Profile cover photo
Profile photo
Truck.pl
40 followers -
Truck.pl jest specjalistycznym serwisem ogłoszeniowym pośredniczącym w sprzedaży używanych i nowych pojazdów ciężarowych, ciągników siodłowych, przyczep i naczep, maszyn budowlanych i rolniczych, autobusów, wózków widłowych oraz części zamiennych i akcesoriów.
Truck.pl jest specjalistycznym serwisem ogłoszeniowym pośredniczącym w sprzedaży używanych i nowych pojazdów ciężarowych, ciągników siodłowych, przyczep i naczep, maszyn budowlanych i rolniczych, autobusów, wózków widłowych oraz części zamiennych i akcesoriów.

40 followers
About
Posts

Post has attachment
W 2016 roku inteligentne tachografy
Komisja Europejska przygotowuje techniczną specyfikację
Bernardo Martinez z Dyrekcji Generalnej Komisji Europejskiej ds. Transportu i Mobilności (MOVE) na niedawnej konferencji "Manipulacje tachografem a bezpieczeństwo na drodze" zapowiedział, że w marcu 2016 roku zostanie przyjęta specyfikacja techniczna inteligentnych tachografów.

To oznacza kolejne wydatki dla firm transportowych, ale i poprawę bezpieczeństwa na europejskich drogach.

Ograniczenie manipulacji w tachografach

W Warszawie odbyła się niedawno konferencja pod patronatem Komisji Europejskiej oraz Głównego Inspektoratu Transportu Drogowego. To pierwsza tak ważna dla branży transportowej inicjatywa. Jej organizatorem była polska firma Inelo, której oprogramowanie do weryfikacji prawdziwości danych tachografu wykorzystywane jest przez służby kontrolne w całej Europie.
Na konferencji można było się dowiedzieć m. in., że istnieje wiele sposobów manipulowania tachografami. Od przyłożenia zwykłego magnesu po wyrafinowane urządzenia elektroniczne służące zakłócaniu pracy sprzętu. Komisja Europejska szacuje, że 30-35% danych z tachografów podlega manipulacjom. Z drugiej strony służby kontrolne posiadają narzędzia i coraz większą wiedzę, co sprawia, że dziś każda manipulacja w tachografach może być wykryta. Nie tylko przy bezpośrednim zatrzymaniu pojazdu na drodze, ale również podczas kontroli w przedsiębiorstwie na podstawie krzyżowej analizy danych.

Więcej dowiesz się: http://tinyurl.com/tachografy-inteligentne
Add a comment...

Post has attachment
KEMPF proponuje nową naczepę membranową

To, że mamy ugruntowaną pozycję na polskim rynku nie zwalnia nas z obowiązku ciągłej poprawy naszej oferty – twierdzą przedstawiciele firmy KEMPF.
– Nasi klienci bardzo cenią sobie posiadanie naczepy Kempf, co za tym idzie my nie możemy ich zawieść, ciągle pracując nad jakością naszych produktów – mówi Maciej Michella, Prezes Zarządu KEMPF ZBPS Sp. z o. o. – Produkt powstaje już w momencie pierwszego kontaktu z klientem, dlatego bardzo dużo uwagi przykładamy do merytorycznego wyszkolenia naszych doradców. Potrafią oni odpowiedzieć na prawie wszystkie pytania zadawane przez klientów. Jeżeli ich wiedza jest niewystarczająca, mają pełne wsparcie naszego biura technicznego.
Najsilniejszą więź buduje wspólne rozwiązywanie problemów lub przenoszenie razem z klientami ich rozwiązań na papier a później w rzeczywistość. To pełna satysfakcja jak opracowane rozwiązania działają i ułatwiają życie.
– Dobrze wsłuchujemy się w głos użytkowników naszych naczep i wprowadzamy cały czas zmiany, które poprawiają walory użytkowe – dodaje nasz rozmówca. – Musimy też być czujni, ponieważ konkurencja bez pardonu kopiuje nasze rozwiązania, ale na razie jej produkty wyglądają tylko prawie jak KEMPF, a prawie robi wielką różnicę. W związku z powyższym zaczęliśmy zastrzegać nowości produktowe procedurami patentowymi. 
Przykładem jest nowa naczepa membranowa. Pojazd ten jest kompromisem pomiędzy ciężkimi zabudowami stalowymi, a lekkimi aluminiowymi. Technologia wykonania tego pojazdu przypomina technologię konstrukcji samonośnych.
– Pojazd lekki i wytrzymały to nasze motto – mówi M. Michella. – Unikalność i wysokie pozycjonowanie naszych pojazdów potwierdza fakt, że prawie nie ma ich na rynku wtórnym. Nasi klienci, użytkownicy nie mają problemu ze sprzedażą używanego KEMPF-a, mało tego, odsprzedają nasze naczepy w cenie niejednokrotnie przewyższającej nowe pojazdy firm konkurencyjnych.
– W najbliższym czasie chcemy skoncentrować się na poszukiwaniu nisz rynkowych, czyli miejsc, gdzie użytkowane są pojazdy specjalistyczne – ujawnia Pan Prezes. – Nasza naczepa wywrotka jest już produktem dojrzałym, który stabilizuje naszą pozycję na rynku. Pojazdami do zastosowań specjalnych chcemy wypełnić lukę, o której zapomnieli nasi konkurenci. Jesteśmy do tego bardzo dobrze przygotowani. Nie bez znaczenia jest też bogate doświadczenie naszej spółki macierzystej Fahrzeugbau KEMPF Gmbh, z którego możemy korzystać. Duża część rozwiązań stosowanych na zachodzie Europy, wcześniej czy później pojawi się w Polsce, a my jesteśmy już do tego przygotowani.
O szczegółach nie będę mówił, bo konkurencja tylko na to czeka, ale z pewnością w najbliższym czasie da się słyszeć:
– To oni też to produkują?
– Tak, to też!
Photo
Photo
2015-06-01
2 Photos - View album
Add a comment...

Post has attachment
Nowe pojazdy budowlane Renault Trucks serii C i K Construction wzmacniają swoją pozycję w Europie. Ci, którzy odebrali je w 2014 r., zdążyli już poznać ich realną wartość.
Od rynkowej premiery nowych serii pojazdów budowlanych Renault Trucks C i K minęło nieco ponad półtora roku. Opinie wybranych klientów z Wielkiej Brytanii, Francji, Hiszpanii, Rosji i Holandii są pozytywne.
Ładowność
- Jeżeli obiecujemy naszym klientom ładowność 20 ton, musimy dotrzymać słowa - wyjaśnia Mac McMurdo, dyrektor generalny brytyjskiej firmy G. Webb Haulage Ltd, specjalizującej w usuwaniu i transporcie odpadów. Analizując ofertę pojazdów spełniających normę emisji spalin Euro 6, a zwłaszcza parametry podwozi, zwróciliśmy uwagę na wyjątkowo niską masę własną Renault Trucks C.
Zakupiony Renault Trucks C 8x4 jest pierwszym pojazdem tej marki we flocie firmy. Po kilku miesiącach użytkowania ocena jest więcej niż pozytywna:
- Zużycie paliwa jest dobre. Zadowoleni są również kierowcy: zwłaszcza z komfortu jazdy i dużej kabiny.
Ekonomika
O znacznej poprawie ekonomiki paliwowej po zakupie czterech Renault Trucks C 320 6x2 mówi również Martin Moran, dyrektor MP Moran, firmy specjalizującej się w dostawie materiałów budowlanych i instalacyjnych:
- Zaczęliśmy porównywać dane o zużyciu paliwa i wygląda na to, że już teraz jesteśmy o ponad 10% na plusie. Nasi kierowcy polubili nowe pojazdy, ceniąc sobie wygodne kabiny serii C. Pojazdy Renault Trucks użytkujemy od 2010 r. i zawsze byliśmy pod wrażeniem ich wydajności i niezawodności, więc zdecydowaliśmy się na tę markę również w przypadku modeli Euro 6.

Więcej: http://tinyurl.com/Renault-Trucks-serii-C-i-K
Add a comment...

Post has attachment
20 lat Haldex w Polsce. 100 lat tradycji
Prosperity marki Haldex w Polsce jest odzwierciedleniem ogólnej sytuacji w branży motoryzacyjnej - okresy dynamicznego wzrostu przeplatały się ze spadkami, okresami stabilizacji i spokojnego rozwoju.
W roku 2015 przypada jubileusz 20-lecia oficjalnej obecności marki Haldex w Polsce - jednego z trzech wiodących światowych producentów układów hamulcowych. Firma swoją działalność na rynku polskim rozpoczęła w sierpniu 1995 roku, jako Midland-Grau Sp. z o.o. W sierpniu 1998 roku nastąpiło przejęcie Midland-Grau przez firmę Haldex. Centrala szwedzkiej marki Haldex w Polsce reprezentuje interesy koncernu także w krajach bałtyckich (Litwa i Łotwa) oraz na Ukrainie i w Mołdawii.
Na pierwszy montaż i na wymianę
Pierwotnie firma mieściła się w Wieluniu. W roku 2000 przeniosła swoją siedzibę do nowo wybudowanego obiektu w niedalekich Kowalach koło Praszki (Opolskie). Dziś trudno nie zauważyć okazałego, przeszklonego budynku, zlokalizowanego tuż przy trasie krajowej nr 45 z polską, szwedzką i firmową flagą na masztach.
- Wśród naszych pierwszych ważnych klientów były takie firmy jak: Zremb Wrocław czy Autosan - wspomina Marek Nawrocki - Dyrektor Generalny Haldex Sp. z o.o. - Na naszych oczach wyrastały potęgi innych producentów przyczep, naczep i nadwozi. Wszakże nasza firma mieści się w zagłębiu produkcyjnym przyczep i naczep. Dziś wielu z tych producentów kupuje urządzenia Haldex na pierwsze wyposażenie. Są to przede wszystkim układy pneumatyki hamulcowej, między innymi systemy ABS i EBS do przyczep i naczep, automatyczne dźwignie rozpieraków hamulcowych, a także urządzenia sterowania pneumatyką zawieszenia: jak zawory poziomujące, zawory osi podnoszonej czy zawory regulacji wysokości platformy.
- Rynek producentów pojazdów użytkowych jest dla nas bardzo ważny, ponieważ generuje on późniejsze zapotrzebowanie na części zamienne na rynku wtórnym - dodaje M. Nawrocki.
Więcej: http://tinyurl.com/20-lat-Haldex-w-Polsce
PhotoPhotoPhoto
2015-05-07
3 Photos - View album
Add a comment...

Post has attachment
Dziesięciotysięczne Renault Tucks T trafiło do firmy TRANS-MAN

Renault Trucks T, wybrane we wrześniu na Samochód Ciężarowy Roku 2015, cieszy się nieustającą popularnością wśród klientów. Rok po dostarczeniu pierwszego pojazdu, z fabryki w Bourg-en-Bresse (Francja) wyjechał 10 000. egzemplarz T Euro 6, który trafił do polskiego przewoźnika, firmy Trans-Man.

Komentując wydarzenie, Krzysztof Mancewicz powiedział: - Bardzo ucieszył nas fakt, że to właśnie nasza firma zostanie odbiorcą 10.000. pojazdu serii T. Wybraliśmy Renault Trucks T ze względu na niskie zużycie paliwa, niezawodność i znakomitą kabinę, zapewniającą naszym kierowcom wyjątkowy poziom komfortu i ergonomii.

Olivier de Saint-Meleuc podziękował Trans-Man za zaufanie do marki: - Jestem dumny, że mogę wręczyć kluczyki do tego Renault Trucks T 480 High naszemu polskiemu klientowi. Dostawa 10.000. egzemplarza potwierdza ogromny sukces gamy T, cenionej przez klientów za niskie zużycie paliwa, właściwości jezdne i komfort kabiny. Cechy te zostały docenione zarówno przez klientów, jak i przedstawicieli mediów, m.in. tych zasiadających w jury International Truck of the Year, co pozwala nam z dużym optymizmem myśleć o przyszłości.

Więcej przeczytasz: http://tinyurl.com/Renault-Trucks-T-w-Trans-Man
Photo
Photo
2015-02-03
2 Photos - View album
Add a comment...

Post has attachment
Filia ciężarowa Inter Cars rozwija się
Dodatkowe usługi, szerszy asortyment

Pierwsza i jak na razie jedyna filia wyłącznie ciężarowa pod skrzydłami Inter Cars - placówka w Krakowie - rozwija się. Niedawno wprowadziła dodatkowe usługi dla klientów i stale poszerza swój asortyment. Klienci zaczynają doceniać te starania, co przekłada się na comiesięczne wzrosty sprzedaży.

Filia ciężarowa przy ul. Półłanki rozpoczęła swoją działalność w kwietniu 2014 r. Przez pierwsze tygodnie sukcesywnie kompletowano ofertę części i akcesoriów oraz przygotowywano możliwość sprzedaży wielu typowych drobnych pozycji na sztuki. Ten wysiłek nie poszedł na marne.

- W organizacji filii kierujemy się naszym wieloletnim doświadczeniem w pracy na rynku ciężarowym - mówi Tomasz Topolski, dyrektor filii ciężarowej. - Punkt handlowy urządzamy tak, aby zapewnić klientom maksymalny komfort, kompleksowość realizacji ich potrzeb zakupowych oraz docelowo szkoleniowych. Znamy modele pojazdów i naczep poruszających się po okolicznych drogach. Wiemy jakie są potrzeby klientów i oczekiwania. Niektórzy stawiają na marki premium, a inni szukają tańszych, ale sprawdzonych zamienników. Dokładamy starań, żeby jak najszybciej mieć gotową pełną ofertę niezależnie od preferencji.

Dostawy do klientów realizowane są czterema trasami, dwa razy dziennie. Pierwsze transporty wyjeżdżają już o godz. 7.00, kolejne o 12.00. Obsługa z dostawami wykonywana jest przez filię sześć dni w tygodniu, a codzienne dwukrotne, włącznie z poniedziałkiem, dostawy z habów (magazyny centralne) pozwalają na szybką realizację zamówień mniej typowych.

Niedawno oddano do użytku punkt nitowania okładzin oraz wymiany opon ciężarowych i dostawczych. Wszystkie usługi wykonywane są gratis pod warunkiem zrobienia zakupów powyższych pozycji (okładzin, opon) w filii.

Wprowadzono także sprzedaż na litry płynów do spryskiwaczy i AdBlue oraz typowych olejów silnikowych i przekładniowych.
Filię co miesiąc odwiedza coraz większa grupa klientów a punkt notuje systematyczny wzrost sprzedaży; w październiku sięgnął on ponad 20 proc.

Na zdjęciu: Placówka w Krakowie przy ul. Półłanki to pierwsza i jak na razie jedyna filia wyłącznie ciężarowa Inter Cars S.A.
Photo
Add a comment...

Post has attachment
Volvo FH i Volvo FH16 są obecnie dostępne także z kabiną z obniżonym dachem, opracowaną z myślą o transporcie górniczym i z żurawiem w przestrzeni nad kabiną.

- Niektórzy klienci potrzebują jednocześnie dużej ładowności i niskiej kabiny. Volvo FH i Volvo FH16 z kabiną z obniżonym dachem spełniają obydwa te warunki, pozwalając tworzyć zestawy drogowe napędzane silnikiem o mocy do 750 KM i dopuszczalnej masie całkowitej do 120 ton - mówi Roger Brorsson, menedżer produktu ds. Volvo FH w Volvo Trucks.

FH i FH 16 z kabiną z obniżonym dachem proponowane są w takich samych konfiguracjach układu napędowego jak pojazdy wyposażone w inne kabiny, przy kilku istotnych różnicach. Dach kabiny został obniżony o 190 mm i jest całkowicie płaski - anteny i inne wyposażenie ulokowano w innych miejscach. Dzięki temu możliwe jest skonfigurowanie pojazdu o wysokości całkowitej 3,2 m, który mieści się w typowych tunelach kopalnianych o wysokości nie przekraczającej 3,4 m.

Niski, płaski dach kabiny ułatwia również montaż żurawia leśnego, który w stanie złożonym jest transportowany nad kabiną. Łatwiejsze jest też podnoszenie ładunków w przestrzeni przed pojazdem. Aluminiowa osłona dachu (opcja), chroniąca przed spadającymi obiektami, zwiększa wysokość kabiny o zaledwie 15 mm.
Photo
Add a comment...

Post has attachment
Na pozór to zwykły ciągnik w ospoilerowanej wersji Streamline, prawie nic go nie wyróżnia. Tylko po oznaczeniu R730 i V8 poznajemy, jaki siłacz kryje się pod maską.

Ponieważ to rzadkość na naszych drogach, z przyjemnością pokonaliśmy kilkadziesiąt kilometrów po pomorskich drogach.
Topowa V8 - do zadań specjalnych

Silnik Euro 6 o mocy 730 KM i maksymalnym momencie obrotowym 3.500 Nm, z układem wtrysku XPI, jest topową jednostką V8 szwedzkiego producenta (słabsze wersje V8 rozwijają 520 i 580 KM), polecaną do najtrudniejszych zadań. 60-tonowe, skandynawskie zestawy z drewnem, transport ponadgabarytów, ciężkie przewozy w Norwegii - to przykłady zastosowań, gdzie najmocniejszy widlasty silnik odnosi największe sukcesy.

Legendarne "fałósemki" Scanii, wprowadzone w 1969 r., wypracowały sobie unikalną pozycję na światowym rynku. Nowy motor bazuje na jednostce o pojemności 16,4 l i mocy 730 KM, która zadebiutowała w 2010 r. Wariant Euro 6 wykorzystuje turbosprężarkę o zmiennej geometrii oraz chłodzony cieczą układ recyrkulacji spalin EGR, z którym współdziała katalizator SCR (selektywna redukcja katalityczna) w układzie wydechowym. Tłumik jest nieznacznie tylko większy od zwartego, kompaktowego tłumika stosowanego z silnikami sześciocylindrowymi.

Na ramie zostało dużo miejsca na zbiorniki paliwa i AdBlue. Maksymalny moment obrotowy uzyskiwany jest w przypadku nowego silnika Euro 6 w szerszym zakresie obrotów niż w wersji Euro 5. Jest on dostępny od 1.000 do 1.400 obr/min. Do standardu należy zautomatyzowana skrzynia Scania Opticruise, przystosowana do przenoszenia momentu o tak imponującej wartości.

Więcej: http://tinyurl.com/Scania-Streamline-R-730
PhotoPhotoPhotoPhoto
2015-01-30
4 Photos - View album
Add a comment...

Post has attachment
Z początkiem 2015 r. nastąpiły zmiany na mapie autoryzowanej sieci serwisu Volvo Group Trucks w Polsce.

Na przełomie roku skończył się okres przebudowy autoryzowanej sieci serwisowej Renault Trucks w Polsce i w życie weszły poniższe zmiany.

Firma Nijhof-Wassink, długoletni partner Volvo Group Trucks z początkiem roku 2015 otrzymała autoryzację Renault Trucks dla oddziału w Nowej Wsi Wielkiej k/Bydgoszczy (ul. Zakładowa), który stał się serwisem dwumarkowym. Godziny otwarcia serwisu: pon - pt 8.00 do 19.00, sobota 8.00 - 16.30.

Firma Aldo w Olsztynie (ul. Kołobrzeska), wieloletni partner związany z marką Volvo, od stycznia jest serwisem dwumarkowym i świadczy usługi serwisu także dla pojazdów Renault Trucks. Godziny otwarcia serwisu: pon - pt: 7.00-17.00, sobota 7.00-13.00.

Volvo Group Trucks w Polsce podpisała nową umowę w ramach sieci serwisowej marki Renault Trucks z firmą Wimex w Białymstoku (ul. Octowa). Jako aktualnie 13 autoryzowany punkt jednomarkowy Wimex będzie kontynuował rozwijaną od 2011 r. działalność serwisową w ramach sieci Renault Trucks. Godziny otwarcia serwisu: pon - pt: 8.00-17.00, sobota 8.00-14.00.

Z początkiem stycznia autoryzację Renault Trucks zakończyły następujące serwisy: Biascan SA (Biała Podlaska), On Road Truck Services (Błonie), On Road Truck Services (Słubice), Autos (Inowrocław, Solec Kujawski, Włocławek), TSO (Olsztyn), Mega Service (Ostrołęka), Truck Centrum (Szczecin).

Dostępność usług serwisowych oraz ciągłość obsługi pojazdów Renault Trucks zapewniają działające na tym terenie serwisy dwumarkowe.

Aktualnie sieć serwisowa Volvo Group Trucks Poland liczy 45 autoryzowanych punktów serwisowych, z czego 32 są dostępne dla klientów Volvo oraz 32 dla klientów Renault Trucks.
PhotoPhotoPhoto
2015-01-29
3 Photos - View album
Add a comment...

Post has attachment
Dystrybucyjny siłacz
Fuso Canter Bluetec 9C18

Fuso Canter to lekka ciężarówka, zaprojektowana z myślą o dystrybucji miejskiej. Nowy, topowy wariant 9C18 o dopuszczalnej masie całkowitej 8,55 t ma zwiększoną nośność podwozia do prawie 6 ton, ustanawiając w ten sposób rekord w swojej kategorii wagowej. Takim samochodem jeździliśmy w mieście i poza miastem.
Jego seryjne wyposażenie obejmuje zautomatyzowaną przekładnię dwusprzęgłową Duonic i szeroką kabinę C (komfortową).

Praca przerywana daje efekty

Prezentowany Canter napędzany jest 3-litrowy silnikiem Euro VI o mocy 175 KM. Za oczyszczanie spalin odpowiada technologia SCR z wtryskiem AdBlue i katalizator oraz filtr cząstek stałych. Aby sprostać bardziej rygorystycznym wymogom Euro VI, pojemność filtra cząstek stałych oraz katalizatora SCR została zwiększona. Usytuowanie 12-litrowego zbiornika AdBlue po prawej stronie pojazdu, obok zbiornika paliwa, pozwala na uproszczenie czynności obsługowych. Elementy niezbędne do spełnienia normy Euro VI zwiększają masę własną Cantera o około 30 kg - co nie ma większego znaczenia przy jego wysokiej ładowności.

Rzędowy, 4-cylindrowy motor, z turbodoładowaniem, bezpośrednim wtryskiem typu common rail i chłodnicą międzystopniową jest oszczędny (spokojnie można się zmieścić w 15 litrach ON na 100 km), a przy tym zapewnia dość dobrą dynamikę, także przy rozpędzaniu z cięższym ładunkiem, gdzie jednostka 150-konna pozostawiała pewien niedosyt.

System Start/Stop (tzw. ISS) silnika w wyposażeniu standardowym pozwala, według producenta, zaoszczędzić do 3 procent paliwa. Układ ten gasi motor na każdym postoju już po kilku sekundach, np. na światłach i odpala błyskawicznie, kiedy dotkniemy pedału gazu. Podczas jazdy w korku może to być denerwujące, poza tym niekoniecznie zawsze korzystne pod względem ekonomiki jazdy, ale w każdej chwili kierowca może dezaktywować układ przyciskiem na desce rozdzielczej.

Bezstresowe hamowanie

Canter rocznik 2014 zrobił ogromny krok naprzód w kwestii wyposażenia z zakresu bezpieczeństwa. Nowa generacja modelu jest standardowo zaopatrzona w elektronicznie sterowany układ hamulcowy (ektroniczny rozdzielacz siły hamowania). Zapewnia on podstawę dla działania innego układu zwiększającego bezpieczeństwo - elektronicznego systemu stabilizacji toru jazdy (ESP), który także należy do wyposażenia seryjnego. Zintegrowane funkcje ESP obejmują ABS, układ kontroli trakcji oraz Brake Assist.
Ponadto, hamulec zasadniczy w tym aucie jest "jak brzytwa", bez wysiłku można awaryjnie zastopować rozpędzony wehikuł. W skład standardowego wyposażenia wchodzi hamulec silnikowy (wydechowy) o mocy 50 kW, z regulacją intensywności działania. Zatem - jest dość bezpiecznie. Jednak, aby hamulec silnikowy nie działał anemicznie i w sposób odczuwalny pomagał wytracać prędkość, trzeba zmuszać skrzynię do redukcji biegów.

Więcej dowiesz się tutaj: http://tinyurl.com/silacz-Fuso-Canter
PhotoPhotoPhotoPhoto
2015-01-28
4 Photos - View album
Add a comment...
Wait while more posts are being loaded