Profile

Cover photo
zekeriya karakuş
Works at sabır ticaret
Lives in Beyşehir, Türkiye
29,544 views
AboutPostsPhotos

Stream

zekeriya karakuş

Shared publicly  - 
 
 
wonderful refreshing
1

zekeriya karakuş

Shared publicly  - 
 
SIPASINA KILLER REAR OUTPUT OF AMERICA AGAIN, AN UNFAIR a dishonorable STATE STATE STATE proved to be a mercenary. Suckers in the back will follow. Dealing with Syria ours! LYING ON AND OFF THE SIDE reckless bastard RICH ARABS keep quiet!
1

zekeriya karakuş

Shared publicly  - 
1

zekeriya karakuş

Shared publicly  - 
 
According to Islam, we, the messengers of Allah, books, angels, and that there is one God because Jesus inanırız.Bundan 't Moses' t and the other prophets, and sever sayarız.Allah' s no matter what the prophet and religious There is respect and insult the hell is sayarız.Yapanların sin and God's servants believe that the damned.
Therefore we "Muslims innocence" movie and play to those who literally do not know their religion No religion çıkıyor.Çünkü OTHER religion and prophet of The Ki kötülemez.Kaldi later in the book Back to the Future Back to the prophets A bilir.Son FROM religion, the religion of Islam about it müjdelenmiştir.İnananlar indirilmiştir.Değiştirilmemiş religion, and ALL the people, and it remained unchanged uymasi salvation of humanity is the only dindir.Bütün.
Therefore we met those who insult ANY infidel, shielded his eyes and the facts themselves göremezler.Bunlar getirmişlerdir.İt the end of the walk takes you caravan. Would not that what the Prophet did so what are referred to müslümalık kaybeder.Bilakis dignity and love what makes people love them artar.Bu many times she does. ISE funny and useless fool out of themselves in another.
Google will not remove any film made til you came, saying stupidity olur.Çünkü met the individual is not an event or something a whole realm of Islam, all people who have faith in God A case concerning an incident involving world peace Rules Forums bring to the fore the personal kafirlikten stupidity and thoughtlessness can not be anything else.
Talk about democracy, freedom, and öğünür.Ama actually mentions the West değildir.Eğer Freedom and Democracy, and my community the expense of another person
If there bahsedilemez.Özgürlük freedom and democracy, and democracy as long as it harms someone else has started to hurt vardır.Başkasına Freedom is not freedom, it's also zulümdür.Batının
interests, the interests of Freedom and Democracy uyunca budur.Kendi Would not obey the Teror and mania BY adı.Batının think the idea of ​​democracy and freedom of terrorists He is also pushing kullanıyorlar.Eğer You espousing it is also contradicted by their own haklıdır.Politikalarınızla.
Please note that the pharaoh and added a inanmayanlardandı into the nose of a fly with a very strong raft was destroyed by the AMA disabled. He talked about freedom and democracy, and in particular for the benefit of applying Added societies and other societies He thought only in defiance of the European states in the United States and announced!
1

zekeriya karakuş

Shared publicly  - 
1

zekeriya karakuş

Shared publicly  - 
 
hayırlı bayramlar
 ·  Translate
1

zekeriya karakuş

Shared publicly  - 
 
1

zekeriya karakuş

Shared publicly  - 
 
 
YUVANIZDA MUTLULUK
İŞLERİNİZDE BAŞARI
KAZANCINIZDA BEREKET
GÖNLÜNÜZDE HUZUR
UFKUNUZDA UMUT
EKSİK OLMASIN,
YÜCE ALLAH 
YAR VE YARDIMCIMIZ 
OLMASI DİLEĞİYLE HAYIRLI CUMALAR..
 ·  Translate
1

zekeriya karakuş

Shared publicly  - 
 
I'm not surprised. Cruel brutality to give up? Killer katilliğinden also gives up. The two found each other. Yapıyor.Azmış naughty donkey's colt sıpasına support. Applied to the human rights of the countries best! looking like a cow looks at the train had forgotten about the European humanity. Free Europe! Buyunduruğunda America scolding, maybe ... I always thought that the European democratic and respectful of human rights, and community of free nations.
That is to say it was not. Look at humanity dying in Palestine. Cruel appeared when the blood nauseates Israel found an empty square, facing Europe, such as the train of oxen left humanity no longer bakıyor.Yani animal conformists. You know, to bring democracy to Iraq supposedly, have a nuclear weapon of war in a country that innocent liars lie! Now that is a real and cruel persecution in the country are all forms of nuclear weapons as weapons of Bio-
This brutal act done to Israel, why? This means that you are not sincere.
So, now that you're not human. This means that not only you are no longer the concept of Human Rights. The concept of democratization left. If it is connected to your
1

zekeriya karakuş

Shared publicly  - 
1

zekeriya karakuş

Shared publicly  - 
 
İslam inancına göre bizler; Allah'ın peygamberlerine,kitaplarına ,meleklerine ve Allah'ın bir olduğuna inanırız.Bundan  dolayı Hz.İsa'yı Hz.Musa'yı ve diğer peygamberleri de sever ve sayarız.Allah'ın hangi peygamberi ve dini olursa olsun saygımız vardır ve hakareti günah sayarız.Yapanların da cehennemlik olduğuna ve Allah'ın lanetlenmiş kulları olduğuna inanırız.
Bundan dolayıdır ki " Müslümanların Masumiyeti" filmini çekenlerin ve oynayanların dinlerini tam anlamıyla bilmedikleri ortaya çıkıyor.Çünkü hiç bir din  diğer bir dini ve peygamberini kötülemez.Kaldi ki sonra gelecek  peygamberleri bir önceki kitapta müjdelenmiştir.İnananlar bunu bilir.Son gelen din İslam dini hakk dindir ve bütün insanlara indirilmiştir.Değiştirilmemiş ve değişikliğe uğramamış tek dindir.Bütün insanlığın buna uyması kurtuluşa ermesi demektir.
Bundan dolayıdır ki  bu tür hakaretlerde bulunanlar kafirdirler,gözleri perdelenmiştir ve gerçekleri göremezler.Bunlar kendilerinin sonunu getirmişlerdir.İt ürür kervan yürür. Bunlar böyle yaptı diye ne müslümalık yok olur ne peygamberimiz saygınlığını ve sevgisini  kaybeder.Bilakis sevgisi kat kat artar.Bu kişiler ne yaparsa kendilerine yapar. Kendilerini komik ve aptal  durumuna düşürmekten başka bir işe yaramazlar.
Google filmi kaldırmayacağını söyleyerek aptallığın  en alasını yapmış olur.Çünkü bu bireysel bir olay değil  bütün bir islam alemini yada Allah inancı olan bütün insanları ilgilendiren bir olayda dünya barışını ilgilendiren bir olayda kişisel kuralları ön plana çıkarmak aptallık düşüncesizlik ve kafirlikten başka bir şey  olamaz.
Batı demokrasiden bahseder özgürlükten bahseder ve öğünür.Ama gerçekte değildir.Eğer özgürlük ve demokrasi diğer bir kişinin ve  toplumumun zararına  
oluyorsa orda özgürlük ve demokrasiden bahsedilemez.Özgürlük ve demokrasi başkasına zarar vermediğin sürece vardır.Başkasına zarar vermeye başladıysa özgürlüğün  o özgürlük değil zulümdür.Batının yaptığı da 
budur.Kendi çıkarlarına uyunca özgürlük ve demokrasi çıkarlarına uymayınca terör ve taşkınlık olur adı.Batının düşüncesine göre düşünürsek teröristler de kendi demokrasisini ve özgürlüğünü kullanıyorlar.Eğer siz bunu savunuyorsanız onlar da kendilerince haklıdır.Politikalarınızla çelişiyor demektir.
Unutmayın ki Firavun da inanmayanlardandı ve  çok güçlü idi ama sakat bir sineğin burnundan girmesi ile helak oldu. Özellikle kendi çıkarı için özgürlük ve demokrasiden bahseden ve sadece kendi toplumlarında uygulayan ve diğer toplumların düşüncelerini hiçe sayan Amerika ve Avrupa devletlerine duyurulur!
 ·  Translate
1
People
Basic Information
Gender
Male
Apps with Google+ Sign-in
  • DEER HUNTER
Work
Employment
  • sabır ticaret
    muhasebe, 2013 - present
Places
Map of the places this user has livedMap of the places this user has livedMap of the places this user has lived
Currently
Beyşehir, Türkiye
Links