Profile cover photo
Profile photo
Fxgraph
התוכנה מס' 1 לניתוח טכני
התוכנה מס' 1 לניתוח טכני
About
Posts

Post has attachment
Public
כיצד הפנסיונרים יוצאים לחופש כלכלי

רובנו דוחים את החשיבה על הפנסיה והמשמעויות שלה לגיל מתקדם וחולמים על הפנסיה כתקופה בה יהיה לנו זמן לכל מה שלא הספקנו לעשות כי היינו עסוקים בעבודה וגם שיהיה לנו מספיק כסף לבלות עם המשפחה בארץ ובחו"ל, לפתח תחביבים וכו'

אולם המציאות מראה לנו תמונה קצת אחרת, פחות ורודה. הפנסיונרים של ימנו ממש מתקשים להחזיק את הראש מעל המים. הכסף שנשאר בחסכונות הולך ונעלם בקצב מטרוף – והחלום של לצאת לפנסיה נינוחה כבר נראה פחות בר מימוש.

כאשר בוחנים האם באמת יש דרך לצאת לגמלאות וליהנות מחופש כלכלי למרות שאין הכנסה מעבודה? האם יש אנשים שמצליחים לייצר לעצמם גידול בהכנסות בתקופת הפנסיה כנגד כל הסיכויים/

אם אתם בסביבות גיל הפרישה או קצת לפני, אז המאמר הזה עשוי מאד לעניין אתכם.

הכתבה מסתמכת על מחקרי שטח, ובוחנת את הסיכוי לשיפור איכות החיים בגיל הפרישה, סוקרת את האפשרויות השונות העומדות בפני הפורש להכנסה נוספת. נבחן מהם הדרכים לעשות את זה ומי בכלל יכול…

הנתונים שנבחרו לכתבה מסתמכים על מחקרים שנערכו בנושא המוֹבִּילִיּוּת החברתית. למי שלא מכיר את המושג, מוֹבִּילִיּוּת חברתית היא בעצם האפשרות לנוע בין עשירונים לאורך מחזור החיים, או:
עד כמה נקודת המוצא של אדם משפיעה על היכולת שלו לעבור בין מעמדות כלכליים/סוציואקונומיים.

לדוגמה ניקח 2 ילדים, האחד גדל בעיירה מתפתחת והוריו נמנו בין העשירונים התחתונים, מצבם הכלכלי לא היה טוב. השני נולד בשכונת יוקרה להורים בני המעמד הגבוה. במצב של מוֹבִּילִיּוּת חברתית גבוהה, שני הילדים יגיעו לגיל בגרות עם נכסים כלכליים יחסית דומים אחד לשני למרות נקודת הפתיחה השונה ממנה התחילו את חייהם .

ניתחנו הרבה מספרים, אותיות קטנות, אחוזים ופרשנויות והגענו לנתון מעניין אחד!

המוֹבִּילִיּוּת החברתית בישראל היא בין הגבוהות במדינות המערב! אנחנו מתחרים בשוודיה, דנמרק ונורבגיה ברמת המוֹבִּילִיּוּת. בהסתמך על זה שהשיח הציבורי היום-יומי בישראל הוא על אי השוויון כלכלי והפער בין עניים לעשירים נמצא בשיח התקשורתי - הנתונים בהחלט מפתיעים. בדיקת מוֹבִּילִיּוּת חברתית נסמכת ברוב המקרים על אי שוויון בהזדמנויות, כאשר פה נשאלת השאלה- כיצד ניתן לבדוק שוויון הזדמנויות?

והתשובה היא שזה מורכב, אין נתון שיכול לרמז לנו על כמות ההזדמנויות שאדם קיבל במשך חייו ולכן קשה לבסס על כך את הקפיצה (מעלה או מטה) במעמדו הסוציו אקונומי. זו הסיבה שהחוקרים בודקים את התוצאות שהאדם השיג בחייו ובעיקרן נתוני ההכנסה, הם אלו שימשו את החוקרים כמדד לאי שוויון. שאלנו את עצמנו כמה שאלות קריטיות- באיזה שלב בחיים ניתן לעשות את הקפיצה? האם מדובר גם על ירידה למעמד נמוך יותר או רק על עליה בסולם? איך בכלל מודדים את הנתונים ומה הקשר לגיל הפרישה?

אז קודם כל ישראל היא מדינה צעירה ומוגדרת כמדינת מהגרים, מכיוון שיש חוסר בנתונים לגבי דורות קודמים, לא ניתן לבדוק את המוֹבִּילִיּוּת בקרב כלל האוכלוסייה. לכן נקודת המוצא של החוקרים היא ההכנסה של אדם סביב גיל 40, גיל שבו ע"פ נתונים מסוימים אדם ממצה את פוטנציאל ההשתכרות שלו.

לנו באופן אישי יש בעיה עם נקודת המוצא שמייצר הנתון הזה, תחושת הבטן שלנו אומרת שישנם חלקים רבים באוכלוסייה שמצליחים לייצר את הקפיצה המשמעותית במעמדם הרבה אחרי גיל 40, בנוסף הנתון מתייחס להכנסה מדווחת ואנו גם יודעים כי ההון השחור בישראל הוא בין הגבוהים במדינות המערב.

ניתן לחשוב כי עד שאדם מגיע לגיל פרישה הוא כנראה דיי מיצה את ניסיונות המוביליות שלו לנוע בין המעמדות.

השאלה היא האם גם אדם בין הגילאים 55-80 לדוג' כול לבצע קפיצה משמעותית בהכנסותיו ולשפר את איכות חייו והלכנו לבדוק את העניין.

מחקר נוסף שנבדק - עניין אותנו לדעת מה העיסוק שדרכו היה סיכוי גבוה יותר למוֹבִּילִיּוּת חברתית (מעלה), רצינו לבדוק האם יש הבדל בין בעלי מקצועות מסוימים לבעלי מקצועות אחרים ולמי הסיכוי הגבוה ביותר לבצע את הקפיצה לעשירון גבוה יותר.

בבדיקה גילינו שבעלי מקצועות ההנדסה והמחשוב הצליחו לייצר את הקפיצה הכי משמעותית במעמדם סביב גיל הפרישה, כמו שהזכרנו קודם עיקר החקירה שלנו נבעה מהסקרנות לגבי עניין מרכזי אחד- המוֹבִּילִיּוּת החברתית סביב גיל הפרישה.

מכיוון שאת הנתונים הללו לא מצאנו באף מחקר החלטנו ללכת ולבדוק בעצמנו, חשוב לציין שלא מדובר במחקר אמפירי שערכנו אלא בשאלונים, סקרים וראיונות לפלח האוכלוסייה הספציפי אותו ביקשנו לדגום.

המטרה שלנו הייתה היא למצוא אנשים בעלי מעמד ממוצע-גבוה ולבדוק האם את השיפור במצבם הכלכלי הם הצליחו לייצר לפני או אחרי גיל הפרישה.

לבדיקת הנושא פנינו לעדי קידר, מומחה למסחר בשוק ההון:

עדי בעל 12 שנות ניסיון עם קהל לקוחות סביב גיל פרישה. פיתח מערכות שעוזרת למשקיעים בשוק ההון לייצר חופש כלכלי והוא מלמד רבים כיצד לייצר הכנסה נוספת ממסחר בנכסים פיננסים לטווח ארוך ובאופן סולידי.

ממוצע גילאי לקוחותיו הוא נע 55-70, חשוב לציין כי מדובר בפלח אוכלוסייה בעל זיקה טכנולוגית ולכן אחוז גבוה מלקוחותיו מגיעים מתחומי ההנדסה והמחשוב .

אז העלנו על הכתב את כל השאלות שלנו במטרה להבין את האפשרות למוֹבִּילִיּוּת חברתית בשכבת הגיל הזו ובעצם מה הסיכויים של אדם סביב גיל פרישה לייצר הבדל במעמדו הכלכלי ואיכות חייו.

נתקלנו באנשים סבלניים, בעלי זמן פנוי ורצון לייצר הכנסה שתאפשר להם לטענתם לעזור לילדים ולנכדים מבחינה כלכלית, נתקלנו בהמון נתונים מעניינים אבל הראשון מתוכם הוא שאחוז גבוה מאוד, ליתר דיוק 64% מהם טוענים שאת הקפיצה המשמעותית ביותר בהכנסה שלהם הם ביצעו ברגע שיצאו לגמלאות!

לאחר שקיבלנו את התשובות ולאחר שנרגענו מהתדהמה גילינו שיש הרבה נעלמים שרצינו להשלים, עשינו סדרה של ראיונות אישיים במטרה לקבל תשובות על השאלות הבאות:

כיצד אנשים התמודדו עם הירידה המשמעותית בהכנסות לאחר הפרישה?
מה עזר להם לזהות דווקא בשוק ההון הזדמנות ליצירת הכנסה?
איזה אירוע עזר להם להבין את האפשרות הקיימת בשוק ההון?
מה עזר להם לייצר את הקפיצה בהכנסה שלהם?
למה לדעתם זה לא קרה או לא יכול היה לקרות עשרים שנה קודם?
אילו תכונות הם חושבים שנדרשות מאדם על מנת לאפשר לו לייצר שיפור במצבו הכלכלי?
המשקיעים טוענים כי בזמן שפרשו נוצר להם חלון הזדמנויות, זמן רב פנוי שלא היה קודם אל מול הרצון למצות את הפוטנציאל ולמצוא להם עיסוק חדש שיגרום לתחושת סיפוק וההצלחה שחוו בעבודה.

בנוסף, הירידה בשכר והרצון לעזור לדורות הבאים, ילדים ונכדים נתנו להם את המוטיבציה ללמוד תחום חדש שלפני כן לא הייתה להם נגיעה אליו, רבים טענו כי שוק ההון תמיד היווה מבחינתם אתגר ותמיד היה סביב חייהם במידה כזו או אחרת אבל אף פעם לא מצאו את הזמן באמת ללמוד או להתנסות בו.

רובם האנשים זקפו את הקפיצה בהכנסותיהם ללמידת תחומי שוק ההון והכספים ולכלים שעדי סיפק להם וטוענים שזה לא קרה בסביבות גיל 40 מהסיבה שתשומת הלב שלהם הייתה מופנית לעבודה, היום הם רואים את ההכנסה מפנסיה כ"כסף הקטן" , הם מתייחסים לסכום הקבוע שמתקבל כסכום שמטרתו לכסות הוצאות בלבד ואת הכסף הגדול הם זוקפים דווקא להכנסה משוק ההון.

אם נשתמש במילותיו של אחד המרואיינים "החסכונות שצברתי לאורך השנים בעבודה קשה יכלו לאפשר לי סוג של שקט כלכלי גם בתקופת הפנסיה, עם זאת, חשבתי איך אני משיג יותר משקט כלכלי- רציתי להשיג חופש כלכלי ולאפשר לילדים שלי נקודת פתיחה טובה יותר לחיים, נקודת פתיחה שלי לא בהכרח הייתה. הדרך היחידה שראיתי לנגד עיניי היא ללמוד איך להשתמש בכסף שצברתי כדי לייצר ממנו הכנסה ובמקום לחיות מהחסכונות, לחיות מהתשואה על החסכונות"

"האירוע שהפיל את האסימון שאפשר אחרת הוא כנס "השקעות בגיל הפנסיה" של עדי קידר, שם ראיתי כ"כ הרבה אנשים בגילי - רובם כבר אז עשו את זה בעצמם, הצליחו לייצר כסף מההון שצברו וחשבתי שאם הם יכולים גם אני יכול"

עוד שמענו מהם על התכונות הנדרשות למשקיע בגיל הפרישה- הם טוענים כי התכונות ההכרחיות להצליח הם זיקה לטכנולוגיה, יכולת למידה, סבלנות ודרייב חזק להצליח- מבחינת רובם אין אלטרנטיבה אחרת פרט ליצירת החופש הכלכלי ובהסתמך על מיקוד במטרה הזו וזיהוי ההזדמנויות נוצרת גם הצלחה.

כמה חודשים ממועד איסוף הנתונים עדי קידר פנה אלינו, הוא אמר שאם כבר מתפרסמים הנתונים- למה לא לעזור לעוד פורשים לייצר הכנסה נוספת בפנסיה? הוא מצא דרך להעביר את כל הידע הכי הכי חשוב במס' שעות בודדות והחליט להרים את הכפפה ולתת הטבה משמעותית לקהל הקוראים כדי שלכולם תהיה הזדמנות שווה.

בדרך זו נוכל לעזור לכמה שיותר אנשים לזהות את אחת הדרכים המתאימות ביותר להכנסה נוספת ומשמעותית (שוק ההון לפנסיונרים) ובסופו של דבר לשפר את איכות חייהם ולחיות ברווחה כלכלית.
Add a comment...

Post has attachment
Public
שוק ההון הציל לי את הפנסיה

חלמתי על פרישה בגיל 65, לפנסיה גבוהה כך שאוכל לנצל את כל הזמן הפנוי לטובת המשפחה והנכדים, וכל זה כמעט נעלם והתמוגג מול עיניי.

מאת: אייל חיון

צבי קורן הוא לא היחיד, מאות אלפי ישראלים מסתפקים בפנסיה נמוכה שלא תספיק להם, ושלא תתן להם את ההרגשה שהגיעו לגיל פרישה אמיתי, במקום לחיות ללא שום דאגות למצב הפנסיה ולהוצאות הכלכליות.

'' במשבר הכלכלי העולמי הפנסיה שלי צנחה במאות אלפי שקלים'' צבי אומר.

''הבנתי שאין מנוס מלקחת את המושכות, עם כל החסכונות שחסכתי במהלך חיי ובתוספת כספי הפיצויים ניסיתי להציל את העתיד שלי''. צבי ממשיך.

בהחלטה של רגע הבנתי שעליי ללמוד את התחום ונרשמתי לקורס בשוק ההון, היה בי רצון עז להצליח והייתי בטוח שזה די קל, בקורס גיליתי את תורת הניתוח הטכני ועוד שיטות שונות להשקעה. האמנתי בכל ליבי שגם אני אוכל לסחור ולדאוג לעתיד כלכלי טוב יותר.

וזה קרה?

''לא זה לא קרה'', אמר צבי המאוכזב, יותר מכך אפילו הפסדתי מעל ל5000 אלפים שקלים, כבר חשבתי להרים ידיים ולמכור את דירתי מזה 26 שנים.
לשמחתי זה לא קרה, ואני עדיין בדירה ללא דאגות למצב הפנסיה ולהוצאות הכלכליות. בפעם הראשונה ראיתי חיוך על פניו של צבי, הוא לגם מבקבוק המים והמשיך את סיפורו.
'' באחד מן הימים בקידוש המשפחתי סיפר לי חתני על כנס משקיעים של עדי קידר, ועוד לפני שאמרתי לו שכבר עברתי קורס בתחום, ושהפסדתי אלפי שקלים, הוא מיהר להגיד שזה לא עוד כנס כמו כולם, הוא אמר שזהו הכנס המרתק ביותר בתחום, ואף אמר שהכנסים האלו בחינם, בשונה מהכנסים האחרים. זה ממש לא מסובך, אם אני הצלחתי כל אחד יכול. ברגע הזה הבנתי שאני חייב לראות במה מדובר.

מה ההבדל בין הקורס הזה לשאר הקורסים המוצעים בשוק? שאלתי את צבי בחוסר הבנה.
עדי יודע להסביר איפה הטעות של כל המשקיעים, הוא יודע להסביר את ההבדל בין המרוויחים למפסידים, בזמן שכולם חושבים שזה תלוי בידע או במזל עדי יודע את הסיבות הנכונות שהצליחו להפתיע גם אותי.

אז למה בחינם? שאלתי את צבי.

ההרצאה של עדי החלה כאשר סיפר שכשהיה קטן אביו הפסיד המון כסף בשקעות, ומאותו רגע החליט שהוא לוקח את הסיפור הזה למקום חיובי בכך שיעזור לאלפי ישראלים לייצר הכנסה משוק ההון, דווקא בעקבות הסיפור האישי .
מימון הכנסים מגיע באמצעות תוכנה העוזרת למשקיעים ובתי השקעות.
''הגעתי לסדנא שלו והשאר כבר היסטוריה'', צבי אמר בריגוש.
אני אומנם לא מליונר, אבל לפחות אני חי בכבוד ומחזיק את הדירה שכמעט מכרתי.

ספר לי על התוכנה, האם אתה משתמש בה?
מי שמשקיע בשוק ההון ללא התוכנה הזאת באותה מידה יכול לזרוק את כספו לפח, התוכנה נותנת נתונים סטטיסטיים לגבי אפשרויות הרווח שלך לפי הניתוח הטכני. בשנה שעברה לדוגמא הצלחתי להגיע לתשואה של למעלה מ15% בסיכון נמוך על כל התיק.

אז בעצם שוק ההון הצליח לך את הפנסיה? שאלתי.
'' כן, אין ספק ששוק ההון נתן לי את האפשרות לעתיד כלכלי בטוח, ללא דאגות''. ענה צבי.

Add a comment...

Post has attachment
Public
איך מרוויחים מעליית הנדל''ן הנדל''ן בלי צורך לרכוש דירה?

איך להרוויח מעל 20% בפחות משנתיים בשוק הנדל''ן, ללא צורך בהתעסקות עם שוכרים, המחאות ושיפוצניקים.

כיום לא אפשרי כמעט לרכוש דירה ללא הון עצמי, השאלה היא איך ניתן להרוויח מעליית הנדל''ן בקלות יותר?
כבר שנים רבות אזרחי ישראל להוטים להשקיע בשוק הנדל''ן. ירידת הריבית השפיעה רבות על ההשקעה הסולידית וכסף שוכב הוא הפסד לכל דבר. ההשקעה בנדל''ן הוכח כמהלך נהדר כשהשוק הציג מגמת עלייה חדה, יש שאומרים שכעת מדינת ישראל נמצאת בבועה, דבר נהדר למשקיעים שיוכלו להכנס ולהרוויח מזה, ופחות טוב לאחרוני הקונים שרואים ירידה במחירים מזמן הקנייה שלהם.
למשקיעים ישנם מספר חסמים לכניסה לשוק הנדל''ן:

1. הון עצמי גבוה.
2. הבנת שוק הנדל''ן.
3. איתור עסקאות טובות יותר ממה שהשוק מציע.
4. שיתוף פעולה עם בעלי מקצוע.
5. מהירות תגובה איטית- לא מזהים עליית וירידת מחירים בזמן.

אז בסופו של דבר כיצד בכל זאת ניתן להרוויח מהעליה בשוק הנדל''ן?
התשובה לכך היא די פשוטה, השקעה בחברות שעוסקות בשוק הנדל''ן-

1. אין צורך בהון עצמי גבוה.
2. הבנת שוק הנדל''ן אינה רלוונטית.
3. אין צורך באיתור עסקאות.
4. אין צורך בשיתופי פעולה עם בעלי מקצוע.
5. לא מהמרים על נכס מסויים אלא פועלים בדרך של פיזור.

שוק הנדל''ן נחשב שוק יציב ללא תנודתיות גבוהה, לרוב זמן ההשקעה בשוק זה הוא החל מכמה חודשים ועד לכמה שנים אך ניתן להגיד בפה מלא שהשקעה זו הינה ברמת סיכון נמוכה לעומת הנפט או הגז. במיוחד אם הבחירה תהיה בקרנות נאמנות ותעודות סל בעלות מספר חברות שונות.

אבל רגע, גם שוק ההון סובל מירידות!

נכון, שוק ההון אכן סובל מירידות גם כן, ולכן ישנו כלי סטטיסטי מתוחכם שנקרא "רובוט סופה", העוזר לזהות מגמות של ניירות ערך ובכך ניתן לנהל סיכונים מתוזמנים ותהיה לנו את היכולת לקחת עסקאות בזמן הנכון.

לא, אין פה קסמים או שיטות לרווחים בטוחים ב100 אחוזים, מה שכן יש זאת סטטיסטיקה שנאספת כבר למעלה מ100 שנות מסחר בכל הבורסת בעולם, ובכך ניתן לנצל ולמקסם את הרווחים. אין צורך בהשקעת מיליוני שקלים בפיתוח מערכת חכמה שכזאת, המערכת כבר קיימת. ואתה מוזמן להשתמש בה ולחוות אותה בחינם.

בברכה, עדי קידר
מנכ''ל FxGraph- תוכנה לניתוח טכני והשקעות.


Add a comment...
Wait while more posts are being loaded