Profile

Cover photo
Mustafa İSLAMOĞLU
813 followers|201,232 views
AboutPostsPhotosVideos

Stream

Mustafa İSLAMOĞLU

Shared publicly  - 
27
7
Sedat Yavuz's profile photoSiyah İnci's profile photo!!!  AyYıLdıZ 61 !!!'s profile photoFaTiH GüL's profile photo
6 comments
 
ZINDIK olan bu adamın peşinden gitmek gaflettir, dalâlettir sonu hayr değildir. 
 ·  Translate
Add a comment...

Mustafa İSLAMOĞLU

Shared publicly  - 
 
Hocamız bu sözünü Fatih Altay'lı kendisine gelen tweetleri okuduktan sonra söyledi. Bazı dili uzunlar Hocamızı ağır hakaretlerde bulundular.  Ne kadar anlalımlı değil mi ? Gecenin en önemli sözlerinden biriydi bence (Admin)
 ·  Translate
36
8
mevlüt bayrak's profile photobir zamanlar's profile photo!!!  AyYıLdıZ 61 !!!'s profile photogöktürk koca's profile photo
10 comments
 
Biz insan olmadan ruhlarımıza sordu Cenab-ı hak "ELESTÜ Bİ RABBİKÜM" Diye bu cahil neyin kafasını yaşıyor. Ne insan olmadan müslüman olunmazı.
 ·  Translate
Add a comment...

Mustafa İSLAMOĞLU

Shared publicly  - 
 
Allah ile kul arasında ara mı var ki aracı olsun ?

 Mustafa İslamoğlu
 ·  Translate
32
1
Muhammed Fatih Ergenekon's profile photo
 
Daha ne olsun, Allah razı olsun
 ·  Translate
Add a comment...

Mustafa İSLAMOĞLU

Shared publicly  - 
 
Caner Taslaman, Mustafa İslamoğlu, Mehmet Okuyan hocalarımızın konuk olduğu Teke Tek Programını nasıl buldunuz arkadaşlar ? (admin)
 ·  Translate
16
Muhammed Muhammedi's profile photoGazi Ataman's profile photoMustafa Özkan's profile photoMehmet  Yaşar's profile photo
10 comments
 
İslamoglunun sapiklikta son haddi hz ademin babası var subhanallah islamoglunun sapikligindan allah siginirim 
 ·  Translate
Add a comment...

Mustafa İSLAMOĞLU

Shared publicly  - 
 
''Ölüye işittiremezsin.'' Mesajın ve hak sözün canlılığına bakın. Acaba bu sözün üzerinden 1400 yıl geçmiş midir? Acaba bu, Mekkeli birkaç bedevi kabileye mi yoksa 20. yüzyıl medeniyet ve dünya görüşüne mi söylenmiş bir sözdür? Bugün bilgili bir insan, bu sözden daha hızlı, daha canlı, daha doğru, daha kesin ve daha derin bir söz söyleyebilir mi? ''Sen ölülere duyuramazsın. Çağrıyı, arkalarına dönüp gittiklerinde sağırlara da duyuramazsın.''

Dr. Ali Şeriati
 ·  Translate
35
2
Add a comment...

Mustafa İSLAMOĞLU

Shared publicly  - 
 
Destursuz Çağa Girenler - Prof. Dr. Hayri Kırbaşoğlu
 ·  Translate
22
Leyla akkyn's profile photo
 
Yayin icin ALLAH ( cc) sizden razi olsun. Artik ayetlerin onune Bati kulturu gecmis. Ama bu kulturde bireyin ozgur iradesiyle gecmistir. İnsanlar kuresellesme ve sosyal medyanin etkisiyle sorgulanamaz hale gelmistir. Bir de acaba bu ayetlerin onune gelenegin gecmesinde seyhlerin soylenmesi ne kadar dogru?
 ·  Translate
Add a comment...

Mustafa İSLAMOĞLU

Shared publicly  - 
 
"Işid'den önce ne vardı?? El Kaide.. Ondan önce?? Taliban.. Biz kuklacıyı görmediğimiz sürece kuklalar ile oyalanmaya devam edeceğiz"

Mustafa İslamoğlu
 ·  Translate
24
4
Add a comment...

Mustafa İSLAMOĞLU

Shared publicly  - 
 
"Şu an Müslümanların en büyük problemi dini de emeksiz bir cennete dönüştürmeleri."
Mustafa İslamoğlu
 ·  Translate
27
2
sultan's profile photoEmine Ozalp's profile photoMustafa Dündar's profile photoAbdullah haksever HAKSEVER's profile photo
4 comments
 
Beleş cennet yolcuları çok da ondan.herşeyi kısa yoldan istiyoz. 
 ·  Translate
Add a comment...

Mustafa İSLAMOĞLU

Shared publicly  - 
28
6
FaTiH GüL's profile photo
2 comments
 
Yukarıda belirtildiği üzere İsra suresi 71. Ayet.
Sizin söylemiş olduğunuz sözü kendinize iade etmiştir.
#İNSAN #ŞEYTAN#ZINDIK #MEZHEB'siz 
 ·  Translate
Add a comment...

Mustafa İSLAMOĞLU

Shared publicly  - 
28
5
Add a comment...

Mustafa İSLAMOĞLU

Shared publicly  - 
 
Hocamızın çok yakında Yaratılış ve Evrim adında kitabı çıkacak.
 ·  Translate
31
5
Leyla akkyn's profile photoAbdullah haksever HAKSEVER's profile photoAide Mustafayeva's profile photoBeşiktaş Aşk's profile photo
5 comments
 
İslamoğlu Ademin babasi var diyor o adam sapik diyenler youtube'deki 2 dakikalik videolari izleyip iftira atmayin alin bu kitabi okuyun ona göre muamele yapin iftira atmak o kadar kolay değil!!!!!Hocanın kalemine saglik yine harika bi kitap cikarmis....
 ·  Translate
Add a comment...
Story
Tagline
" Biz bu aleme sahip olmaya değil, şahid olmaya geldik."
Introduction
1960 yılında Kayseri’nin Develi İlçesinde, doğdu. Develi İmam Hatip Lisesi’nde okudu. Babası, bölgenin saygın kanaat önderlerinden Ahmet İslamoğlu. Küçük yaşlarda Arapça sarf-nahiv derslerini babasından aldı. Yükseköğrenimini Kayseri Yüksek İslam Enstitüsü ve Kahire el-Ezher Üniversitesi Şeriat Fakültesinde yaptı. 1990 yılında Akabe Kültür Eğitim Vakfı’nın manevi kuruculuğu ve onur başkanlığını ...üstlendi. Aynı yıl Denge Yayınları’nı kurdu. İlk yazısı; Milli Gazete’de, ilk şiiri 1980 yılında Mavera dergisi’nde yayımlandı. Milli Gazete’de köşe yazarlığı yaptı. Mavera dergisi'nde; şiir, deneme ve edebiyat yazıları yazdı. Aylık Dergi, Ribat, Vahdet, Meydan dergileri ile Yeni Devir, Vahdet, Yeryüzü, Tevhid gazetelerinde; makaleleri, yayımlandı. Haftalık Selam ve günlük Vakit gazetelerinde köşe yazarlığı yaptı. Mazlum-Der’in Ankara’da düzenlediği Kürt Forumu’na sunduğu ‘Kürt Sorununa İslami Çözüm’ isimli tebliğinden dolayı 1.5 yıl, 1993’te çıkan bir yazısında 5816 sayılı kanuna muhalefet ettiği gerekçesiyle de 1 yıl hapse mahkum edildi. Gölcük kapalı ve Ankara/ Ulucanlar yarı açık caza evlerinde kaldı. 1980 yılında yapılan üniversiteler arası şiir yarışmasında birincilik ve ikincilik ödülleri kazandı. 1997’de Human Rights Watch Helmann-Hammet ödülünü aldı. Kırkdan fazla kitabı olup, bir çoğu defalarca yayınlandı. Mustafa İslamoğlu; uzun yıllardır Akabe Kültür Eğitim Vakfı’nda sohbet konuşmaları yapmakta. İslamoğlu’nun; sohbetleri, kaset ve CD çalışmalarıyla geniş kitlelerin yararına sunuldu. Hilal TV’de; sohbet konuşmaları yapan Mustafa İslamoğlu, Yeni Şafak gazetesinde Sami Hocaoğlu ve Vakit gazetesinde, Arif Çevikel mahlasları ile köşe yazıları yazıyor. Arapça biliyor, evli ve beş çocuk sahibi.
İnsanlık olarak yitirdiğimiz anlamı bulabileceğimiz tek adresin vahiy olduğuna inanan ve varlığını bu uğurda adayan İslamoğlu, ‘Rabbimden tek niyazım, Kur’an’ın asırları aşan ebedi sesinin eteğine kendi cılız sesimi de iliştirip, gök kubbeye salınmış bâki bir sedaya dönüştürmesidir’ diyor, tefsirden muradını açıklarken.
Ve Kur’an tefsiri projesinin amacını şu şekilde izah ediyor:
‘İnanmışımdır ki Kur’an, bir kere nazil olup bitmiş bir kitap değil, her an nazil olan ve kıyamete kadar da nazil olmayı sürdürecek olan, ayakları yerde başı gökte ilahi bir hitaptır. Bu hitaba beyazı ve siyahı, kadını ve erkeği, doğulusu ve batılısıyla herkes muhataptır. ‘Gökten gelen’ kelam ayeti ‘yerden biten’ insan ayetiyle buluşunca tohum toprağa, can canana, vahiy insana kavuşmuş olmakta; anlam insanını, insan ise kaybettiği anlamını bulmaktadır.
Gel gör ki, insanla vahiy arasına görünmez engeller gerilmiş; vahyi insansız, insanı vahiysiz ve de anlamsız bırakmak isteyen hoyrat eller, ilahi mesajın diriltici çağrısına teşne kulaklara kurşun akıtmıştır. Dahası, bu mesajı can kulağıyla dinleyecek olan bir çok can, dilinden anlamadığı bir mesajı kendisine anlatacak bir tercümana muhtaçtır.
Yüzyıllardır, Kur’an’la insanı buluşturmak için çaba verilir. Paha biçilmez tefsir müktesebatı ve Kur’an kitaplığımız, işte bu eli öpülesi çabaların ürünüdür. Fakat Kur’an’ın anlaşılması için gösterilen her çaba kendi çağına hitap eder. Mutlak olan vahiydir; hiçbir yorum mutlaklaştırılamaz. Yorum mutlaklaştırıldığı gün vahiy susar. Bu nedenledir ki, Kur’an’ı her çağın diline tercüme edecek tercümanlar olmalıdır.
Tefsir ve mealler işte o Kur’an tercümanlarının eseridir. Bir insanın uğraşabileceği en soylu uğraş, ömrünü Kur’an’a adamış olmaktır. Ama bir insanın sırtına yüklenebilecek en ağır yük de yine Kur’an’a tercüman olma sorumluluğudur.’
1992 yılının Ekim ayında Kahire dönüşü başlattığı tefsir dersleri; lafız, mânâ ve maksat üçlüsü içerisinden, daha çok “Kur’an’ın maksadına” vurgu yapan bir tefsir anlayışıyla 15 yıldan beri devam etmektedir. Aynı dersler www.tefsirdersi.com adlı siteden canlı olarak yayımlanmaktadır. Yine 1998 yılında başlayan Dünyada bir ‘ilk’ olma özelliğini taşıyan Tefsiru’l Kur’an ve Te’vilu’l-furkan adlı görüntülü ve sesli (DVD, Video, Audio) 200 derslik tefsir projesi tamamlanmış bulunmaktadır.
Görüntülü tefsir projesi ile başlayan Gerekçeli Meal adı verilen Kur’an’ın Türkçe tercüme çalışması da yukarıdaki projeyle eş zamanlı olarak yürütülmüş ve birlikte tamamlanmıştır.
İslamoğlu, tecvid eksenli Kur’an eğitiminden, tertil eksenli Kur’an eğitimine geçmenin elzem oluşunu ise şu şekilde izah ediyor: ‘Allah bize, daha ilk vahiyler inerken “tertîl”i emretti: Ve rattili’l-Kur’âne tertîlâ: Kur’an’ı üzerinde dura dura, düşüne düşüne, anlaya anlaya, kavraya kavraya oku!” (Müzzemmil 4) Biz ise, zaman içinde, tarihi şartların da dayatmasıyla “tertîl” emrini “tecvide” indirgedik. Orada da durmadık. Biz ne yaptık? Önce Kur’an’ı Mushaf’a indirgedik. Sonra tertili tecvide indirgedik. Sonra tecvidi telaffuza indirgedik. Sonra telaffuzu tilavete indirgedik. Onu da ses sanatına irca ettik. Tecvid, “okuyuşu güzelleştirme” demek; yaşayışı güzelleştirmenin açığını, okuyuşu güzelleştirerek kapatacağımızı zannettik. Olmadı…’
Mustafa İslamoğlu, İslam medeniyeti ve geleneği içinde, özgün, özel ve özellikli çalışmaları ile ufuklar açmaya devam ediyor.