjnej, natychmiast informuje o tym użytkownika i sugeruje wizytę u lekarza. :)

https://www.youtube.com/watch?v=18Zxh-K9k7k
Add a comment...

Post has attachment

Pijawnik to ptak, który w Internecie dorobił się opinii “szczoteczki do zębów dla krokodyli”. Miał on w ramach symbiotycznej relacji żywić się resztkami pożywienia z paszczy krokodyli, tym samym dbając o jej prawidłową higienę. Chociaż na istnienie tej ciekawej wymiany świadczeń nie ma dowodów, my wciąż wierzymy, że te ptasie usługi stomatologiczne to prawda! :)
Photo
Add a comment...

Post has attachment

Wizyta u dentysty, która równocześnie będzie spacerem po dzikiej plaży? Taki scenariusz już wkrótce może stać się normą! Dentyści z całego świata od jakiegoś czasu testują Oculus Rift, okulary do wirtualnej rzeczywistości, które umożliwiają pacjentom wędrówki po malowniczych, wygenerowanych komputerowo okolicach w trakcie zabiegu. Naukowcy z kilku angielskich uniwersytetów potwierdzili, że wirtualne przechadzki znacznie redukują niepokój pacjentów. Jakie miejsce Wy wybralibyście na wirtualną wycieczkę? :)
Photo
Add a comment...

Post has attachment
Spore poruszenie wywołał ostatnio odcinek “The Tonight Show” z udziałem Demi Moore. Pokazała ona bowiem zdjęcie, na którym w jej śnieżnobiałym uśmiechu brakuje górnej jedynki. Aktorka wyznała również, że utrata zęba była spowodowana długotrwałym stresem. Podczas gdy niektóre badania rzeczywiście potwierdzają związek stresu i problemów z zębami, nie jest on raczej jedyną przyczyną ich wypadania. Stres może osłabiać układ odpornościowy, co sprawia, że ludzie są bardziej podatni na działanie bakterii, które wywołują choroby dziąseł. Dodatkowo osoby znajdujące się w stanie ciągłego stresu lub chorujące na depresję często zaniedbują higienę jamy ustnej, co również zwiększa ryzyko utraty zębów. Główną przyczyną wypadania zębów u dorosłych pozostają jednak choroby przyzębia, którym nietrudno zapobiec dzięki systematycznemu i dokładnemu szczotkowaniu.

http://image.syracuse.com/…/…/2017/06/13/22904119-mmmain.jpg
Photo
Add a comment...

Post has attachment
Naukowcy od lat interesują się mechanizmami regeneracji zębów u zwierząt, mając nadzieję, że uda się wykorzystać je także w dziedzinie stomatologii, by bardziej efektywnie odtwarzać utracone bądź uszkodzone zęby. Najnowszym obiektem badań stały się zęby ryby rozdymki, które ukruszone lub złamane ulegają procesom regeneracji przez całe jej życie. Być może w końcu czeka nas przełom: okazuje się, że rozwój uzębienia u rozdymki kontrolują te same geny, które są odpowiedzialne za rozwój zębów u człowieka! :)
Photo
Add a comment...

Post has attachment
Dbasz o higienę jamy ustnej, jednak czujesz, że zębom coś dolega? W DentoCentrum dysponujemy najnowocześniejszym sprzętem diagnostycznym, przez co żaden problem się przed nami nie ukryje! Dzięki dokładnemu badaniu możemy precyzyjnie zlokalizować źródło bólu i jego przyczynę, co przekłada się na skuteczność i najwyższy poziom opieki stomatologicznej.

http://www.dentocentrum.pl/dokladna-diagnostyka
Photo
Add a comment...
Wait while more posts are being loaded