Profile cover photo
Profile photo
Sabt Rahroshan
About
Posts

Post has attachment

Post has attachment
ثبت شرکت تعاونی

http://www.sabterahroshan.com/ثبت-شرکت/ثبت-شرکت-تعاونی
شرکت های تعاونی بسته به نوع فعالیت شامل دو دسته می باشند: الف- شرکت تعاونی تولید، که در زمینه کشاورزی، دامپروری، شیلات، صنعات، معدن، عمران شهری و روستایی و عشایری فعالیت دارند. ب- شرکت تعاونی توزیع: که فعالیت اصلی آن تهیه و توزیع کالا، مسکن، خدمات و سایر نیازمندی های اعضاء می باشد.

البته می توان در ثبت شرکت تعاونی تعداد موضوع و نوع موضوع فعالیت را با ارائه طرح پیشنهادی افزایش داد.

شرکت های تعاونی از نظر عضویت نیز به دو دسته تقسیم می شوند: الف- شرکت تعاونی عام، که عضویت در آن برای همه آزاد می باشد و برای تامین سرمایه، باید سهام آن را به عموم عرضه کنند. ب- شرکت تعاونی خاص، که عضویت در آن برای افراد و گروه های خاصی آزاد می باشد مانند کارگران، کشاومرزان، دانشجویان، ایثارگران و زنان مشاغل خاص. بنابراین تعاونی کسانی که واجد شرایط هستند را باید به عنوان عضو انتخاب کند و شامل هیچ محدودیتی نیز نمی شود. در این صورت شرکت های تعاونی که بیش از ۵۰۰ عضو دارند یا اتحادیه هایی که تعداد اعضای آنها بیش از ۲۰۰۰ نفر باشد ” تعاونی بزرگ ” نامیده می شود.

قید عبارت “تعاونی” به شکل خوانا در تابلو و سربرگ های شرکت الزامی است و فقط یک شرکت تعاونی می توان در هر موضوع فعالیت در واحد های صنفی و شهرستانها و واحدهای کارمندی و کارگری تشکیل داد.

قوانین ثبت شرکت تعاونی:
۱- حداقل تعداد اعضا ۷ نفر باید باشد در زمان ثبت شرکت و نباید از این میزان در دوران فعالیت شرکت تعاونی کمتر شود.

۲- در ثبت شرکت های تعاونی که به منظور اشتعال تولید و خدمات توسط کمک های دولتی ، تعداد اعضا حداقل بایستی ۵۰% مشاغل دائمی طرح تعاونی باشد.

۳- اگر ثبت شرکت تعاونی بدون کمک دولت و با هدف سرمایه گذاری باشد و دست کم نصف سرمایه گذاری طرح توسط اعضای تعاونی تامین شود رعایت بند دوم الزامی نیست.

۴- تعداد اعضا در ثبت شرکت تعاونی مسکن باید با توجه به اهلیت مدیران تعاونی و به تشخیص اداره کل تعاون تعیین می شود.

۶- اعضای تعاونی باید مبلغ تعهد شده را ظرف مدت مقرر در اساسنامه که دوسال می باشد، تادیه کند.

۷- برای تامین سرمایه تعاونی، سهم اعضا برابر است مگر این که مجمع جور دیگری تشخیص دهد. که در این صورت حداکثر میزان سهام هر کدام از اعضا حداکثر باید ۳۰% سرمایه تعاونی باشد.

۸- اتخادیه تعاونی با حداقل ۷ عضو که دارای موضوع فعالیت مشترک می باشند در سطح شهرستان یا استان تشکیل می گردد.

حداقل سرمایه ثبت شرکت تعاونی:
حداقل میزان برای ثبت شرکت ها ی تعاونی سرمایه یک میلیارد ریال می باشد.

مراحل ثبت شرکت تعاونی:
ابتدا هیات موسس که متشکل از متقاضیان حائز شرایط قانونی می باشد، اقداماتی در جهت تهیه طرح پیشنهادی و تنظیم اسانامه منطبق بر قانون بخش تعاونی، دعوت به عضویت افرادی که واجد شرایط هستند و همچنین تشکیل اولین مجمع عمومی عادی برای تصویب اساسنامه شرکت تعاونی و تعیین هیات مدیره و بازرسان و سایر وظایف مجمع عمومی عادی، انجام دهند.

البته موسسین تعاونی باید اطلاعات کافی از قوانین وکلیات ثبت شرکت تعاونی داشته باشند و در صورت لزوم در کلاس های آموزشی یک روزه که اداره کل تعاون استان برگزار می کند شرکت کند که زمان تشکیل کلاس ها حداکثر یک هفته بعد از تاریخ ارائه تقاضا خواهد بود.

مدارک مورد نیاز ثبت شرکت تعاونی
الف- تصویر شناسنامه و مدارک تحصیلی اعضا موسس تعاونی

ب‌-گواهی پایان خدمت نظام وظیفه عمومی یا معافیت

ج‌- برگ عدم سوء پیشینه

لازم بذکر است درصورتی که گواهی یا حکم کارگزینی توسط کارکنان رسمی و پیمانی دولت ارائه شود، دیگر ارائه مدارک گزینه‌های ۲ و ۳ ضرورتی ندارد. اداره تعاون از زمان دریافت تقاضای تأسیس شرکت تعاونی، پس از ۵ روز نظر موافق یا مخالف خود را اعلام می‌کند. در صورت موافقت نمونه اساسنامه و فرم‌های مورد نیاز به نماینده شرکت تعاونی داده می‌شود.پس از دریافت موافقتنامه اداره تعاون، شرکت تعاونی باید اقداماتی را انجام دهد که در برخی نکات ثبت شرکت تعاونی در این مقاله ذکر گردیده است که مطالعه آن می تواند در آگاهی بیشتر به شما کمک نماید.
ثبت شرکت راه روشن انجام کلیه امور ثبتی از جمله ثبت شرکت,ثبت شرکت با مسئولیت محدود,سهامی خاص,رتبه بندی شرکت,ثبت علائم تجاری,ایزو,ثبت شرکتها,ثبت شرکت سهامی خاص,طرح توجیهی,ثبت شرکتهای خارجی,ثبت اختراع,نحوه ثبت شرکت,چگونگی ثبت شرکت,اخذ کارت بازرگانی,اخذ جواز تاسیس,اخذ پروانه بهره برداری,خدمات بیمه ای,خدمات مالیاتی,خدمات مالی,درخواست ایزو,کنسرسیوم,جوينت ونچر,ثبت شرکت هولدینگ,ثبت شرکت در کیش,ثبت شرکت تعاونی,اخذ کد اقتصادی,ثبت شرکت در مناطق آزاد,ثبت شعبه و نمایندگی خارجی,کارت بازرگانی,ثبت تغییرات شرکتهای سهامی خاص,ثبت تغییرات شرکتهای محدود,ثبت تغییرات شرکت,ثبت طرح صنعتي,ثبت برند,ثبت شرکت تضامنی و ثبت موسسه پیشرو در تحقق اهداف شما می باشد …

Post has attachment
جواز تاسیس
http://www.sabterahroshan.com/ثبت-شرکت/اخذ-جواز-تاسیس
اخذ جواز تاسیس

اخذ جواز تاسیس: جواز تاسیس مجوزی است كه پس از احراز شرايط لازم بر اساس اين دستورالعمل به منظور سرمايه گذاري در انجام فعاليت صنعتي به نام متقاضي از سوي وزارت صنايع و معادن صادر مي گردد.

جواز به دو دسته تقسیم:

1)شرکتی (حقوقی)

2)شخصی ( حقیقی)

مدارک مورد نیازاخذ جواز تاسیس:

در صورتی که جواز تاسیس شرکتی باشد:

الف) کپی شناسنامه و کارت ملی مدیرعامل

ب) کپی روزنامه رسمی

ج) کپی اساسنامه و اظهارنامه ( یا شرکت نامه و تقاضانامه در صورتی که شرکت مسئولیت محدود است)

د) در صورتی که شرکت تغییرات داشته است آخرین تغییران شرکت

در صورتی که جواز تاسیس شخصی باشد:

الف) کپی شناسنامه و کارت ملی شخصی که می خواهد جواز بگیرد.

تن کامل این دستورالعمل به شرح زیر است:

به طور کل می توان به این صورت بیان کرد شخصیت هایی که می خواهند جواز بگیرند شاید فقط صرفا برای تولید کالا اقدام نکنند. یعنی جواز اخذ شده را برای کاربردهای دیگر استفاده بکنند.

یک از بیشترین اقداماتی که برای اخذ جواز تاسیس از وزارت صنایع و معادن می شود در ثبت برند یا همان نام و علائم تجاری می باشد.

پس مشاوره لازم با موسسه حقوقی راه روشن اقدامات لازم برای ثبت برند می شود.

برای ثبت برند فارسی استفاده از جواز تاسیس کار را برای عموم راحت تر کرده است.

در چند سال پیش زمان اخذ جواز تاسیس از وزارت صنایع و معادن حنیازی نبود که زمینه کاری یا در واقع همان ریز اقلام به وضوح نوشته شود به عنوان مثال پوشاک و مواد غذایی در یک جواز نوشته می شدند اما امروزه دیگر نمی توان که همه ریز اقلام را در یک جواز نوشت حتما باید به طور جدا گانه در جواز وزارت صنایع و معادن نوشته شود. به عنوان مثال تمامی سس ها می توانند در کنار هم باشند یا غلات در کنار هم قرار بگیرند.

برای مشاوره بهتر با موسسه حقوقی راه روشن تماس حاصل فرمائید: 44039500

در راستای ساده و روان سازی صدور پروانه ها و آسان سازی کار سرمایه گذاران و فعالان اقتصادی برخی از شرایط و ضوابط صدور جواز تاسیس و پروانه بهره برداری برای ایجاد واحدهای تولیدی اصلاح شد. برای تحقق این امر دستورالعمل های قبلی در حوزه سرمایه گذاری از مرحله صدور جواز تاسیس تا پروانه بهره برداری مورد بازبینی قرار گرفت و ضوابط مورد نیاز در قالب دستورالعمل جدید تهیه شد.

در این دستورالعمل بر مواردی همچون ضرورت رعایت قوانین و مقررات، مربوط به احداث و بهره برداری از واحدهای تولیدی توسط دریافت کنندگان جوازهای تاسیس و پروانه های بهره برداری، صدور پروانه بهره برداری برای شخص حقیقی و حقوقی، رسمیت یافتن تولید بدون کارخانه، الکترونیکی شدن فرآیندها، لزوم داشتن و فعال بودن شناسه کسب و کار برای یکپارچه سازی اطلاعات و ارائه خدمات تاکید شده است.

در تهیه این دستورالعمل از نقد بعضی از مراجعان و نظرات معاونت های برنامه ریزی، امور صنایع و اقتصادی، امور معادن و صنایع معدنی، هماهنگی و امور مجلس و برخی از مدیریت های ستادی و استانی استفاده شده است.

کلیات و تعاریف

واژه هایی که در این دستورالعمل به کار می روند به شرح زیر است:

وزارت:

وزارت صنعت معدن و تجارت

سازمان:

سازمان های استانی تابعه وزارت

فعالیت صنعتی:

فعالیتی اقتصادی که در زیرگروه های بخش صنعت در طبقه بندی آی اس آی سی است که با بهره گیری از نیروی انسانی، ماشین آلات، عملیات تحقیقات، طراحی و یا مهندسی منجر به تولید کالا، نرم افزار و یا ارائه خدمات شده و ارزش افزوده ایجاد کند، بازسازی و نوسازی کالاهای مستعمل با شمارگان انبوه و بازیافت در مقیاس مناسب نیز فعالیت صنعتی تلقی می گردد.

سرمایه گذاری صنعتی:

فرآیندی است که در آن شخص حقیقی و یا حقوقی اقدام به سرمایه گذاری در فعالیت صنعتی در چارچوب ضوابط و مقررات موجود می کند.

واحد صنعتی:

مکان یا مجموعه ای از ماشین آلات، نهاده های تولید، فناوری، نیروی کار، ساختمان ها و تاسیسات به منظور تولید محصول ایجاد شده است. واحد صنعتی کوچک، متوسط و بزرگ بر اساس تعاریف رایج کشور شناسایی می شود.

ظرفیت تولید:

توانی است که با توجه به ماشین آلات نصب شده و دیگر امکانات تولید برای فعالیت صنعتی ایجاد شده است. ظرفیت تولید بر اساس ساعات و روزهای کاری سال و با توجه به ماهیت تولید تعیین شده و در پروانه های صادره درج می شود.

روش های تولید:

تولید با انواع روش های کارخانه ای یکپارچه، تولید پیمانی و تولید بدون کارخانه می تواند انجام شود. تولید آزمایشی، تولیدی است که به منظور راه اندازی ماشین آلات و تجهیزات، ارزیابی ظرفیت و تنظیم کیفیت محصول یا محصولات انجام می شود. تولید بدون کارخانه فعالیت صنعتی محسوب می شود که تولید کننده با تمرکز بر تحقیق و توسعه، طراحی، بازاریابی و استفاده از نام تجاری محصولاتی را با بهره گیری از امکانات، تجهیزات و ظرفیت های تولید دیگران عرضه می کند.

جواز تاسیس:

سندی است که بر اساس پرسشنامه تکمیل شده توسط متقاضی صادر می شود و بیانگر پیش بینی ظرفیت و نوع تولید برای محصول یا گروهی از محصولات است.

پروانه بهره برداری:

سندی است که بر اساس این دستورالعمل صادر می شود و بیانگر نوع و ظرفیت تولید ایجاد شده برای یک یا گروهی از محصولات در مکانی معین است.

شناسه کسب و کار:

شناسه یکتایی است که به متقاضی اختصاص می یابد این شناسه بر روی مجوزهای صادره درج می شود.

بهین یاب:

پایگاه اطلاعات و پنجره واحد خدمات وزارت است.

صدور جواز تاسیس:

ماده 1: جواز تاسیس برای ایجاد ظرفیت های جدید، انتقال، توسعه و تکمیل ظرفیت های موجود صادر می شود. اطلاعات درج شده در جواز تاسیس شامل شناسه کسب و کار، شماره و تاریخ ثبت دبیرخانه، شرایط مربوط به جواز، نام و شناسه شخص حقیقی یا حقوقی دارنده جواز، فهرست محصولات، پیش بینی سرمایه گذاری، اشتغال، ظرفیت، ارزش ماشین آلات داخلی و خارجی، تعیین مدت اجرای طرح و دوره گزارش پیشرفت پروژه می باشد.

تبصره 1: اعتبار جواز تاسیس صادر شده 12 ماه است و با ارائه گزارش پیشرفت فیزیکی و تایید آن توسط سازمان برای دوره دیگر تمدید می شود. تمدیدهای بعدی منوط به ارائه گزارش پیشرفت است.

تبصره 2: صدور جواز تاسیس به نام چند شخص حقیقی و یا چند شخص حقوقی مجاز نیست.

تبصره 3: صدور جواز تاسیس جهت اشخاص حقیقی و حقوقی خارجی با رعایت ضوابط این دستورالعمل و قوانین و مقررات مربوطه مجاز است.

تبصره 4: لزوم رعایت مقررات زیست محیطی، کاربری زمین و ضوابط ساختمان باید در جواز تاسیس درج گردد.

ماده 2: در صورتی که سرمایه گذار بعد از فراهم کردن امکانات طرح از قبیل زمین، ساختمان و ماشین آلات تولید تقاضای صدور جواز تاسیس کند و اقدامات انجام شده مطابق ضوابط باشد جواز تاسیس صادر می شود.

ماده 3: صدور جواز تاسیس در شعاع 120 کیلومتری تهران و 50 کیلومتری اصفهان و صرفا بر اساس مصوبات مراجع ذیصلاح مجاز است.

تبصره: صدور جواز توسعه و تکمیل برای واحدهای دارای پروانه بهره برداری مستقر در محدوده موضوع این ماده در عرصه موجود آنها بلامانع است.

ماده 4: تغییر نام دارنده جواز تاسیس مستلزم ارائه روزنامه رسمی برای شخص حقوقی و گواهی دفاتر اسناد رسمی برای شخص حقیقی می باشد.

ماده 5: با رعایت مفاد تبصره 4 ماده 1 و ماده 3 استقرار طرح ها خارج از شهرک ها و نواحی صنعتی بلامانع است.

ماده 6: صدور جواز تاسیس در مناطق آزاد و ویژه اقتصادی به عهده سازمان مسئول منطقه است.

صدور پروانه بهره برداری
ثبت شرکت راه روشن انجام کلیه امور ثبتی از جمله ثبت شرکت,ثبت شرکت با مسئولیت محدود,سهامی خاص,رتبه بندی شرکت,ثبت علائم تجاری,ایزو,ثبت شرکتها,ثبت شرکت سهامی خاص,طرح توجیهی,ثبت شرکتهای خارجی,ثبت اختراع,نحوه ثبت شرکت,چگونگی ثبت شرکت,اخذ کارت بازرگانی,اخذ جواز تاسیس,اخذ پروانه بهره برداری,خدمات بیمه ای,خدمات مالیاتی,خدمات مالی,درخواست ایزو,کنسرسیوم,جوينت ونچر,ثبت شرکت هولدینگ,ثبت شرکت در کیش,ثبت شرکت تعاونی,اخذ کد اقتصادی,ثبت شرکت در مناطق آزاد,ثبت شعبه و نمایندگی خارجی,کارت بازرگانی,ثبت تغییرات شرکتهای سهامی خاص,ثبت تغییرات شرکتهای محدود,ثبت تغییرات شرکت,ثبت طرح صنعتي,ثبت برند,ثبت شرکت تضامنی و ثبت موسسه پیشرو در تحقق اهداف شما می باشد …

Post has attachment
http://www.sabterahroshan.com/ثبت-شرکت/اخذ-کد-اقتصادی
اخذ کد اقتصادی
تعریف کد اقتصادی
فعالیت های اقتصادی به طرق مختلف در جوامع صورت می گیرد . حمایت از فعالیت کنندگان دراین امر و همچنین نظارت بر اعمال اقتصادی (تجاری)مستلزم شناخت اشخاص فعال در این زمینه می باشد .

اخذ كد اقتصادي:

اخذ كد اقتصادي به 2 صورت مي‌باشد.

1- اخذ كد اقتصادي حقوقي 2- اخذ كد اقتصادي حقيقي

كد اقتصادي حقوقي (شركتي)

براي اخذ كد اقتصادي شركتي مدارك زير لازم است:

1- كپي مدارك ثبتي شركت مانند اساسنامه، شركت نامه يا اظهارنامه، كپي آخرين تغييرات، كپي آگهي ثبت شده

2- يك اجاره نامه كه به نام شركت تنظيم شده و با كاربري اداري يا تجاري باشد. يا يك سند مالكيت به نام شركت

3- گواهي امضاء كساني كه حق امضاء دارند.

4- كپي شناسنامه و كارت ملي كل اعضاء

5- فيش تلفن يا برق كه كدپستي دقيقاً مانند آگهي ثبت شده آدرس در اداره ثبت شركت‌ها باشد.

شركت‌هايي كه در اداره ثبت شركت‌ها به ثبت مي‌رسند پس از 2 ماه پس از تاريخ ثبت ملزم به اخذ كد اقتصادي مي‌باشند.

در واقع هر شركتي كه ثبت مي‌شود يك سرمايه براي خود در نظر گرفته است كه بايد ظرف مدت 2 ماه تقويمي براي پرداخت ماليات نيم در هزار خود در اداره ماليات اقدام كند.

تا انتهاي سال 94 پرداخت ماليات به مبلغ دو در هزار بود ولي در سال 95 به مبلغ نيم در هزار تغيير كرد و كاهش خورد.

در تهران 5 منطقه مالياتي وجود دارد كه هر شركت كه در اداره ثبت شركت‌ها به ثبت مي‌رسد بر اساس آدرس ثبت شده‌ي خود منطقه‌ي مالياتي خود را مشخص مي‌كند يعني اگر به عنوان مثال آدرس ثبت شده شركت در اداره ثبت شركت‌ها در سعادت آباد يا شهرك غرب باشد براي اخذ كد اقتصادي بايد به غرب استان تهران مراجعه كنيم

منطقه اداره دارايي به اين صورت مي‌باشد:

الف) اداره دارايي مركز

ب) اداره دارايي غرب

ج) اداره دارايي شرق

د) اداره دارايي شمال

هـ ) اداره دارايي جنوب

نكته قابل توجه اين است كه هر اداره دارايي شرايط خاص خود را دارا مي‌باشد يعني از لحاظ تكميل مدارك شرايط خود را ايجاد كرده است. بعضي از دارايي‌ها اصل سند مالكيت را مي‌خواهد روند اخذ كد اقتصادي شركتي توسط مؤسسه حقوقي راه روشن به اين صورت است كه:

پس از عقد قرارداد با كارشناسان مؤسسه راه روشن با مراجعه حضور و انعقاد قرارداد با مؤسسه راه روشن و مشخص شدن مبلغ، وكالت مربوطه به وكيل مؤسسه راه روشن داده مي‌شود و وكيل به اداره دارايي مراجعه مي‌كند و پس از تشكيل پرونده مي‌دهد و مدارك را كامل مي‌كند و پس از پرداخت ماليات نيم در هزار كد اقتصادي را ظرف مدت 10 روز اخذ مي‌كند.

كد اقتصادي شخصي يا حقيقي:

اشخاصي كه به صورت حقيقي كار مي‌كنند داراي يك پروانه كسب، جواز كسب، پروانه، بهره برداري يا غيره هستند كه يك كد اقتصادي براي پرداخت ماليات دارند.

بعضي از اشخاص حقيقي هيچ گونه پروانه كسب و بهره برداري ندارند و مي‌خواهند براي كد اقتصادي اقدام كنند كه معمولاً براي اخذ كد اقتصادي كساني اقدام مي‌كنند كه مي‌خواهند كارت بازرگاني حقيقي بگيرند يا براي ارزش افزوده اقدام كنند.

کسب مجوز برای فعالیت های تجارتی و پرداخت حقوق حـَـقّه دولت در قالب مالیات و جلوگیری از رقابتها و تلاشهای ناسالم یکی از مزایای این امر محسوب می گردد.

در کنار راهنمای ثبت شرکتها و دریافت کارت بازرگانی، ضرورت اخذ شماره کد اقتصادی ملاحظه می شود فلذا با استفاده از مقررات مربوطه که در واحدهای ذیربط وزارت امور اقتصادی و دارایی جاری است نسبت به نگارش و ارائه راهنمای دریافت شماره اقتصادی برای کسانی که نیازمند دانستن اطلاعات مربوط می باشند اقدام شد

تعاریف

اشخاص مکلف به اخذ شماره اقتصادی :
کلیه اشخاص حقوقی که به امر تولید،مونتاژ ، واردات و صادرات ، توزیع هر نوع کالا و کارهای خدماتی اشتغال دارند همچنین کلیه اشخاص حقیقی که به امور فوق اشتغال داشته و دارای پروانه کسب یا کار ازمراجع ذیربط بوده و یا دارای محل فعالیت تجاری باشند و واجد شرایط اخذ شماره اقتصادی به شمار می آیند . قابل ذکر است احراز یکی از شرایط فوق برای اشخاص حقیقی کافی می باشد .

مجوز فعالیت
مجوز فعالیت به سندی اطلاق می گردد که بر اساس آن فعالیت اقتصادی هر شخصی از طرف یکی از مراجع ذیصلاح تایید شده باشد مانند پروانه داروخانه ها از طرف وزارت بهداشت و درمان یا کارت بازرگانی از طرف وزارت بازرگانی یا فعالیت مرغداری از طرق جهاد یا گواهی فعالیت صنعتی (کارگاه یا کارخانه) از طرف وزارت صنایع یا پروانه های کسب و کار صادره از سوی اتحادیه های صنفی و یا معرفی نامه سازمان برنامه بودجه برای پیمانکاران و یا سایر مراجع ذیربط.

محل فعالیت تجاری
محل فعالیت تجاری به یک واحد شغلی اطلاق می گردد که آن محل از طرف شهرداری یا مراجع قانونی دیگر بعنوان محل فعالیت اقتصادی شناخته شده و فعالیت مربوط در آن جواز کسب و یا بدون جواز انجام می شود (مانند دفتر پیمانکاری یا واسطه ها یا شغلهای مشابه که فعالیت همراه با مجوز نمی باشد و داروخانه ها و یا برخی دیگر از مشاغل که محل فعالیت الزاما همراه مجوز کسب است، این محل بصورت قطعی یا اجاره در اختیار مؤدی می باشد .

رسید بانکی
مبلغ فیش بانکی در کلیه شهرستانها به حساب 523 خزانه نزد یکی از شعب بانک ملی از جانب مودی واریز می شود .

پرینت مربوط به شماره اقتصادی
پرینت یک برگ صادر شده به وسیله کامپیوتر قبل از صدور کارت می باشد که کلیه اطلاعات مربوط به مؤدی اعم از هویت و مالیات را شامل می شود که بعنوان رسید از مؤدی توسط مامورین پست و بایگانی در پرونده مؤدی استفاده خواهد شد .

کارت اقتصادی اشخاص حقیقی:
رنگ و شکل و مندرجات کارت جدید با کارتهای قبلی تفاوت خواهد داشت و عکس 2*3 مودی ، نام ونام خانوادگی، شماره اقتصادی ، نشانی محل فعالیت تجاری و شماره حوزه مالیاتی مودی در آن درج خواهد شد.

کارت اقتصادی اشخاص حقوقی:
تغییرات مربوط به اشخاص حقیقی در کارت اشخاص حقوقی نیز وجود دارد . با این تفاوت که عکس ندارد و نوع شخص حقوقی نیز درج واحد شد. در صورت هماهنگی با خدمات ماشینی، کارت اشخاص حقوقی بصورت لیزری صادر خواهد شد .

وظایف مؤدی:

مدارک لازم برای اشخاص حقیقی:
عبارت است از فرم اطلاعات هویتی ، تصویر شناسنامه ، (اصل و تصویر) فیش بانکی، مجوز فعالیت یا سند محل فعالیت تجاری(رسمی وغیر رسمی) و سه قطعه عکس 2*3 که در صورت داشتن شماره اقتصادی آن را پشت عکس درج و در غیر این صورت مشخصات سجلی پشت آن درج می گردد. و همچنین فتوکپی کارت اقتصادی یا فیش کامپیوتری (برای دارندگان کد اقتصادی) به همراه ، تحویل حوزه مالیاتی می شود.

مدارک لازم برای اشخاص حقوقی
عبارت است از فرم اطلاعات هویتی مربوط ، آگهی تاسیس در روزنامه رسمی و فیش بانکی و فتوکپی کارت اقتصادی یا فیش کامپیوتری (برای دارندگان شماره اقتصادی) اشخاص حقوقی نیاز به عکس ندارند.

نحوه در خواست شماره اقتصادی

مؤیدی مالیاتی با بررسی شرایط مندرج در اطلاعیه منتشره در روزنامه های کثیر الانتشار و دستور العمل اجرایی ماده 85 قانون وصول برخی از در آمدهای دولت و مصرف آن در موارد معین ، در صورت داشتن شرایط ، فرم اطلاعات هویتی مربوطه را از روزنامه جدا می نماید و یا از فرم نمونه کپی می گیرد و پس از تکمیل قسمت مربوط به خود و الصاق یک قطعه عکس بر روی فرم هویتی به همراه سایر مدارک تحویل حوزه مالیاتی ذیربط نموده و رسید دریافت می دارد . پس از رسیدگی حوزه ، به مدارکی که ناقص باشد شماره اقتصادی تخصیص نمی یابد و مدارک وفیش بانکی مسترد نخواهد شد. در مورد اشخاص حقوقی نیز همانند اشخاص حقیقی عمل می شود با این تفاوت که در صورت داشتن تغییرات باید فرم تغییرات اطلاعات هویتی نیز از طرف مؤدی تکمیل گردد. تشکیلات قانونی نیز در صورتی که دارای ذیحساب مستقل بوده و مورد تایید امور ذیحسابی ها باشد می توانند با مراجعه به حوزه مالیاتی تکلیفی خود ، درخواست شماره اقتصادی نماید.

وظایف حوزه های مالیاتی

حوزه مالیاتی ابتدا موظف است مندرجات قسمت مربوط به مؤدی در فرم اطلاعات هویتی را با اسناد و مدارک ، خصوصا کپی شناسنامه با اصل آن مطابقت نماید و در صورت تطابق کامل و عدم وجود اشکال، عکس الصاقی مؤدی را ممهور و پس از تکمیل اقلام اطلاعاتی مربوط به خود صحت مندرجات آن را تایید و مهر و امضا نمایند . سپس آن را جهت تایید به سر ممیزی خود ارائه نمایند و سرممیزی مالیاتی نیز پس از کنترل و حصول اطمینان ، صحت مندرجات آن را در قسمت مشخص شده مربوط به خودتایید و مهر و امضا می نماید.

پس از تایید سر ممیزی حوزه مالیاتی فرم اطلاعات هویتی را در دفتر اندیکاتور حوزه ثبت نموده و آخرین قسمت آن را پس از مهر و امضا ، بعنوان رسید مؤدی، به وی تسلیم نماید. در صورتی که محل فعالیت تجاری بصورت اجاره نامه عادی تنظیم شده باشد. اجاره نامه مذکور باید جداگانه از طرف سر ممیزی تحت عنوان” محل مندرج در اجاره نامه یک محل تجاری و محل فعالیت مؤدی می باشد و با نشانی مؤدی در پرونده مالیاتی مربوطه مطابقت دارد”. مهر و امضاء گردد. حوزه مالیاتی باید پس از جمع آوری مدارک مؤدیان آنها را در دو بخش جداگانه و بر اساس مدارکی که دارای شماره اقتصادی بوده و مدارکی که شماره اقتصادی ندارند (در رابطه با مؤدیانی که تا کنون شماره اقتصادی نداشته اند) طبقه بندی نموده و پس از فهرست برداری، آنها را به اداره اطلاعات و خدمات مالیاتی و یا نظارت و پیگیری حسب مورد تحویل نماید.

وظایف ادارات اطلاعات و خدمات مالیاتی (نظارت و پیگیری)

پس از دریافت مدارک از حوزه می بایست آنها را بصورت طبقه بندی شده به همراه فهرست از طریق رابط یا پست به اداره کل اطلاعات و خدمات مالیاتی در تهران ارسال نماید .

طبقه بندی مدارک بر اساس حوزه های مالیاتی، تفکیک مدارک مؤدیان دارای شماره اقتصادی و بدون شماره اقتصادی از جانب ادارات مذکور انجام گرفته و به همراه فهرست جداگانه ارسال می گردد. نظر به اهمیت مسئولیت رابط ها انتخاب این افراد از اهمیت خاصی برخوردار است .

وظایف ادارات کل دارایی

ادارات کل مالیاتی موظفند فرمهای هویتی اشخاص حقیقی و حقوقی را به تعداد مورد نیاز تکثیر و جهت تکمیل آن در اختیار حوزه مالیاتی قرار دهند . قابل ذکر است فقط اشخاصی که فاقد شماره اقتصادی هستند فرم هویتی مربوطه را از حوزه مالیاتی دریافت می دارند.

ادارات کل مالیاتی موظفند آخرین دستور العمل اجرایی موضوع ماده 85 قانون در وصول برخی از درآمدهای دولت و مصرف آن در موارد معین بشماره 21567 ، 1375/6/28 را تکثیر و در معرض رویت مؤدیان مالیاتی نصب نمایند .

دستور العمل اجرایی موضوع ماده 85 قانون

وصول برخی از درآمدهای دولت و مصرف آن درموارد معین

مصوب 1373/12/28 مجلس شورای اسلامی

بنا به اختیار حاصل از ماده 85 قانون وصول برخی از درآمدهای دولت و مصرف آن در موارد معین موارد ذیل جهت اطلاع و اقدام اشخاص ذیربط اعلام می گردد:

الف-اشخاص مکلف به اخذ شماره اقتصادی

کلیه اشخاص حقوقی که به امر تولید ، مونتاژ ، واردات و صادرات ، توزیع هر نوع کالا و همچنین کارهای خدماتی اشتغال دارند.
کلیه اشخاص حقیقی که به امر تولید، مونتاژ ، واردات و صادرات ، توزیع هر نوع کالا و همچنین کارهای خدماتی اشتغال دارند و دارای پروانه کسب و کار از مراجع ذیربط بوده و یا دارای محل فعالیت تجاری می باشند
کلیه اشخاص موضوع بندها ی 1و 2و 4 ماده 2 قانون مالیاتها ی مستقیم مصوب اسفند ماه سال 1366
تبصره 1-شعبات یا ادارات تابعه اشخاص مذکور در بندهای( الف -3 ) و (الف -1) این دستور العمل در تهران و یا سایر شهرستانها مکلف به استفاده از شماره اقتصادی تخصیصی به وزارتخانه ، نهادها ، موسسات و …….. متبوع مرکزی حسب مورد می باشند.

تبصره 2- منظور از پروانه کسب و کار از مراجع ذیربط ، کلیه پروانه های کسب یا کار صادره از اتحادیه های امور صنفی ، اتاق صنایع و معادن و بازرگان ، وزارتخانه ها و یا سایر مراجع ذیصلاح می باشد .

ب-اشخاص غیر مکلف به اخذ شماره اقتصادی

مساجد و تکایا .
اشخاص حقیقی که به فعالیت هنری از قبیل فیلمسازی و فعالیتهای مرتبط ، طراحی ، خطاطی ، نقاشی ، نویسندگی ، ترجمه کتاب ، گرافیک و ویراستاری اشتغال دارند.
اشخاص حقیقی که به فعالیت تحقیق و یا مشاوره فنی اشتغال دارند از جمله اعضای هیات علمی دانشگاهها و مراکز آموزش عالی .
اتحادیه های امور صنفی (به موجب مواد 4 و 23 قانون نظام صنفی ، اتحادیه های مجاز به فعالیتهای اقتصادی نمی باشند )
اشخاص حقیقی که به فعالیت پیمانکاری اشتغال دارند و شرایط مذکور در بند (الف-2)این دستور العمل را دارا نمی باشد بشرط آنکه ارزش پیمان و یا مبلغ دریافتی کل پیمانهای آنها در یکسال شمسی از مبلغ پنجاه میلیون ریال بیشتر نباشد .
ج-تکالیف اشخاص ذیربط

کلیه اشخاص حقوقی که در این دستور العمل مکلف به اخذ شماره اقتصادی گردیده اند، مکلفند با ارائه تصویر آگهی تاسیس در روزنامه رسمی و قبض بانکی مبنی بر واریز مبلغ 5000 ریال به حساب جاری مربوطه به حوزه مالیاتی ذیربط مراجعه و نسبت به اخذ شماره اقتصادی اقدام نمایند.

کلیه اشخاص حقوقی که در این دستورالعمل مکلف به اخذ شماره اقتصادی گردیده اند، مکلفند با ارائه تصویر صفحه اول شناسنامه ، تصویر پروانه کسب و کار از مراجع ذیربط و یا تصویر سند اجاره و یا سند مالکیت حسب مورد و همچنین قبض بانکی مبنی بر واریز مبلغ 5000 ریال به حساب جاری مربوطه به حوزه مالیاتی ذیربط مراجعه و نسبت به اخذ شماره اقتصادی اقدام نمایند.

تبصره 1- پروانه کسب یا کار اشخاص حقیقی صادره از مراجع ذیربط می بایست در سال جاری صادر و یا تجدید و یا تمدید شده باشد و در غیر این صورت می بایست اعتبار پروانه کسب یا کار از سوی مراجع صادرکننده ذیربط در سال جاری مورد تایید قرار گیرد و در مواردی که اشخاص حقیقی فاقد پروانه کسب و کار بوده ولی دارای محل کسب هستند، ممیز حوزه مالیاتی ذیربط باید اشتغال بکار فرد متقاضی را تایید نماید.

کلیه اشخاص حقوقی موضوع بند (الف -1) این دستور العمل و کلیه اشخاص حقیقی موضوع بند (الف -2)این دستور العمل مکلفند برای عرضه و فروش کالا و یا خدمات از صورتحساب فروش کالا که در دی ماه سال 1371 و اطلاعیه های بعدی آن در جراید کثیر الانتشار کشور از سوی وزارت امور اقتصادی و دارایی منتشر گردیده ، استفاده نماید و در صورتحسابهای صادره ، شماره اقتصادی فروشنده را چاپ و شماره اقتصادی خریدار را درج نماید.

هر گونه از اشخاص موضوع بند (ج-3) این دستور العمل مجاز می باشد علاوه بر مندرجات اعلام شده در فرم نمونه صورتحساب، متناسب با نوع فعالیت و نیاز های خود هر گونه اطلاعاتی را بصورت ستون ، ردیف و یا مطلب به صورتحساب فرد اضافه نمایند و انتخاب اندازه ابعاد (طول و عرض) و تعداد نسخ صورتحساب با فروشنده می باشد.

آن گروه از مؤدیان مالیاتی که مجوز موضوع تبصره 3 ماده 95 قانون مالیاتهای مستقیم مصوب اسفند ماه 1366 را از وزارت امور اقتصادی و دارایی مبنی بر استفاده از سیستمهای کامپیوتری دریافت نموده اند می توانند فرم فاکتور فروش خود را متضمن شماره مسلسل مطابق نمونه ای که وزارت امور اقتصادی و دارایی بر اساس مقررات ماده 169 قانون فوق الذکر پیش بینی نموده است بوسیله ماشینهای چاپگر تهیه و استفاده نمایند و در غیر این صورت ملزم به داشتن صورتحساب فروش چاپی طبق اطلاعیه های مربوطه می باشند.

در مواردی که توزیع کالا و یا ارائه خدمات بصورت خرده فروشی انجام می شود بنحوی که صدور فاکتور عملا غیر ممکن است (مانند نحوه فروش مواد غذایی در فروشگاهها) صدور فاکتور با درج شماره اقتصادی الزامی نمی باشد اما در مواردی که قبض صندوق صادر می گردد درج شماره اقتصادی فروشنده در قبض مزبور الزامی است.

در خصوص پیمانکاری و سایر انواع معاملات، اشخاص حقیقی موضوع بند (الف-2) و اشخاص حقوقی موضوع بند های (الف -1) و (الف -3) این دستور العمل و سایر اشخاص حقوقی دیگر اعم از انتفاعی و غیر انتفاعی حسب مورد مکلف به درج شماره اقتصادی خود و طرف معامله در قرار دادها و اسناد پرداخت می باشند، مگر در موارد مذکور در بند (ب-5) این دستور العمل در مورد پیمانکاری اشخاص حقیقی بشرط رعایت بند (د-5) این دستور العمل.

فروش هر نوع کالا از طریق مزایده به شرط آنکه مبلغ مزایده بیش از بیست میلیون ریال باشد ، مشمول رعایت مفاد این دستور العمل می باشد.

در صورت فروش کالا و یا خدمات به مصرف کننده نهایی درج شماره اقتصادی خریدار الزامی نمی باشد.

فروشندگان مکلفند اصل فرم شماره اقتصادی طرف مورد معامله را رویت نموده و با مشخصات ابرازی از حیث صحت مطابقت نمایند.

کلیه مؤدیان موضوع این دستور العمل مکلفند انحلال تغییر شغل آدرس و یا هر گونه تغییرات دیگر را حسب مورد حداکثر ظرف مدت یک ماه به حوزه مالیاتی ذیربط اعلام نمایند.

د-تکالیف اشخاص ثالث

گمرک ایران مکلف به اخذ شماره اقتصادی اشخاص اعم از حقوقی و حقیقی در هنگام ارائه خدمات می باشد. در خصوص تنظیم اظهارنامه های گمرکی درج شماره اقتصادی بازرگانان و حق العمل کاران گمرکی بر روی اظهارنامه های مذکور الزامی است (موضوع بخشنامه شماره 20419- مورخ 24/6/72) و کلیه وزارتخانه ها، موسسات ، شرکتهای وسازمانها دولتی نیز ملزم به رعایت مفاد بخشنامه شماره 29333 مورخ 1372/6/24 وزارت امور اقتصادی و دارایی که در تعقیب بخشنامه شماره 14156 مورخ 1372/2/25 ریاست محترم جمهور صادر گردیده است ، خواهند بود.

بانکها مکلفند شماره اقتصادی طرف معامله را در هر نوع قرارداد خدماتی و خرید کالا از اشخاص اعم از حقیقی یا حقوقی درج نماید.

اشخاص حقیقی و حقوقی مذکور در بند (ج-3) این دستور العمل مکلفند خلاصه اطلاعات فعلی مربوط به معاملات خویش، اعم از معاملات فروش و معاملات خرید را به صورتی که در اطلاعیه مورخ 1372/10/30 و اطلاعیه بعدی وزارت امور اقتصادی و دارایی در جراید کثیرالانتشار کشور آگهی شده، تهیه و تنظیم نموده و در تهران به اداره کل اطلاعات و خدمات مالیاتی و در شهرستانها به ادارات امور اقتصادی و دارایی مربوطه تحویل نمایند .

تبصره 1: اشخاص حقیقی و حقوقی مذکور در بند (ج-3) این دستور العمل مکلفند در موارد مذکور در بند (ج-9) این دستورالعمل فهرستی تحت عنوان مصرف کنندگان نهایی تنظیم و طبق مفاد بند (د-3) این دستور العمل تحویل نمایند.

تبصره 2: چنانچه اشخاص حقیقی و حقوقی بند (ج-3) این دستور العمل خلاصه اطلاعات فعلی مربوط به معاملات خویش را به روی نوارها ی مغناطیسی و یا دیسکتهای کامپیوتری تهیه و تنظیم می نمایند مکلفند دستور العمل صادره در این ارتباط را از اداره کل اطلاعات و خدمات مالیاتی دریافت و مفاد آن را کاملا رعایت نمایند.

تبصره 3: بر اساس توافق بعمل آمده با شرکت پست جمهوری اسلامی ایران اشخاص مربوطه می توانند با استفاده از خدمات پستی لیست خلاصه معاملات خود را در صورت کامل بودن و یا ابزار مغناطیسی حاوی اطلاعات خلاصه معاملات فعلی خود را از طریق پست به مراکز مرتبط ارسال نمایند.

ذی حسابها و یا مدیران کل امور مالی حسب مورد مکلفند اطلاعات مربوط به خریدهای خود و همچنین اطلاعات مربوط به قراردادهای خدماتی و پیمانکاری را به ذکر شرح پرداخت اعم از مبالغ پیش پرداخت، مبالغ علی الحساب، پرداخت قطعی و پرداخت از محل وجه الضمان و نیز ذکر مبالغ ناخالص پرداختی قبل از کسر هر گونه وجهی از بابت مالیات یا حق بیمه و یا وجه دیگر را بطور خوانا بر روی فرمهای ذیربط تهیه و تنظیم واطلاعات هر ماه را حداکثر ظرف ماه بعد در تهران به اداره کل اطلاعات و خدمات مالیاتی و در شهرستانها به ادارات کل امور اقتصادی و دارایی تحویل نماید .

پیمانکاران مذکور در بند (ب-5) این دستور العمل به شرط ارائه و تسلیم تصویری از پیمان وکسر و ایصال مالیات مکسوره موضوع ماده 104 قانون مالیاتهای مستقیم مصوب اسفند ماه 1366 توسط کارفرما، الزامی به ارائه شماره اقتصادی نخواهد داشت.

چنانچه مکلفند از چاپی فاکتور و یا صورتحساب فروش کالا و یا خدمات بدون شماره اقتصادی و آدرس دقیق متقاضی بر روی فاکتور خودداری نمایند (موضوع بخشنامه شماره 8110/134-1374/6/12 وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی )

ه-تخلفات شماره اقتصادی

استفاده اشخاص حقوقی و حقیقی از شماره اقتصادی سایرین تحت هر عنوان غیر مجاز و خلاف مقررات بوده و تعلق مالیات متوجه شخصی است که شماره اقتصادی او مورد استفاده قرار گرفته است.

هر گونه جعل ، تقلب ، سوء استفاده و تبانی درارتباط با شماره اقتصادی خلاف مقررات بوده و با متخلفین برابر مقررات قانونی برخورد خواهد گردید.

دریافت هر گونه وجه اضافه بر ارزش کالا جهت درج شماره اقتصادی فروشنده و یا عدم درج شماره اقتصادی خریدار خلاف مقررات بوده و با متخلفین برابر مقررات برخورد خواهد شد.

عدم رعایت مفاد این دستور العمل از جانب اشخاص ذیربط،از قبیل عدم ارائه وی یا درج شماره اقتصادی طرفین معامله در صورتحساب فروش کالا و یا خدمات ، خلاف مقررات بوده و با متخلفین برابر مقررات برخورد خواهد گردید.

تبصره 1- در صورتی که فروشنده در هنگام معامله از ارائه شماره اقتصادی خود امتناع ورزد و ارائه کد اقتصادی را منوط به دریافت مبلغی بیشتر از رقم واقعی نماید خرید کالا بدون شماره اقتصادی فروشنده بلامانع است بشرط آنکه گزارش انجام معامله و امتناع فروشنده از ارائه شماره اقتصادی جهت پیگیری قانونی، حداکثر ظرف یک ماه به اداره کل اطلاعات و خدمات مالیاتی به صورت مکتوب و مستند تسلیم گردد.

و-جرایم تخلفات شماره اقتصادی

در صورت عدم رعایت مفاد این دستور العمل از جانب اشخاص ذیربط، وزارت امور اقتصادی و دارایی و سازمانهای وابسته از ارائه هر گونه تسهیلات به این اشخاص خودداری می نمایند.

عدم صدور صورتحساب و یا عدم درج شماره اقتصادی و همچنین عدم رعایت این دستور العمل علاوه بر بی اعتباری دفاتر مربوطه از حیث مالیاتی و جرایم مندرج در ماده 8 قانون تعزیرات حکومتی، مشمول جرایمی بشرح زیر خواهد بود :

برای بار اول جریمه ای معادل 2 برابر مبلغ مورد معامله.
برای بار دوم تعطیل محل کسب یا توقف فعالیت حسب مورد به مدت 3 ماه.
برای بار سوم حبس تعزیری از سه ماه با شش ماه برای اشخاص متخلف و در مورد اشخاص حقوقی برای مدیر یا مدیران مسئول ذیربط.
آیا با جابجایی آدرس شرکت کد اقتصادی شرکت نیز تغییر می کند؟
توضیحی که در این مورد می شود داد این است که کد اقتصادی کلا یک بار برای یک شرکت اخذ می شود و به صورت دائم برای شرکت ماندگار می باشد.
برای اخذ کد اقتصادی مهم نیست که ابتدا آدرس شرکت را در کجا ثبت کرده باشیم.شاید شرکت در چند منطقه تغییر آدرس داشته باشد. به عنوان مثال از شرق تهران به غرب تهران انتقال پیدا کرده باشد و لی در آدرس قبلی هنوز کد اقتصادی نگرفته باشد بنابراین وقتی از شرق به غرب تهران انتقال آدرس می دهد باید در اداره دارایی غرب استان تهران اقدام به اخذ کد اقتصادی شود.
در بسیاری از موارد نیز اینگونه است که به عنوان مثال شرکت در منطقه مالیاتی شمال تهران ثبت شده است و در همان نقطه اقدامات برای اخذ کد اقتصادی نیز انجام شده است و کد اقتصادی اخذ شده است.حال می خواهند تغییر آدرس بدهند به جنوب استان تهران که آدرس شرکت خود را تغییر بدهند.
دراین مرحله فقط آدرس شرکت تغییر می کند ولی حوزه مالیاتی تغییر نمیکند. پس صدور آگهی ثبت شرکتها که آدرس جدید را نوشته است و اقدامات لازم برای انجام روزنامه رسمی را انجام دهند. و سپس برای انتقال حوزه مالیاتی نیز اقدام کنند.
در یک مرحله دیگر به این صورت است که آدرس شرکت از یک استان به استان دیگر تغییر می کند بنایراین کد اقتصادی نیز باید انتقال پیدا کند.
این امر زمانی میسر می شود که پس از تغییر آدرس به حوزه مالیاتی مراجعه کرده و در خواست انتقال پرونده را بدهیم.
ثبت شرکت راه روشن انجام کلیه امور ثبتی از جمله ثبت شرکت,ثبت شرکت با مسئولیت محدود,سهامی خاص,رتبه بندی شرکت,ثبت علائم تجاری,ایزو,ثبت شرکتها,ثبت شرکت سهامی خاص,طرح توجیهی,ثبت شرکتهای خارجی,ثبت اختراع,نحوه ثبت شرکت,چگونگی ثبت شرکت,اخذ کارت بازرگانی,اخذ جواز تاسیس,اخذ پروانه بهره برداری,خدمات بیمه ای,خدمات مالیاتی,خدمات مالی,درخواست ایزو,کنسرسیوم,جوينت ونچر,ثبت شرکت هولدینگ,ثبت شرکت در کیش,ثبت شرکت تعاونی,اخذ کد اقتصادی,ثبت شرکت در مناطق آزاد,ثبت شعبه و نمایندگی خارجی,کارت بازرگانی,ثبت تغییرات شرکتهای سهامی خاص,ثبت تغییرات شرکتهای محدود,ثبت تغییرات شرکت,ثبت طرح صنعتي,ثبت برند,ثبت شرکت تضامنی و ثبت موسسه پیشرو در تحقق اهداف شما می باشد …

Post has attachment
http://www.sabterahroshan.com/ثبت-شرکت/ثبت-شرکت-در-مناطق-آزاد
ثبت شرکت در مناطق آزاد
ثبت شركت در مناطق آزاد

منطقه آزاد محدوده حراست شده بندری و غیربندری است که از شمول برخی از مقررات جاری کشور متبوع خارج بوده و با بهره گیری از مزایایی نظیر معافیتهای مالیاتی، بخشودگی سود و عوارض گمرکی، عدم وجود تشریفات زاید ارزی، اداری و مقررات دست و پاگیر و همچنین سهولت و تسریع در فرآیندهای صادرات و واردات با جذب سرمایه گذاری خارجی و انتقال فناوری به توسعه سرزمین اصلی کمک می نماید.

مدارك مورد نياز براي ثبت در مناطق آزاد

1- كپي شناسنامه و كارت ملي سهام داران و بازرسين (در صورت داشتن بازرس)

هدف از ثبت شركت در مناطق آزاد چيست؟

موسسه راه روشن طي تجربه‌هايي كه در اين زمينه كسب کرده است به اين صورت بيان مي‌كند:

1- معاف از مالیات به مدت 20 سال

2- نياز نبودن به عدم سوء پيشينه براي ثبت شركت در اداره ثبت شركت‌ها

3- واردات و صادرات راحت تر و آسان تر

4- دسترسي آسان به امكانات مناطق آزاد

همكاري بيشتر شركت‌هاي خارجي با شركت‌هايي كه در مناطق آزاد ثبت شده‌اند

بايد به اين نكته اشاره كرد هر شركتي كه در مناطق آزاد ثبت مي‌شود به اين صورت نيست كه از ماليات معاف باشد. در صورتي كه فعاليت خود را فقط در همان منطقه آزادي كه ثبت كرده است انجام دهد از ماليات معاف مي‌شود.

به عنوان مثال اگر شركت در جزيره كيش ثبت شده باشد و شركت بخواهد در تهران فعاليت كند و قراردادها و فاكتورهاي خود را در تهران اظهار كند حتماً مشمول ماليات مي‌شود و بايد ماليات پرداخت كند. فقط در صورتي كه فعاليت در جزيره كيش باشد ماليات پرداخت نمي‌كند. يكسري امتيازات به شركت‌هايي كه در مناطق آزاد ثبت مي‌شود تعلق مي‌گيرد مانند هزينه گمركي كمتر بابت انتقال كالا از مناطق آزاد به سرزمين ايران.

هنگام وارد كردن كالا نيز ماليات كمتري پرداخت مي‌كند

هر منطقه آزاد براي يك فعاليت خاص مورد توجه مي‌باشد البته نمي‌توان گفت مناطق آزاد انحصار براي يك نوع فعاليت دارد و به عنوان مثال به چند نمونه فعاليت اشاره مي‌شود.

1- آبادان: نفت و گاز

2- ارس: واردات و صادرات به تركيه و آذربايجان و ….

3- قشم: تجارت به كشورهاي جنوبي

4- انزلي: واردات و صادرات به ارمنستان و روسيه

5- چابهار: واردات و صادرات به پاكستان و افغانستان و هند

6- كيش: تجارت و گردشگري

7- و …

الف : منطقه آزاد چیست؟

ایران 8 منطقه آزاد تجاری صنعتی دارد:

چابهار
قشم
کیش
اروند
انزلی
سلفچگان
ارس
ماکو
ثبت شرکت موسسه راه روشن ارائه کلیه خدمات ثبتی در مناطق آزاد کیش، قشم، اروند و انزلی را دارد.

ثبت شركت در مناطق ويژه اقتصادي:

بعضي از مناطق ويژه اقتصادي براي توليد ملي ايجاد شدن در واقع از توليد ملي حمايت مي‌شود و از ماليات معاف هستند.

پس علت اينكه در مناطق ويژه شركت ثبت مي‌شود اين است كه از ماليات معاف هستند و مي‌توانند توليد كنند

مناطق ويژه: مانند سلنچگان

قوانین و مشخصات

1- معافیت مالیاتی 20 ساله برای هر نوع فعالیت اقتصادی

2- ورود اتباع خارجی بدون اخذ روادید

3- 100% مالکیت خارجی

4- تضمین و حمایت قانونی از سرمایه گذاری خارجی

5- عدم محدودیت در انتقال ارز به دیگر مناطق آزاد ایران با سایر کشورها

6- خدمات پولی و بانکی انعطاف پذیر

7- خدمات گسترده بانکی و بیمه ای (دولتی/خصوصی)

8- انجام معاملات ارزی آسان

9- فعالیت «بورس اوراق بهادار» و «بورس نفت و محصولات پتروشیمی»

10- معافیت از حقوق گمرکی برای واردات مواد اولیه و ماشین آلات صنعتی واحدهای تولیدی

11- ثبت سهل و آسان شرکتها، موسسات صنعتی، موسسات فرهنگی و مالکیت معنوی

12- تشریفات ساده برای صادرات مجدد و ترانزیت کالا

13- مقررات آسان برای ورود کالاهای مجاز

تفاوت مناطق ویژه اقتصادی و آزاد تجاری

برخی از مهم ترین تفاوت های مناطق آزاد و ویژه را می توان در موارد زیر خلاصه کرد:

معافیت مالیاتی به مدت 20سال در مناطق آزاد وجود دارد و در مناطق ویژه اقتصادی تخفیف مالیاتی طبق مقررات داخل کشور است. خرده فروشی کالا در مناقط ویژه اقتصادی فقط برای اتباع خارجی امکان پذیر است لیکن در مناطق آزاد خرده فروشی برای اتباع خارجی و داخلی امکان پذیر می باشد مقررات روادید برای اتباع خارجی در مناطق ویژه براساس ضوابط داخل کشور است ولی در مناطق آزاد روادید در مرزهای ورودی اعطاء می شود مقررات کار و بیمه اجتماعی در استخدام اتباع خارجی در مناطق آزاد تابع مقررات خاص مناطق می باشد ولی در مناطق ویژه اقتصادی تابع مقررات داخل کشور است.
ثبت شرکت راه روشن انجام کلیه امور ثبتی از جمله ثبت شرکت,ثبت شرکت با مسئولیت محدود,سهامی خاص,رتبه بندی شرکت,ثبت علائم تجاری,ایزو,ثبت شرکتها,ثبت شرکت سهامی خاص,طرح توجیهی,ثبت شرکتهای خارجی,ثبت اختراع,نحوه ثبت شرکت,چگونگی ثبت شرکت,اخذ کارت بازرگانی,اخذ جواز تاسیس,اخذ پروانه بهره برداری,خدمات بیمه ای,خدمات مالیاتی,خدمات مالی,درخواست ایزو,کنسرسیوم,جوينت ونچر,ثبت شرکت هولدینگ,ثبت شرکت در کیش,ثبت شرکت تعاونی,اخذ کد اقتصادی,ثبت شرکت در مناطق آزاد,ثبت شعبه و نمایندگی خارجی,کارت بازرگانی,ثبت تغییرات شرکتهای سهامی خاص,ثبت تغییرات شرکتهای محدود,ثبت تغییرات شرکت,ثبت طرح صنعتي,ثبت برند,ثبت شرکت تضامنی و ثبت موسسه پیشرو در تحقق اهداف شما می باشد …

Post has attachment
ثبت شعبه و نمایندگی خارجی
http://www.sabterahroshan.com/ثبت-شرکت/ثبت-شعبه-و-نمایندگی-خارجی
تعریف
توضيحي كه مي‌توان براي ثبت نمايندگي و شعبه داد به اين صورت است كه شخصيت‌هاي حقوقي كه در داخل يا خارج از ايران در حال فعاليت هستند مي‌خواهند فعاليت خود را گسترش بدهند و در جاهاي مختلف فعاليت كنند و به صورت قانوني دفاتر خود را مستقل ثبت كنند كه از لحاظ اعتباري نيز بالاتر و بهتر باشند. مزايا ثبت نمايندگي و شعبه اين است كه ديگر نيازي نيست كه مراجعين براي عقد قرارداد حتماً به دفتر مركزي مراجعه كنند چون اختيارات شعبه و نمايندگي اين اجازه را مي‌دهد كه هماهنگي را انجام دهند

شعبه یکی از واحدهای یک شرکت است که می تواند فروشها و خدمات خود را در منطقه ای که ممکن است فاصله زیادی با مرکز اصلی شرکت داشته باشد، گسترش دهد. حدود و اختیارات و میزان استقلال یک شعبه با موافقت شرکت مادر تعیین می شود و مسئولیت حقوقی شعبه بر عهده شرکت اصلی (مادر) خواهد بود.
در نمایندگی شخص حقیقی یا حقوقی مستقل مقیم ایران (لزوما لازم نیست شعبه ایران باشد) براساس قرارداد نمایندگی انجام بخشی از موضوع و وظایف شرکت خارجی را برعهده میگیرد، بنابراین شخصیتی مستقل دارد و مسئولیت حقوقی نماینده برعهده خودش می باشد.

مدارك مورد نياز كه موسسه راه روشن براي ثبت نمايندگي يا شعبه در اداره ثبت شركت‌ها لازم دارد به قرار ذيل است:
مدارک مورد نیاز جهت ثبت شعبه
1.مدارك ثبتي مانند گواهی ثبتي و اساسنامه شرکت خارجی که به تائید سفارت ايران در كشور مبدأ‌ رسیده باشد.
2.آخرین تغییرات شرکت ( در صورتی که تغییراتی در شرکت اصلی ایجاد شده باشد).
3.بيلان مالي سال قبل شركت خارجي كه توسط سفارت ايران در کشور خارجی تائید شده باشد.
4.تنظیم وکالتنامه ای که طی آن به مدیر شعبه وکالت داده شده باشد که می تواند شعبه ای در ایران به ثبت برساند و حدود اختیارات مدیر شعبه نیز در وکالتنامه به تفصیل درج شده باشد.
5. تنظیم وکالتنامه ای که طی آن به مدیر شعبه وکالت داده شده باشد که می تواند شعبه ای در ایران به ثبت برساند و حدود اختیارات مدیر شعبه نیز در وکالتنامه به تفصیل درج شده باشد.
تذکر: کلیه مدارک فوق می بایست به تأیید سفارت ایران در کشور شرکت مذکور رسیده باشد.
مدارک مورد نیاز جهت شعب نمایندگی
1.مدارك ثبتي مانند گواهی ثبتي و اساسنامه شرکت خارجی که به تائید سفارت ايران در كشور مبدأ‌ رسیده باشد.
2.آخرین تغییرات شرکت ( در صورتی که تغییراتی در شرکت اصلی ایجاد شده باشد).
3.بيلان مالي سال قبل شركت خارجي كه توسط سفارت ايران در کشور خارجی تائید شده باشد.
4. تنظیم وکالتنامه ای که طی آن به مدیر شعبه وکالت داده شده باشد که می تواند شعبه ای در ایران به ثبت برساند و حدود اختیارات مدیر شعبه نیز در وکالتنامه به تفصیل درج شده باشد.
5.ارائه قرارداد نمایندگی با شرکت خارجی
6.کپی شناسنامه و کارت ملی ( درصورتی که نماینده شخص حقیقی باشد) و کپی مدارک ثبتی شامل روزنامه رسمی، اساسنامه، آخرین تغییرات ( در صورتی که شخصی حقوقی باشد).

توضيح: گاهي مواقع پس از مراجعه مشتريان خارجي به دفتر مؤسسه راه روشن سوالاتي كه مطرح مي‌كنند مانند اين است كه آيا مي‌توان نمايندگي يا شعبه را به شخصيت حقيقي اعطا كرد:

موسسه راه روشن در پاسخ به اين سوال به اين صورت بيان مي‌كند كه نمايندگي يا شعبه را مي توان به شخصيت حقوقي يا حقيقي اعطا كرد و هيچ مشكلي ايجاد نمي‌كند فقط بايد در صورتي كه نمايندگي يا شعبه اگر به شخص حقوقي اعطا مي‌شود مدارك ثبتي شركت ايراني نيز باشد. يادمان باشد كه شخصيت حقوقي خارجي كه مي‌خواهد در ايران نمايندگي يا شعبه به ثبت برساند مي‌تواند به شخص يا شركت نمايندگي بدهد.

پس در نتيجه يك شخص حقيقي نيز مي‌تواند نماينده يا شعبه شركت خارجي.

نماينده كسي است كه تمام اختيارات شركت اصلي را دارا مي‌باشد.

شركت خارجي مي‌تواند مدير نماينده يا شعبه خود را ايراني يا غير ايراني انتخاب كند يعني به اين صورت كه اگر غير ايراني باشد پاسپورت بايد از طريق دارالترجمه به ترجمه رسمي برسد كه ممهور به مهر قوه قضاييه باشد.

يكي از مزايايي كه ثبت شعبه دارد اين است كه مدير شعبه‌اي كه در اداره ثبت شده است مي‌تواند براي افتتاح حساب اقدام كند و نيرو استخدام كند و يا ملكي را بخرد يا اجاره كند البته پس از هماهنگي با شركت مادر.

در ضمن مي‌تواند براي عقد قرارداد با اشخاص حقيقي و حقوقي اقدام كند

اكثر شركت‌هايي كه در ايران فعاليت مي‌كنند فقط يك متن دست نويس از شركت خارجي مي‌گيرند كه اختيارات نماينده را نوشته و براي ثبت در اداره ثبت شركت‌ها اقدام نكرده‌اند اين عملكرد ناقص است و بايد حتماً نمايندگي و يا شعبه خود را در اداره ثبت شركت‌ها ثبت كنند
ثبت شرکت راه روشن انجام کلیه امور ثبتی از جمله ثبت شرکت,ثبت شرکت با مسئولیت محدود,سهامی خاص,رتبه بندی شرکت,ثبت علائم تجاری,ایزو,ثبت شرکتها,ثبت شرکت سهامی خاص,طرح توجیهی,ثبت شرکتهای خارجی,ثبت اختراع,نحوه ثبت شرکت,چگونگی ثبت شرکت,اخذ کارت بازرگانی,اخذ جواز تاسیس,اخذ پروانه بهره برداری,خدمات بیمه ای,خدمات مالیاتی,خدمات مالی,درخواست ایزو,کنسرسیوم,جوينت ونچر,ثبت شرکت هولدینگ,ثبت شرکت در کیش,ثبت شرکت تعاونی,اخذ کد اقتصادی,ثبت شرکت در مناطق آزاد,ثبت شعبه و نمایندگی خارجی,کارت بازرگانی,ثبت تغییرات شرکتهای سهامی خاص,ثبت تغییرات شرکتهای محدود,ثبت تغییرات شرکت,ثبت طرح صنعتي,ثبت برند,ثبت شرکت تضامنی و ثبت موسسه پیشرو در تحقق اهداف شما می باشد …

Post has attachment
کارت بازرگانی

http://www.sabterahroshan.com/ثبت-شرکت/کارت-بازرگانی
اخذ کارت بازرگانی
اظهارنامه كارت بازرگانی – اخذ کارت بازرگانی – کارت بازرگانی

تأمین مدارك مورد نیاز برای صدور اظهارنامه ثبت نام دفاتر بازرگانی اداره ثبت شركتها

فرآيند تعيين وقت اتاق بازرگاني (اخذ كارت بازرگاني)

ابتدا مي پردازيم به مدارك مورد نياز براي اخذ كارت بازرگاني :

كارت بازرگاني مانند ثبت برند به 2 حالت تقسيم مي شود كه يك نوع آن شخصي يا همان حقيقي و نوع ديگر شركتي (حقوقي) مي باشد.

براي اخذ كارت بازرگاني شخصي مدارك مورد نيازي كه موسسه حقوقي راه روشن به آن اشاره مي كند به اين صورت است:

مهمترين مدارك كه شخص بايد حتماً آنها را داشته باشد.

1- كپي شناسنامه و كارت ملي

2- كپي از كارت پايان خدمت

3- كپي آخرين مدرك تحصيلي حداقل (ديپلم)‌

4- نداشتن سوء پيشينه

5- نداشتن چك برگشتي

مهمترين مدارك كه براي اخذ كارت بازرگاني شركتي نياز است:‌

1- كپي شناسنامه و كارت مديرعامل شركت

2- كپي آخرين مدرك تحصيلي مدير عامل (حداقل ديپلم)

3- كپي كارت پايان خدمت مديرعامل

4- اخذ عدم سوء پيشينه مديرعامل

5- نداشتن چك برگشتي حساب جاري شركت

اخيراً اتاق بازرگاني براي كارت بازرگاني شرايط را سخت تر كرده است يكي از قوانيني كه اجرا كرده اين است كه حتماً بايد از شركت هايي كه ثبت شده اند و مي خواهند كارت بازرگاني بگيرند يكسال از حساب جاري گذشته باشد كه حالا مي توان آن را با چند تبصره كه اتاق بازرگاني ايجاد كرده حل كرد و براي اخذ كارت بازرگاني اقدام كرد.

براي اخذ كارت بازرگاني حقيقي نيز شرايط را سخت تر كرده است ولي باز هم تبصره هاي لازم را ايجاد كرده در كارت بازرگاني حقيقي بايد از حساب جاري حداقل يكسال گذشته باشد كه اگر حساب در گردش باشد ديگر نيازي به گذشتن يك سال از حساب نيست.

سوالاتي كه براي اخذ كارت براي موكل پيش مي آيد:

1- اين است كه آيا اخذ كارت بازرگاني ماليات دارد؟ (یعنی باید مالیات پرداخت کنیم.)

موسسه راه روشن در پاسخ به اين صورت بيان مي كند كه اگر تجارت انجام گيرد و جنس وارد يا صادر شود حتماً بايد ماليات پرداخت شود ولي در صورتي كه از كارت بازرگاني هيچ استفاده اي نشود بنابراين هيچگونه مالياتي تعلق نمي گيرد و كارت بازرگاني بعد از يكسال باطل مي شود و بايد دوباره تمديد شود.

2- كارت بازرگاني كلاً براي چه مواردي استفاده مي شود؟

موسسه راه روشن به اين صورت پاسخ مي دهد كه 1. براي بانك ها و گشايش L/C استفاده
مي شود. 2. براي واردات و صادرات كالا 3. ثبت برند لاتين و بي معني

نتيجه گيري كلي : كارت بازرگاني شركتي نام مديرعامل در كارت بازرگاني ثبت مي شود و بايد مدرك مديرعامل كامل باشد اما ماليات براي شركت حساب مي شود و شركت بايد ماليات را پرداخت كند.

کارت بازرگانی شخصی به نام خود آن شخص ثبت می شود و نمی توان آن را اجاره داد .

در کارت بازرگانی باید به 3 زمینه کاری اشاره کرد.

زمانی که در اداره گمرک نام یک شخص که کارت بازرگانی دارد را نوشته باشیم به هیچ عنوان نمی شود آن را تغییر داد.یعنی یک نفر جدید را معرفی کرد.

برای تمدید کارت بازرگانی شرکتی مفاصا حساب بیمه لازم است ولی در کارت بازرگانی شخصی لازم نیست.

تشریفات صدور كارت بازرگانی اداره كل ثبت شركتها و مالیكت صنعتی و اتاق بازرگانی و صنایع و معادن ایران صورت می گیرد. بدو امر مراحل و مدارك مورد نیاز اداره ثبت شركتها ذكر و مرحله دوم مراحل و مدارك مورد نیاز اتاق بازرگانی شرح داده می شود.

سه برگ اظهارنامه ثبت نام دفاتر بازرگانی، جهت اخذ كارت بازرگانی
پلمپ دفاتر تجارتی ( روزنامه و كل ) سال جاری و ارائه گواهی پلمپ دفاتر تجارتی، جهت اخذ کارت بازرگانی
یك برگ فتوكپی شناسنامه ( صورتی كه متقاضی شخص حقیقی باشد )، جهت اخذ كارت بازرگانی
فتوكپی آگهی تاسیس شركت و آخرین تغییرات آن ( صورتی كه متقاضی شخص حقوقی باشد)، جهت اخذ کارت بازرگانی
فیش پرداختی حق الثبت نام دفاتر بازرگانی، جهت اخذ كارت بازرگانی
چنانچه امور توسط وكیل رسمی شركت یا شخص انجام می شود اصل یا فتوكپی برابر اصل سند رسمی وكالت، جهت اخذ کارت بازرگانی
شرح موارد :

سه برگ اظهارنامه ثبت نام دفاتر بازرگانی را از دایره فروش اوراق بهادار مستقر اداره كل ثبت شركتها ومالكیت صنعتی ابتیاع و طبق فرم ضمیمه آن را تكمیل و امضا نمایید.
هر شخصی ( اعم از حقیقی یا حقوقی ) كه تاجر محسوب شود می بایستی دارای دفاتر قانونی باشد این دفاتر طبق قانون تجارت دفتر روزنامه دفتر كل دفتر دارایی و دفتر كپیه می باشد امروزه با وجود دستگاههایی از قبیل فتوكپی فاكس و امثالهم وجود دفتر كپیه ضروری بنظر نمی رسد و دیگر دفاتر اداره ثبت شركتها پلمپ می شود و تاجر وفق مقررات نسبت به درج صورت حسابهای خود آنها اقدام می نماید این دفاتر وقتی دارای سندیت خواهد بود كه اداره ثبت شركتها نسبت به ثبت و پلمپ آنها اقدام نماید. برای اخذ كارت بازرگانی اشخاص حقوقی و حقیقی بایستی دارای دفاتر قانونی (روزنامه وكل) باشند بنابراین با توجه به میزان معاملات خود نسبت به اخذ دفتر با تعداد صفحات لازم ( 50 برگی 100 برگی 200 برگی و یا بالاتر) تهیه و دایره پلمپ دفاتر ثبت شركتها اقدام ویك برگ گواهی پلمپ دفاتر تجارتی از واحد فروش اوراق بهادار تهیه و پس از پلمپ دفاتر نسبت به تكمیل آن ( طبق فرم ضمیمه) اقدام و مسئول مربوطه نسبت به امضا و مهر آن اقدام خواهد نمود.
صورتی كه متقاضی كارت بازرگانی شخص حقیقی باشد ارائه یك برگ فتوكپی صفحه اول شناسنامه ضروری است .
صورتی كه متقاضی كارت بازرگانی شخص حقوقی باشد ارائه روزنامه رسمی تاسیس شركت همراه با آخرین تغییرات شركت ضروری می باشد.
حق الثبت نام دفاتر بازرگانی با عنایت به قانون درآمدهای دولت و مصرف آن موارد معین مبلغ چهل هزار ریال می باشد كه پس از اخذ فیش نسبت به واریز مبلغ مذكور شعب بانك ملی معین اقدام و رسید پرداخت به واحد مربوطه بهمراه سایرمدارك ارائه گردد.
صورتی كه امور توسط وكیل انجام می پذیرد ارائه وكالت نامه رسمی نیز ضروری میباشد.
پس از تهیه مدارك فوق الاشعار به واحد ثبت نام دفاتر بازرگانی مراجعه ومسئول مربوطه نسبت به ثبت اظهارنامه ها دفتر ثبت نام تجارتی اقدام و شماره دفتر را روی سه نسخه اظهارنامه درج و نسبت به امضا و مهر نمودن اظهارنامه ها اقدام می نماید سپس یك نسخه از اظهارناه را جهت بایگانی سوابق ضبط و دیگر نسخ را تحویل متقاضی میدهد. این مرحله انجام كار اداره ثبت شركتها به اتمام رسیده با دست داشتن مدارك به اتاق بازرگانی و صنایع و معادن مراجعه گردد.
موارد قابل توجه برای اخذ كارت بازرگانی:

امضای دوبرگ اظهارنامه پلمپ دفاتر وسه برگ اظهارنامه كارت بازرگانی و صورت شركت بودن زدن مهر شركت روی آن
امضا وكالت نامه وكیل مربوطه توسط شخص و صورت شركتی بودن كارت زدن مهر شركت بر روی امضای مدیرعامل
پرداخت مبلغ 500000 ریال به عنوان كارمزد و واریزی ثبت شركتها و حق الوكاله وكیل
ارائه كپی شناسنامه برای كارت شخصی وارائه كپی كلیه مدارك شركت و روزنامه رسمی و كپی شناسنامه مدیرعامل برای شركت.
پس از تكمیل مدارك بالا وتسلیم آن به شركت سه روز بعد به شركت مراجعه كرده و ضمن دریافت اسنادو مدارك به شرح بالا مراحل زیر را به دنبال می كنید.

ابتدا با همراه داشتن دو قطعه عكس و مدارك تسلیمی از طرف شركت به اتاق بازرگانی واقع خ طالقانی جنب سفارت امریكا تشریف برده و به مسئول مربوطه مراجعه و با ارائه مدارك تقاضای معرفی نامه به اداره سو پیشینه و دریافت فرمهای مخصوص كارت بازرگانی را می نمایید.
سپس بعد از اخذ معرفی نامه به نزدیكترین محل اداره تشخیص هویت نیروی انتظامی مراجعه تا از شما انگشت نگاری به عمل آید.
فرمهای مخصوص كارت بازرگانی را تایپ وتنظیم به شركت تحویل می دهید و مورد مراحل بعدی مشورت می نمایید.
از میان فرمها یك فرم به نام ( فرم الف) مخصوص ارائه به بانك جهت گرفتن استعلام خوش حسابی جهت شركت شما و یا شخص شما می باشد كه همزمان با عملیات انگشت نگاری می توانید به همراه فرم الف به بانك مربوطه مراجعه و فرم را تحویل فرمایید و اگر شركت جدیدالتاسیس باشد می بایست از حساب جاری مدیرعامل نیز استعلام به عمل آید و صورت نداشتن حساب جاری مدیرعامل باید حتما سه ماه از افتتاح حساب شركتی گذاشته باشد.
فرم د) را از اوراق جدا كرده و به دفتر خانه ای برده و صورت شركتی بودن امضا و مهر و شخصی بودن امضا را گواهی می نمایید.
مورد كارتهای شخصی ارائه دو نفر معرف با سابقه 3 سال بازرگانی كه دارای كارت بازرگانی می باشند الزامی است مگر اینكه متقاضی دارای مدرك لیسانس باشد كه ارائه معرفین ( فرم ج) صورت می گیرد.
مهمترین مرحله اگر سند مالكیت به صورت شش دانگ متعلق به متقاضی كارت باشد مشكلی نیست ولی اگر محل اجاره باشد باید همراه اجاره نامه محل و فیش برق و تلفن و اصل سند مالكیت شش دانگ به همراه شخص مالك محل به اتاق بازرگانی مراجعه گردد.
پس از تكمیل موارد بالا به همراه مدارك زیر:

فرمهای تایپ شده اتاق بازرگانی به طور كامل كه توسط شركت صورت گرفته است .
اصل و كپی گواهی حسن اعتبار بانكی و تایید اداره اعتبارات مبنی برنداشتن چك برگشتی از شخص یا مدیرعامل شركت
اصل كلیه مدارك معرفین و كپی از كارت بازرگانی ایشان و تاییدیه توسط ایشان مبنی برمعتبر بودن شما جهت دریافت كارت بازرگانی
اصل وكپی تعهدنامه و تصدیق امضا شخص یا مدیرعامل و مهر شركت دفترخانه
مدارك به ثبت رسیده توسط شركت و گواهی پلمپ آن كه مرحله اول به شما تسلیم گردیده است .
اصل و فتوكپی گواهی عدم سو پیشینه مدیرعامل یا شخص
چهار قطعه عكس 4*6 بدون روتوش و كراوات
اصل و دو سری كپی از شناسنامه و كارت پایان خدمت مدیرعامل یا شخص متقاضی
اصل و دو سری كپی سند مالكیت حتی صفحات سفید سند و فیش نوسازی و قبض برق و تلفن
و به همراه مبلغ 260000 ریال وجه نقد به اتاق بازرگانی مراجعه و پس از تكمیل مدارك اقدام به اخذ كارت بازرگانی.
كارت بازرگانی چه صورتی باطل می‌شود؟

متقاضی ابطال كارت بازرگانی با دست داشتن اصل كارت بازرگانی و یك برگ تقاضای ابطال به واحد ثبت نام دفتر بازرگانی مراجعه ومدارك مزبور ارائه شود و مسئول مربوطه نسبت به ثبت تقاضانامه و درج شماره روی آن مراتب را دفتر ثبت می نماید پس از ثبت به اتاق بازرگانی مراجعه و مدارك مذكور صفحات بعدی تهیه و تحویل گردد.

مدارك مورد نیاز جهت ابطال كارت بازرگانی (ویژه اشخاص حقوقی)

تقاضای شركت 2 نسخه
گواهی مفاصاحساب دارایی آخرین سال مالیاتی : اصل و كپی آن
اظهارنامه ابطالی ثبت دفاتر تجارتی 2 نسخه اصل
صورتجلسه مجمع عمومی برای شركتهای سهامی عام خاص تعاونی ها و صورتجلسه هیات مدیره برای سایر شركتها مبنی بر انحلال شركت
تصویر روزنامه رسمی مبنی بر اعلام انحلال شركت
اصل كارت بازرگانی و كپی صفحات اول و دوم
تذكر 1- اشخاص اعم از حقیقی و حقوقی برای ابطال كارت خود می توانند تهران درخواست خود را به اتاق بازرگانی و شهرستانها به نمایندگی اتاق بازرگانی و یا به ادارات كل بازرگانی استانها تسلیم نمایند یا می توانند مستقیما به وزارت بازرگانی مراجعه كنند هر حال ابطال با موافقت و ابلاغ وزارت بازرگانی اداره مركزی كارت بازرگانی صورت خواهد گرفت.

تذكر2- كلیه شرایط فوق برای اشخاص خارجی نیز قابل اعمال و تسری است.

تذكر 3- در صورت مفقود شدن كارت بازرگانی اشخاص حقیقی و حقوقی تنها ارائه درخواست شخص واعلام مفقودی روزنامه كثیرالانتشار كافی است .
تذكر4- در صورت سرقت كارت بازرگانی اشخاص حقیقی و حقوقی تنها ارائه درخواست شخص واعلام مفقودی روزنامه كثیرالانتشار و گواهی از اداره آگاهی و امثالهم كافی می باشد.
ثبت شرکت راه روشن انجام کلیه امور ثبتی از جمله ثبت شرکت,ثبت شرکت با مسئولیت محدود,سهامی خاص,رتبه بندی شرکت,ثبت علائم تجاری,ایزو,ثبت شرکتها,ثبت شرکت سهامی خاص,طرح توجیهی,ثبت شرکتهای خارجی,ثبت اختراع,نحوه ثبت شرکت,چگونگی ثبت شرکت,اخذ کارت بازرگانی,اخذ جواز تاسیس,اخذ پروانه بهره برداری,خدمات بیمه ای,خدمات مالیاتی,خدمات مالی,درخواست ایزو,کنسرسیوم,جوينت ونچر,ثبت شرکت هولدینگ,ثبت شرکت در کیش,ثبت شرکت تعاونی,اخذ کد اقتصادی,ثبت شرکت در مناطق آزاد,ثبت شعبه و نمایندگی خارجی,کارت بازرگانی,ثبت تغییرات شرکتهای سهامی خاص,ثبت تغییرات شرکتهای محدود,ثبت تغییرات شرکت,ثبت طرح صنعتي,ثبت برند,ثبت شرکت تضامنی و ثبت موسسه پیشرو در تحقق اهداف شما می باشد …

Post has attachment
ثبت تغییرات شرکت
http://www.sabterahroshan.com/ثبت-شرکت/ثبت-تغییرات-شرکت
ثبت تغييرات شركت‌ها:

کلیه تغییرات و تصمیمات شرکتها طی مجمع عمومی عادی یا مجمع عمومی فوق العاده و یا در جلسات هیأت مدیره انجام می پذیرد.

نکته : چنانچه مجمع عمومی عادی در 4 ماه اول پس از پایان سال مالی تشکیل گردد «عادی سالیانه » و در ماههای دیگر «عادی به طور فوق العاده» نامیده خواهد شد.

الف – اختیارات مجمع عمومی فوق العاده:

1-افزایش یا کاهش سرمایه

2-تغییر در مفاد اساسنامه که می تواند شامل : تغیرنام شرکت، تغییر موضوع فعالیت، تغییر آدرس، افزایش یا کاهش سرمایه، تبدیل سهام به بانام و یا بی نام، افزایش یا کاهش تعداد مدیران شرکت، تغییر در حد نصاب لازم جهت تشکیل مجامع و سایر مواردی که طبق قانون تجارت می توان در اساسنامه تغییر ایجاد نمود.

3-انحلال شرکت

ب- اختیارات مجمع عمومی عادی :

سایر مواردی که جزو اختیارات مجمع عمومی فوق العاده نمی باشد رد صلاحیت مجمع عمومی عادی است که از جمله شامل : تعیین اعضاء هیئت مدیره ( اصلی و علی البدل) تعیین بازرسین (اصلی و علی البدل) ، تصویب بیلان مالی، تعیین پاداش مدیران و …

ثبت تغييرات شركت‌ها توسط مؤسسه راه روشن

مدارك مورد نياز براي تغييرات شركت‌ها توسط مؤسسه راه روشن

1- كپي شناسنامه و كارت ملي كل سهام داران در صورت داشتن بازرس و كپي شناسنامه و كارت ملي بازرسين

2- كپي آخرين تغييرات شركت ثبت شده در اداره ثبت شركت‌ها.

همه شركت‌ها يكسري تغييرات پس از ثبت شركت در اداره ثبت شركت‌ها انجام مي‌دهند كه پس از راه اندازي شركت تصميمات جديدي براي پيشرفت و كسب درآمد و خدمات بهتر انجام مي‌دهند. اين تصميمات از جابجايي شركت خود يا تغيير نام شركت، تغيير موضوع شركت، تعيين نفرات هيأت مديره يا بازرسين شركت و افزايش سرمايه شركت و …. مي‌باشد.

كه مؤسسه حقوقي راه روشن به چگونگي اين تغييرات مي‌پردازد.

براي تغييرات شركت بايد ابتدا كپي شناسنامه و كارت ملي كل سهام داران يا شركاء را تهیه كنيم.

اگر كپي شناسنامه و كارت ملي اشخاص كه قبلاً در داخل شركت حضور داشتند، در دسترس نباشند، مشكلي ايجاد نمي‌كند ولي حتماً بايد كپي شناسنامه و كارت ملي نفرات جديد كه مي‌خواهند وارد شركت شوند بايد باشد كه برای اداره ثبت شركت‌ها ارسال شود و اداره ثبت شركت‌ها آن را در پرونده و سوابق شركت در حال تغییرات بايگاني كند.

طبق قراردادي كه في ما بين مؤسسه راه روشن با موكل (مشتري) منعقد مي‌شود تمام توضيحات تغييرات شركت‌ها نوشته مي‌شود.

مشاوره لازم اداره مي‌شود و صورتجلسات تغييرات تنظيم مي‌شود و براي موكل ارسال مي‌‍شود و مشتري آنها را امضا مي‌كند. يك برگه وكالت نيز امضاء كند كه ضميمه كار مي‌شود كه ديگر موكل به اداره ثبت شركت‌ها نرود.

در بعضي مواقع كارفرما (مشتري) به مؤسسه راه روشن مراجعه مي‌كند و مي‌خواهد تغييراتي انجام دهد مانند الحاق به موضوع ولي مشكلي كه دارد اين است كه يك نفر از اعضاء یا سهام داران نیست که اين امر قابل انجام است بايد توسط مؤسسه حقوقي راه روشن كارشناسي و بررسي شود اگر تعداد سهام داران و مقدار سهام بيشتر از حد مجاز باشد مشكلي ندارد و تغييرات قابل انجام است.

ولي يادمان باشد به هيچ وجه هيچ شخصي را نمي‌توانيم از شركت بدون حضور خودش از شركت خارج كنيم مگر اینکه از ایشان برگه وکالت داشته باشیم و انجام بدهیم.

در بعضي موارد مشتري مي‌خواهد تمام صورتجلساتي كه در شركت خود يادداشت كرده را به اداره ثبت بفرستد و ثبت كند كه اين قابل انجام نيست. اداره ثبت شركت‌ها فقط صورتجلساتي مانند بيلان مالي، بازرس، هيأت مديره و غيره را آگهی ثبت انجام مي‌دهد كه سپس توسط مؤسسه حقوقي راه روشن به روزنامه رسمي مي‌رسد و كار به اتمام رسيده است.

انواع تغييرات: تغيير نام شركت گاهي مواقع سهام داران يا شركاء شركت تصميم مي‌گيرند نام شركت را تغيير بدهند دليل اين كار اين است كه شايد قبلاً سهام داران يا شركايي كه قبلاً داخل شركت بوده‌اند از يك نام استفاده مي‌كردند و حالا سهام داران جديد ديگر نمي‌خواهند با نام قديمي كار كنند يا اين كه نام قديمي بدليل انحصاري كردن شركت در يك موضوع فعاليت شركت را براي يك كار نمايان مي‌كرد مانند كلمه تجارت و بازرگاني شركاء تصميم مي‌گيرند تغيير نام را انجام دهند كه مدارك مورد نياز:

كپي شناسنامه و كارت ملي كل سهام داران يا شركاء

افزايش سرمايه: براي افزايش سرمايه بايد دقت داشته باشيم كه علت افزايش سرمايه چيست؟

در بعضي مواقع علت افزايش سرمايه دارايي‌هاي شركت افزايش پيدا مي‌كند و شركاء مي‌خواهند سرمايه اضافه شده (نقدي يا غير نقدي مانند يك زمين و دستگاه و …) را در مدارك شركت خود ثبت كنند كه اين امر از طريق مؤسسه راه روشن امكان پذير است. يا گاهي اوقات يك نفر يا چند شخص حقيقي يا حقوقي مي‌خواهند وارد شركت از قبل ثبت شده در اداره ثبت شركت‌ها بشوند كه وقتي مي‌خواهند خود را شريك يا سهام دار شركت بكنند. با وارد كردن سرمايه جديد خود را در رديف شركاء قرار مي‌دهند.

كاهش سرمايه: كاهش سرمايه به دو حالت اختياري و اجباري انجام مي‌شود كه شركت به دليل نداشتن سود مورد نظر و از دست دادن سرمايه شركت مجبور مي‌شود كاهش سرمايه انجام بدهند كه در نوع اول نامه رسمي بايد از دادگاه اخذ بشود ولي در مورد دوم نيازي به اين كار نمي‌باشد.

البته نكته مهم اين است كه مقدار سهام و ارزش اسمي سهام بايد توسط مؤسسه حقوقي راه روشن بررسي شود كه آيا مي‌توان سرمايه شركت را كاهش داد يا خير.

تغيير آدرس: تغيير آدرس زماني حتمي مي‌شود كه شخص پس از ثبت شركت آدرس شركت خود را تغيير مي‌دهد حالا بدلايلي مانند خريد ملك جديد، بزرگ كردن مكان خود يا براي اداره بيمه كه حتماً بايد جايي كه آدرس شركت ثبت شده است با فيش تلفن يا برق يك كدپستي را نوشته باشد.

الحاق يا تغيير موضوع: در بعضي مواقع شركت ثبت شده تصميم مي‌گيرد كه موضوع خود را با فعاليتي كه مي‌خواهد انجام بدهد تطابق دهد بنابراين طبق صورتجلساتي كه مؤسسه راه روشن تنظيم مي‌كند موضوع درخواستي خود را كلاً تغيير مي‌دهد يا به موضوع قبلي اضافه مي‌كند كه موضوع قبلي شركت خود را داشته باشد.

تعين سمت و حق امضا: در مورد تعيين حق امضا بايد اينگونه گفت كه پس از جابجايي سمت اعضاي هيأت مديره طبق صورتجلسه‌اي جديدي كه مؤسسه راه روشن تنظيم مي‌كند به اين نتيجه مي‌‌رسيم كه حق امضاء تغيير كند كه حق امضاي هيأت مديره مي‌تواند به چند صورت باشد و نامه‌هاي اداري با يك نفر و اسناد تعهد آورد با يك شخص ديگر به عنوان مثال مدير عامل نامه‌هاي اداري را امضا كند و رئيس هيأت مديره اسناد تعهد آور را امضا كند. يا مدير عامل و رئيس هيأت مديره اسناد تعهد آور را امضا كنند و نائب رئيس نامه‌هاي اداري را امضا كند و به هر حالتي كه خود مشتري توافق كند صورتجلسه توسط مؤسسه راه روشن تنظيم مي‌شود.

فرآيند انجام تغييرات شركت‌ها:

1- تماس يا مراجعه حضوري با مؤسسه راه روشن

2- مشاوره لازم توسط كارشناسان مؤسسه راه روشن

3- انعقاد قرارداد با كارفرما (مشتري) توسط مؤسسه راه روشن

4- پيگيري مراحل توسط مؤسسه راه روشن و تنظيم صورتجلسات توسط مؤسسه راه روشن

5- اخذ آگهي ثبت شده از اداره ثبت شركت‌ها و انجام پروسه روزنامه رسمي توسط مؤسسه راه روشن

6- تماس با كارفرما (مشتري) براي دريافت مدارك ممهور به اداره ثبت شركت توسط مؤسسه راه روشن
ثبت شرکت راه روشن انجام کلیه امور ثبتی از جمله ثبت شرکت,ثبت شرکت با مسئولیت محدود,سهامی خاص,رتبه بندی شرکت,ثبت علائم تجاری,ایزو,ثبت شرکتها,ثبت شرکت سهامی خاص,طرح توجیهی,ثبت شرکتهای خارجی,ثبت اختراع,نحوه ثبت شرکت,چگونگی ثبت شرکت,اخذ کارت بازرگانی,اخذ جواز تاسیس,اخذ پروانه بهره برداری,خدمات بیمه ای,خدمات مالیاتی,خدمات مالی,درخواست ایزو,کنسرسیوم,جوينت ونچر,ثبت شرکت هولدینگ,ثبت شرکت در کیش,ثبت شرکت تعاونی,اخذ کد اقتصادی,ثبت شرکت در مناطق آزاد,ثبت شعبه و نمایندگی خارجی,کارت بازرگانی,ثبت تغییرات شرکتهای سهامی خاص,ثبت تغییرات شرکتهای محدود,ثبت تغییرات شرکت,ثبت طرح صنعتي,ثبت برند,ثبت شرکت تضامنی و ثبت موسسه پیشرو در تحقق اهداف شما می باشد …

Post has attachment
ثبت برند
http://www.sabterahroshan.com/ثبت-شرکت/ثبت-برند
ثبت برند (نام و علائم تجاري)

قبل از هر چيزي موسسه راه روشن ابتدا مي پردازد به مدارك مورد نياز براي ثبت برند:

1- براي اشخاص حقیقی (شخصی):

الف) كپي شناسنامه ، كارت ملي شخص اقدام کننده

ب) ارائه مدرك معتبر كه نشان بدهد موكل(مشتری) در زمينه كاري مربوطه فعاليت دارد. (مانند جواز تاسیس،پروانه کسب،کارت بازرگانی و . . . )

2- براي اشخاص حقوقی (شرکتی):

الف) كپي شناسنامه و كارت ملي مديرعامل

ب) كپي مدارك ثبتي شركت (آخرين تغييرات شركت)

ج) ارائه مدرك معتبر كه نشان بدهد موكل(مشتری) در زمينه كاري مربوطه فعاليت دارد. (مانند جواز تاسیس،پروانه کسب،کارت بازرگانی و . . . )

موسسه راه روشن فرآيند ثبت برند را به اين صورت بيان مي كند:

ابتدا پس از تماس يا پيگيري هاي موسسه راه روشن با موكلين (كارفرما) مشاوره لازم را انجام مي دهند و پس از تكميل مدارك و عقد قرارداد ارجاع به اداره مالكيت معنوي مي شود و منتظر پاسخ از اداره مالكيت معنوي مي شويم.

نكاتي كه براي ثبت برند بايد توجه داشته باشيم اين است كه نبايد از برندي استفاده كنيم که بيش از 50 درصد شباهت با بقيه نام هاي موجود داشته باشد كه اين مشابهت توسط كارشناسان و مشاوران موسسه راه روشن بررسي و كارشناسي مي شود.

براي ثبت برند در اداره مالكيت معنوي اگر كلمات فارسي باشند فقط مدارك معتبر مانند جواز كسب يا پروانه بهره برداري يا جواز تاسيس يا جوازي كه از وزارت كار اخذ شده باشد كافي مي باشد.

در كل مدركي كه نشان دهد شخص حقيقي يا حقوقي در زمينه كاري مربوطه كه مي خواهد برند را ثبت كند فعاليت دارد يا مي خواهد انجام دهد.

موسسه راه روشن با اخذ جواز تاسيس از وزارت صنايع و معادن سهولت لازم را ايفا كرده است كه مشتريان موسسه حقوقي راه روشن بدون نياز به اتلاف وقت براي ثبت برند خود اقدام كنند.

اخذ جواز به اين صورت است كه يك جواز تأسيس از وزارت صنايع و معادن در يكي از شهرك هاي صنعتي حومه تهران یا داخل تهران اخذ مي شود و نشان مي دهد كه موكل مي خواهد در زمينه كاري كه در جواز نوشته شده است فعاليت داشته باشد.

در جواز بايد نوع كالا و خدمات ذكر شود يعني اينكه به عنوان مثال شخصيت حقوقي يا حقيقي، زمينه كاري كيك و شيريني مي خواهد فعاليت كند و تمام فعاليت هاي شبيه به همين نوع را در جواز ذكر مي كنند به جز جواز مي شود از كارت بازرگاني استفاده كرد يعني اينكه به جاي جواز فقط كارت بازرگاني اخذ شود.

براي اخذ كارت بازرگاني نيز مدرك لازم مربوطه را مي خواهد.

نكته مهم اين است كه براي ثبت برند نام و علائم تجاري اگر كلمه ي و حرف مورد نظر فارسي باشد و در کتاب دهخدا معني داشته باشد جواز كافيست و اگر كلمه بي معني يا لاتين باشد حتماً استفاده از كارت بازرگاني الزامي است.

يادمان باشد كه با كارت بازرگاني مي توان كلمه لاتين با معني فارسي يا غير فارسي را ثبت كرد. يعني زماني كه كارت بازرگاني داشته باشيم ديگر نيازي به اخذ جواز نيست.

موسسه راه روشن اينگونه بيان مي كند كه براي ثبت برند در اداره مالكيت معنوي مي توان از چند شريك استفاده كرد. يعني شخصي مراجعه مي كند و قادر به اخذ جواز يا كارت بازرگاني نمي باشد موسسه راه روشن اين پيشنهاد را مي دهد كه اگر اشخاص حقيقي يا حقوقي كه قابل اعتماد شما هستند را در نظر داريد كه داراي جواز يا كارت بازرگاني مي باشد به صورت شريك با ايشان برای ثبت برند سهيم بشويد.

يعني نام برند از شما و ارائه مدرك مربوطه از ايشان.

در نتيجه برند به نام 2 نفر در اداره مالكيت معنوي توسط موسسه حقوقي راه روشن به ثبت
مي رسد. و پس از ثبت برند شخصي یا شركتی، شخص مالك مي تواند از تمام درصد شراكت شخصي كه مدرك معتبر را ارائه كرده است را دارا شود.

يادمان باشد كه مي توان براي ثبت برند از طريق موسسه راه روشن يك شخصيت حقيقي با يك شخصيت حقوقي شريك شود يعني مدرك ارائه شده از شخصيت حقوقي باشد و شخص حقيقي فقط به عنوان مالك قرار بگيريد. و برعكس اين اتفاق نيز قابل انجام است.

نكته هاي مهم كه موسسه راه روشن به آنها اشاره مي كند:

1- ثبت برند كه توسط اداره مالكيت معنوي به ثبت مي رسند فقط 10 (ده) سال معتبر است.

2- بعد از 10 سال بايد براي تمديد اقدام شود.

3- 6 ماه قبل از اينكه مدت زمان برند به پايان برسد بايد براي تمديد برند اقدام شود زودتر از 6 ماه قابل انجام نمي باشد.

4- حالا اگر فراموش كرديم كه برند را تمديد كنيم پس از اينكه 10 سال به پايان رسيد مهلت داريم 6 ماه بعد از پايان زمان برند آن را دوباره تمديد كنيم.

5- براي اضافه طبقه و اضافه كردن زير اقلام تصديق برند ثبت شده لازم است كه توسط اداره مالكيت معنوي ظهر نويسي بشود.

زماني كه مي خواهيم برند را از شخصي خريداري كنيم ابتدا به دفترخانه معتبر مراجعه كرده و درخواست استعلام نام برند را از اداره مالكيت معنوي مي دهيم. پس از چند روز جواب استعلام از اداره مالكيت معنوي مي آيد كه نشان مي دهد كه برند معتبر است بعد به همراه مالك به اداره مالكيت معنوي مراجعه مي شود و برند ثبت شده به شخص جديد واگذار مي شود كه موسسه حقوقي راه روشن با در دست داشتن برگه وكالت مي تواند بدون حضور مالكين برند اين پروسه را به پايان برساند.

براي ثبت برند مي توان از كلمات به همراه لوگوي مورد نظر استفاده كرد يعني اينكه يك نام را براي ثبت برند انتخاب كنيم و به همراه آن يك لوگوي ديگر در نظر گرفت. مانند برند نايك nike كه به لاتين نوشته شده نايك و لوگوي معروف خودش كه مانند يك تيك تائيد مي باشد در بالاي آن مشخص مي شود، در نتيجه نام مي تواند به هرماه لوگوي درخواستي ثبت شود.

لازم به ذكر است كه لوگوي و نام را مي توان جداگانه استفاده كرد نبايد براي ثبت برند از نام هاي ممنوعه و يا معروف ، مشهور استفاده كرد.

پيشنهادي كه موسسه راه روشن براي ثبت برند ارائه مي كند اين است كه :

براي ثبت برند سعي كنيد كه از نام ها و لوگوهاي معروف نشده و دور از ذهن همگان استفاده شود يعني اينكه قبلاً كسي نام و لوگوي را نشنيده باشد.

چون اغلب وقتي به انواع برندها توجه داشته باشيم هيچ كدام معروف نبوده اند مالكين برند پس از ثبت نام ها را به معروفيت رسانده اند در واقع برندينگ انجام داده اند.

پروسه برندينگ به اين معناست كه يك نام كه توسط اداره مالكيت معنوي به ثبت مي رسد بايد با تلاش فراوان آن را به عموم مردم آشنا كرد كه اين امر با تبليغات فراوان و تلاش هاي مكرر مقدور مي باشد.

خيلي از كساني كه با موسسه راه روشن تماس مي گيرند از جمله سوالاتي كه مي پرسند اين است كه برند ماليات دارد يا نه؟ در جواب بايد گفت برند هيچگونه مالياتي ندارد ولي اگر در بازار كار كند و شخص فعال به اداره ماليات، ماليات خود را پرداخت نكند مي توان از طريق برند در بازار پيگيري شود.

وقتي كه برند را ثبت مي كنيم، به این معناست يعني آن را فقط در سرزمين ايران كه مناطق آزاد نیز می شود به ثبت مي رسد. پس در نتيجه برند به مدت 10 سال در ايران ثبت شده است.

اگر بخواهيم برندي را خارج از ايران ثبت كنيم بايد توجه داشته باشيم نام و علائم در خارج از ايران به ثبت نرسيده باشد تا بتوانيم آن را به ثبت برسانيم.

اگر بخواهيم از ايران براي ثبت نام و علائم تجاري اقدام كنيم بايد كار را از طريق موسسه راه روشن جلو ببريم. يعني برند را پس از استعلام در كشور مقصد به اداره مالكيت معنوي ارجاع مي زنيم و پس از درخواست تائيد انجام مي شود و در كشور مقصد به ثبت مي رسد و ديگر هيچ شخصيت حقوقي يا حقيقي قادر به ثبت نام در آن كشور را دارا نمي باشد.

86 كشور عضو كنوانسيون مادريد هستند كه كشور ايران نيز شامل اين کنوانسیون مي باشد در بعضي اوقات موكل پس از مراجعه به موسسه راه روشن درخواست دارد كه يك برند خارجي كه در يك كشور خارجي به ثبت رسيده را در ايران ثبت كند، ابتدا بايد ديد كه برند و نام و علائم تجاري قبلاً توسط شخصيت ديگري در ايران به ثبت نرسيده باشد و گاهي اوقات شخصيت خارجي نام و علائم تجاري خود را از كشور خارجي در ايران ثبت مي كند يعني ثبت مادريد انجام مي دهد. نام و علائم تجاري مانند پپسي و كوكاكولا و… در ايران از طرف شركت هاي خارجي به ثبت رسيده اند كه هيچ شخصيتي نتواند آن را به نام خود در ايران ثبت كند.

براي ثبت برند خارجي در ايران مي توان نمايندگي آن شركت در ايران را گرفت و از طريق مجوزي كه شركت خارجي در ايران صادر كرده است آن را در ايران ثبت كرد.

نكته قابل توجه اين است كه برندهايي كه در كشورهاي ديگر وجود دارند مانند چين ، امارات و … كه پرفروش هستند ولي شناخته شده نيستند را مي توان از ايران اقدام كرد و به ثبت رساند.

يعني قبل از اينكه شخصي قابل از شما آن را به ثبت برساند شما به ثبت برسانيد.

موسسه حقوقي راه روشن با كادري مجرب و كارشناسان با تجربه آماده پاسخگوئي به سوالات شما مي باشد.

انتخاب نام برند، گام اول
ابتدا لازم است که برای انتخاب نام برند چند نکته مهم را در نظر گرفت. اول اینکه اسامی مشهور را نمی توان ثبت کرد. در ضمن اگر نام انتخابی با نام برند دیگری بیش از ۵۰% تشابه داشته باشد نیز قابل ثبت نمی باشد. البته این حالت در طبقات مربوط به مواد غذایی، آشامیدنی، سلولزی، ایمنی، لوازم خانگی، آرایشی و بهداشتی بیشتر اتفاق می افتد. یکی از مواردی که در ثبت برند ممنوع می باشد، استفاده از نام مناطق جغرافیایی می باشد. بنابراین برای جلوگیری از رد نام، می توان از نام های مختلط و چند سیلابی برای ثبت برند در طبقه شلوغ، استفاده کرد. اگر برندی که می خواهید ثبت کنید داری لوگو نیز باشد، بهتر است از طرح های ساده و قابل فهم و زیرکانه استفاده نمود. به طور کلی ثبت برند به شکل حقیقی یا حقوقی انجام می گیرد. و شما می توانید از یک برند هم نام فارسی آن را ثبت کنید و هم نام انگلیسی آن را. برای انتخاب نام برند شئونات اسلامی را باید حتما مد نظر داشت زیرا در غیر این صورت با اخطال مواجه خواهید شد. اگر برند شما ثبت شده باشد ولی به شکل زیرکانه یا متقلبانه ای شبیه به یکی از برندهای مشهور باشد، این موضوع از طرف صاحبان برند قابل شناسایی می باشد و حتی اگر ثبت هم شده باشد، قابلیت ابطال یا برگشت دارند. برای انتخاب یک نام درست و داشتن اطلاعات لازم و کافی می توانید از مشاوران دپارتمان ثبت برند موسسه حقوقی راه روشن استفاده نمایید.
ثبت برند ، گام دوم
بعد از انتخاب نام برند با موازین گفته شده، باید برند را ثبت نمود. برای ثبت برند در ایران باید استعلام برند کرد تا تکراری بودن یا تشابه آن مشخص شود. سپس اظهارنامه شما در سامانه اداره مالکیت صنعتی ثبت می شود. بعد از ۴۵ تا نهایت ۹۰ روز پس از ثبت اظهارنامه، کارشناسان اداره مالکیت صنعتی نظر نهایی خود را برای ثبت برند در ایران به آگاهی شما می رسانند. بعد از تایید نام، آگهی تقاضا برای ثبت برند در ایران صادرخواهد گردید. البته تا ۳۰ روز بعد از چاپ آگهی تقاضا می توان اعتراض کرد. اگر اعتراض نباشد آگهی دوم در روزنامه رسمی چاپ می شود و در آخر گواهی ثبت برند ۱۰ ساله صادر می شود که تحویل مالک برند می گردد.
مدارک ثبت برند
مدارک ثبت برند حقوقی شامل کپی مدارک شرکت یعنی آگهی تاسیس، تغییرات شرکت ( نام، آدرس، مدیرعامل)، روزنامه رسمی تاسیس و تغییرات شرکت و کپی کارت بازرگانی که باید حتما به نام شرکت یا مدیر عامل باشد و کپی شناسنامه و کارت ملی مدیر عامل و یک نمونه از علامت مورد تقاضا در کادر ۱۰*۱۰ و مهر شرکت می باشد. برای ثبت برند برای اشخاص حقیقی نیاز به کپی شناسنامه و کارت ملی شخص متقاضی و کپی جواز کسب یا مجوز فعالیت مرتبط و کپی کارت بازرگانی و طرح لوگو در کادر ۱۰*۱۰ می باشد. مجوز پروانه بهره برداری، جواز تاسیس یا جواز کسب می تواند برای ثبت برند مورد استفاده قرار گیرد. اگر برند انگلیسی باشد یا در لغتنامه دهخدا دارای معنی نباشد، برای ثبت آن برند نیاز به کارت بازرگانی داریم. ثبت برند درطبقه تبلیغات مستلزم مجوز از طرف وزارت ارشاد می باشد. همچنین ثبت برند برای طبقه دارویی نیز نیازمند مجوز از وزارت ارشاد می باشد.
ثبت شرکت راه روشن انجام کلیه امور ثبتی از جمله ثبت شرکت,ثبت شرکت با مسئولیت محدود,سهامی خاص,رتبه بندی شرکت,ثبت علائم تجاری,ایزو,ثبت شرکتها,ثبت شرکت سهامی خاص,طرح توجیهی,ثبت شرکتهای خارجی,ثبت اختراع,نحوه ثبت شرکت,چگونگی ثبت شرکت,اخذ کارت بازرگانی,اخذ جواز تاسیس,اخذ پروانه بهره برداری,خدمات بیمه ای,خدمات مالیاتی,خدمات مالی,درخواست ایزو,کنسرسیوم,جوينت ونچر,ثبت شرکت هولدینگ,ثبت شرکت در کیش,ثبت شرکت تعاونی,اخذ کد اقتصادی,ثبت شرکت در مناطق آزاد,ثبت شعبه و نمایندگی خارجی,کارت بازرگانی,ثبت تغییرات شرکتهای سهامی خاص,ثبت تغییرات شرکتهای محدود,ثبت تغییرات شرکت,ثبت طرح صنعتي,ثبت برند,ثبت شرکت تضامنی و ثبت موسسه پیشرو در تحقق اهداف شما می باشد …

Post has attachment


ثبت شرکت تضامنی
http://www.sabterahroshan.com/ثبت-شرکت/ثبت-شرکت-تضامنی
شركت تضامني از جمله شركتهای شخصي محسوب می شود و شخصيت افراد شریکنقش بسيار مهمي در اين نوع شركت ايفا مي نمايدبدین صورت که تحت نام مخصوص برای امور تجاری بین دو یا چند نفر با مسئولیت تضامنی تشکیل می‌شود. اگر دارایی شرکت برای ادای تمام قروض کافی نباشد؛ هر یک از افراد شریک مسئول پرداخت تمام قروض شرکت خواهد بود. هر تصمیمی که بین شرکاء برخلاف این موضوع، ترتیب داده شده باشد در مقابل اشخاص ثالث، کان لم یکن خواهد بود. در نام شرکت تضامنی باید عبارت «شرکت تضامنی» ‌و حداقلاسم یک نفر از شرکاء ذکر شود. ثبت شركت تضامني وقتي صورت می پذیرد كه تمام سرمايه نقدي پرداخت و سهم شراکت غير نقدي نيز با توافق كليه شركا ارزيابي و تسليم شده باشد. در ثبت شركت تضامني تقسیم سود به نسبت سهم شركا است همپنین شركا مي توانند ترتيب ديگري براي تقسيم سودمیانخود مقرر نمايند. مدیر عامل شرکت تضامنی از میانشركا يا خارج از شركا انتخاب مي شود

مدارک مورد نیاز:

1- دو برگ تقاضانامه
2- دو برگ شرکتنامه
3- دو نسخه اساسنامه
4- فتوکپی شناسنامه‌ی شرکاء
5- مجوز از مراجع ذیصلاح در صورت نیاز .

ثبت شرکت راه روشن انجام کلیه امور ثبتی از جمله ثبت شرکت,ثبت شرکت با مسئولیت محدود,سهامی خاص,رتبه بندی شرکت,ثبت علائم تجاری,ایزو,ثبت شرکتها,ثبت شرکت سهامی خاص,طرح توجیهی,ثبت شرکتهای خارجی,ثبت اختراع,نحوه ثبت شرکت,چگونگی ثبت شرکت,اخذ کارت بازرگانی,اخذ جواز تاسیس,اخذ پروانه بهره برداری,خدمات بیمه ای,خدمات مالیاتی,خدمات مالی,درخواست ایزو,کنسرسیوم,جوينت ونچر,ثبت شرکت هولدینگ,ثبت شرکت در کیش,ثبت شرکت تعاونی,اخذ کد اقتصادی,ثبت شرکت در مناطق آزاد,ثبت شعبه و نمایندگی خارجی,کارت بازرگانی,ثبت تغییرات شرکتهای سهامی خاص,ثبت تغییرات شرکتهای محدود,ثبت تغییرات شرکت,ثبت طرح صنعتي,ثبت برند,ثبت شرکت تضامنی و ثبت موسسه پیشرو در تحقق اهداف شما می باشد …
Wait while more posts are being loaded