7 квітня 2016 року відбувся майстер-клас для шкільних бібліотекарів Харківщини «Комунікативний простір як фактор трансформації сучасної шкільної бібліотеки».
  Ключова тема майстер-класу була визначена як «Патріотичне виховання у бібліотеці: традиції минулого і сучасний досвід».
Патріотизм сьогодні є нагальною потребою держави, оскільки високий рівень патріотизму населення здатен забезпечити соціально-політичну стабільність та гідне місце України в цивілізованому світі.
  Заступник директора ХОБД Лебединець Т. С. зазначила, що робота дитячої бібліотеки – це складова національної безпеки держави. Адже все починається з дитинства: і патріотизм, і громадянськість, і глибокі емоційні переживання за свою державу, за народ, і готовність захищати свою Батьківщину. Саме тому патріотичне виховання в бібліотеці органічно поєднало національне, моральне, естетичне, екологічне, правове виховання.
  На це спрямовують Стратегія національно-патріотичного виховання дітей та молоді на 2016-2020 роки, затверджена Указом Президента України від 13 жовтня 2015 року за № 580/2015, та Концепція національно-патріотичного виховання дітей та молоді, затверджена наказом Міністерства освіти і науки України від 16.06.2015 року за № 641.
Пожвавлення благодійної і волонтерської діяльності відчули у своїй роботі дитячі бібліотеки країни. Читачі малюють, роблять сувеніри-обереги, листівки, які передають військовим у зону АТО, пишуть листи своїм одноліткам зі Сходу, плетуть маскувальні сітки. У багатьох бібліотеках влаштовують благодійні ярмарки, на яких продають дитячі вироби, а зароблені кошти перераховують на спеціальні рахунки для поранених; відвідують з подарунками та концертами військові шпиталі. Бібліотеки всієї України запрошують воїнів АТО на зустрічі з читачами.
  Заступник директора ознайомила з досвідом роботи ХОБД з реалізації проекту бібліотеки «Зробімо крок назустріч миру», проведенням обласного патріотичного форуму «В граніті, в бронзі, у серцях…». Також проінформувала про конкурси, присвячені 25-річчю незалежності України, та запропонувала бібліотекарям долучити читачів шкільних бібліотек до участі у міжрегіональному дитячому мистецькому конкурсі листівок «Дім. Родина. Батьківщина», започаткованого Харківською обласною бібліотекою для дітей, та конкурсі дитячої творчості «Мрії про Україну: дитячий погляд».
Бібліотекарі висловили думку, що виховання патріотизму саме такими конкретними людяними вчинками є, можливо, найбільш дієвим.
  Учасники майстер-класу здійснили екскурсію бібліотекою, ознайомилися з методичною літературою для освітян та виданнями Харківської обласної бібліотеки для дітей.
  Бібліотекарів зацікавила експозиція у «Вернісажі у фойє» – виставка малюнків міжнародного конкурсу дитячої книжкової графіки «Американська фантастика: мрії та реальність» та виставка дитячих автопортретів імені Зінаїди Серебрякової.
Лекція-практикум «Образно-діалогова виставкова робота у дитячій бібліотеці: від концепції до впровадження» відбувалася у режимі інтерактивного спілкування між бібліотекарями та завідуючою сектором прогнозування та інновацій Лупіцькою В. М. Обговорювались такі питання: «Якою повинна бути сучасна бібліотечна виставка?», «Що є запорукою успіху?», «Чи потребують оновлення наочні форми і методи роботи бібліотеки?» тощо.
  Також відбулася ретрансляція інноваційного досвіду виставочної роботи Харківської обласної бібліотеки для дітей.
 Жваву зацікавленість учасників майстер-класу викликала презентація завідуючої сектором розвитку бібліотеки та зв’язків з громадськістю Саліної Н. Ю. «Буктрейлер як ефективний медіаресурс сучасної бібліотеки», а також перегляд буктрейлерів, створених фахівцями ХОБД та бібліотекарями Харківщини.
  Від Харківської академії неперервної освіти до фонду Харківської обласної бібліотеки для дітей було передано науково-методичний журнал «Джерело педагогічних інновацій. Інформаційні технології в бібліотеці загальноосвітнього навчального закладу».
PhotoPhotoPhotoPhotoPhoto
2016-04-11
18 Photos - View album
Shared publicly