Profile cover photo
Profile photo
Kancelaria Prawna Consulta
About
Posts

Ustawodawca szykuje nam nie lada rewolucję. Kręgi medyczne, począwszy od stycznia 2016 r. przejdą tzw. e-reformę. Co to jednakże w praktyce oznacza dla pacjentów?

Wszystkie informację znajdziecie Państwo klikając w link: http://www.kancelariaconsulta.pl/2015/09/25/e-reforma-w-kregach-medycznych-poczawszy-od-2016-roku/

Post has attachment
W dobie kryzysu coraz więcej osób popada w kłopoty finansowe. Problem zadłużenia dotyczy nie tylko przedsiębiorców ale także osób fizycznych. Niekiedy najlepszym rozwiązaniem wyjścia ze spirali zadłużenia jest ogłoszenie upadłości konsumenckiej.

Więcej informacji na temat upadłości konsumenckiej:
http://www.kancelariaconsulta.pl/2015/09/21/upadlosc-konsumencka/

Post has attachment
Wiele osób uważa, iż utwory zamieszczone w Internecie (fotografie, teksty, filmy itp.) mogą być dowolnie przetwarzane i wykorzystywane.
Nic bardziej mylnego.
To, że dany utwór pojawił się w Internecie automatycznie nie oznacza, że wszyscy mamy do niego nieograniczone prawo. Wykorzystywanie utworów (szczególnie w ramach prowadzonego przedsiębiorstwa, ale również przez osoby fizyczne, w celach prywatnych) jest naruszeniem szeregu przepisów prawa, mogących mieć swoje konsekwencje finansowe.
Po pierwsze: 
prawa autorskie osobiste i majątkowe - chronią nieograniczoną w czasie i niedolegającą się zrzeczenie lub zbyciu więź twórcy z utworem. 
Oznacza to nic innego, jak to, że:
autor ma wyłączne prawo do własności utworu; 
wyłącznie autor może oznaczyć dany utwór swoim nazwiskiem, pseudonimem lub udostępniać go anonimowo; 
nie można danego utworu przerabiać i nierzetelnie wykorzystywać; 
autor posiada możliwość nadzoru nad korzystaniem z jego utworu;
monopol autorski – prawo autora do korzystania i rozporządzania utworem na wszelkich polach eksploatacji.
Po drugie:
twórcy przysługuje prawo ochrony jego dóbr osobistych na podstawie kodeksu cywilnego, do których należy m.in. twórczość artystyczna, obejmująca prawo do ochrony dobrej sławy utworu, prawo do ochrony przed wykorzystaniem elementów procesu twórczego oraz dorobku twórcy oraz przed przywłaszczeniem ich. W tym przypadku twórcy przysługuje prawo do zadośćuczynienia pieniężnego.
Po trzecie: 
istnieje odpowiedzialność karna za naruszenie praw autorskich – grzywna, kara ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności do lat 3 (więcej: art. 115,116 ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych).
P.S. Zdjęcie zamieszczone przy poście oczywiście użyte zostało legalnie!
W Internecie można odnaleźć serwisy, które bezpłatnie udzielają licencji na utwory. W praktyce może spotkać się z różnymi rodzajami licencji. Zamieszczone przeze mnie zdjęcie posiada licencję CCo – mogę swobodnie i bez konsekwencji używać zdjęcia bez zamieszczania danych autora. Jest to najbardziej liberalna licencja dostępna w Internecie.
Jeśli macie więcej pytań lub wątpliwości - zapraszamy do kontaktu, chętnie rozwiejemy wszelkie Wasze wątpliwości!
Photo

Zespół Kancelarii Prawnej Con§ulta nastawiony jest na sukces swojego Klienta. Oprócz pomocy prawnej w strefie stricte procesowej, Kancelaria Prawna Con§ulta świadczy usługi w zakresie sporządzania i analizy umów, negocjacji i mediacji, a także pośredniczy w zawieraniu ugód.

Post has attachment
Z okazji otwarcia Kancelarii Prawnej Con§ulta przygotowaliśmy dla Państwa atrakcyjną ofertę.
W razie, gdy zobaczą Państwo tę ulotkę, proszę ją zachować i przyjść z nią do Kancelarii, gdyż w ten sposób Państwa porada prawna zmniejszy się aż o 50 zł.
Photo
Wait while more posts are being loaded