Profile cover photo
Profile photo
Zazyjkultury. pl
235 followers -
Zajrzyj i Zażyj Kultury razem z nami.
Zajrzyj i Zażyj Kultury razem z nami.

235 followers
About
Posts

Post has attachment
„Minuta i 20 sec.“ to pierwszy singiel Vienia zapowiadający album Twarzova. Do wspołpracy Vienio zaprosił wielu gości, a wśród nich między innymi Bovską, z którą raper nagrał pierwszy promocyjny utwór.

http://zazyjkultury.pl/pierwszy-singiel-zapowiadajacy-nowy-album-vienia-goscinnie-bovska/

Post has attachment
Luty dla każdego Filmoholika to miesiąc szczególny.
To właśnie wtedy ogłaszane są nominacje do Oscarów, a do kin seryjnie trafiają filmy, które mają powalczyć o statuetkę w najważniejszych kategoriach.
Nie inaczej jest i tym razem.

http://zazyjkultury.pl/nowosci-na-ekranie-luty-2019/

Post has attachment
Na scenie Teatru WARSawy już 13 lutego będzie można zobaczyć Agnieszkę Przepiórską w fantastycznym i niezwykle poruszającym monodramie „Tato nie wraca”.

„Tato nie wraca" to monodram Agnieszki Przepiórskiej oparty na jej osobistych doświadczeniach. Autor tekstu, ceniony dramaturg Piotr Rowicki ze wspomnień Przepiórskiej uczynił uniwersalną historię młodej kobiety, która dorastała bez ojca. Spektakl staje się seansem terapeutycznym, w którym widz odnajduje swoje tęsknoty, marzenia a nawet spotyka siebie sprzed lat.

http://zazyjkultury.pl/tato-nie-wraca-monodram-agnieszki-przepiorskiej/

Post has attachment
„Szczekał na mnie wnuk psa, który szczekał na Strzemińskiego”.
Zapraszamy na wystawę Andrzeja Paruzel przygotowaną dla radomskiej Elektrowni. Wystawa po raz pierwszy ujmuje kilkudziesięcioletnią twórczość artysty w ramy klasycznej retrospektywy, pokazując kolejne jej etapy na tle innych zjawisk w sztuce polskiej i powszechnej tego czasu.
http://zazyjkultury.pl/szczekal-na-mnie-wnuk-psa-ktory-szczekal-na-strzeminskiego/

Post has attachment
Już 1 lutego ruszają zgłoszenia do nagrody im. Janusza A. Zajdla – najstarszej nagrody literackiej w polskiej fantastyce, której laureatami byli m.in. Jacek Dukaj, Andrzej Sapkowski, czy Jarosław Grzędowicz. Wyróżnikiem nagrody niewątpliwie jest fakt, że zarówno o nominacjach, jak i o przyznaniu nagrody decydują czytelnicy.

http://zazyjkultury.pl/ruszaja-nominacje-do-nagrody-zajdla/

Post has attachment
Marta Malinowska przedstawia powieść "Iluzja" (Wydawnictwo SQN).
„Iluzja” to opowieść o niezmordowanej, gniewnej cierpliwości. O wyczekiwaniu na swój moment w posępnym, gęstym bezczasie. I o tym, co się dzieje, gdy ten moment nadejdzie.
http://zazyjkultury.pl/powiesc-marty-malinowskiej-iluzja/

Post has attachment
Trzy wstrząsające zabójstwa. Łączy je jedno: morderca, zabijając, płacze. Czy to nie jest zagadka na miarę Agathy Christie? „Metoda Krokodyla” Maurizia de Giovanni (Wydawnictwo MUZA SA), trzymający w napięciu kryminał rodem z klasyki noir, od 30 stycznia w księgarniach.
http://zazyjkultury.pl/smierc-w-neapolu-zagadka-na-miare-agathy-christie/

Post has attachment
Singel „Time” jest pierwszą zapowiedzią nowego albumu KARI.

Oprócz eterycznych wokali, można w tej kompozycji usłyszeć dźwięki prawdziwej harfy, przesterowanych gitar, ksylofonu a nawet gongi. Wszystko to zostało spojone elektronicznym beatem w refrenie piosenki. Za produkcję muzyczną odpowiedzialni są: K.r.o.s.s. (Kyle Ross), Thomas Trueman oraz Ryan Carins, z którymi Kari współpracuje od kilku lat.
http://zazyjkultury.pl/kari-powraca-z-nowym-singlem/

Post has attachment
Dawid Podsiadło, Brodka i Paweł Domagała – m.in. te polskie gwiazdy wystąpią na Gali Bestsellerów Empiku 2018! Uroczystość odbędzie się 13 lutego w scenerii energetycznego miasta pasji, które powstaje specjalnie w tym celu na terenie Warszawy. Jak będzie wyglądało empikowe miasto pasji dowiedzą się nie tylko uczestnicy gali, ale również telewidzowie, którzy będą mogli oglądać transmisję wydarzenia na antenie TVN.
http://zazyjkultury.pl/gala-bestsellerow-empiku-2018-w-wyjatkowej-muzycznej-oprawie/

Post has attachment
Agata Karczewska prezentuje nowy klip do piosenki „Fool”. Utwór jest zapowiedzią debiutanckiego albumu, zatytułowanego „I’m not good at having fun”, który ukaże się 29 marca tego roku.
http://zazyjkultury.pl/agata-karczewska-fool/
Wait while more posts are being loaded