Profile cover photo
Profile photo
سیدکمیل باقرزاده
12,495 followers -
فكأنّ الدنيا لم تكن والآخرة لم تزل، والسلام.
فكأنّ الدنيا لم تكن والآخرة لم تزل، والسلام.

12,495 followers
About
Posts

Post has attachment
مشارکت حداکثری، اسم رمز خلاصی از دولت ضعیف فعلی

🔸آنچه من عرض میکنم و در درجه‌ی اوّل برای این حقیر مهم است، شرکت عمومی در انتخابات است و [اینکه] همه‌ی آحادی که میتوانند رأی بدهند و مشمول قانونند وارد انتخابات بشوند و انتخابات را پُرشور کنند؛ این اوّلین خواسته و مهم­ترین خواسته‌ی ما است.
▪️از بيانات رهبر معظم انقلاب اسلامى در حرم مطهر رضوى ٩٦/١/١
‏‏‏
این روزها و با نزدیک شدن به موسم انتخابات ریاست‌جمهوری، گاه دوستان طلبه و دانشجو از این حقیر سؤال می‌کنند تکلیف ما در انتخابات چیست؟ پاسخ من به این عزیزان همان پاسخی است که در قبال این سؤال به خویش داده و می‌دهم.

وقتی اولین و مهمترین خواسته حضرت آقا در انتخابات ⁧‫#مشارکت_حداکثری‬⁩ است، من با کدام حجّت شرعی می‌توانم آن را رها كرده و خود را سرگرم مسائل درجه ٢و٣ كنم؟ همه می‌دانیم که در قبال انتخابات وظایف انقلابی و تکالیف شرعی متعددی متوجه ماست و نمی‌توانیم و نباید ساکت و بی‌تفاوت بنشینیم، و نخواهیم نشست. اما با داشتن چراغ راهى همچون بيانات صريح حضرت آقا، شناخت این تکالیف و تشخیص اولویت‌ها و فهم اهمّ و مهمّ‌ها چندان هم سخت نیست.

پس بنا به تصريح حضرت آقا همه ما در قبال ⁧‫مشارکت حداکثری‬⁩ مسؤولیم؛ و اين چيزى فراتر از شركت فرد فرد ما در انتخابات است. هر یک از ما باید چند نفر از کسانی که قصد شرکت در انتخابات ندارند را قانع کنیم به تغيير وضع موجود رأی دهند؛ و اين شدنى است. دلسوزان انقلاب بجای تلاش برای تغییر رأی حامیان روحانی، باید ابتدا تلاش کنند کسانی که اصلاً قصد شرکت در ⁧‫#انتخابات‬⁩ ندارند را مجاب و به مشارکت گسترده ترغیب کنند.

دوستان عزيز، ‏علیکم به تلاش حداكثرى برای تحقق ⁧‫مشارکت حداکثری‬⁩! هرچه تعداد بیشتری از مردم در ⁧‫انتخابات‬⁩ شرکت کنند، شانس کاندیدای وضع موجود کمتر می‌شود. ‏⁧‫#مشارکت_حداکثری‬⁩ اسم رمز خلاصی از دولت ضعیف فعلی است. وقتی همه می‌دانیم اکثر مردم از وضع موجود ناراضی‌اند، پس مشارکت حداکثری یعنی رأى بيشتر به گزينه رقيب وضع موجود؛ يعنى آرى به تغییر.

البته یکی از عوامل مؤثر در ترغیب و انگیزه‌مند شدن مردم جهت حضور حداکثری پای صندوق‌های رأی این است که چه كسى يا کسانی در مقابل کاندیدای وضع موجود صف‌آرایی کرده باشند. مسلماً چهره‌های ضعیف، ناکارآمد، قدرت‌طلب، مذبذب و غیرانقلابی نمی‌توانند شور و شوق مردمى كه قصد شركت در انتخابات ندارند و خصوصاً مستضعفينى که از حل مشكلاتشان توسط گزينه‌های تكرارى دلسرد شده‌اند را برانگیزاند.

اما اگر بجای چهره‌های ناکارآمد و تکراری، مدیرى باتقوا و انقلابی و مردم‌دار و خوشنام وارد میدان رقابت با نامزد مدافع وضع موجود شود، مردم به انتخابات امیدوار شده مشارکت حداکثری‬⁩ محقق می‌شود. کاندیدایی که به مدیریت و تقوا شهره باشد، علاوه بر اینکه إن شاء الله با رأی بالاى مردم پيروز خواهد شد، باعث تحقق مشارکت حداکثری در ⁧‫انتخابات‬⁩ نیز می‌شود.

اين، هم وظيفه دلسوزانى كه اين روزها مشغول مباحثات سياسى براى معرفى كانديداى واحد جبهه انقلاب هستند را سنگين می‌کند، و هم تکلیف سنگینی بر دوش شخصیت‌های ارزشمندی می‌گذارد که شاید هنوز به صورت جدی تصمیم به کاندیداتوری نگرفته‌اند، اما حضورشان می‌تواند موج‌آفرین باشد؛ چهره‌هایی که کاندیداتوری‌شان مردم و مستضعفان را امیدوار، و دشمنان و منافقان را نا امید خواهد کرد.
Photo
Add a comment...

سلام
به نظر شما چرا پلاس اينجورى شد؟
Add a comment...

Post has attachment
‏شكر نعمت يا توبه و استغفار!؟

امروز روز ⁧ #شکر_نعمت ⁩ نیست؛ روز توبه و استغفار است؛ ⁧ #توبه ⁩ بخاطر گناه کبیره اعتماد به آمریکا و دلخوش كردن به وعده هاى دشمن، و ⁧ #استغفار ⁩ بخاطر اینکه فریب آمریکاگرایان را خوردیم.
‏رهبری یعنی 4 سال صبر، و کمک به جامعه‌ای كه می‌پنداشت راه‌حل مشكلاتش مذاكره با آمريكاست، تا بفهمد نه آمريكا قابل اعتماد است و نه آمريكاگرايان.
‏تدبیر حکیمانه رهبری در نفی ⁧‫#دوقطبی‬⁩، به مردم کمک خواهد کرد تا در انتخابات پیش رو، بُت ⁧‫#برجام‬⁩ و بُت‌گر آن را مقتدرانه درهم‌شکنند.
Photo
Add a comment...

Post has attachment
لطف آنچه تو اندیشی، حکم آنچه تو فرمایی
مسلمانان در مکه به سوی کعبه نماز می‌خواندند؛ کعبه‌ای که حتی پیش از مسلمان‌شدن، برای آنها محترم و مقدّس بود. وقتی به مدینه هجرت کردند، دستور رسید که دیگر به سمت کعبه نماز نخوانند، بلکه مسجد الاقصی را به‌عنوان قبله نماز خویش قرار دهند. پس از مدتی دستور رسید که مجدّداً به سوی کعبه نماز بخوانند.
قرآن کریم در تشریح حکمت تغییر قبله از مکه به بیت‌المقدس می‌فرماید: «وَ ما جَعَلْنَا الْقِبْلَةَ الَّتي‏ كُنْتَ عَلَيْها إِلاَّ لِنَعْلَمَ مَنْ يَتَّبِعُ الرَّسُولَ مِمَّنْ‏ يَنْقَلِبُ‏ عَلى‏ عَقِبَيْهِ‏». (سوره مبارکه بقره، آیه 143) یعنی: «و ما قبله‏ اى را كه بر آن بودى (بيت المقدس را) قرار نداده بوديم جز براى آنكه كسى را كه پيروى از اين پيامبر مى‏ كند از كسى كه به عقب بازمى‏ گردد (و در قبله سابق باقى مى‏ ماند) بازشناسيم‏».
مقام معظم رهبری در کتاب طرح کلی اندیشه اسلامی در قرآن ضمن اشاره به ماجرای تغییر قبله می‌فرمایند: «علت اینکه ما قبله شما را به طرف بیت‌المقدس قرار دادیم این بود؛ خواستیم یک آزمایشی از شما به عمل بیاید. شما حتی پیش از مسلمان شدن برای خانه کعبه احترام قائل بودید. بعد هم که مسلمان شدید نماز شما به طرف خانه کعبه بود. حالا ما خواستیم یکهو سنت آبا و اجدادی شما را موقتاً از شما بگیریم؛ ببینیم چقدر حاضرید برای خاطر خدا سنت‌ها را زیر پا بگذارید. شما که مؤمن هستید آیا برای خدا حاضر هستید چیزی را که به آن دل بستید، علاقمند شدید، احترام برایش قائلید، یکهو زیر پا بگذارید یا نه؟» (طرح کلی اندیشه اسلامی در قرآن، ص 176)
روی سخن در این یادداشت با دوستان خوب و مؤمنی است که اگر تا امروز هم به فلان شخص دل بسته و آمال و آرزوهای انقلابی خود را در آینه او به تماشا نشسته بودند، اینک در برابر یک آزمایش الهی قرار گرفته‌اند. اکنون که ولیّ خدا پشت بلندگو هم اعلام کرده که حضور آن فرد را در هماورد انتخاباتی پیش روی به مصلحت جامعه اسلامی نمی‌داند، هنگامه امتحان ولایت‌مداری حقیقی فرا رسیده است.
مسلّماً مؤمنان راستین بدون آنکه در دل خویش ذره‌ای تردید راه دهند، با طیب خاطر و آرامش باطن، بر خواست ولیّ الهی جامعه گردن تسلیم می‌نهند. همچنان‌که خدای متعال می‌فرماید: «وَ إِنْ كانَتْ لَكَبيرَةً إِلاَّ عَلَى الَّذينَ هَدَى اللَّه». یعنی: «گر چه اين حكم جز بر كسانى كه خدا هدايتشان كرده، گران و دشوار بود».
آنهایی که خداوند دلهایشان را به نور ایمان هدایت کرده بود به راحتی توانستند مسأله را هضم کنند و بپذیرند، ولی دیگران دچار شبهه و تردید و عقب‌گرد شدند و پشت کردند.
Photo
Add a comment...

Post has attachment
چرا در سوريه مي جنگيم
ما در سوريه ايم براي دفاع از اسلام، نه [صرفاً] براي دفاع از حرم حضرت زينب. تمام كفر به جنگ اسلام آمده، در چهره اسلام هم آمده؛ خطرش اينه!
تمام كفر با وجهه و چهره اسلام آمده به جنگ اسلام. بحث ما [صرفاً] دفاع از يك حرم نيست، دفاع از يك ضريح و قبه و بارگاه نيست، كه اگر [فرضاً] امنيتش تأمين شد ما بگوييم پس ما ديگر مسؤوليتي در سوريه نداريم، پس ما ديگر مسؤوليتي در لبنان نداريم، پس ما ديگر مسؤوليتي نسبت به فلسطين نداريم. [نه، اينطور نيست.] ما بايد يك نگاه جامع و كلان نسبت به اين معركه اي كه در آن قرار گرفته ايم پيدا كنيم.
.
پ.ن: اين كليپ در سوريه نيست؛ مربوط به يك اردوي نظامي در حوالي تهران است.
Add a comment...

Post has attachment
گزارش رجانيوز از جلسات مباحثه كتاب "طرح كلي انديشه اسلامي در قرآن" در مجموعه فرهنگي سرچشمه
كتابي كه انقلاب مي كند!
...اين جلسات نمونه ای است که باید مانند آن در تک تک شهرها و استان های کشور به وفور برگزار شود. مباحث کتاب داروی دردهای امروز نیز هست و جا دارد جوانان انقلابی، دانشجویان، طلاب و تمامی آنان که عطش دین و درد دین دارند، آستین بالا بزنند و ایران اسلامی را به مدرسه بزرگ طرح کلی اندیشه اسلامی در قرآن تبدیل کنند. چنین ایرانی یقیناً یک گام بلند به سمت آرمان ها نزدیک تر خواهد شد.
امروز رسالت جوانان انقلابی بیش از همه طرح دوباره این مباحث است؛ مباحثی که روزگاری استاد سیدعلی خامنه ای در مسجدی پرشور مطرح می کرد تا بدون آنکه بهانه دست ساواک بدهد، زمینه های انقلاب اسلامی را فراهم کند و هویت دینی جوانان انقلابی را سامان دهد. امروز نیز اگر به رویش و خیزشی دیگر فکر می کنیم باید همان راه را بپیماییم. باید بار دیگر پای کلاس قرآن بنشینیم و درس تعهد و عمل را بیاموزیم و ترویج کنیم. طرح کلی اندیشه اسلامی درس تعهد است و درس انقلاب. اصلاً این کتاب، کتابی ساده نیست. کتابی است که انقلاب در پی دارد!
 
متن كامل گزارش و تصاوير جلسه مباحثه ما را در لينك ببينيد:
http://bit.ly/tarhekoli
Photo
Add a comment...

Post has attachment
بيا قول بديم يه كاري كنيم..
ببين يه سيدحسن به تنهايي چطور خيال آقا رو بابت يه منطقه بزرگ و حساس جهان اسلام راحت كرده..
هر كدوم از من و تو هم ميتونيم (و بايد) مثل سيدحسن باشيم. بايد خيال آقا رو از اون سنگر يا خاكريز يا جبهه اي كه توش قرار داريم راحت كنيم.
از صحبتهاي ديروز آقا به اينور بدجور ريختم به هم.. خيلي كوتاهي داريم.. خيلي داريم كم كاري ميكنيم.. بيا قول بديم يه كاري كنيم..
Photo
Add a comment...

Post has attachment
بررسي تطبيق روايات آخر الزمان در كلام سيد حسن نصرالله
دو سال پيش بود كه سيدحسن نصرالله در سه سخنراني عاشورايي خويش در شبهاي پنجم و هفتم و نهم دهه اوّل محرّم موضوع حساس و جذاب "اخبار آخر الزمان" را مورد بررسي و موشكافي قرار داد. روايات آخر الزمان همواره از مسائل بحث برانگيز در جامعه علمي بوده است، اما در سالهاي اخير به واسطه سرعت تحوّلات منطقه از عراق و شام تا حجاز و يمن، به سطح عمومي جامعه كشيده شده است.
ظهور و بروز گروههاي تكفيري با نمادها و علائم خاص در منطقه و وجود رواياتي كه به نوعي به نشانه هاي آنها اشاره مي كند سبب شده بود كه هرگاه در لبنان در بين جوانان و مردم حضور پيدا مي كردم، به سرعت سؤالات جمع به سمت تطبيق اخبار آخر الزمان و نزديكي ظهور با توجه به علائم آن كشيده مي شد.
فراگير شدن اين مباحث در جامعه عربي و خصوصاً جامعه شيعي لبنان بهانه خوبي بود تا دبير كل حزب الله از فرصت سخنراني هاي دهه محرم به بهترين شكل استفاده كند و هم موضوع مورد علاقه و اهتمام جامعه و جوانان را به بحث بگذارد، و هم با تبيين عالمانه و محققانه اين موضوع، از ايجاد انحرافات فكري و عقيدتي كه بستر آن به شدت فراهم شده بود جلوگيري كند.
اينك آن سه سخنراني به فارسي ترجمه شده و انتشارات دار المودة لبنان آن را در قالب كتاب "امام مهدي و اخبار غيب" منتشر كرده است؛ و آن طور كه شنيدم در ايام ولادت امام زمان عجّل الله فرجه الشريف در مسجد مقدس جمكران عرضه خواهد شد.
.
پ ن: ميخواستم از كتاب عكس بگيرم كه چشمم افتاد به تصوير عارف واصل، شهيد "وسيم شريف" كه در جنگ ٣٣ روزه به لقاء الله پيوست. او كه خود را اينگونه معرفي ميكرد: "مَن روحُهُ لِتراب مَقدمِ صاحب الزمان فداء.." كسي كه جانش فداي خاك پاي صاحب الزمان شد..
Photo
Add a comment...

Post has attachment
‏حضور دليرمردان ارتش جمهوري اسلامي ايران در كنار برادران سپاه در سوريه براي مبارزه با تروريستهاي تكفيري يكي از حكيمانه ترين تصميمات نظام بود.
‏چقدر زيباست درآميختن خون پاك شهداي ارتش، سپاه، حزب الله، فاطميون، زينبيون و عراقيها و سوريها در جبهه واحد و در برابر دشمن واحد.
و اينك ‏در آستانه ى روز ارتش، پيكر مطهر اولين شهداي ارتش جمهوري اسلامي ايران از سوريه به خاك پاك ميهن بازميگردد.
‏درود بر ارتش قهرمان ايران.

‏⁧‫#محور_مقاومت‬⁩

https://twitter.com/sayyedkomail/status/719768050564755456
Add a comment...

Post has attachment
بابُكَ مفتوحٌ للرّاغبين..
جوانان عزیز! از خداوند بخواهید، دل‌های باصفای خود را متوجّه خدا کنید و با او حرف بزنید. این مناجات شعبانیّه، این دعاهای ماه رجب و ماه شعبان، این مضامین عالی، این معارف رقیق و نورانی با الفاظ زیبا و معجزه‌گون، وسیله‌ای برای دعاکردن ماست.
(از توصيه هاي حضرت آقا به جوانان)

در يكي از دعاهاي ماه رجب به خدا ميگم "بابُك مفتوحٌ للراغبين" يعني در خانه ى خدا به روى مشتاقان باز است..
خدا در رو به روى ما نبسته و نمي بنده. منتها كيه كه قدر بدونه و وارد بشه؟..
شبهاي رجب، التماس دعا..
.
تصوير: مأمن و ملجأ من در هشت سال از بهترين دوران زندگيم، مدرسه عالي شهيد مطهري، درِ شبستان زمستاني، امروز ظهر
Photo
Add a comment...
Wait while more posts are being loaded