Profile cover photo
Profile photo
Eurion Smržovka
7 followers -
Festival Eurion Smržovka
Festival Eurion Smržovka

7 followers
About
Posts

Post has attachment
Add a comment...

Insania - astrální hardcore
Počátky Insanie jsou v roce 1987 a od devadesátých let je stálicí na hard'n'heavy scéně vymykajicí se snahám o zařazení. Slovo kult je klišé. Ale kdo jiný než Insania spojil texty, originální hudbu, zpěv, charisma a pódiovou prezentaci ve funkční celek?

Už jsme doma - punková energie
Vznikli v Teplicích v roce 1985 na punkových FPB a vytvořili svébytný styl. Jsou jednou z nejznámějších českých kapel ve světě, zahráli v Americe, Japonsku, Mexiku, Rusku, Austrálii, Tasmánii...

Zuby nehty - nová vlna
Představitel české nové vlny z počátku osmdesátých let. Tehdy její členky hrály v punkovém Plynu, později v novovlnném Dybbuku. Zuby Nehty se zformovaly počátkem 90. let a rozvinuly post-punkovou poetiku do svého vlastního, nezaměnitelného stylu s osobitou melodikou.

Těla - liberecký pop-rock
Liberec se na českou hudební mapu nezapsal mnohohrát, v Tělech však ano. Po vydání alba Co to je? (1992 - letní reggae skladba Hej Báro se hrála všude) trvalo několikaleté období, kdy Těla objezdila, co se dalo. Po několikaté odmlce se Těla vrátila v pozměněné sestavě.

Abraxas - pop, funk, metal, rock'n'roll...
Abraxas je pojem už se sedmdesátých a osmedesátých let (letos slaví čtyřicátiny). S kytaristou Slávkem Jandou mixují pop, funk, metal, rock'n'roll... Poslední deska KLID! vyšla v roce 2015.

Rambling Wolves - big-beat-hard rock Jablonec
Rok stará jablonecká parta, které zahájí Eurion.
Add a comment...

Post has attachment
Houpací koně - Everest
Add a comment...

Post has attachment
Na http://www.smrzovka.com/ přibyl plakát ke stažení (pdf) + zvukový spot (20 sekund, mp3 - ogg - wav).
Add a comment...

Pátek 14. srpna 2015, Parkhotel Smržovka - vystoupí Vltava, Dunajská vlna, První hoře, Houpací koně, Biorchestr, Planety, Monikino Kino.
Add a comment...

Post has attachment
KIESLOWSKI (http://www.kieslowski.cz/)

Kieslowski je projekt dvou hlasů a intimity, která může říznout, když si ji pustíš k tělu. Duo tvoří hudebník DKP (působil v kapelách Bez peří, Houpací koně a je členem doprovodné kapely Xaviera Baumaxy) a pianistka Marie Kieslowski. Dali o sobě vědět poměrně brzy od svého vzniku, a to deskou Tiché lásky (2011). Album stojí na akustickém zvuku kytary, piana a kontrastu barevně výrazných hlasů. Křehká výpověď o láskách, které držíme hluboko uvnitř, příjemně překvapila a škatulka alternativní folk právem smyla neatraktivní nánosy patosu a stagnace.

V září 2012 Kieslowski vydali druhé album Na nože, které naplňuje načaté téma vztahů, lásky, nejistot, strachů, dospívání a hledání klidného místa, kde již není potřeba nic říkat. Zvukově se deska rozrostla a přináší nové hudební prožitky. Hlasy jako by byly v posluchačově hlavě, v dálce se nese nebeský zvuk kytar a pod podlahou tepe něco živého a děsivého. DKP odhaluje ještě více ze sebe sama, ale pozor, tyto zpovědi nejsou pláčem. Kieslowski se drží upřímné české poezie a hudebních aranží, které jsou bez vytáček. Spolu s Marií, která na desku vnáší hravost a něhu, je deska Na nože skutečně jako nůž, který se zařezává hluboko do masa, kde ovšem neteče krev.

V létě 2014 zahájili předprodej nového alba produkovaného Janem P. Muchowem, kterou s Kieslowski natáčeli letos v zimě izolováni na severu Francie. Nahrávka vyjde 9. 9. 2014 a bude se jmenovat Mezi lopatky.
Add a comment...

Předběžný časový rozpis:

18:30 Esthetics
19:20 Kieslowski
20:45 Děti kapitána Morgana
22:15 Budoár staré dámy
23:45 Resistanzen2
1:10 Ovčie kiahně
Add a comment...

Post has attachment

Post has attachment
Add a comment...

Post has attachment
Eurion 2014: Budoár staré dámy
Add a comment...
Wait while more posts are being loaded