Profile cover photo
Profile photo
Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu
61 followers -
Uczelnia z czołówki rankingów, kształcąca liderów biznesu i menedżerów według międzynarodowych standardów.
Uczelnia z czołówki rankingów, kształcąca liderów biznesu i menedżerów według międzynarodowych standardów.

61 followers
About
Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu's posts

Post has attachment
Elastyczność, adoktrynalność, realizm i liczenie się z rzeczywistością, zdrowy rozsądek, podejście mieszane, uwarunkowane kontekstem, a nie demagogią, dogmatami i uprzedzeniami - o nowym pragmatyzmie w ekonomii dla Rzeczpospolitej pisze prof. Marian Gorynia z UEP.
http://www.rp.pl/Rzecz-o-polityce/302219914-Nowy-pragmatyzm-Jak-jest-z-nim-naprawde.html#ap-4

Naukowiec UEP został wybrany na przewodniczącego Sekcji Nauk Ekonomicznych Centralnej Komisji ds. Stopni i Tytułów. Funkcję tę pełnić będzie prof. Marek Ratajczak, Kierownik Katedry Makroekonomii i Badań Nad Rozwojem.


Post has attachment
Komisja Europejska przyznała nam logo HR Excellence in Research! To znak jakości, potwierdzający, że na naszej Uczelni prowadzimy przejrzysty proces rekrutacji pracowników naukowych oraz tworzymy przyjazne warunki pracy i rozwoju kariery naukowej.


Post has attachment
Złoto i brąz studentów UEP na Mistrzostwach Polski w Szachach Szybkich!

Dwa tygodnie przed Akademickimi Mistrzostwami Polski studenci UEP zaprezentowali świetną formę. Podczas Mistrzostw Polski w Szachach Szybkich w Zgierzu nasz student, mistrz międzynarodowy Piotr Brodowski zdobył brązowy medal wyprzedzając blisko 250 szachistów z całej Polski. Wśród kobiet, nasza studentka arcymistrzyni Klaudia Kulon zapewniła sobie kolejny złoty medal w najważniejszych rozgrywkach szachów szybkich w kraju. Bardzo dobry wynik uzyskali również Rafał Lubczyński i Michał Mazurkiewicz z UEP, który ulegali jedynie arcymistrzom.
Photo

Post has attachment
Naukowiec UEP znalazł się wśród „50 najbardziej wpływowych osób w polskiej turystyce”. Portal branżowy WaszaTurystyka.pl sporządził ranking osób, które wywierają największy wpływ na polski rynek turystyczny i rozwój polskiej turystyki. Prof. Grzegorz Gołembski został doceniony za zasługi w kształtowaniu koncepcji naukowych rozwoju sfery turystyki, osiągnięcia w obronie sytemu POT-ROT-LOT oraz za kształcenie kadr.

Post has attachment
Nasz naukowiec doradcą Prezydenta RP! Prezydent RP Andrzej Duda powołał z dniem 1 stycznia 2017 r. prof. Cezarego Kochalskiego na Doradcę Prezydenta RP.
Photo

Post has attachment
Nasza studentka Patrycja Wyciszkiewicz otrzymała stypendium Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego za wybitne osiągnięcia.
Patrycja Wyciszkiewicz jest utalentowaną sportsmenką. Ma na swoim koncie liczne sukcesy lekkoatletyczne – m.in. I miejsce w sztafecie 4x100m oraz biegu na 400m na Mistrzostwach Europy juniorów w Rieti (2013). Reprezentowała Polskę na Mistrzostwach świata w Pekinie (2015), czy też Letnich Igrzyskach Olimpijskich w Rio de Janeiro (2016).
Photo

Post has attachment
Nasz student zainicjował akcję „Poznajmy się na Święta”. Polegała ona na przyjęciu na wigilijną kolację studentów obcokrajowców uczących się w Poznaniu. Z akcji skorzystało 42 obcokrajowców. Poznali polskie tradycje świąteczne. http://ue.poznan.pl/pl/aktualnosci,c16/aktualnosci,c15/poznajmy-sie-na-swieta,a55870.html
Photo

Post has attachment
Sukces naszego studenta w szachach! Michał Mazurkiewicz zajął drugie miejsce w Mistrzostwach Polski Bankowców w Szachach. To kolejny sukces kapitana szachowej reprezentacji UEP w tym roku, po zdobyciu tytułu Mistrza Świata Citigroup. Serdecznie
gratulujemy! A już w styczniu nasza reprezentacja będzie bronić złota w Akademickich Mistrzostwach Polski. Trzymamy kciuki!
Photo

Post has attachment
Program executive MBA Poznań-Atlanta realizowany na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu we współpracy z Georgia State University, Atlanta znalazł się w pierwszej dziesiątce Rankingu MBA Perspektywy 2016. MBA Poznań-Atlanta zajął wysokie VII miejsce i został sklasyfikowany jako pierwszy program MBA spoza Warszawy, tracąc do miejsc 5 i 6 odpowiednio 0,4 i 0,8 punktu na 100 możliwych. 

Rankingu MBA Perspektywy 2016 powstał w oparciu o siedem grup kryteriów. Uwzględniono w nim preferencje pracodawców, opinie absolwentów, informacje o studentach (w tym udział osób na stanowiskach kierowniczych) i kadrze, merytoryczne cechy programu, wsparcie procesu kształcenia oraz rangę i prestiż programu. Absolwentów zapytano m.in. jak oceniają ukończone studia oraz jak ich ukończenie wpłynęło na karierę. Badanie przeprowadziła Fundacja Edukacyjna Perspektywy na grupie kilkuset absolwentów. W rankingu uwzględniono również preferencje pracodawców wskazane w badaniu na reprezentatywnej próbie 450 przedsiębiorstw. Wywiady realizowano z osobami odpowiedzialnymi za zarządzanie i rekrutację pracowników wyższego szczebla w firmach z kapitałem zagranicznym o zasięgu ogólnokrajowym, europejskim oraz światowym, zatrudniających powyżej 100 pracowników.

www.uemba.ue.poznan.pl
Wait while more posts are being loaded