Profile cover photo
Profile photo
mehrdad matinfar
64 followers
64 followers
About
Posts

Post has attachment
یک طراحی زیبا - به دلیل اینکه سگ شما جهان را کمی متفاوت تر نگاه می‌کند...
______________________________________
با ما همراه باشید :

http://mehrdadmatinfar.com/Homepage.aspx
Photo
Add a comment...

Post has attachment
فیلم‌هایی بزرگ با بودجه‌های کوچک...
______________________________________
با ما همراه باشید :
http://mehrdadmatinfar.com/Homepage.aspx
Photo
Add a comment...

Post has attachment
افزونه‌ جدید گوگل برای کروم، ایمیل‌های شما را ایمن می‌کند

پس از افشاگری‌های ادوارد اسنودن مبنی بر امکان شنود و جاسوسی از اطلاعات آنلاین، بهترین راهکار موجود برای مقابله با این موضوع، کدگذاری دوسویه یا End-to-End Encryption عنوان شد. با این حال این مفاهیم و اجرای آنها از سوی کاربر چندان ساده نیستند. اما گوگل با افزونه‌ی جدید خود برای مرورگر کروم، درصدد ایمن‌سازی ایمیل‌های کاربران برآمده است.
به تازگی، گوگل نسخه‌ای اولیه از افزونه‌ای را منتشر نموده است که End-to-End نام‌گذاری شده و ایمیل‌های تحت‌وب شما را فارغ از آنچه سرویس‌دهندگان پیش‌بینی نموده‌اند، ایمن می‌سازد. با استفاده از این افزونه، شما نیازی به استفاده و تنظیم ابزارهای پیچیده‌ی کدگذاری اطلاعات نخواهید داشت و پیغام‌های ارسالی و دریافتی شما نمی‌توانند به سادگی خوانده شوند؛ البته مادامی‌که دریافت‌کننده کلید لازم را در اختیار دارد.
این افزونه با استفاده از OpenPGP، به شما کمک می‌کند تا کدگذاری،رمزگشایی، امضای دیجیتال و تأیید پیغام‌های امضا شده را از طریق مرورگر خود انجام دهید.
هر چند این نسخه از افزونه، آزمایشی (آلفا) بوده و هنوز باگ‌های فراوانی دارد و گوگل زمانی آن رابه صورت اختصاصی از طریق کروم‌وب‌استور منتشر خواهد نمود که کاملاً برای یک انتشار بی‌نقص آماده باشد. از طرفی گوگل در بخشی جدید از سرویس ایمیل خود، گزارشی شفاف از وضعیت نگران‌کننده‌ی ایمیل‌ها ارائه نموده است؛ جایی که گوگل اذعان نموده بیش از یک سوم از خروجی جیمیل، در هیچ‌یک از مراحل جابه‌جایی، کدگذاری نمی‌شوند و نیمی از پیام‌های دریافتی نیز به نحوی آسیب‌پذیرند. با این تفاسیر نگرانی‌ها از شنود مکالمات کاربر نهایی در فضای وب بیشتر می‌شود و طبیعتاً شما نیز مثل ما برای انتشار نسخه‌ی نهایی از ابزار ایمن‌سازی جدید گوگل، لحظه شماری خواهید کرد.
______________________________________
با ما همراه باشید :

http://mehrdadmatinfar.com/Homepage.aspx
Photo
Add a comment...

نکاتی درباره فروش

یکی از دلایلی  که بسیاری از کسب و کارهای کوچک شکست می خوردند این است که نمی توانند کالا یا خدمتشان را با قیمت مناسب به فروش برسانند.به همین علت تمرکز خود را بر فرایند فروش و نکات آن قرار می دهیم،به این امید که برای کسب و کار شما مفید و کاربردی باشد.
بایدها و نبایدهای فرایند فروش
فروش فرایندی مرموز یا جادویی ندارد،بلکه وقتی بدانید کارهای لازم کدامند به طرز شگفتی صریح و مشخص است. ابتدا این ادراکات نادرست درباره فروش و فروشنده را فراموش کنید‌:
فروشندگان افرادی برونگرا و دوستانه هستند و شما نیز باید همین طور باشید.برونگرا بودن شما مهم نیست بلکه درک شما و به کارگیری اصول فروش مهم می باشد.
فروشندگان سخنوران خوبی هستند.باید به خواسته ها و نیازهای مشتریان خود گوش فرا دهید. فقط با صحبت کردن به جایی نمی رسید.
اگر قرار است محصولی را بفروشیم باید کاملا با آن آشنا باشیم.دانش محصول مهم است،به خصوص اگر محصول یا خدمت فنی عرضه می کنید،اما شناخت مشتری و نیاز های آن مهمتر است.
اگر محصول یا خدمتی با کیفیت عرضه کنم،مردم سراغ من می آیند و نیازی نیست برای فروش تلاش کنم.در مورد هر محصول یا خدمت موفق،همواره فروش مهمترین عامل است.
مواردی که لازم است در فروش آنها را بشناسید:
فروش علم کمک به مردم برای دست یابی به خواسته هایشان است.بر خواسته ها ونیازهای مشتریان تمرکز کنید نه بر خودتان و محصول تان.
فروش فرایند کمک به مردم برای تصمیم گیری است که اغلب منجر به خرید از شما می شود.
خرید هم ساده و هم بسیار چالش آور است.همه می توانند با توپ بسکتبال بازس کنند و آن را در سبد بندازند اما همه مثل قهرمانان بسکتبال بازی نمی کنند.برای قهرمان شدن و حرفه ای بودن باید اصول آن ار یادبگیرید که در قسمت فعدی به آن می پردازیم.
برگرفته شده از چکیده کتاب "چگونه هر چیزی را به هر کسی بفروشیم"
 انتشارات سپید
نویسنده:دیو کاهله
______________________________________
با ما همراه باشید :
 
http://mehrdadmatinfar.com/Homepage.aspx
Add a comment...

 
 
 


اهمیت نام تجاری در تبلیغات اینترنتی

نام‌گذاری تجاری  (Branding) ، عملی است كه سبب تشخیص فوری نام یك شركت، محصول، یا خدمت از سوی مشتریان قدیم و مشتریان بالقوه می‌شود. این تعریف كلی در مورد وب‌سایت‌ها نیز صادق است، به طوری كه می‌توان گفت نام تجاری اثر مستقیمی بر ترافیك وب‌سایت‌ها و جذب بیننده برای آن‌ها دارد.
 برای درك بهتر عملكرد نام تجاری، تصور كنید كه نیاز به پودر لباسشویی دارید; در این صورت اگر در شهر خودتان به سر می‌برید، به احتمال زیاد به فروشگاهی می‌روید كه آن را می‌شناسید و چنانچه موقتاً در شهری غریبه اقامت دارید، به شعبهء یكی از فروشگاه‌های زنجیره‌ای كه برای شما شناخته شده است مراجعه می‌كنید. در فروشگاه نیز به دنبال محصولی می‌گردید كه از قبل آن را می‌شناسید یا محصولی را برمی‌گزینید كه نام آن نكتهء مثبتی را در ذهن شما تداعی می‌كند. به این ترتیب نام تجاری، نقش مهمی در خرید شما ایفا می‌كند، یعنی هم در انتخاب فروشگاه و هم در انتخاب محصول مؤثر است.
این موضوع در مورد اینترنت نیز صادق است. بر پایهء بررسی‌های انجام شده از سوی پژوهشگران آمریكایی، 42 درصد از خریداران آنلاین، خرید خود را از قبل برنامه‌ریزی می‌كنند; به عبارت بهتر آن‌ها از قبل می‌دانند كه كدام نام تجاری را ترجیح می‌دهند و باید از كدام سایت خرید كنند. همچنین 82 درصد از خریداران آنلاین می‌گویند كه نام تجاری یك محصول، عاملی تعیین‌كننده در تصمیم‌گیری خرید آن‌ها‌ست. متفاوت بودن نام وب‌سایت، محصول یا خدمات (از نام وب‌سایت‌ها یا كالا و خدمات مشابه)، از شرایط لازم برای موفقیت نام تجاری است، ضمن آن‌كه باید نامی برای وب‌سایت یا محصول خود انتخاب كنید كه مشتریان بخواهند و بتوانند آن را به خاطر بسپارند.
پس از این مرحله باید نام تجاری منتخب را به جامعهء مخاطبان موردنظر معرفی و آن را در اذهان ایشان جا انداخت; اگرچه ممكن است استفاده از تبلیغات و آگهی‌های پرزرق و برق در رسانه‌های مختلف در این زمینه كمك شایانی كند، اما شما نیز با استفاده از دانش، خلاقیت و پشتكار در معرفی نام تجاری محصول یا خدمات خود می‌توانید موفق باشید.
  
منبع: روزنامه سرمایه، شماره 415 – نوشته احمد آخوندی
______________________________________
با ما همراه باشید :
http://mehrdadmatinfar.com/Homepage.aspx
Add a comment...

تصمیم قاطع مدیریتی 
روزی مدیر یكی از شركت های بزرگ در حالیكه به سمت دفتر كارش می رفت چشمش به جوانی افتاد كه در راهرو ایستاده بود و به اطراف خود نگاه میكرد. 
جلو رفت و از او پرسید: «شما ماهانه چقدر حقوق دریافت می‌كنی؟»
جوان با تعجب جواب داد: «ماهی 2000 دلار.» 
مدیر با نگاهی آشفته دست به جیب شد و از كیف پول خود 6000 دلار را در آورده و به جوان داد و به او گفت: «این حقوق سه ماه تو، برو و دیگر اینجا پیدایت نشود، تو اخراجی ! 
ما به كارمندان خود حقوق می‌دهیم كه كار كنند نه اینكه یكجا بایستند و بیكار به اطراف نگاه كنند.» 
جوان با خوشحالی از جا جهید و به سرعت دور شد. مدیر از كارمند دیگری كه در نزدیكیش بود پرسید: «آن جوان كارمند كدام قسمت بود؟»
كارمند با تعجب از رفتار مدیر خود به او جواب داد: «او پیك پیتزا فروشی بود كه برای كاركنان پیتزا آورده بود.» 
  
نکته 
برخی از مدیران حتی كاركنان خود را در طول دوره مدیریت خود ندیده و آنها را نمی‌شناسند. ولی در برخی از مواقع تصمیمات خیلی مهمی را در باره آنها گرفته و اجرا می‌كنند. 
Add a comment...

Post has attachment

افزایش سرعت اینترنت با پرتاپ 180 ماهواره گوگل به فضا
گوگل قصد دارد با صرف یک میلیارد دلار طرحی جاه طلبانه را به اجرا گذاشته و ۱۸۰ ماهواره را برای ارائه خدمات اینترنت فوق سریع روانه فضا کند.
این شرکت قبلا نیز با استفاده از خطوط فیبر نوری، اینترنت فوق سریع خود را در برخی نقاط آمریکا از جمله کانزاس ارائه کرده بود. هم اکنون این خدمات در ۱۱ شهر آمریکا در دسترس است و قرار است دامنه ارائه آن گسترده تر شود.
از جمله شرکت‌های همکار گوگل در اجرای این طرح O3b Networks است که در سال ۲۰۱۲ با همکاری خود گوگل تاسیس شد. اگر چه پروژه مذکور بسیار جاه طلبانه است، اما اجرای آن گوگل را در موقعیت یک ابرقدرت برای کنترل و مدیریت دسترسی به اینترنت در جهان قرار می‌دهد. همچنین با عملی شدن این طرح اینترنت فوق سریع در تمامی نقاط جهان اعم از شهری و روستایی، دورافتاده و در دل کوه ها و جنگل ها در دسترس خواهد بود.
اجرای این طرح کسب و کار شرکت های دیگر ISP را نیز به طور جدی تهدید خواهد کرد و باعث رقابتی تر شدن بازار خدمات اینترنت و کاهش قیمت‌های تمام شده خواهد شد. البته طرح مذکور پیامدهای سیاسی، اجتماعی و فرهنگی گسترده ای را نیز به دنبال داشته و کنترل اینترنت از سوی دولت ها را به امری دشوار مبدل خواهد کرد.
منبع:TechnologyReview
______________________________________
با ما همراه باشید :
http://mehrdadmatinfar.com/Homepage.aspx
Photo
Add a comment...

Post has attachment
بازاریابی اجتماعی


پروفسور نانسی لی یکی از پر آوازه ترین اشخاصی است که تخصص ویژه ای در بازاریابی اجتماعی دارد. به عقیده وی بازاریابی اجتماعی فرآیندی است که طی آن از اصول و تکنیک های بازاریابی به منظور تحت تاثیر قرار دادن رفتار گروه های مورد هدف به طوری که هم به نفع جامعه باشد و هم به سود خودشان استفاده می شود.
مبحث بازاریابی اجتماعی برای اولین بار توسط فیلیپ کاتلر و جرالد زالتمن در دهه ۷۰ میلادی مطرح شد. هدف اصلی بازاریابی اجتماعی ایجاد تغییر رفتار مردم است بطوری که هم منفعت خودشان و هم جامعه را دربر داشته باشد. به عبارت دیگر هدف اصلی در بازاریابی اجتماعی تاثیر بر رفتار فردی افراد و در نهایت ارتقاء سطح آگاهی جامعه می باشد و نه کسب منافع اقتصادی. بازاریابی اجتماعی عمدتاً برای ارتقای بهداشت عمومی، کاهش آسیبهای سوانح همانند سوانح رانندگی و همچنین حفاظت از محیط زیست به کار می رود.
اگر بخواهید مثال هایی از بازاریابی اجتماعی داشته باشیم، تبلیغ خطرات ناشی از استفاده نکردن از کمربند ایمنی در خودرو، مبارزه علیه برخوردهای پرخاشگرانه با کودکان و بسیاری مثال های دیگری از این دست، جزیی از کمپین های بازاریابی اجتماعی هستند.
آینده کمپین های بازاریابی اجتماعی در جهان مختص به موضوعات مرتبط با سلامت و محیط زیست در جهان خواهد بود. در زیر سعی شده است با تصویر برخی از کمپین های بازاریابی اجتماعی که در جهان اجرا شده است را به شما نشان دهیم: ( همچنین برای آشنایی بیشتر با بازاریابی اجتماعی به سایت مهرداد متین فر با لینک زیر مراجعه فرمایید :
http://mehrdadmatinfar.com/Homepage/lorem-ipsum-dolor.aspx  )
Photo
Add a comment...

Post has attachment
تبلیغات زیبا برای نشان دادن مضرات سیگار
Photo
Add a comment...

Post has attachment
تبدیل تهدید به فرصت
Photo
Add a comment...
Wait while more posts are being loaded