Profile

Cover photo
1,518 followers|1,121,841 views
AboutPosts

Stream

Top Channel

Shared publicly  - 
 
Rama-Pitella: 2016, viti i çeljes së negociatave të anëtarësimit - http://bit.ly/1WtzaQx
 ·  Translate
16
Myrteza Salaj's profile photoAndi Dhromi's profile photo
2 comments
 
Shqiperia peng i politikes misterioze ps pd
 ·  Translate
Add a comment...

Top Channel

Shared publicly  - 
 
Refugjatët në Europë, tashmë edhe me biçikleta - http://bit.ly/1N8b9bG
 ·  Translate
9
Add a comment...

Top Channel

Shared publicly  - 
 
“21 Janari”, 2 vite në pritje; Gjykata e Lartë nuk cakton datën e gjyqit - http://bit.ly/1MTyYQ5 
 ·  Translate
11
Add a comment...

Top Channel

Shared publicly  - 
 
Donald Lu viziton Spaçin - http://bit.ly/1LZZvyY

Kryediplomati amerikan është takuar me një ish të dënuar politik, i angazhuar në ndërtimin e një muzeu në ish-burgun komunist. Vetë Lu rrjedh nga një familje që ka vuajtur mizorinë e komunizmit.
 ·  Translate
13
1
Add a comment...

Top Channel

Shared publicly  - 
 
Propozimi i Partisë Demokratike për të shqyrtuar me procedurë të përshpejtuar projektligjin për hetimin ndërkombëtar të skandalit të CEZ-it, ashtu siç ishte paralajmëruar, është rrëzuar nga Partia Socialiste.
3
Add a comment...

Top Channel

Shared publicly  - 
 
Policia e Shkodrës kapi një sasi prej 20 kilogramë drogë të mbyllur në një bombul gazi për automjetet si dhe arrestoi poseduesin e lëndës narkotike.
9
1
Add a comment...

Top Channel

Shared publicly  - 
 
Drogë me kodet e nazistëve - http://bit.ly/1kb5qX7
9
Add a comment...

Top Channel

Shared publicly  - 
 
Nuk ka gaz lotsjellës për MSA-në - http://bit.ly/1Gx8qHT

Me gjithë rezervat për marrëveshjen e nënshkruar në Bruksel, opozita në Kosovë nuk do ta bllokojë procesin e votimit për ratifikimin e saj
 ·  Translate
7
Add a comment...

Top Channel

Shared publicly  - 
 
Do të niset nga fundi, por Rossi nuk mungon në Valencia - http://bit.ly/1MpXb6v

9 herë kampioni i botës ka një avantazh prej 7 pikësh ndaj shokut të tij të skuadrës, Jorge Lorenzo, por nisja nga vendi i fundit ia zbeh shumë shpresat për titull.
 ·  Translate
8
Add a comment...

Top Channel

Shared publicly  - 
 
Serbia bllokon librat shqip, nxënësit në Preshevë nisin mësimin me protestë - http://bit.ly/1WfyRJ2
 ·  Translate
9
Fabio Çimo's profile photo
 
kur nuk interesohet njeri, normal qe do i bllokojne keta
 ·  Translate
Add a comment...

Top Channel

Shared publicly  - 
 
"Jo ndëshkim i merituar, por ndëshkim i dakordësuar", është shprehur ministri i Brendshëm Saimir Tahiri në fjalën e mbajtur gjatë homazheve për nënkomisarin Simon Gjeta. Ai ka akuzuar gjyqësorin se lë të lirë kriminelët, referuar edhe ngjarjes së javës së kaluar në Tiranë, ku mbetën të vrarë dy ...
6
Add a comment...

Top Channel

Shared publicly  - 
 
Prokuroria austriake ka nisur hetimet ndaj një biznesmeni vendas, i cili në vitin 2012 dyshohet se i ka paguar ryshfet një zyrtari të lartë në Shqipëri. Lajmi bëhet publik nga rrjeti investigativ BIRN, i cili ka cituar burime zyrtare nga organi i akuzës në Austri.
3
Add a comment...
Story
Tagline
Top Channel - Lajmi me pare kalon tek ne!
Introduction
Top Channel TV eshte nje subjekt privat biznesi, i cili mbulon me sinjalin e tij te gjithe territorin e Shqiperise. Top Channel eshte gjithashtu i pranishem me sinjalin e tij ne transmetimet satelitore ne te gjithe Europen nepermjet platformes Digitalb dhe ne Ameriken e Veriut ne platformat TV ALB (http://www.tvalb.com/) dhe Shqip TV (http://www.shqiptv.com/).

Top Channel u themelua nga Presidenti i ndjerë i kompanisë Top Media, zoti Dritan Hoxha në 30 korrik 2001, duke patur që në fillim të tij, një objektiv të qartë, për të qenë televizioni i të gjithë shqiptarëve përmes trekëndëshit: informim, argëtim, edukim. 

Top Channel nisi për herë të parë transmetimet në 20 dhjetor 2001 dhe në vetëm pak muaj arriti që përmes stafit të gazetarëve, teknologjisë së re dhe ideve inovative të shndërrohej në ekranin kryesor dhe më të dashur për shqiptarët.

Në 15 shtator të vitit 2003, Top Channel arriti mbulimin e plotë me sinjal të territorit të Shqipërisë, si dhe gjithë kontinentit të Evropës në satelitin Eutelsat W2, ndërsa në 15 dhjetor 2004, Top Channel e realizoi këtë mbulim nëpërmjet platformës DigitAlb. Në datë 15 gusht 2005, Top Channel mbuloi me sinjalin e vet Amerikën dhe Kanadanë. Në mars të vitit 2006, Top Channel hapi zyrën në Kosovë dhe në qershor te vitit 2008 hapi zyrën në Shkup.

Në datë 10 maj 2009, Top Channel nisi transmetimet ne teknologjine HD, me finalen e ‘Top Fest 6’, duke u bërë televizioni i parë në Shqipëri që solli këtë risi.
Contact Information
Contact info
Phone
+355 4 2 253 177
Mobile
+355 69 20 61 000
Email
Fax
+355 4 2 253 178
Address
Qendra Nderkombetare e Kultures, Blv. "Deshmoret e Kombit", Tirana, Albania