Profile cover photo
Profile photo
Eko-Tech Sp. z o.o. Sp. k.
3 followers
3 followers
About
Posts

Post has attachment
Taśma konturowa = Bezpieczeństwo na drodze. W przeszłości rewolucją na drogach było oświetlenie elektryczne montowane w pojazdach osobowych i ciężarowych - W dzisiejszych czasach kolejną rewolucją jest taśma konturowa służąca do oznakowania pojazdów ciężarowych i przyczep.

Regulacja ECE104 stworzyła podstawę do unormowania używania folii odblaskowych w ruchu drogowym oraz umożliwiła implantacje przepisów w krajowych aktach prawnych.

Od 10 Października 2009r. Rozporządzenie Ministra Infrastruktury z dnia 04 Maja 2009r.(Dz.U.Nr75 poz.639) wprowadza obowiązek stosowania oznakowania konturowego tzn. taśm konturowych dla nowo rejestrowanych pojazdów w Polsce.

Na początku taśma konturowa była tylko i wyłącznie elementem zwiększającym bezpieczeństwo - potocznie mówiąc - zwykłą folią odblaskową z homologacją.

Jednakże rozwój tego produktu oraz co raz to większe wymagania klientów spowodowały że taśma konturowa stała się także nośnikiem reklamy - VC104+ IMAGINE. Produkt może być wyposażony w Logo lub Napis klienta, producenta naczep czy zabudów lub firmy transportowej.

W dniu dzisiejszym EKO-TECH oferuje podstawowe produkty do oznakowania konturowego tj. taśma konturowa VC104+ Rigid Grade do powierzchni metalowych, taśma konturowa VC104+ Curtain Grade w formie rolki ciągłej czy w kostkach do oznakowania naczep z plandeką oraz uzupełniające produkty z serii IMAGINE.

Po więcej informacji dotyczących oznakowania konturowego oraz sposobu aplikacji produktów zapraszamy tutaj:

https://www.eko-tech.biz/produkty/folie-odblaskowe-reflexite/tasma-konturowa/
Photo
Photo
2016-02-20
2 Photos - View album
Add a comment...

Post has attachment
Na stronie naszego bloga -  http://www.eko-tech.biz/blog/2014/12/systemy-klejowe-w-tasmach-samoprzylepnych/ został umieszczony krótki artykuł na temat klejów stosowanych w taśmach samoprzylepnych. Teraz wybór kleju nie sprawi problemu, a odpowiedni dobór kleju zapewni prawidłową przyczepność do różnego podłoża.
Add a comment...

Post has attachment
Wybór odpowiedniej taśmy nie musi być trudny
 
Dobór odpowiedniej taśmy jest istotnym elementem każdego remontu, montażu, a także jako element zabezpieczający, np. podczas montowania. Więcej informacji na temat taśm dwustronnych, ich zastosowań oraz właściwości można znaleźć na stronie naszego bloga http://www.eko-tech.biz/blog/2014/10/tradycyjne-i-nowoczesne-zastosowanie-tasm-dwustronnych/.
Add a comment...

Post has attachment
Policja z Warszawy otrzymała nowe samochody

Komenda Stołeczna Policji otrzymała już 15 z 32 nowych oznakowanych samochodów marki Kia Ceed. Koszty zakupu nowych samochodów pokryła w części Komenda Główna Policji ze środków przyznanych przez budżet państwa oraz Urząd m.st. Warszawy. Łącznie na ten cel wydatkowano ponad 2 mln złotych.

Wydział Ruchu Drogowego otrzymał 6 samochodów, po 2 samochody trafiły do jednostek Policji w Śródmieściu i na Mokotowie, natomiast po 1 aucie do pięciu pozostałych komend rejonowych. Pozostałych 17 radiowozów, trafi w najbliższym czasie do siedmiu komend rejonowych Warszawy - po 1 sztuce, natomiast 10 samochodów zostanie przekazanych Wydziałowi Ruchu Drogowego.

Do oklejenia tych aut również zastosowano folię odblaskową mikro pryzmatyczną VC212 HighLite® przeznaczoną do oznakowania pojazdów uprzywilejowanych.  
Photo
Add a comment...

Post has attachment
Nowe samochody dla policji

W sumie komendy w całym kraju zostaną wyposażone w dodatkowe 278 nowych radiowozów. Najwięcej, bo 8 radiowozów, trafi do Katowic, po 4 otrzymają komendy z Cieszyna i Będzina, a po 3 radiowozy zasilą jednostki w Bielsku-Białej, Wodzisławiu Śląskim, Tarnowskich Górach i Zabrzu. Do oklejenia tych aut, zastosowano folię odblaskową mikro pryzmatyczną VC212 HighLite® przeznaczoną do oznakowania pojazdów uprzywilejowanych.

Nowe samochody to Kia Cee'd o mocy 135 KM, a ich prędkość maksymalna jest równa 195 km/h.  Piraci drogowi strzeżcie się! ;)

Fot: Komenda Wojewódzka Policji w Katowicach
 
Photo
Add a comment...

Post has attachment
Obowiązek noszenia elementów odblaskowych przez pieszych.

Od 31.08.2014 r. będą obowiązywały nowe przepisy Prawa o ruchu dro­go­wym. Nowelizacja ta została pod­pi­sana przez pre­zy­dent Bro­ni­sława Ko­mo­row­skiego, która za­kła­da, że każdy pie­szy, po­ru­sza­ją­cy się po zmierz­chu po dro­dze poza ob­sza­rem za­bu­do­wa­nym, bę­dzie miał obo­wią­zek uży­wa­nia ele­men­tów od­bla­sko­wych.

Co grozi za brak od­bla­sków? Na razie kary nie zo­sta­ły usta­lo­ne, ale art. 79 ko­dek­su wy­kro­czeń mówi, że za zła­ma­nie in­nych prze­pi­sów dro­go­wych grozi kara się­ga­ją­ca nawet 3 tys. zł.
Photo
Add a comment...

Post has attachment
 
Taśmy samoprzylepne oznaczeniowe tesa®
 
Taśmy tesa®, doskonale znajdują swoje zastosowanie w oznaczeniu miejsc niebezpiecznych oraz w zabezpieczeniu warunków pracy. Taśmy oznaczeniowe w różnych kolorach, które mamy do zaoferowania naszym klientom z tej grupy produktów to:

* tesa® 4169,
* tesa® 4661,                                                         
* tesa® 60760,
* 52000. 

Idealnym uzupełnieniem podłogowych taśm oznaczeniowych tesa® jest dyspenser 70100, który doskonale nadaje się do ręcznego aplikowania taśm oznaczeniowych BHP.
Photo
Add a comment...

Post has attachment
Już są - Jako pierwszy dystrybutor w Europie otrzymaliśmy nowy dyspenser ZCUT-9GR firmy YAESU.

Nawet najlepsze konstrukcje doczekają się ulepszenia - Tak samo stało się z najbardziej popularnym dyspenserem ZCUT-9.
Nowa modyfikacja pozwala na szybkie czyszczenie oraz naprawę najbardziej newralgicznych elementów dyspensera. Tym samym spełniliśmy życzenia wielu klientów dla których urządzenie ZCUT-9 jest niezbędne w procesie produkcji.

Zapraszamy do przetestowania nowego dyspensera ZCUT-9GR
PhotoPhotoPhotoPhoto
2014-08-07
5 Photos - View album
Add a comment...

Post has attachment
Blog - Zaczynamy Na blogu będziemy umieszczać informacje o klejeniu, taśmach, nowościach rynkowych.
Add a comment...

Post has attachment
Wait while more posts are being loaded