Profile cover photo
Profile photo
KupRoletyPl
42 followers
42 followers
About
Posts

Post has attachment
Do naszych "fajnych rabatów" sięgających nawet 25% do końca października dodajemy Wam -15% ! Nikomu nie mówcie i sami skorzystajcie. Pamiętajcie tylko do 31.10.2016! www.KupRolety.pl
Photo
Add a comment...

Post has attachment
Rolety Dzień/Noc w wykonaniu MGS czyli rolety z osłonką na sufit ścianę. To się sprawdzi w większych formatach. Nada również Twojemu wnętrzu fajnego klimatu, prawda? Akurat tutaj w aptece. http://www.kuprolety.pl/rolety_dzien_noc/z_oslonka_na_sciane_sufit.html
PhotoPhotoPhoto
24.10.2016
3 Photos - View album
Add a comment...

Post has attachment
Plisy okienne na oknach naszych klientów. Zobacz jakie to piękne i proste! Już teraz zamów online w naszym e-sklepie www.KupRolety.pl
PhotoPhotoPhotoPhoto
26.08.2016
4 Photos - View album
Add a comment...

Post has attachment
Wprowadziliśmy nowy produkt żaluzje pionowe - verticale o szerokości lameli 89 mm, już dostępne w naszym e-sklepie www.KupRolety.pl 
Photo
Add a comment...

Post has attachment
Add a comment...

Post has attachment
Photo
Add a comment...

Post has attachment
Prezentacja nowego bezinwazyjnego montażu plis okiennych 
PhotoPhotoPhoto
2015-06-26
3 Photos - View album
Add a comment...

Post has attachment
Add a comment...

Post has attachment
Teraz mamy dla Was dobrą informację uruchamiamy wysyłkę do krajów UE za 99 pln za paczkę! Za tę kwotę będziecie mogli do końca sierpnia 2015 zamówić paczkę z produktami z naszego sklepu! Już teraz pomyśl, aby mieć nasze produkty w cenie producenta i z tańszą opcją przesyłki w całej Unii Europejskiej ! Jedno zamówienie - Jedna paczka!
Add a comment...

Post has attachment
Rolety w kasecie . O czym powinniśmy wiedzieć 
Popularne i od dłuższego czasu stosowane na oknach i ścianach. Wiele jest opinii na ten temat lecz nie wszyscy dalej wiedzą w czym rzecz. Rolety w kasetach - możemy je montować na skrzydle okiennym lub na ścianie czy suficie. Dziś o tych,  które montujemy wewnątrz na skrzydle okna.
Kolory i rodzaje kaset
Kasety rolet mogą być wykonane z pcv lub aluminium. Te pierwsze, ze względów głównie  technologicznych, tańsze od tych wykonanych z aluminium. Kolory kaset są dostosowana do dostępnych kolorów stolarki okiennej a przy prawidłowym doborze,  nie ma różnicy pomiędzy osprzętem rolety a kolorem profilu okiennego. 

Wysokość kasety  a możliwość otwierania okna.
<a href="kuprolety.pl">Rolety</a>  – również te w kasecie - montowane bezpośrednio na skrzydle okna mają wpływ na promień otwierania skrzydła.  Wpływ na to będzie miała wysokość  samej kasety oraz to jak „obrobiona” jest wnęka okienna.  Trzeba pamiętać o tym, że mamy dodatkowy element na skrzydle, który może dotykać do ściany wnęki okiennej.  W zależności o tego ile mamy tego miejsca na tyle będziemy mogli otworzyć okno lub drzwi okienne. Kasety najbardziej popularnych kaset mają ok. 4,5 cm wysokości.  Dostępne na rynku są tez rozwiązania tzw. „flat” czyli o bardzo płaskiej kasecie lecz ich nawój pozwoli na roletę o wysokości max. do 150 cm. Wysokość takiej kasety to ok. 2,5 cm.  

Szerokość i wysokość rolety w kasecie
Możliwość wykonania rolety w kasecie jest ograniczona i dotyczy to zarówno szerokości jak i wysokości.
Jeżeli chodzi o ograniczenie wysokości rolety w kasecie to trzeba zwrócić uwagę na dwa parametry: wysokość samej kasety  oraz grubość tkaniny roletowej. Nie uda się zmieścić tkaniny rolety od dużej wysokości nawiniętej na rurze nawojowej w kasecie, która ma małą wysokość.  Po prostu w takiej sytuacji nie damy rady schować całego nawoju w kasecie i część tkaniny będzie nam nadal przesłaniać okno. Można w takiej sytuacji zastosować wyższą kasetę, ale ograniczy nam to promień otwierania skrzydła / drzwi okiennych.
Szerokość rolety w kasecie - i nie tylko tego typu rolet -  ogranicza nam również grubość lub jak kto woli ciężar tej tkaniny. Im tkanina cięższa czyli takie jak np. podgumowane/ zaciemniające  przy dużej szerokości mogą powodować uginanie rury nawojowej i efekt tzw.” jodełkowania” tkaniny.  Obrazowo rzecz ujmując to tak jak wieszamy na lince do prania nasze rzeczy  do wyschnięcia, linka taka pod wpływem ciężaru zawieszonych rzeczy ugnie się. Często gospodynie w środku stosują podpory. 
Takiej możliwości nie ma w rolecie. Ma ona swoje uchwyty po dwóch końcach rury.
Jest możliwość zastosowania rury o większej średnicy, ale wtedy albo mechanizm lub kaseta będzie większa a co za tym idzie mamy większą „budowlę” na skrzydle okna.  


 
Czy musze dodatkowo blokować łańcuszek rolety, aby ją zablokować na danej wysokości  
W nowoczesnych systemach roletowych nie ma koniczności dodatkowego blokowania łańcuszka rolety.  Dobre systemy posiadają tzw. „multistop”, który utrzymuje tkaninę rolety na pożądanej wysokości. Nie ma konieczności mocowania na skrzydle okna dodatkowych blokad.   

Mam okno, w której są 3 szyby lub i więcej
Okna wyposażone w 3 lub więcej szyb zespolonych posiadają listwę przyszybową o dużo niższej wysokości. Ma to wpływ na możliwość zastosowania takich rolet, których tkanina porusza się w niszy przy szybie pomiędzy listwami przyszybowymi.  Nawój rolety w kasecie potrzebuje tego miejsca ale w takich profilach okiennych z np. trzema szybami zabierają to same szyby zespolone. W takiej sytuacji należy wybrać inny rodzaj systemu roletowego na taki, który jest montowany na skrzydle a tkanina rolety porusza się na skrzydle. Istnieje też możliwość takiego doboru wysokości i grubości tkaniny, aby nie blokowała się tkanina pomiędzy kasetą a szybą. 
PhotoPhotoPhotoPhoto
2015-02-10
4 Photos - View album
Add a comment...
Wait while more posts are being loaded