Profile cover photo
Profile photo
Maciej Markisz
76 followers
76 followers
About
Maciej's posts

Post has attachment

Post has attachment
STARTOWO - FILMOWO - czyli świat kina lubieżnie subiektywnie

Post has attachment
http://natemat.pl/207529,zatrzymanie-islamizacji-to-moje-westerplatte-beka-w-sieci-z-wiceministra-sprawiedliwosci-patryka-jakiego

80% tych komentarzy to czyste czepialstwo. Ludzie dają taki śmieszny przykład i nie wstydzą się jako dorośli zgrywy godnej nastolatków. Wypowiedź jest nieco niefortunna, ale tylko: 'nieco'. Od razu dodam, że nigdy nie głosowałem na PO-PiS i daleko mi do sympatii do pana Patryka Jakiego, ale łatwo domyślić się, że zastosował metaforę i daleko posuniętą analogię; chodziło mu o upór, wytrwałość i skalę "natarcia" przeciwnika. Na problem. Polityk ma prawo stosować mnóstwo przejaskrawień, pleonazmów, figur słownych - zadaniem polityka jest zwrócenie uwagi na problem i klarowne wyartykułowanie; jakie jest jego stanowiska.

W całej tej sprawie żałośnie wygląda 80%, a nawet 90% komentarzy, gdzie ludzie nie umieją pisać po polsku; robią poważne błędy ortograficzne, błędy gramatyczne i piszą bardzo, bardzo niedbale, wykpiwając patriotyzm pana Jakiego. A potem codziennie słyszymy żale tych samych ludzi, że młodzież głupia sobie pozwala wobec autorytetów, a nawet wobec "autorytetów". A jak sobie ma nie pozwalać, jak jad, hejt toczą ludzie, którzy powinni wrócić do 5 klasy podstawówki i nauczyć się pisać?

Ponadto autor dalej zachęca do hejtu; cyt. "beka w sieci"; stosując iście młodzieżowy slang.

Post has attachment

"Macron na Topie..."

Nie zgadzam się zarówno ze zwolennikami Macrona, co z jego przeciwnikami. Nie uważam go za socjalistę, bo co to za socjalista, co robi wielki biznes dla jednego z największych banków w Europie? To raczej przykład indywidualności, kariery i umiejętności wykorzystania mechanizmów społecznych. Życiorys i sukcesy Macrona robią wrażenie. Jego największym atutem i ewentualną porażką - mogą okazać się elastyczność i dopasowywanie poglądów do ,,wygodnej'' sytuacji. Nie wiadomo, jak długo Macron będzie krytykował Polskę, wcale nie wiadomo. Nie wiadomo, czy będzie tak 100% za partnerstwem z Niemcami. Natomiast wiadomo, że Macron robi to, jakie są oczekiwania społeczne. W tym jego siła masowa.

Jego poglądy to brak stałej. Wybór kariery. Macron nie jest wcale antypolski, tak się odezwał, bo akurat tak było mu wygodnie. Jest na pewno dobrym pokerzystą politycznym, co jednak podważy też zawsze część nawet jego rodaków. Wydaje mi się, że większość osób akceptuje w polityce takie ,,zamydlanie oczu'' i że to właśnie Macronowi uda się wielka polityka. Ale polityka zagraniczna Francji dopiero na długo od teraz wyklaruje się na spokojnie.

Post has attachment

Post has attachment

Post has attachment

Post has attachment
Maciej Markisz commented on a post on Blogger.
'a tu znowu noc zarwana, ranek też, aż do godziny 15, bez wytchnienia' - A Kto obiecywał, że będzie od tej (tamtej) pory mało czytał?? Kto? Nu, kto?! ;) :D

Post has attachment
Wait while more posts are being loaded