Profile

Cover photo
Yousof Azizi
Attends Gerald R. Ford School of Public Policy - University of Michigan
Lives in Ann Arbor - Michigan
2,296 followers|263,449 views
AboutPostsPhotosVideos

Stream

Yousof Azizi

Shared publicly  - 
 
بذارید سریع برم سر اصل مطلب
یک نگاه کنید به این ریزش های انقلاب، یک نگاه به زندگیشون، اعتقاداتشون، داد زدن هاشون در اوایل انقلاب. افراط تفریط میاره آقاجان، هر افراطی تفریط میاره، اونم چه تفریطی
شعار بی شعور، شما رو به بی شعوری محض میرسونه که راحت کشورت رو خواهی فروخت، یک آب هم روش میخوری. انقدر سعی نکنید دیگران براتون تصمیم بگیرند و شعار بی شعور بدید
شعار وقتی ارزش داره، گریه وقتی ارزش داره، داد زدن وقتی ارزشمند میشه که پشتش تعقل باشه، پشتش شعور باشه
عده ای به اسم تعقل و تفکر، انقلابی گری رو تعطیل می کنند، عده ای هم به اسم انقلابی بودن، عقل و فکر رو تعطیل کردن. امان از دست افراط و تفریط، امان
 ·  Translate
50
6
Yousof Azizi's profile photoآزاد م's profile photoShahab S.'s profile photoM.H. M.Moein's profile photo
18 comments
 
قضیه انگلیس فرق داره. 
دضمن،
وقتی یک جمع ناراحت،
شاکی،
عصبانی،
و ...
درجایی جمع می شن،
حضور 3 تا 4 نفر "جریان ساز" توشون از طرف یک جریان،
برای افراطی کردنش کافیه.
نیازی نیست همه شون از طرف اون "جریان ساز" باشند.
 ·  Translate
Add a comment...

Yousof Azizi

Shared publicly  - 
 
چند روزی دیر شده اما نوروزتان مبارک. سالی سرشار از موفقیت و شادکامی برای دوستان عزیزم آرزومندم

1- همزمانی سال جدید ما ایرانیان و بهار طبیعت، پتانسیل های فراوانی را برای انسان مدرن ایجاد می‌کند. انسانی که غافل از مبدإ هستی، سیر حرکتش در این جهان و مقصد نهایی‌اش به سر می‌برد. لحظه‌ای اندیشه در قیاس دگرگونی حیات طبیعت با دگرگونی روح و جان ما انسان‌ها، شاید کمکی در ایجاد علامت‌های سؤال زندگی ما بکند...
از کجا آمده‌ام، آمدنم بهر چه بود؟
به کجا می‌روم، آخر ننمایی وطنم!
"ادوار چهارگانه که طبیعت طی می کند دلالتی است تاویلی که حکمت وجود تقابل و تضاد را در عالم بر ملا می دارد. زندگی از درون مرگ سر بر می آورد چنان که بهار از درون زمستان، و این تجدید خلقت با انقلاب هایی مکرر انجام می پذیرد."


2- هرچند که احادیث و روایاتی در مورد نوروز وارد شده است اما نگاه اصلی من به عید نوروز نه فقط بر مبنای دین یا فقط بر مبنای جشن باستانی (!؟) است بلکه به عقیده من دین مانعی در جهت سنت‌های منطقی و سازنده یک جامعه نبوده و نیست و حتی در بیشتر موارد تایید کننده آن‌ها بوده است به همان اندازه که مبارزه دفعی یا تدریجی با سنت‌های غلط و خرافی داشته است. لذاست که برای من سنت‌های اصیل ایرانی که در تعارض با دین و مذهبم نیستند، همیشه جایگاه ویژه داشته‌اند، به همان اندازه که در مبارزه با خرافات و حماقت‌هایی چون چهارشنبه سوری و سیزده به در و ... تلاش کرده‌ام.

این چند روز خیلی سرم شلوغ بود! خدا خیر کثیر دهد همسر مهربان را  +Alieh Hashemi  که یک تنه همه رسم و رسومات و برنامه‌های نوروز را تدارک دید و با افتخار هم اعلام کرد که لحظه سال تحویل نگذاشتم یوسف کلاسش را برود :دی :)
 ·  Translate
33
Muhammad Sabet's profile photoAlieh Hashemi's profile photoYousof Azizi's profile photo
4 comments
 
+Yousof Azizi :)))
Add a comment...

Yousof Azizi

Shared publicly  - 
 
اینکه بی بی سی فارسی بیاد و یک همچین مقاله ای رو منتشر کنه، درسها دارد برای آنان که میخواهد بیاندیشند! آیا اندیشمندی یافت میشود؟ :دی

http://www.bbc.co.uk/persian/blogs/2014/03/140313_l44_iran_hollywood_antihero_300.shtml

با وجود آنکه این روزها احساس می‌شود بهبودی در روابط ایران و آمریکا در حالِ شگل‌گیری است، تماشای فیلم‌های اخیر روی پرده‌ هالیوود آب‎ سردی بر این دل‌خوشی است.

در دو فیلمِ "روبوکاب" و "۳۰۰: رستاخیز یک امپراتوری" که اکنون بر پرده سینماهای امریکاست، ایران‌ستیزی به وضوح به چشم می‌خورد؛ در روبوکاب با تروریست‌های ایرانی روبرو هستیم که تولید ماشین‌های جنگی را توجیه می‌کنند؛ کار به جایی رسیده که بچه‌های کوچکِ ایرانی هم تروریست هستند.

در فیلم "۳۰۰: رستاخیز یک امپراطوری"، با چهره‌ای خشن و سبعانه از ایرانیان دوران هخامنشی روبرو می‌شویم، ایرانیانی که به غارت، تجاوز و آتش‌زنی آتن، مهدِ تمدن اروپا می‌پردازند.

تصاویر فوق بدون شک حس خوبی به بیننده‌ ایرانی نمی‌دهد. تازه این انتهای ماجرا نیست، "سپتامبرهای شیراز" با بازی سلما هایک هم در راه است، فیلمی که به نوعی دیگر در فکر دیو‌سازی ایرانی‌هاست. به نظر می‌آید که "آرگو" پایان راه نبود و موجی جدید از ایران‌ستیزی در هالیوود شکل گرفته است.

فیلم جدید ۳۰۰ که ادامه‌ای بر فیلم پیشین این مجموعه است، به داستانِ جنگ‌های ایران و یونان می‌پردازد.

در قسمت اول، با مقاومت ۳۰۰ سربازِ اسپارتی در مقابل ارتش میلیونی خشایارشا رو برو هستیم و این‌که چگونه این ارتشِ کوچک، ایرانیان را برای مدتِ طولانی زمین‌گیر کرد.

در فیلمِ جدید ۳۰۰ در واقع با بخش دیگری از حمله های خشایارشا به یونان روبرو هستیم، این بخش به جنگِ دریایی که بین این دو کشور شکل گرفته می‌پردازد.

شباهت‌های زیادی بین این فیلم و بخش اول آن وجود دارد. باز هم در اینجا، الهام‌گیری تصویری از بازی‌های کامپیوتری واضح است.

همچنین، سکانس‌های مداوم شمشیر‌زنی، سر، دست و پاهای بریده شده، صحنه‌های عظیمِ جلوه‌های ویژه، سخنرانی‌های تحریک کننده و دخترهای نیمه‌برهنه، همانند بخشِ اول به دقت در کنار هم قرار گرفته‌‌اند تا فیلمی سرگرم‌کننده برای مخاطب خود فراهم کنند.

همان اشتباهات بخشِ اول در اینجا هم به چشم می‌خورد: فیلم در شخصیت پردازی و بیان واقعیت تاریخی بسیار ضعیف است.

با تمام این موارد، فیلم به واسطه‌ صحنه‌های پرزرق و برق جنگِ خود، در میخکوب کردن تماشاگر تواناست، پاپ کورن و چیپس را با راحتی خیال می‌توان خورد.

با وجود جذابیت بخشِ اکشنِ فیلم، به عنوان یک ایرانی چیزی که به راستی آزار دهنده است چهره‌ بدوی و خشن ایرانیان در این فیلم است، هرچند که در این کار نسبت به اثر پیشین از میزان سیاه‌سازی ایرانیان کاسته شده وبه طور مثال با شکوه و جلال پایتخت هخامنشیان روبرو هستیم و همچنین در فیلم با احترام خاصی نسبت به داریوش برخورد می‌شود، ولی بازهم ایرانیان نسبت به یونانیان چهره‌های خشن‌تری دارند.

خشایارشا، با بدنِ نیمه‌برهنه و قد بلنذ خود، بیننده را یاد غولِ علاءالدین می‌اندازد، با این تفاوت که خوشمزگی آن را هم ندارد و فقط مثل یک جانی هانیبال در فکر کشتار است.

ارتش ملخی ایران بی‎نهایت بی‌کفایت و ضعیف است و تنها ویژگی مثبت آن زیاد بودن آن است؛ همانند فیلم‌های رامبو و راکی، این ملخ‌ها به وسیله قهرمانان یونانی تارومار می‌شوند و با هر "اسپری" شلیک شده عده‌ی زیادی از آنها هلاک می‌شوند.

تنها نکته جالب پیرامون ارتش ایران در آن است که این ارتش به وسیله یک زنِ بسیار کشنده و گیرا اداره می‌شود که به گواهی اکثر منتقدان بهترین شخصیت فیلم است.

اما این شخصیت دلپذیر هم در واقع یک زنِ یونانی است که در بچگی به وسیله ایرانی‌ها بزرگ شده.

در مجموع همانند فیلمِ قبلی، تمامی امپراتوری ایران به وسیله خارجی‌ها اداره می‌شود و خود ایرانی‌ها در اینجا نقش مهمی ندارند؛ سربازان ایرانی نیز، به واسطه‌ نوعِ لباس پوشیدنشان، بیننده را یادِ دزدان فیلم "علی بابا و چهل دزد بغداد" می‌اندازند.

دلایلِ شکل‌گیری این گونه تصاویر تحقیر کننده در سینما چیست؟ می‌توان این تصاویر را در راستای نظریات شرق‌شناسی ادوارد سعید قرائت کرد و ادعا کرد که استریوتایپ کردن و ایجاد تصاویرِ هیولایی از شرق پروژه‌ای است از جانب غرب در جهتِ حفظِ نظامِ استعمار.

با استریوتایپ کردن منفی شرق، هالیوود ایرانی‌ها را مبدل به انسان‌هایی می‌ کند که از غربی‌ها وحشی‌تر هستند و در نتیجه محتاج به کمک و یاری.

ایران، جایی مرموز تصور می‎شود که به علت نقص دانش وخلاقیت غربی‌ها باید قربانی کلیشه‌ها شود تا بدین گونه غرب تسلط همیشگی خود بر شرق را حفظ کند و بتواند پروژه استعمار خود را ادامه دهد.

فرض کنیم نخواهیم با نگاه نسبتا شناخته شده‌ سعید به سراغ تحلیل این فیلم برویم، و در عوض قصدی بر فهم دلیل وجود آنها از طریق بررسی تاریخ خود هالیوود داشته باشیم؛ در این صورت چگونه با این تصاویر باید برخورد کرد؟

فردریک جیمسن، پژوهشگر مطالعات فرهنگی، یکی از جالب‌ترین نظریات را در این مورد بیان می‌کند.

جیمسن یکی از دلایلِ مهم رجوع سینمای اکشنِ معاصر هالیوود به شخصیت‌های سیاهی که در داستان‌هایی مثلِ روبوکاب و ۳۰۰ می بینیم را از بین رفتن ضد قهرمان کلاسیک در زمان حاضر می‌داند.

به گفته جیمسن، در دهه ۶۰ قابل پذیرش بود که یک فیلم اکشن در هالیوود ساخته شود و در آن یک قهرمان سفید و یک ضدِ قهرمان سرخ‌پوست وجود داشته باشد (مثل فیلمِ "جستجو‌گر" جان فورد).

یا این امکان وجود داشت که ضد قهرمان فیلم، تمایلاتِ همجنس‌خواهانه داشته باشد ویا یک زن باشد (مثل فیلمِ "حمله‌ زنِ پنجاه فوتی")، یا فیلمی که ضد قهرمانش یک آدم غیر اخلاقی و هوس‌باز باشد (اکثر فیلم‌های نوآر). اما در دوره‌ معاصر استفاده از بسیاری از این ضد قهرمان‌ها دیگر ممکن نیست.

اگر در زمان ما فیلمی ساخته شود که ضدِ قهرمان آن یک همجنس‌گرا باشد، فیلم در خطر تندترین انتقادهای جامعه دگرباشی قرار می‌گیرد.

اگر فیلمی ساخته شود که ضدِ قهرمان آن در فکر ایجادِ یک رسوایی خانوادگی باشد، به واسطه آزادی جنسی که در غرب وجود دارد، فیلم چندان استقبال نمی‌شود و دفاعی ایدئولوژیک از ارزش‌های دوران ویکتوریایی خوانده می‌شود.

در واقع، با خیلی از گروه‌هایی که بیشتر ضد قهرمانان فیلم‌های اکشن بودند دیگر به راحتی نمی‌توان به عنوان ضد قهرمان برخورد کرد و استفاده از آن شخصیت‌ها مشکلات بسیاری را ایجاد می کند.

هم‌چنین به واسطه‌ از بین رفتن جنگ سرد و جهانی شدنْ دیگر ضد قهرمان کمونیست ارزش زیادی ندارد. دراین شرایط، فرآیند پیدا کردن ضدقهرمان برای یک فیلم اکشن سخت می‌شود.

ضد قهرمان‌های معاصر اکثرا در ارتباط با دو گروه شکل می‌گیرند: قاتلان زنجیره‌ای و یا ساکنان کشورهایی که برچسب تروریست خورده‌اند (در واقع روانی نشان دادن ضدِ قهرمان در کارهای اکشنی مثل بت‌من و جیمز‌باند درسال‌های اخیر به دلیل همین مشکل در فیلم‌های معاصر است).

با توجه به این موضوع، فیلم‌هایی مثل روبوکاب و یا ۳۰۰، که درآن ایرانی ها به شکل تروریست و یا وحشی دیده می‌شوند، محصول همین ذهنیت معاصر به ضدِ قهرمان در فیلم‌های اکشن است.

به قول جیمسن، بخشِ مهمی از ضد قهرمان‌های امروزی فیلم‌های اکشن بیشتر بر اساس منطقِ بازارِ آزاد انتخاب می‌شوند.

در هنگام مبادله‌ کالا اهمیتی ندارد که شخص به چه شکل محصولش را تولید کرده و یا چه مقدار بابت آن هزینه صرف کرده‌ باشد؛ محصولی که او تولید کرده مشابه هر کالای دیگر در نظر گرفته می‌شود و بدین واسطه قابل عرضه به بازار، قیمت گذاری، و تعویض با کالایی دیگر است.

از این‌رو، منطق بازار در فرم ایده‌ال آن می‌طلبد که تمامی انسان‌ها شبیه به هم در نظر گرفته شوند تا بدون کوچک‌‌ترین مشکلی بتوانند کالایی را که تولید کرده‌اند با یکدیگر تاخت بزنند.

در این شرایط، منطق بازار، هالیوود را وادار می‌کند که با قاتلان زنجیره‌ای که بر هم زننده‌ی نظم بازارند با خشونت و تحقیر برخورد کند و یا برای پیدا کردن ضدقهرمان‌های فیلم‌های تروریستی خود به سراغ کشورهایی مثل ایران برود؛ چرا که روابط اقتصادی خاصی با آن‌ها ندارد و خطری با استریوتایپ کردن منفی آن ایجاد نمی‌شود.

اینکه تا چه حد این تصاویر شبیه واقعیت امروز ایران است، برای هالیوودی که تنها در فکر ساختن یک فیلمِ اکشن است چندان اهمیتِ اخلاقی ندارد؛ به قولِ میشل فوکو، متفکر فرانسوی، در این جا تنها سرمایه‌ کسب شده از عمل است که آن عمل را توجیه می‌کند.
 ·  Translate
13
1
حامد پور.قائم مقامی's profile photoحسين آشنا's profile photoSadegh Yazdani's profile photo
2 comments
 
اخیرا پان ایرانیستها مواضع خیلی مشابه اصولگراها گرفتند! منهتی ورژن سکولار!  و  اون قشر هم که سنتا دسترسی به کرسی  نویسنده و صاحب نظری رسانه های فارسی زبان خارجی دارند! ایشد که اینگونه مطلب هم نشر میشه و جای سوالینیست!
ذهنیت نژاد و ملیت برتر عاریائی پان ایرانیستی با گرایش حکومت جامع و یک پارچه در فلات ایران +نگاه و جهان بینی و قدرت طلبی اسلام شیعی در منطقه خاورمیانه و قلمکرو اسلام
 ·  Translate
Add a comment...

Yousof Azizi

Shared publicly  - 
 
بعد از حدود دو سال دوری
نمیدونم چرا راحیل خانم رو تگ نگرفت!!
After near 2 years, I could see my kind elder brother and his lovely family.
My beautiful niece, Rahil Azizi
 ·  Translate
53
M. Hosseinpour's profile photoسید مصطفی موسوی's profile photoSayed Hadi Mohaghegh's profile photoمحمد طاهری's profile photo
22 comments
 
+Mojtaba Jeem :))
Add a comment...

Yousof Azizi

Shared publicly  - 
 
اینها جملات بی بی سی فارسی است:
- نام آقای یزدان‌پناه یزدی ابتدا در چند پرونده مربوط به معاملات نفتی شرکت‌های خارجی با ایران به عنوان دلال و واسطه مقام‌های وقت و افراد صاحب نفوذ در ایران مطرح شد. قرارداد جنجالی کرسنت از جمله این پرونده‌هاست.
- همسر این بازرگان احتمال می دهد که ربوده شدن او به جنگ قدرت تندروها و میانه‌روها در ایران ربط داشته باشد، چون همسرش با مهدی هاشمی، پسر اکبر هاشمی رفسنجانی، رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام دوستی داشته است.
هرچند که بی بی سی فارسی هم سعی میکند خود را به خریت بزند، اما امیدوارم روزی واقعا مهدی هاشمی پاسخگوی اعمالش باشد. آیا عدالت در جمهوری اسلامی اجرا خواهد شد؟

آتنا یزدی هفت ماه است که از سرنوشت شوهرش عباس بی‌اطلاع است

آتنا یزدی، همسر یک بازرگان ایرانی-بریتانیایی که تیرماه امسال در دوبی ربوده شد، دولت بریتانیا را مسئول به خطر انداختن جان همسر خود می‌داند.

این نگرانی وجود دارد که ماموران اطلاعاتی ایران عباس یزدان پناه یزدی را ربوده باشند و احتمال می‌رود که او دیگر زنده نباشد.

خانم یزدی به برنامه پانورامای بی‌بی‌سی گفت که وزارت امور خارجه بریتانیا به او گفته شوهرش در جریان آدم ربایی جان باخته، اما نمی‌توان این موضوع را قطعی دانست.

"نمی توانم به بچه‌هایم بگویم که عباس زنده است و نمی توانم به آنها بگویم او مرده، چون این را باور نمی کنم."

عباس یزدان‌پناه یزدی بازرگان ۴۴ ساله پس از اینکه در ایران دستگیر و زندانی شد در دهه ۹۰ میلادی به بریتانیا آمد و در لندن اقامت داشت و در همین شهر صاحب دو فرزند شد.

در سال ۲۰۰۳، اداره مبارزه با جرایم بزرگ بریتانیا (SFO) به درخواست مقامات نروژی اسناد شرکت خصوصی آقای یزدی را به اتهام نقش داشتن ارتشاء توقیف کرد.

آقای یزدی در آن پرونده رسما متهم نشد و یک سال بعد به همراه خانواده‌اش به دوبی مهاجرت کرد.

بازرگان ایرانی-بریتانیایی چند سال بعد متوجه شد که اداره مبارزه با جرایم بزرگ بریتانیا ۲۰ هزار صفحه از مدارک تجاری او را در طول چند سال، در زمان ریاست جمهوری محمود احمدی نژاد، به دولت ایران تحویل داده است.

خانم یزدی می گوید: "واقعا باور کردنش سخت است چون عباس به آنها گفته بود که اگر این مدارک را در اختیار ایران قرار دهند جان او را به خطر می‌اندازند."

در اوت سال گذشته گزارش‌هایی منتشرشد مبنی بر این که جسد یک بازرگان ایرانی-بریتانیایی که بیش از یک ماه قبل از آن در امارات ناپدید شده بود در فجیره، از شیخ نشین های امارات پیدا شده است اما خبر درگذشت یا قتل او مورد تایید رسمی قرار نگرفته است.

نام آقای یزدان‌پناه یزدی ابتدا در چند پرونده مربوط به معاملات نفتی شرکت‌های خارجی با ایران به عنوان دلال و واسطه مقام‌های وقت و افراد صاحب نفوذ در ایران مطرح شد. قرارداد جنجالی کرسنت از جمله این پرونده‌هاست.

قرارداد کرسنت برای صادرات گاز به امارات در اوایل سال ۱۳۸۰ امضا شد. بر اساس این قرارداد ۲۵ ساله، ایران باید ابتدا روزانه ۱۹۵ میلیون فوت مکعب گاز به امارات صادر می‌کرد و بعد از هفت سال حجم صادرات روزانه را به ۷۰۰ میلیون فوت مکعب می‌رساند.

موضوع این قرارداد به میدان نفتی مشترک سلمان مربوط می‌شود که ۷۰ درصد ذخایر آن در ایران و ۳۰ درصد آن در آب‌های امارات واقع شده است.

پرونده قرارداد نفتی کرسنت از سوی برخی از گروه‌های سیاسی در ایران، "غیرقانونی و مغایر با منافع ملی" توصیف شده است.

به گفته خانم یزدی، تحویل این مدارک به ایران در تمام این سالها، حتی بعد از حمله به سفارت بریتانیا در تهران در سال ۲۰۱۱ ادامه داشته است.

او می‌گوید که اداره مبارزه با جرایم بزرگ بریتانیا، حتی نسخه‌ای از شماره تلفن ها و آدرس هایی را که در کامپیوتر شخصی آقای یزدی بوده به ایران تحویل داده است.

بعلاوه خانم یزدی معتقد است که مقامات بریتانیا نشانی دفتر شوهرش در دوبی را به ماموران ایران داده‌اند، همان محلی که آقای یزدی چهارم تیرماه از آنجا ربوده شد.

در آن روز آقای یزدی در ساعت پنج و نیم به وقت محلی به همسرش تلفن زد و گفت که در حال رفتن به پارکینگ زیر ساختمان است تا به خانه برود.

پانوراما مطلع شده که بعد از تلفن، سه مرد آقای یزدی را دست و پا بسته با ماشین خودش به شارجه برده‌اند و بعد هم ماشین را رها کرده‌اند.

یک شاهد عینی به پانوراما گفت که صبح روز بعد دیده که آقای یزدی را سوار قایقی کرده‌اند که به سمت ایران حرکت می کرده است.

این سه مرد چند ماه بود که در منطقه ایرانی نشین دوبی، دیره، آپارتمانی را اجاره کرده بودند و رفت و آمد آقای یزدی را زیر نظر داشتند و برای ربودن او برنامه ریزی می‌کردند.

خانم یزدی می گوید: "شب خیلی خیلی وحشتناکی بود."

"من به مقامات دوبی اطلاع دادم که عباس را دزدیده‌اند و او را به ایران خواهند برد."

ماه گذشته نیروهای امنیتی دوبی سه ایرانی را که قصد فروش کیف پول، کارت‌های اعتباری و گذرنامه آقای یزدی را داشتند دستگیر کردند. یکی از آنها که تصور می شود رئیس باند بود در بازداشت درگذشت.

این موضوع در پارلمان بریتانیا مطرح شده است.

امیلی تورن‌بری، نماینده پارلمان می‌گوید :"هر سوالی می‌پرسم بدون جواب می‌ماند. ما درباره امنیت یک شهروند بریتانیا صحبت می‌کنیم بنابراین باید پاسخگو باشند."

اداره مبارزه با جرایم بزرگ بریتانیا در پاسخ به درخواست برنامه پانورامای بی‌بی‌سی از اظهار نظر در این مورد خودداری کرد و پانوراما را به وزارت کشور ارجاع داد، اما وزارت کشور هم به پانوراما گفت که نمی‌تواند در باره این موضوع نظر بدهد.

کنت مک دونالد، نماینده مجلس اعیان بریتانیا می‌گوید که او پیش از ربوده شدن آقای یزدی به ترزا می، وزیر کشور هشدار داده بوده که جان او در خطر است.

"آنها باید واقعا توضیح بدهند که چه می کرده‌اند و چرا. من فکر می‌کنم موضوع به اندازه کافی جدی هست که وزیر کشور شخصا به آن توجه نشان دهد."

خانم یزدی کار مقامات بریتانیا را 'وحشتناک' توصیف کرد

خانم یزدی هم اداره مبارزه با جرایم بزرگ و هم دولت بریتانیا را مقصر می داند: "آنها جان او و بسیاری دیگر را به خطر انداختند و من از آنها می خواهم کاری بکنند و بفهمند چه اتفاقی افتاده و او را نجات دهند."

همسر این بازرگان احتمال می دهد که ربوده شدن او به جنگ قدرت تندروها و میانه‌روها در ایران ربط داشته باشد، چون همسرش با مهدی هاشمی، پسر اکبر هاشمی رفسنجانی، رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام دوستی داشته است.

دولت حسن روحانی در باره سرنوشت آقای یزدی اظهار نگرانی کرده، اما حاضر نشده است که با پانوراما در این باره گفتگو کند.

اما آتنا یزدی می‌گوید: "من پیگیری را رها نمی‌کنم تا دقیقا بفهمم عباس کجاست، هر چقدر که می‌خواهد طول بکشد."

http://www.bbc.co.uk/persian/iran/2014/02/140224_me_wife_of_abducted_british_businessman_blames_uk_government.shtml?print=1
 ·  Translate
6
Add a comment...
Have him in circles
2,296 people
علي عليزاده شعاعي's profile photo
شهیدان غفوری و شهید ساجدی's profile photo
شادی زینال پور's profile photo
یاسر کنعانی's profile photo
چند جرعه اندیشه's profile photo
MAHDI AKHERATI's profile photo

Yousof Azizi

Shared publicly  - 
 
فاطمه (سلام الله علیها) محکمترین برهان ماست
لطفا فایل را از لینک زیر دانلود کنید.
https://docs.google.com/open?id=0B9DKV5aFeCjIVzNIYnhaNXA0akk
Who is Fatemeh's Imam?
التماس دعا
 ·  Translate
14
1
Marzieh Hashemi Sadr's profile photo
 
بسیار عالی بود.خدا از شما قبول کند
 ·  Translate
Add a comment...

Yousof Azizi

Shared publicly  - 
 
حماقت بی پایان ما ایرانی ها
هرچقدر دسترسی ما به اینترنت و مظاهر تمدن جدید بیشتر میشه، سطح شعور و فهم عمومی مون کمتر میشه!
هرچقدر تحصیلاتمون بیشتر میشه و خودمون رو نخبه میدونیم، شیب نزولی لوده بازی و زدن حرفهای بی اساس و بی ریشه مون بیشتر میشه!
چرا واقعا؟ چرا ما و بیشتر کشورهای جهان سومی (لفظ اشتباهی که مجبورم اینجا به کار ببرم!) باید اینگونه باشیم؟
بیشتر از 3000 بازنشر و نزدیک 700 لایک برای یک خبر احمقانه که ربطی به ایران نداره

http://www.hawzah.net/fa/magazine/magart/4210/4231/27772
شایعه پرداز باید به این حقیقت بیندیشد که مشمول نفرین الهی و در شمار دروغگویان است. قرآن، در برخی از موارد، رسما از کذب و کذاب نکوهش می کند و در برخی دیگر نیز باآهنگی دیگر آن را مذمت کرده است از جمله می فرماید:
«قتل الخراصون الذین هم فی غمرة ساهون ».
مرگ بر دروغگویان، آن کسانی که در جهل و غفلت غوطه ورند.
خراصون کسانی هستند که مطلب بی اساس را به دیگران انتقال می دهند.
طبرسی در جوامع الجامع می نویسد:
«الخراصون... الکذابون المقدرون مالا یصح و هم اصحاب القول المختلف ».
خراصون به آن دسته از دروغگویانی گویند که مطلب را بر زبان ها می اندازند و از هر دری سخن می گویند.
خراصون، به کسانی گفته می شود که آراء و اقوال مختلف پیرامون عقائد و ایمان از آنان بر زبان جاری می شود. اینان در اقوال و گفتار خود دقت ندارند و گاهی به نقل مطالب بی اساس می پردازند، مطالب دروغ را بر زبان می آورند و در اثر غفلت و جهالت خود بدان توجه نمی کنند.

امام باقر علیه السلام : براستى كه اين زبان كليد همه خوبيها و بديهاست پس سزاوار است كه مؤمن بر زبان خود مهر زند، همان گونه كه بر (كيسه) طلا و نقره خود مُهر مى زند . ( تحت العقول ص 298 )

*امام علی عليه السلام : گفتار آدمی بر جای می ماند و باطن آدمی نیز امتحان می شود و هر کسی در گروکردار خویش است.   (نهج البلاغه)

رسول اكرم صلى الله عليه و آله: خداوند! زبان را عذابى دهد كه هيچ يك از اعضاى ديگر را چنان عذابى ندهد. زبان گويد: اى پروردگار! مرا عذابى دادى كه هيچ چيز را چنان عذاب ندادى! در پاسخش گفته شود: سخنى از تو بيرون آمد و به شرق و غرب زمين رسيد و به واسطه آن خونى بناحقّ ريخته شد و مالى به غارت رفت و ناموسى هتك شد. (کافی ج 2)

* رسول اكرم صلى الله عليه و آله: کیفر شایعه دنیوی و اخروی است. کیفر دنیوی، حد و لعن و مذمت و نکوهش است. و کیفراخروی عذاب قبر در برزخ و دخول در آتش قیامت است. (بحارالانوار ج 78)
http://assaf.ir/%D9%85%D8%AA%D9%86-%D8%AC%D9%84%D8%B3%D9%87%E2%80%8C%D9%87%D8%A7/141-%D9%85%D8%AA%D9%86-%D8%AC%D9%84%D8%B3%D9%87%E2%80%8C%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%B3%D8%A7%D9%84-1391/%D8%AC%D9%84%D8%B3%D9%87-%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%AE%D8%B1%D8%AF%D8%A7%D8%AF-91/245-%D8%B4%D8%A7%DB%8C%D8%B9%D9%87-%D9%BE%D8%B1%D8%A7%DA%A9%D9%86%DB%8C-%D8%AC%D9%84%D8%B3%D9%87-10-%D8%AE%D8%B1%D8%AF%D8%A7%D8%AF-91.html
 ·  Translate
36
5
Setare Peirow's profile photoAmirhossian Zareasadi's profile photoSeyed Morteza A's profile photoصالح کاهانی's profile photo
8 comments
 
+ahmad behfar  حق با شماست من به عنوان متن دقت نکرده بودم ولی نکته ی عجیب اینجاست که ما وقتی توی خودمون یه بحثی پیش میاد و می خوایم رفتار خودمون رو نقد کنیم خیلی زودرنج و متعصب میشیم اما از طرفی وقتی یه عده از بیرون به ما حمله می کنن و مسایلی رو که شایسته ی خودشونه به ما نسبت میدن عین خیالمون نیست و به راحتی ازش میگذریم تا جایی که وقتی وندی شرمن میگه فریبکاری در دی ان ای ایرانی هاست هیچ صدای اعتراضی نه از مسئولان وزارت خارجه بلند میشه و نه از خودمون توی فضای مجازی
 ·  Translate
Add a comment...

Yousof Azizi

Shared publicly  - 
 
I should be rightly proud of my country :)

The Human Development Index – or HDI – is a summary measure for assessing long-term progress in three basic dimensions of human development. 
http://www.ir.undp.org/content/iran/en/home/countryinfo/
 
These are long and healthy life, access to knowledge, and a decent standard of living.
 
Iran’s HDI value – for the year 2012 – is 0.742.  This puts the country in the “high human development” category.  (UNDP uses four HDR categories: very high, high, medium and low.)
 
Iran’s current position is 76 out of 187 countries.  More than this, Iran has made considerable progress in human development when measured over the past 32 years.
 
According to UNDP calculations, between the years 1980 and 2012, Iran’s HDI value increased by 67 per cent – or at an average annual increase of about 1.6 per cent.
 
During the same period, for other countries in the High Human Development group (the group containing Iran), the average annual gain was only about half of what Iran managed – 0.73 per cent.  For all countries on the planet, the average gain was even less – only 0.69 per cent. 
 
This means that Iran’s annual growth in its HDI was over double the global average.  Simultaneously, this would imply that – from a human development standpoint – during the period 1980-2012, Iran’s policy interventions were both significant and appropriate to produce improvements in human development. 
 
The Report also says that Iran achieved the second highest reduction in HDI shortfall – among developing countries – during the 22 year period between 1990 and 2012.  Only one country (the Republic of Korea) was able to do better. 
 
What do these numbers actually mean for the average citizen? 
 
The first component of the HDI is “a long and health life”.  UNDP measures this in terms of life expectancy at birth.  During the period from 1980, Iran increased this measure from 51 years to 73 years.
 
The second component is “access to knowledge”.  The yardstick is expected years of schooling starting in 1980.  Iran recorded an increase from 8.7 to 14.4 years – an impressive achievement.
 
The third component is “a decent standard of living”.  Here again the increase has been considerable.  Having attained the status of a Middle Income Country, Iran is now playing its own part in the “Rise of the South”.
 
Here are other relevant facts:
 
In Iran, for every 100,000 live births, only 21 women die from pregnancy-related causes.   The group averagefor other “high HDI” countries is 47.
 
In Iran, the adolescent fertility rate is 25 births per 1000 live births.  The group average is 50.

http://www.ir.undp.org/content/iran/en/home/countryinfo/
19
6
Yousof Azizi's profile photoHermes Irani's profile photoShahab S.'s profile photoensiyeh shojaee's profile photo
4 comments
 
جالبه. اين تفكيكش مخصوصا. نديده بودم. مي دونيد اين تفاوت شيب رشد شاخص درآمد و آموزش قابل توجهه و يكي از دلايل نارضايتي نسبتا عمومي
 ·  Translate
Add a comment...

Yousof Azizi

Shared publicly  - 
 
اول العلم معرفة الجبار و آخر العلم تفویض الامر الیه
«پدرم دست ما را گرفت و راهنمایی کرد و گفت: اولین درس را باید بزرگواری به شما بدهد، که خود تزکیه شده باشد. این بود که رفتیم خدمت مرحوم ... رضوان الله تعالی علیه، ایشان هم اولین درس را فرمود که: «بسم الله الرحمن الرحیم، اول العلم معرفة الجبار و آخر العلم تفویض الامر الیه» و آنچنان این جمله را معنا کردند که هنوز مدیون آن سروش غیبی آن بزرگ استاد هستم، البته آنچه را که آنها آموختند این است که اول علم همان آخر علم است و آخر علم همان اول علم است و آن شناخت خداوند و تفویض امر به سوی اوست و برای این بود که با این تهذیب نفس و تزکیه تربیت بشوند.»
 ·  Translate
22
مهدی سیاهکالی's profile photoYousof Azizi's profile photoAmirhossian Zareasadi's profile photomahdi tehrani's profile photo
4 comments
 
زیبا
Add a comment...
 
سلام رفقا
یک گزارش خیلی جالب در این لینکی که گذاشتم هست، بد نیست همه ببینید.
گزارش در مورد آمار دانشجویان و محققین خارجی در آمریکا به تفکیک کشورها و رمینه های کاری و تحصیلی و همچنین دانشجویان آمریکایی خارج از کشورشان است.
زمانیکه ایران بودم، در یک جلسه، یکی از مسئولینی که کارش در حوزه دانشجویان ایرانی خارج از کشور بود، میگفت که اطلاعات زیادی در مورد ایرانیان دانشجو در آمریکا ندارند، این گزارش هرچند کامل نیست اما اطلاعات جالبی داره، مثلا:
عکسی که اینجا گذاشتم نشان میدهد که چند درصد دانشجویان ایرانی دارند چه رشته ای را در آمریکا دنبال میکنند. آمار ایران را با دیگر کشورها مقایسه کنید، فاجعه هستیم به خدا! فاجعه!
کاش سیاستگذاران آمورشی ایران بفهمند درد را! کاش...

Open Doors®, supported by a grant from the Bureau of Educational and Cultural Affairs at the U.S. Department of State, is a comprehensive information resource on international students and scholars studying or teaching at higher education institutions in the United States, and U.S. students studying abroad for academic credit at their home colleges or universities.
Data from the 2013 Open Doors Report is now available to the public:
http://www.iie.org/Research-and-Publications/Open-Doors?utm_source=IIE+Global+News+Newsletter&utm_campaign=38263fa925-Press-Release-Open-Doors-Print-Edition-20140218&utm_medium=email&utm_term=0_aae91ae631-38263fa925-49916017
#education_programming   #education_policy  
 ·  Translate
30
1
Homa Kh's profile photoYousof Azizi's profile photoMayssam Hashemi's profile photoکیوان ابراهیمی's profile photo
6 comments
Homa Kh
+
1
2
1
 
حرف شما کاملا درسته. برای مثال امکان نداره رتبه های برتر کنکور غیر برق و الکترونیک شریف جای دیگه برن، انگار اگه اینکار رو بکنن یجورایی هرز رفتن.
نکته اینجاست که یه نوع خلا ارزشی تو نسل ما وجود داره و اون القابه. ینی من بدون دکتر یا مهندس بودن هیچ نیستم. این رو خودم بشخصه تجربه کردم. اگر خودت هم این سبک آدمی نباشی، اطرافیانت این انتظار رو دارن و البته انصافا فشار میارند.
نکته دیگه اینه که رشته های مهندسی خیلی امکانات پیچیده ای نمیخواد اما در عوض مولد امکانات پیچیده و صنعتی برای رشته های دیگه مثه ساینسه. یعنی بقولی نیاز کشوره.
یه مثال میزنم. برای رشته من برای مثال، 80 درصد فیزیک پیشه ها در داخل تیوری کارن، چون ابزار کارای تجربی رو ندارند و با تقریب خوبی میشه گفت اکثر تجربی کارای ما 50 سال از همکارای خارجی خودشون عقبن.
پوزیشن گرفتن هم در خارج از کشور بعلت کاهش بودجه تو تقریبا تمام کشورهای سخت شده مخصوصا برای ایرانی ها. این یعنی بعد از تحصیل حداقل 70 درصد برمیگردند ایران. پس ترجیحا مهندسی خونده باشند بهتر از ساینسه!
 ·  Translate
Add a comment...
People
Have him in circles
2,296 people
علي عليزاده شعاعي's profile photo
شهیدان غفوری و شهید ساجدی's profile photo
شادی زینال پور's profile photo
یاسر کنعانی's profile photo
چند جرعه اندیشه's profile photo
MAHDI AKHERATI's profile photo
Places
Map of the places this user has livedMap of the places this user has livedMap of the places this user has lived
Currently
Ann Arbor - Michigan
Previously
Tehran - Iran I.R.
Contact Information
Home
Mobile
+1 (781) 535-2619
Email
Apps with Google+ Sign-in
Education
  • Gerald R. Ford School of Public Policy - University of Michigan
    Public Policy, present
  • مدرسه نیکان - دانشگاه صنعتی شریف
Basic Information
Gender
Male
Looking for
Networking
Birthday
August 4
Relationship
Married
Links