Profile cover photo
Profile photo
Hristina Balkanov
About
Posts

Post has attachment
Baby pink scarf.
Повторно е понеделник, а се надевам знаете што тоа значи, нели?Повторно нов пост, по мала пауза...,денешната комбинација е нешто најудобдно што можете да го одберете за есен.Памучен фустан, мек џемпер и огроомна марама, заедно со оваа прекрасна ташна.Се над...

Post has attachment
I love pencil skirts!
Повторно понеделник.., денешниот аутфит го обожавам, се надевам ќе ви се допадне и на вас!:) Блуза:Zara Сукња:New Yorker Мантил:Bershka Патики:Adidas Ранец:Pull & Bear

Post has attachment
Black Monday.
Денешниот аутфит е дефинитивно јас, црно со златни детали, пастелна боја и животински принт.Времево е ептен, ама ептен променливо и наутро немам идеја како да се облечам за да ми биде пријатно во текот на денот, па затоа би ви препорачала секогаш да си носи...

Post has attachment
White is the new black.
Во денешниот пост друштво ќе ви прави мојата прекрасна другарка Кристина од Босна, која можеби ја знаете од аутфит пост минатата година.Таа одбра нежна бела кошула, шорцеви, црна ташничка и штикли.., на ова ладно време?!Кај нив времето е потопло, а се разби...

Post has attachment
Monday coffee.
Денешниов пост е првиот есенски годинава.Ви ветив дека ќе има постови повеќе од минатата есен и се трудам тоа да го исполнам, ама не можам да најдам некој кој ќе ме слика секој ден..:/Како и да е, опседната сум со оваа комбинација и долго време мислев дека ...

Post has attachment
Monday coffee.
Денешниов пост е првиот есенски годинава.Ви ветив дека ќе има постови повеќе од минатата есен и се трудам тоа да го исполнам, ама не можам да најдам некој кој ќе ме слика секој ден..:/Како и да е, опседната сум со оваа комбинација и долго време мислев дека ...

Post has attachment
11 Things You Did Not Know About Me
Денешниов пост не се работи за шминка или козметика, ама јас сакам да читам вакви постови и се надевам дека ќе ви биде интересно и нема потреба да ги преведувам прашањата:) 1. Which is your favourite high end beauty brand, and which is your favourite low en...

Post has attachment
May, June, July, August Faves
Уште во мај кога ги правев фаворитите за првите четири месеци, ви најавив дека ќе правам фаворити три пати годинава на четири месеци нели..е сега, знам дека ви изгледа многу време и многу производи, ама јас навистина се трудам да ви ги издвојам оние од кои ...

Post has attachment
Small Back To School GIVEAWAY
Денес е една година од постоењето на блогот и сакам да ви се заблагодарам за секој пат кога одвоивте време да го прочитате мојот пост, за секој позитивен коментар и секоја критика.Решив од сега па натаму на секој последен ден од месецот да имаме GIVEAWAY ил...

Post has attachment
White top.
Не знам колку време барав едноставна бела блуза, за на крај да ја најдам оваа во New Yorker и се чудам како може да не ми текна да проверам таму..како и да е денешниов пост е со доста едноставен аутфит и се надевам ќе ви се допадне!:) И пола од сликиве се с...
Wait while more posts are being loaded