Profile cover photo
Profile photo
Jiří Eischmann
704 followers
704 followers
About
Jiří's posts

Post has attachment
Vstupů pro to, na čem máme v desktopovém týmu pracovat, máme několik: požadavky zákazníků, požadavky výrobců hardwaru, testy uživatelské přívětivosti, bug reporty a také prostě naše intuice, co by mohli uživatelé potřebovat. Někdy je hodně přínosné se…

Post has attachment
Když Mark Shuttleworth před dvěma týdny oznámil, že Canonical končí s Unity, byl to velký šok. Ve světě linuxového desktopu možná nejdůležitější událost za posledních 10 let. Pro fandy Ubuntu a zvláště Unity to moc potěšující informace nebyla, troufnu si…

Post has attachment
Good news: #Netflix doesn't block +Fedora Project users any more! 

Post has attachment
My article for the community blog. Wanna help with the handbook?

Post has attachment
Po delší době má náš tým opět otevřenou pozici v České republice. Před několika měsíci jsme rozjeli Laptop Hardware Enablement Team, který pracuje na podpoře Fedory a RHELu na různých hardwarových sestavách, a nyní do něj hledáme nového člena.

Post has attachment
GNOME tento týden představilo nové workflow pro nováčky. Chcete začít do GNOME přispívat? První kroky jsou teď výrazně jednodušší a musím říct, že je výsledek je opravdu působivý a může být příkladem pro ostatní open-source projekty.

My home router died. Any tips for a new one? I'm not looking for Turris. Yes, it's great, but it's overkill for me and the price is above my acceptable price range. I'm looking for something for ideally up to 3000 CZK ($120), 4000 CZK max. Compatibility with open source firmwares (dd-wrt, opewrt) is a big plus.

Post has attachment
Telegram je IMHO nejlepší IM služba – hromada klientů, rychlá, plno pokročilých funkcí, alespoň částečně otevřená. Jednou z věcí, které konkurence má, ale Telegramu chyběly, bylo hlasové volání. Minulý týden jsme se ale konečně dočkali.

Post has attachment
My (Czech) article on GNOME 3.24 for +LinuxEXPRES.

I must say that as a long-time user of Firefox and Opera I've been really enjoying using GNOME Web 3.24 (aka Epiphany). It used to be an ordinary, perhaps redundant browser, but +Michael Catanzaro and other +Igalia guys have created something really worth using.
Wait while more posts are being loaded