Profile cover photo
Profile photo
Webmaster Tarahanebartar
1 follower -
،مشاور بازاریابیآموزش بازاریابی
،مشاور بازاریابیآموزش بازاریابی

1 follower
About
Posts

Post has attachment
آموزش های بازاریابی از تکمیل فرم نیازسنجی آموزشی آغاز می گردد. کلیه دوره ها و کارگاه ها در پارک بازاریابی ایران با توجه به هدف مدیران و نیازهایی که در سازمان وجود دارد، برنامه ریزی می گردد.
تدوین سرفصل های آموزشی، انتخاب بهترین مدرس، مدت زمان دوره از جمله مواردی است که توسط اعضای هیئت علمی پارک بازاریابی ایران پیشنهاد می گردد. پس از آن نمونه هایی که در داخل و خارج از کشور برای آن صنعت مناسب ارزیابی می شود، به مدرس انتقال می یابند. سپس دوره در زمان مشخص برگزار گردیده و در انتهای دوره نیز به سوالات شرکت کنندگان در دوره پاسخ داده می شود.
در نهایت آزمون از شرکت کنندگان در دوره گرفته و گواهینامه معتبر با امضاء دو نفر از اعضای هیئت علمی پارک بازاریابی ایران به شرکت کنندگان ارائه خواهد شد.
Add a comment...

Post has attachment
کارگاه بازاریابی و دوره ها بنا به نیاز بازارها و با توجه به اهمیت کوتاه، مختصر و مفید بودن مباحث به منظور رفع نیازهای آموزشی گوناگون مدیران و کارشناسان صنایع مختلف در حوزه بازاریابی تدوین می گردد. این دوره ها دربرگیرنده چکیده ای از تمامی مطالب کاربردی در خصوص موضوعات مطروحه می باشد.
کارگاه بازاریابی با موضوعات مدیریت بازاریابی ، برند و برندسازی ، تجاری سازی می باشد. کلیه اساتید و مدرسان کارگاه های بازاریابی در پارک بازاریابی ایران دارای سابقه اجرایی هستند.
پس از برگزاری کلیه دوره ها و کارگاه بازاریابی، گواهی نامه شرکت در دوره با امضاء دو نفر از اعضای هیئت علمی به شرکت کنندگان در دوره ارائه می گردد.
برگزاری بیش از ۳۰۰۰ دوره آموزشی و کارگاه بازاریابی و فروش از سال ۸۲ تاکنون از جمله افتخارات پارک بازاریابی ایران در حوزه آموزش بازاریابی می باشد.
دپارتمان آموزش پارک بازاریابی ایران افتخار همکاری با انجمن های علمی و برگزاری دوره های مشترک در دانشگاه شهید بهشتی، دانشگاه تهران و دانشگاه امیرکبیر و همچنین دانشگاه های علمی-کاربردی متعددی دارد.
کارگاه بازاریابی و دوره های آموزش بازاریابی و برندسازی
کارگاه بازاریابی و دوره های پارک بازاریابی ایران به صورت کاربردی بوده و برای پرسنل شرکت ها و بر اساس نیازسنجی صورت پذیرفته توسط مشاور بازاریابی ، برگزار می گردد.کارگاه بازاریابی
استراتژی های موفق و کاربردی توسعه و عرضه محصولات جدید
استراتژی های نفوذ در بازارهای رقابتی فروش
اصول بسته بندی کالاها با نگرش بازاریابی و فروش
اصول و فنون مذاکره
اصول و مهارت های کاربردی فروش موفق و مدیریت امور مشتریان
بازاریابی چریکی
تحقیقات بازاریابی بین المللی
رقابت پذیری بنگاه ها و توسعه فضای رقابتی
روش های پیش بینی و برنامه ریزی فروش موفق برای سال آینده
زبان بدن Body Language
ساخت و تعالی یک نام تجاری
تدوین و طرح ریزی استراتژی بازاریابی
فروشنده توانا
کانال های توزیع و روش های انتخاب نماینده در صادرات
مدیریت بازاریابی برای مدیران ارشد
مدیریت بازاریابی بین الملل و صادرات
مدیریت بازاریابی جهانی
مدیریت بازاریابی و فروش در عصر پایداری ها و تلاطم ها در بازارایران
مدیریت بازاریابی محصولات غذایی
مدیریت تبلیغات
مدیریت تبلیغات و جایگاه آن در بازاریابی شرکت ها
مدیریت خدمات پس از فروش و ایجاد رضایت در مشتریان
مدیریت ارتباط با مشتریان (CRM)
مدیریت بازاریابی بین المللی راز ماندگاری در بازارهای هدف جهانی
مدیریت منحنی عمر محصول
جامع مدیریت بازاریابی و فروش و اصول و فنون مذاکره
کارگاه بازاریابی با عنوان برنامه ریزی و برنامه روزی بازاریابی و فروش
Add a comment...

Post has attachment
منابع آموزش بازاریابی در پارک بازاریابی ایران
منابع آموزش بازاریابی که توسط مدرسین و اعضای هیئت علمی پارک بازاریابی ایران ارائه می گردد، عبارتند از تجارب و یافته های پروژه های تحقیقات بازاریابی و همچنین اطلاعات ناشی از جلسات مشاوره بازاریابی که از سال ۱۳۸۲ تا کنون گردآوری شده اند.

این اطلاعات تاکنون از بازارها و صنایع گوناگون جمع آوری شده اند. برخی از این موارد عبارتند از:
صنایع غذایی (شامل صنایع آرد و نان صنعتی، شیرینی و شکلات، لبنیات، کنسرو، نوشیدنیها، قند و شکر، روغنهای خوراکی، گوشت و مرغ و سایر طبقات موجود در صنایع غذایی)
قطعات و لوازم یدکی خودرو
خدمات ویژه خانگی
ساعت، طلا، جواهر و زیور آلات
نهاده های کشاورزی
صنایع الکترونیک
لوازم خانگی
بانک ها و موسسات اعتباری
شرکت های بیمه
پوشاک (مردانه، زنانه، بچه گانه و سیسمونی)
مواد اولیه
ماشین آلات صنعتی
محصولات لوکس
لوازم آرایشی و بهداشتی به صورت کامل
حوزه ساختمان
حوزه نفت، گاز و انرژی
بخش خدمات


بخش دیگر منابع آموزش بازاریابی در پارک بازاریابی ایران، کتب و مقالات علمی و پژوهشی می باشند که توسط مدرسین به شرکت کنندگان در دوره ها آموزش داده می شوند. البته با توجه به اینکه مباحث بازاریابی که در کتاب های ترجمه شده آمده اند، امکان اجرای برخی از آن ها وجود ندارد، صرفاً در صورت اجرایی بودن موارد آن ها را با ذکر مثال هایی ایرانی به شرکت کنندگان در دوره ارائه می نمایند. اغلب مدرسین پارک بازاریابی ایران، مترجم و مولف کتب و مقالات متعددی در حوزه بازاریابی ، برند و فروش هستند و امکان پذیر شدن بومی سازی تکنیک ها و تاکتیک ها بدین ترتیب میسر شده است.
کلیه کارگاه ها و دوره های پارک بازاریابی ایران کاربردی بوده و نتایج حاصل از برگزاری کارگاه ها کاملاً ملموس می باشد. در شرکت هایی که پارک بازاریابی ایران به عنوان مشاور بازاریابی در آنها همکاری دارد، کلیه برنامه هایی به مدت یکسال هر کدام از واحدها و افراد باید انجام دهند، به صورت کامل آموزش داده و شاخص های ارزیابی ارائه می گردد.
Add a comment...

Post has attachment
به گزارش بسیاری از منابع خبری بین المللی پس از رکود سال های گذشته در دنیا ، شرکت های مشاوره بازاریابی ظهور کردند که این شرکت ها فعالیت های تخصصی را در حوزه بازاریابی انجام می دهند و در واقع مغز متفکر سازمان ها در حوزه بازاریابی به شمار می روند. در ایران نیز از سال ۱۳۸۰ به بعد با بالا رفتن میزان عرضه نسبت به تقاضای بازار، نیاز به مشاور بازاریابی و استفاده از خدمات مشاوره بازاریابی بیش از پیش اهمیت یافت. البته این زمان شروع رقابت در بازارهای مختلف بود و بازارهای مختلف یکی پس از دیگری دچار این وضعیت یعنی افزایش عرضه و شدت رقابت شدند. در همین زمان بود که مدیران شرکت ها به دنبال یک راه حل جهت کسب مزیت و تمایز از رقبا رفتند.
چرا هر شرکتی نیاز به خدمات مشاوره بازاریابی دارد
مدیران عامل شرکت های ایرانی از آنجایی که باید به دلیل شرایط حاکم بر اقتصاد ایران همواره متفاوت بی اندیشند و از کوتاه ترین روش مسائل حوزه بازاریابی و فروش خود را حل نمایند، وقتی با مسائل متعدد در بخش برنامه ریزی بازاریابی و فروش مواجه شدند و یا در اجرای امور بازاریابی جهت رسیدن به اهداف فروش مشکلات و موانع را مشاهده کردند، افکار مختلفی به سراغشان آمد. یکی از آن ها برون سپاری واحد بازاریابی و فروش بود. یعنی تصمیم می گرفتند که وظیفه بازاریابی و فروش به شرکت دیگری واگذار کنند. این راهکار در گذشته برای شرکت های صنایع غذایی که محصولات خود را برای توزیع به شرکت های پخش می سپردند مناسب بود. اما با توجه به ریسک های موجود و درصدی که این شرکت ها بابت بازاریابی و توزیع کالا طلب می کنند، توجیه این روش بازاریابی و فروش از بین رفت.
برخی دیگر وقتی با رقابت های موجود در بازار مواجه شدند، چاره کار خود را در جذب و بکارگیری مدیران فروش شرکت های قدیمی و بزرگتر دیدند. اما این مدیران فروش با تجربه نیز با دو مشکل مواجه شدند؛ اول آنکه شرایط کاری این افراد برای شرکت های کوچک و متوسط مناسب نبود و دیگر اینکه بیشتر زمانی که این افراد در شرکت ها می گذاشتند، صرف کسب تجربه و اعتبار بیشتر برای خودشان می شد و به اندازه حقوق های بالایی که طلب می کردند، توان انجام کار مدیریتی نداشتند.
در آخرین مرحله شرکت های بزرگ وقتی با بازارهای رقابتی مواجه شدند، به اساتید دانشگاهی روی آوردند و علاوه بر برگزاری دوره های آموزش بازاریابی ، از این افراد راهکارهای بازاریابی خواستند و یا از آن ها خواستند که برنامه ریزی بازاریابی و فروش برای شرکت ها تدوین کنند و نتیجه آنکه این برنامه ها هرگز اجرایی نشدند زیرا با تفکر عملیاتی و اجرایی در بازاریابی تناقض داشتند.
اما این ها مشکلات و مسائل واحد بازاریابی و فروش را در شرکت ها مرتفع ننمودند. زیرا انتظاراتی که مدیران شرکت ها داشتند ؛
تدوین چارت سازمانی واحد فروش
پیاده سازی سیستم نیروی انسانی واحد بازاریابی و فروش (جذب صحیح ، رشد و آموزش نیروی انسانی، تدوین دستورالعمل نگهداشت نیروی انسانی و پرداخت حقوق و دستمزد، تدوین دستورالعمل توسعه نیروی انسانی)
شناسایی صحیح مشتریان و تدوین سیستم مدیریت ارتباط با مشتریان CRM
شناسایی نیازها و خواسته های مشتریان
قیمت گذاری و شناسایی قیمت های بهینه محصولات و خدمات
تدوین برنامه شبکه امور نمایندگان جهت توزیع کالا و محصولات
تدوین کمپین تبلیغات علمی و اثربخش
تدوین برنامه یکپارچه جهت واحدهای تحت پوشش واحد بازاریابی و فروش (روابط عمومی و تبلیغات و فروش و امور مشتریان و …)
نظارت و کنترل بر اجرای صحیح برنامه های ارائه شده در واحد فروش
این ها همه برنامه هایی هستند که باید در واحد فروش یک شرکت پیاده شود تا برند سازمان ارتقا یابد و سهم بازار محصولات شرکت در بازار به صورت پایدار توسعه یابد. اما همه این ها توسط یک نفر و یا پرسنل اجرایی شرکت به صورت صحیح اجرایی نمی شود.
دپارتمان مشاوره بازاریابی جهت ارائه خدمات مشاور بازاریابی
دپارتمان مشاوره بازاریابی به منظور ارائه خدمات مشاور بازاریابی فرایند سیستماتیکی را بر اساس مدل FG360 درجه اجرایی می نماید. فرایند مشاور بازاریابی بدین ترتیب است که ابتدا بر اساس فرم های از پیش تعیین شده اهداف و نهاده های مدیران شناسایی شده و پس از انجام تحقیقات بازار علمی و کاربردی ، برنامه استراتژیک بازاریابی تدوین می شود و سپس این برنامه به برنامه های عملیاتی و اجرایی ۳ ماهه مبدل می گردد و نهایت تحت نظارت مشاوران پارک بازاریابی ایران به صورت صحیح اجرایی شده و مورد ارزیابی قرار می گیرد.
کلیه مشاوران بازاریابی ما دارای مدرک دکتری مدیریت بازاریابی از دانشگاه های معتبر داخلی و خارجی بوده و دارای حداقل ۷ سال سابقه دستیاری در کنار مشاور بازاریابی می باشند.
چرا شرکت ها، از خدمات مشاور بازاریابی استفاده می کنند؛مشاور بازاریابی - مشاوره بازاریابی
تمرکز کامل یک مشاور به صورت کامل بر روی یک شرکت
حضور یک ناظر در هر پروژه علاوه بر مشاور بازاریابی
ارائه گانت چارت جهت ارائه خدمات مشاوره بازاریابی
تضمین در فرایند ارائه خدمات مشاوره
تدوین برنامه استراتژیک بازاریابی توسط اعضای هیئت علمی پارک بازاریابی ایران
تدوین دستورالعمل های صحیح اجرای برنامه ها
بررسی برنامه ها و مسائل شرکت در جلسات هیئت علمی
آموزش پرسنل جهت اجرای صحیح برنامه ها توسط مشاور بازاریابی
ارائه گزارش های دوره ای از برنامه های ارائه شده و نتیجه برنامه های عملیاتی گردیده مدیریتی
پیگیری سیستماتیک برنامه های ارائه شده توسط تیم مشاور بازاریابی
کلیه خدمات مشاوره بازاریابی بر اساس تجربه حداقل ۱۵ نفر از اعضای هیئت علمی و یا بر اساس نتایج تحقیقات بازاریابی ارائه می گردد.
Add a comment...

Post has attachment
به وب سایت تخصصی #آموزش_بازاریابی پارک بازاریابی ایران خوش آمدید. در این وبسایت می توانید با خدمات تخصصی آموزش بازاریابی ، آموزش مدیریت بازار و آموزش برندسازی و همچنین مقالات و اخباری که توسط مشاوران، پژوهشگران و اعضای هیئت علمی پارک بازاریابی ایران ارائه می گردد، آشنا شوید. آموزش بازاریابی و مدیریت بازار به کمک مدل های کاربردی و عملیاتی از سال 1386 توسط پارک بازاریابی ایران به شرکت ها و سازمان ارائه شده است. ضمناً برای آشنایی با خدمات پارک بازاریابی ایران می توانید به وب سایت مرکزی پارک بازاریابی ایران به آدرس qmpcenter.com مراجعه فرمایید.
آموزش بازاریابی و فروش به عنوان یکی مهمترین نقایص در واحد فروش سازمان ها به حساب می آید. برگزاری دوره های آموزشی جهت پیاده سازی برنامه های بازاریابی و فروش و همچنین دوره های مربوط به مدیریت ارتباط با مشتریان ، اصول و فنون مذاکره، تحقیقات بازاریابی ، برنامه ریزی هفتگی و ماهیانه ، فروشنده حرفه ای ، دوره آموزش بازاریابی و برندسازی ، دوره های انگیزشی کارشناسان بازاریابی و فروش ... در قالب 33 عنوان دوره های آموزشی در پارک بازاریابی ایران برگزار می گردد.
در دوره های آموزش بازاریابی تلاش بر این است که دانش و هنر ترکیب شود و این دو عامل در کنار یکدیگر مدیریت شوند. بازاریاب های حرفه ای توان مدیریت مذاکرات را به خوبی دارند. آنها می دانند که چگونه مخاطب خود را شناسایی کنند و مطابق با خواست خود مذاکره را هدایت می نمایند. نگرش هلکوپتری ، ارتقا سطح دانش بازاریابی و ... از جمله مواردی است که باید در مدیران و کارشناسان بازاریابی و فروش شکل بگیرد.
آموزش بازاریابی در پارک بازاریابی ایران پس از عارضه یابی و آسیب شناسی صورت می پذیرد. فرم های مدل آموزش بازاریابی توسط مشاورین و مدرسین متخصص تکمیل شده و پس از دوره های آموزش بازاریابی توسط مدرسین خبره که دارای مدارج دکتری تخصصی می باشند، برگزار می گردد.
ویژگی های آموزش بازاریابی در پارک بازاریابی ایران

آموزش بازاریابی و فروش به دو شکل می باشد. بازاریابی به عنوان دانش بازاریابی که ویژه مدیران ارشد و مدیران عامل در شرکت ها است و شکل دوم بازاریابی به عنوان مهارت بازاریابی . روش های آموزش دانش بازاریابی برای مدیران ارشد باید به کمک روش های مشاوره ای بوده و در قالب جلسات با در نظر گرفتن محدودیت های مدیریتی و شرکت ها صورت پذیرد. از سوی دیگر آموزش مهارت بازاریابی برای کارکنان سازمان ها و شرکت ها باید در قالب کارگاه ها و با روش های ویژه ای صورت پذیرد. مشاورین و مدرسان پارک بازاریابی ایران به منظور ایجاد اثربخشی و نتیجه گرایی در میان کارکنان اجرایی ، روش های جدیدی را شناسایی و تدوین نموده اند. بدین ترتیب که دوره آموزش بازاریابی را خارج از چارچوب معمول دوره های آموزشی برگزار می نمایند. این روش آموزش بازاریابی برگرفته از مدل بازاریابی و فروش سیستماتیک FG360 در پارک بازاریابی ایران می باشد.
آموزش بازاریابی به کمک ها روش های جدید از جمله روش آموزش بازاریابی ساندویچی و همچنین آموزش بازاریابی کارگاهی توسط پارک بازاریابی ایران برای شرکت های صنایع غذایی ، شرکت های صنعتی و شرکت های با محصولات تخصصی مانند آموزش بازاریابی محصولات پزشکی و محصولات الکترونیکی برگزار گردیده است. آموزش فروش حرفه ای از سال 1388 توسط مشاورین بازاریابی در به کمک مدل FG360 درجه آغاز گردیده است و هم اکنون این روش آموزش بازاریابی و فروش موفق ترین روش مهارت آموزی در حوزه بازاریابی و فروش به شمار می رود. این روش در سال 1389 لوح برترین متد و روش کاربردی را از سوی وزارت بازرگانی وقت (وزارت صنعت، معدن و تجارت) دریافت نموده است. برگزاری همایش های آموزش بازاریابی در دانشگاه شهید بهشتی و دانشگاه امیر کبیر در همان سال با همکاری انجمن علمی این دانشگاه ها و همچنین ارائه لوح تقدیر اساتید این دانشگاه ها به مدرسان و مشاورین پارک بازاریابی ایران مبین موفقیت این مدل در تبیین اهداف آموزش بازاریابی و آموزش فروش می باشند.
همان طور که در فوق نیز به آن اشاره شد، هم اکنون آموزش بازاریابی و فروش تنها جهت پرسنل سازمان ها و شرکت ها و بر اساس نیازهای آموزشی برگزار می گردد و همچنین ارائه خدمات آموزش مدیران بازاریابی و مدیران عامل شرکت ها در قالب جلسات خصوصی و به صورت مشاوره ای صورت می پذیرد.
Add a comment...

Post has attachment
آموزش بازاریابی،مشاور بازاریابی
Photo
Add a comment...
Wait while more posts are being loaded