Profile

Cover photo
Parastoo Dokouhaki
Lives in Tehran, Iran
234,690 views
AboutPostsYouTube+1's

Stream

Parastoo Dokouhaki

Shared publicly  - 
 
اگر در تهران زندگی می‌کنید، ممنون می‌شوم این پرسشنامه را پُر کنید.
«ما در حال راه‌اندازی وبسایتی برای سفارش اینترنتی غذا در تهران هستیم. مشارکت شما در پُر کردنِ این پرسشنامه در ارائهٔ خدمات آتیِ ما به شما بسیار مؤثر خواهد بود.»
 ·  Translate
Drive
پرسشنامهما در حال راه‌اندازی وبسایتی برای سفارش اینترنتی غذا در تهران هستیم. مشارکت شما در پُر کردنِ این پرسشنامه در ارائهٔ خدمات آتیِ ما به شما بسیار مؤثر خواهد بود. پیشاپیش ممنونیم.
21
1

Parastoo Dokouhaki

Shared publicly  - 
 
 
اين بلايي كه به واسطه بي لياقتي دولت احمدي نژاد و تحريم‌هاي بين‌المللي بر سر بيماران خاص در ايران آمده از آن  موضوعاتي است كه حتما و بايد يك  مستند يا فيلم  خوب از روي آن ساخته شود تا اوج فاجعه لمس شود. پرستو (كه خودش ام‌اس دارد) در اين چند سال گذشته خيلي خوب روي وبلاگش اين داستان وحشتناك رو خورد خورد روايت كرده، اين نوشته آخرش تداوم فاجعه را روايت مي‌كند:


این پست برای همه لیست خرابکاری های دو ماهه آخر دولت دهم نیست. فقط برای ماهی های مرده آب گل آلود انتخابات است.
از اردیبهشت سال 89، یک سال بعد از دولت دهم، هر بار به تجویز پزشکم آمپول بتافرون می زنم. چه جور و چه مقدار و کجا و چی را مفصل قبلا نوشتم. الان فقط راجع به قیمت همین یک قلم دارو می نویسم. اردیبهشت سال 89، دوره 15 تایی برای یک ماه 78 هزار تومان بود. یادم نیست دقیقا کی و درست با چه مبلغی، ولی هر چند ماه یک بار قیمت سهم بیمه کاهش و سهم بیمار افزایش پیدا می کرد. این که دارو از کجا وارد می شود و کدام داروخانه ها می آورند، را هم باز قبلا تو پست های با برچسبMS نوشتم و می توانید پیدا کنید.

به کی ها دارو می دهند؟
این موضوع که روند تهیه این دارو چه طور است هم، بعد از تشخیص پزشک متخصص مغز و اعصاب و تجویز این دارو و یا هر آمپول مخصوص دیگر برای بیماری ام اس مثل آوونکس، سینووکس، ربیف یا همین بتافرون، باید یک نامه به عنون مجوز یک ساله از معاونت غذا و دارو وزارت بهداشت به نام بیمار صادر بشود تا داروخانه های داروهای تخصصی، یا به اصطلاح تک نسخه ای اجازه فروش داروی مذکور را با بیمه به بیمار ذکر شده در آن نامه بدهند.
نامه مجوز هم به این راحتی صادر نمی شود. بعد از پرکردن فرم های مخصوص توسط بیمار و تایید و پرکردن دوز مصرف و نوبت های مصرف و مهر و امضای پزشک متخصص، این درخواست در یک هیئت حداقل پنج نفره متخصصان مورد اعتماد وزارتخانه بررسی و در نهایت تایید و به تاریخ یک ساله صادر می شود. بعد از پایان هر سال دوباره باید درخواست مجوز توسط خود بیمار از معاونت غذا و دارو  داده بشود و این بار بعد از یکی دو ساعت کاغذبازی اداری، مجوز تمدید بشود. این کاغذ مجوز به هر همراه دفترچه بیمه با نسخه و مهر و امضای پزشک برای هر بار باید به داروخانه ارائه شده و مهر و تاریخ و امضا بخورد تا دارو یک ماهه را به بیمار تحویل بدهند.
می خواهم بگویم، تعداد افراد مبتلا به ام اس، نوع داروی مصرفی شان، دوز مورد نیاز دارو برای آنها و پزشک متخصص معالج هر بیمار، تاریخ دریافت داروهای قبلی از ابتدای دریافت در ایران، میزان نیاز بیمار به دارو و ... همه اطلاعاتی است که وزارت بهداشت دارد و اگر بخواهد شبیه بقیه کشورهای پشرفته رفتار کند، می تواند هم به موقع و به اندازه دارو وارد کند، هم می داند چه جور و کجا به بیمار برساند و هم به سادگی می تواند جلوی قاچاق دارو را بگیرد.
بتافرون چند؟
از بین فاکتورهای این سه سال، اکثر فاکتورهای دو سال قبل را دور انداختم، ولی هنوز تک قبض بانکی یک سال اخیر را نگه داشتم. قبض های بانکی بعد از مدتی جوهرشان ناخوانا می شود، برای همین رویشان را با خودکار پررنگ کردم. اختلاف قیمت و تاریخ ها روند کار وزارت بهداشت دولت دهم را مشخص می کند.
20 آذر 90        1385000 ریال
دی ماه آمپول نبود یا شاید هم به من نرسید
8 بهمن 90      1865000 ریال
8 اسفند 90    1865000 ریال
26 فروردین 91  1811000 ریال
28 اردیبهشت 91        1711000 ریال
17 خرداد 91    1711000 ریال
13 تیر 91        1711000 ریال
مرداد، شهریور، مهر آمپول نبود
25 آبان 91      2720000 ریال -  30% بنیاد امور بیماری های خاص      1910000 ریال
30 آذر 91        2720000 ریال - 30% بنیاد امور بیماری های خاص       1910000 ریال
28 دی 91       2720000 ریال - 30% بنیاد امور بیماری های خاص       1910000 ریال
بهمن ماه آمپول با تاخیر عرضه شد
5 اسفند 91    2210000 ریال - 30% بنیاد امور بیماری های خاص       1390000 ریال
15 فروردین 92 2720000 ریال - 30% بنیاد امور بیماری های خاص       1910000 ریال
17 اردیبهشت 92        4210000 ریال - 30% بنیاد امور بیماری های خاص       2940000 ریال (در این تاریخ داروخانه بنیاد هم اجازه فروش این داروها را پیدا کرد)
 بعد از یک هفته تاخیر
22 خرداد 92    16062860 ریال (تعداد محدود، نمی دانم برای کدام بیماران محدود)
 5 تیر 92         10398500 ریال
 طنز ماجرا این است که حتی یک بقال هم مایحتاج مورد نیاز اکثر مشتری هایش را اینقدر نامنظم تهیه نمی کند که دولت دهم دارو سلامت مردم را.
دیگر از حوصله این وبلاگ خارج است که تاریخ های نبود آمپول را با دعواهای رئیس دولت و تنها وزیر زن جمهوری اسلامی و ارز داروی بانک مرکزی و چه و چه مطابقت بدهم که شاید بیشتر تخصص روزنامه نگاران است. ولی فقط می دانم که گرمای تابستان ایران، برای بیماران ام اسی از هر سمی بدتر است و این دو تابستان اخیر هم که هر دو را در بحران دارو برگزار کردیم.
یک چیز دیگر هم در مورد داروهای خارجی و داروهای تولید داخل که تا حالا دولت هزار بار این دروغ دسته چندم را همه جوره گفته و شنیده، باز تنها یک نکته را بگویم همین بس که متخصصان داخل هنوز هیچ کدام به جای خارجی ها معادل ایرانی را حتی در نبود داروی خارجی به بیمارانشان تجویز نمی کنند. جزئیات دلایل علمی و پزشکی اش با متخصصان و باز هم پیگیریش با روزنامه نگاران.
در مورد تخفیف ویژه بنیاد امور بیماری های خاص هم باز قبلا مفصل نوشتم دیگر اینجا اضافه نمی کنم. فقط در مورد دو پیش فاکتور آخر که به خرید دارو نرسید و در همان پیش فاکتور ماسید، روزهای انتخابات بود.
اعتراض بیماران به کجا رسید؟

سه شنبه 20 خرداد 92، 3 روز قبل از انتخابات، که کسی صدایی جز رای می دهی یا نه؟ چرا؟ و ... نمی شنید، نماینده وارد کننده بتافرون گفت به ما دیگر اجازه واردات آمپول نمی دهند ولی شرکت دیگری از ترکیه، تعداد محدودی دارو وارد خواهد کرد. از داروخانه پیگیری کنید.
-          انجمن ام اس با اکراه قیمت را اعلام نمی کرد و فقط می گفت در حال پیگیری و رایزنی است ولی دارو تعدادی آمده است و آن هم فقط در یک داروخانه «29 فروردین».
-          قیمت دارو را داروخانه یک میلیون و 700 هزار تومان اعلام کرد. بیماران و خانواده های مراجعه کننده به داروخانه در پی اعتراض به نهاد رئیس جمهور ارجاع داده شدند. بیمارانی مثل من هم که در این آفتاب جانی برای خیابان نداشتند، نامه های اعتراضی مان را به دفتر انجمن فرستادیم که آنها از طرف ما اعتراضمان را پیگیری کنند.
-          نهاد رئیس جمهوری بیماران معترض را به آدرسی در شهرک غرب ارجاع داد (همان وزارت بهداشت)
-          وزارت بهداشت آدرسی در خیابان ولیعصر، روبروی پارک ساعی را معرفی کرد (معاونت غذا و دارو همان وزارت خانه همان دولت کذا)
-          معاونت آدرسی در خیابان وصال را به معترضان داد (انجمن غیر انتفاعی و غیر دولتی  ام اس)
-          صبح روز بعد باز تعدادی از خانواده های بیماران به مجلس رفتند، چون دیگر خانواده خودم در اعتراض به مجلس نبودند، از اتفاقات آنجا خبر دقیقی ندارم.

همه این رفت و آمدها و از سر بازکردن ها دو روز طول کشید. انجمن قول جلسه ویژه با حضور خانم هاشمی (رئیس بنیاد امور بیماری های خاص، باز هم موسسه خیریه ای غیر دولتی) را داد. چهارشنبه شب، بعد از ساعت کاری (9 شب به بعد) انجمن اعلام کرد که قول کاهش قیمت گرفتند که با کمک بنیاد، قیمت نهایی به زیر 400 هزار تومان می رسد. پنجشنبه صبح با وجود تعطیلی مددکاری بنیاد برای گرفتن نامه تخفیف 30 درصدی... ساعت 10 صبح داروخانه 29 فروردین اعلام کرد، دارو تمام شده است. حالا بعد از دو هفته باز دارو تعداد اندکی آمده، فقط در همان داروخانه کذا و بعد از چندین روز اعتراض پیاپی دو هفته قبل، با قیمت 1 میلیون و 39 هزار تومان.
فکر نکنم چیزی لازم باشد اضافه کنم.
 ·  Translate
22
3
زهرا رفیعی's profile photo
 
پرستو جان شماره‌ای از نویسنده‌ی این متن داری؟ برای مصاحبه می‌خوام.
 ·  Translate

Parastoo Dokouhaki

Shared publicly  - 
 
کنسرت خیریه به نفع کودکان کار. امروز و فردا.
پیشنهاد دوستم اینه که اگه هم نمی‌خوایم/نمی‌تونیم بریم خوبه که بلیت رو بخریم. من یکی خریدم الان. هنوز کلی جا داره سالن برای امشب.

http://www.apcl.org.ir/singlnews/132
 ·  Translate
37
16

Parastoo Dokouhaki

Shared publicly  - 
 
روی جلد شمارهٔ ۳۷۶ هفته‌نامهٔ همشهری جوان (۲۵ شهریور ۱۳۹۱) طرح و عنوانی دارد که فکر می‌کنم تناسبی با مطالبِ تهیه‌شده برای پروندهٔ اصلی‌اش ندارد. «پروندهٔ تحلیلی همشهری جوان درباره حملهٔ دختران به عرصه‌های اجتماعی: دست‌ها بالا! - اول دانشگاه، بعد ورزش و حالا مشاغل کلیدی: هدف بعدی کجاست؟»
پرونده شاملِ دو گزارشِ جمع‌وجور و آماری است دربارهٔ ۱. حضور دختران در دانشگاه‌ها با عنوانِ «پسرانِ عزیز نگران باشند!» (نوشتهٔ زهرا صالحی‌زاده)، و ۲. حضور زنان در ورزشِ قهرمانی با عنوانِ «گردآفریدها» (نوشتهٔ لیلا سیف). به اضافهٔ گزارشِ توصیفیِ سمانه رحیمی از جمعه‌بازار و فروشندگانِ دخترِ آثار تزئینی با عنوانِ «دختران رنگ و طرح». این سه گزارش با ورودیهٔ مسؤول گروه اجتماعی (طبقِ شناسنامهٔ مجله: کامران بارنجی) به هم متصل شده‌اند. گفت‌وگوی کوتاهِ انسیه شهرستانکی با «پروفسور امیرهوشنگ مهریار» با عنوانِ «آسیب‌های حضور اجتماعی دختران را جدی بگیریم» بخشِ آخرِ این پرونده است.
چیزی که طرح و عنوانِ روی جلد (و بعضی عنوان‌های داخلِ مجله) به من القا می‌کند این است که زنان به عرصه‌های اجتماعی، که حضور در آن‌ها فقط حقّ مردان است، «حمله» کرده‌اند و حالا موقعِ «دفاع» است ولی در متنِ گزارش‌ها و مصاحبهٔ این پرونده چیزی از این جنس دیده نمی‌شود. اصلاً بحثِ تهدید بودنِ حضور زنان در اجتماع بررسی نشده اما جهت‌گیری در ورودیه، در عناوین و مخصوصاً روی جلد تفاوت خیلی بارزی با این متن‌ها دارد. آیا این‌که سردبیر و دبیر سرویس اجتماعیِ مجله مرد هستند و نویسندگان گزارش‌ها همه زن در این بی‌تناسبی نقش داشته؟ نمی‌دانم. این چند جمله را از ورودیهٔ این پرونده نقل می‌کنم:
«… آن‌ها دارند سنگرهای به نظر دست‌نیافتنی را یکی بعد از دیگری به چنگ می‌آورند. این اتفاق از کی شروع شد؟ آیا برنامهٔ خاصی برای پررنگ‌تر کردن نقش دختران ایرانی وجود داشته یا آن‌ها خودشان به صورت خودجوش حمله را آغاز کرده‌اند؟…»
پی‌نوشت - دیدم که در تبلیغِ این شمارهٔ مجله نوشته‌اند: «دست‌ها بالا!/ پرونده‌ای به بهانه روز دختر؛ بررسی یک اتفاق از پیش تعیین نشده: حمله دخترها به همه موقعیت‌های اجتماعی پسران (صفحه ۳۰)»
 ·  Translate
29
1

Parastoo Dokouhaki

Shared publicly  - 
 
 
شورای بین‌المللی موزه‌ها، ایکوم، امسال به مناسبت سی‌و‌پنجمین سال نام‌گذاری روز جهانی موزه، مسابقه عکسی را با عنوان من در موزه برگزار خواهد کرد.

از علاقه‌مندان به شرکت در این مسابقه دعوت ‌شده است تا عکس‌هایی از خود یا همراه با دوستانشان را که در موزه مورد علاقه‌شان تهیه شده است تا قبل از تاریخ ٢٢ آوریل ٢٠١٢ به همراه فرم‌های تکمیل شده ثبت‌نام به نشانی: imd@icom.museumارسال کنند.

علاقه‌مندان می توانند برای ثبت نام و دریافت فرم‌های مربوط به این صفحه مراجعه کنند.
 ·  Translate
16
3
Mahdi Afrough's profile photoFaramarz Faramarz's profile photo
2 comments
 
منم مشتاق ديدن كارهاي شما هستم خانم پرستودوكوهكي
 ·  Translate

Parastoo Dokouhaki

Shared publicly  - 
50
2

Parastoo Dokouhaki

Shared publicly  - 
 
 
http://jadi.net/2013/06/zan-ziba/

مت بلوم و همسرش کیتی، در سال 2005 پروژه‌ای به نام the Nu Project را آغاز کردند.
آن‌ها در این پروژه از زنانی که 21 سال یا بیشتر سن داشتند، به صورت برهنه، عکاسی کردند. زنان در این عکس‌ها، انسان‌های معمولی‌ای هستند مانند هر کدام از ما. آن‌ها سوپر استارهای فیلم‌های پورن، مدل‌های حرفه‌ای عکاسی و زنان شایسته شهرها و کشورها نیستند. آن‌ها مردمی عادی هستند که زیبایی بدن‌شان وسیله‌ای برای امرار معاش‌شان نیست.
بلوم در هنگام عکاسی از این زنان، آن‌ها را گریم نمی‌کند و یا آن‌ها را در فیگور خاصی قرار نمی‌دهد. او وارد خانه آن‌ها می‌شود، از سوژه‌های عکاسی می‌خواهد که لباس‌های‌شان را درآورده و از آن‌ها عکس می‌گیرد.
مت و کیتی به ما یادآوری می‌کنند که هر کدام از ما، با بدن‌های خاصِ خود ما، زیبا هستیم و زیبایی تنها آن چیزی نیست که شرکت‌های بزرگ مد، فیلم‌های پورن و مسابقات زنان شایسته به ما نشان می‌دهند.
همه ما زیبا هستیم.
معلومه که من تشویقتون نمی تونم برین به اون سایت. من رفتم و به نظرم بسیار زیبا بود ولی هر کس بنا به سلایق، اعتقادات و شناختش از خودش تصمیم می گیره بره یا نه. بدون شک سایت حاوی تصاویری از زن‌های برهنه است اما نه به شکلی که توی پورن تصویر می‌شن. زن‌های واقعی با بدن‌های واقعی با نگاه‌های واقعی. متنوع و دوست داشتنی. محترم و اغواگر. انگیزه هم یادآوری زیبایی به ما است و فاصله عجیبش با چیزهایی که توی پورن و هالیوود کم کم دارن به شکل موجودات فضایی در می یان از بس که از معیارهای متوسط انسان دور شدن.
 ·  Translate
معلومه که من تشویقتون نمی تونم برین به اون سایت. من رفتم و به نظرم بسیار زیبا بود ولی هر کس بنا به سلایق، اعتقادات و شناختش از خودش تصمیم می گیره بره یا نه. بدون شک سایت حاوی تصاویری از زن‌های برهنه است اما نه به شکلی که توی پورن تصویر می‌شن. زن‌های واقعی با بدن‌های واقعی با نگاه‌های واقعی.
27
4
Hamed Saber's profile photo
 
ای وای چه خوب :)
 ·  Translate

Parastoo Dokouhaki

Shared publicly  - 
 
تداعی

می‌شنوم «سارایوو» و غم عالم می‌ریزد توی دلم. به این فکر می‌کنم که حتی به یک نسل آدم می‌شود در جوابِ احوال‌پرسی گفت «سارایوو» و انتظار آغوش و شانه‌هایی برای گریه داشت. حتی «هیروشیما». حتی «بغداد». حتی «کابل». حتی «خرمشهر». حتی «رودبار». حتی «بم». حتی «ورزقان».
 ·  Translate
51
1
Elham Shushtarizade's profile photoHamed Saber's profile photo
2 comments
 
وقتی با یک دوست صرب از سارایوو رد بشی چه حسی داری؟ وقتی سرش رو پایین انداخته و گوشهاش قرمز شده و آنچنان عصبی رانندگی می‌کنه که می‌خوای بهش دلداری بدی که خب تو که جزوشون نبودی! حالا آروم تر برو...
 ·  Translate

Parastoo Dokouhaki

Shared publicly  - 
 
با افتخار اعلام می‌کنیم که با همیاری شما دوستان پروژهٔ آن‌لاین کردنِ كتاب جمعه به پایان رسیده است. و این یعنی بیش از ۸۰۰ عنوان در ۳۶ جلد (۵۷۶۰ صفحه) اسکن، تایپ، و نمونه‌خوانی شده است. در این سه سال نزدیک به ۳۰۰ نفر از طریق وبسایت بایگانی مطبوعات به پیشبرد این پروژه یاری رسانده‌اند.
پروژهٔ تازهٔ ما انتشارِ آن‌لاینِ مجموعهٔ کتاب هفته است. این مجله در بیش از ۱۰۰ شماره منتشر شده است و گروهِ کوچکِ بایگانی مطبوعات به حدودِ ۸۰درصد از این مجله‌ها دسترسی پیدا کرده است که صفحاتِ این مجله‌ها به مرور اسکن و بارگذاری می‌شوند. تا کنون کارِ تایپ سه شماره از کتاب هفته انجام شده و امیدواریم با کمکِ شما تایپ و انتشارِ باقیِ شماره‌ها هم به مرور انجام شود.
 ·  Translate
58
21
Sima Ghassemi's profile photoSanaz Khojaste's profile photoParastoo Dokouhaki's profile photo
4 comments
 
ممنون، ساناز.
 ·  Translate

Parastoo Dokouhaki

Shared publicly  - 
 
ایلنا: بیش از ۱۰ هزار کارگر واحدهای صنعتی از ۵ استان کشور، با امضای نامه‌ای خطاب به وزیر کار به تاثیراتی که اجرای قانونی هدفمندی یارانه‌‌ها بر زندگی آنان تحمیل کرده است اعتراض کردند.

به گزارش ایلنا، کارگران در این نامه از قانون هدفمندی یارانه‌ها با عنوان «قطع یارانه‌ها» نام برده‌اند و با توجه به وضعیت اقتصادی‌شان خواستار افزایش حداقل دستمزد‌ها براساس تورم موجود شدند.

در این طومار که به امضای بیش از ۱۰ هزار کارگر شاغل در ۵ استان کشور در كارخانه‌هايي از جمله دارو شیشه، مهرام، فرش پارس، هفت الماس و... رسیده است، کارگران تهیه پیش‌نویس اصلاحیه قانون کار را «اصلاحیه‌ای ضد کارگری» دانسته‌اند که امنیت شغلی و معیشت آنان را نشانه رفته است.

کارگران امضا کننده نامه همچنین به تعویق و بی‌نظمی در پرداخت حقوقشان اعتراض‌کرده‌اند و خواستار ایجاد ساز و کار قانونی و قاطعی برای پرداخت بموقع دستمزد‌ها و تعقیب قضایی کارفرمایانی که کارگران را بدون قرارداد و یا با قراردادهای سفید امضا و دستمزدهای معوقه وادار به کار می‌کنند شده‌اند.

خبرگزاري كار ايران (ايلنا) در اواسط ماه جاري پيش‌خبري از تلاش كارگران جهت تهيه طوماري در اعتراض به اجراي قانون هدفمندي يارانه‌ها با 2 هزار امضا را منتشر كرده بود كه طومار 10 هزار امضايي كارگران به ثمر نشستن مرحله اول اين تلاش است.

متن کامل این نامه که رونوشتی از آن به نمایندگان مجلس شورای اسلامی و نهاد ریاست جمهوری و خبرگزاری کار (ایلنا) ارسال شده است، در ادامه می‌آید:

به وزیر کار، رفاه و رفاه اجتماعی

همانطوریکه همگان می‌دانیم و بر آن آگاهیم از یک سال و نیم پیش با آغاز فاز اول طرح قطع یارانه‌ها اقلام و کالاهای اساسی زندگی چندین برابر افزایش قیمت داشته‌اند. این در حالی است که در طول این مدت میانگین دستمزد کارگران بر روی هم در سال ۹۰ و سال جاری، نسبت به سالهای قبل از اجرای فاز اول قطع یارانه‌ها حتی کاهش نیز پیدا کرده است و علاوه بر آن در طول این مدت با اعمال ۴ و سپس ۵ در صدی (مالیات بر) ارزش افزوده بر روی کلیه کالاهای مصرفی، عملا حدود ۵ درصد از دستمزد روزانه زیر خط فقر ما کارگران به خزانه دولت سرازیر شده است.

عدم پرداخت بموقع دستمزد زیر خط فقر کارگران بیداد می‌کند. توام با چنین وضعیت اسفبار و غیر قابل تحملی در مورد دستمزد‌ها، اصلاحیه‌ای بسیار ضد کارگری بر روی قانون کار که امنیت شغلی و معیشت کارگران را نشانه رفته است تهیه شده و قرار است بزودی به مجلس ارائه شود.

مبنای میانگین حقوق دو سال آخر کارگران برای تعیین حقوق بازنشستگی به میانگین حقوق ۵ سال آخر آنان تغییر پیدا کرده و باعث افت شدید حقوق بازنشستگان شده است. بیمه میلیون‌ها کارگر ساختمانی علیرغم ثبت نام و تحمل هزینه، هنوز به سر انجامی نرسیده است و شرکتهای پیمانکاری همچنان مشغول چپاول دسترنج کارگران هستند و نا‌امنی شغلی، ‌اخراج سازی و تعطیلی کارخانه‌ها در بد‌ترین وضعیت نسبت به سالهای پیش قرار دارد.

بدون تردید نه تنها ما کارگران بلکه هیچ انسان شریف و منصفی تحمل چنین شرایطی را بر میلیون‌ها کارگر و خانواده‌های آنان بر نمی‌تابد. لذا ما کارگران امضا کننده این طومار بعنوان اقداماتی بسیار مبرم و عاجل برای پایان دادن به وضعیت مشقت بار موجود مصرانه خواهان افزایش حداقل دستمزد‌ها براساس تورم واقعا موجود و تامین شرافتمندانه سبد هزینه یک خانوار چهار نفره با دخالت نماینده‌های منتخب مجامع عمومی کارگران بر مبنای میانگین دستمزد ۵ سال آخر پای می‌فشاریم.

ما کارگران خواستار اجرای فوری بیمه کارگران ساختمانی و مصوبه هیئت وزیران مبنی بر حذف شرکتهای پیمانکاری و عقد قرارداد مستقیم و دائمی با کارگران و ایجاد ساز و کار قانونی قاطع برای پرداخت بموقع دستمزد‌ها و تعقیب قضایی کارفرمایانی که کارگران را بدون قرارداد و یا با قراردادهای سفید امضا و دستمزدهای معوقه وادار به کار می‌کنند.

گفتنی است این نامه صبح امروز توسط نمایندگان کارگران به دفتر شیخ الاسلام، وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی تحویل داده شده است.
 ·  Translate
21
Hamid Reza Dehghani's profile photoFaramarz Faramarz's profile photo
2 comments
 
آقاي دهقاني نمي دونم چرافكركردين من مي خوام صداي باشم براي دردمندان ولي 15 سال ميشه كه براي دردمندان فعاليت ميكنم
 ·  Translate
Places
Map of the places this user has livedMap of the places this user has livedMap of the places this user has lived
Currently
Tehran, Iran
Previously
Tehran
Links
Other profiles
Basic Information
Gender
Female
Parastoo Dokouhaki's +1's are the things they like, agree with, or want to recommend.
a review of او بازگشته است
www.goodreads.com

بامزه و مفرح. فکر کنم نسخهٔ خمینی‌اش هم خیلی خوب و بامزه از کار دربیاید. اگر نویسنده بودم، شروعش می‌کردم.

Open Stadiums for Women
www.gopetition.com

جناب آقاي محمود گودرزي، وزير محترم ورزش و جوانان همان‌طور که مستحضريد اعمال سياست‌هاي جداسازي جنسيتي در فضاهاي...

در بابِ احتیاطِ عالمان در نقلِ آنچه شنیده‌اند
kaavelajevardi.blogspot.com

آقای دکتر غلامعلی حدادعادل کاندیدای محترمِ یازدهمین دوره‌ی انتخاباتِ ریاستِ جمهوری اسلامی ایران چند روز پیش در یکی از برنامه‌های تبلیغاتیِ ت

پیاده رو » ما موضعی تنمان را به دریا زدیم، شما دلتان را
piaderou.com

عکسهای نوجوانی‌ و کلا عکسهای قبل از مهاجرت به کانادا را که نگاه می‌کنم پشت اون لایه خنده و خوشی و دستهای دورگردن، جای امن بین دوستان و … همی

این بگفت و آن بگفت از اهتزاز، بحثشان شد اندر این معنی دراز
3rouzpish.blogspot.com

از اتوبوس که پیاده می شم برای رسیدن به خونه باید از دوتا کوچه ی بلند و یه خیابون بگذرم. هر بار سر رد شدن از خیابون مصیبت دارم. ماشینا به اون

Maryam Momeni - سوم خرداد
blog.maryammomeni.com

سوم خرداد. ممد نبودی ببینی پخش شده در آواز گنجشکان سر صبح میان درخت های دم کرده از باران تابستان در شهری خرّم که برایش هرگز جان خود را نخواه

The title of your home pageنیم دایره :: گاه‌گویه‌های فاطمه شمس
fatemehshams.com

چهار سال و نیم پیش نوشته بودم خرداد پر از 'حادثه'. پر از حادثه هم شد. از حادثه گذشت، شد فاجعه. زمان، فاجعه‌ها را یکی بعد از دیگری در ما دفن

جدن جنایت کردن
3rouzpish.blogspot.com

قبل از اینکه "برف روی کاج ها" رو ببینم مصاحبه ی پیمان معادی رو تو روزنامه بهار خوندم. با اون اطواری که پیمان معادی سر اسکار درآورده بود و دو

فرزند کروبی به رهبری: آیا ملت قیام کردند که سازمانی غیراخلاقی تر از ساوا...
www.kaleme.org

سایت خبری تحلیلی کلمه - KALEME.com - Iran's latest breaking news and analysis. فرزند کروبی به رهبری: آیا ملت قیام کردند که سازمانی غیراخلاقی

پیاده رو » کلماتی برای خالکوبی روی بازوی راست
piaderou.com

بقول هرمس سال چهل دو یکی برای یک ماه آمده بود ایران تعطیلات. شب دوم بعد از رسیدنش بود که دیدمش. همه آن بیست و هشت روز را با کیفیت تمام عاشق

فاتحان خیابان
3rouzpish.blogspot.com

چند روز پیش داشتم تو میرزای شیرازی از خیابون رد می شدم که یه موتور از جلوم رد شد و دوتا زنو دیدم که ترکش نشسته بودن. زنی که موتورو می روند چ

!Dink
sabmordeh.wordpress.com

من بچه نمی خوام. به نظرم دنیا خیلی جای گهیه و احتیاج داره که کمتر آدم داشته باشه، نه بیشتر. هر چی فکر می کنم نمی تونم خودمو راضی کنم که یه ا

только одно отрывает от сна: my beauties
wavesofsand.blogspot.com

Posted by inna at 8:22 PM · Email ThisBlogThis!Share to TwitterShare to Facebook. No comments: Post a Comment. Older Post Home. Subscribe to

только одно отрывает от сна
wavesofsand.blogspot.com

this disturbing article in the new yorker on whether or not it's "right" to imprison people--in this case, possible child molesters--for cri

только одно отрывает от сна
wavesofsand.blogspot.com

I watched as you slept; as dooneh fell back naturally to her place on your left, on your arm. I can't believe you're back. Posted by inna at

только одно отрывает от сна
wavesofsand.blogspot.com

the very first book i tagged has been published :):). Posted by inna at 3:01 PM · Email ThisBlogThis!Share to TwitterShare to Facebook. No c