Profile cover photo
Profile photo
Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu
63 followers -
Uczelnia z czołówki rankingów, kształcąca liderów biznesu i menedżerów według międzynarodowych standardów.
Uczelnia z czołówki rankingów, kształcąca liderów biznesu i menedżerów według międzynarodowych standardów.

63 followers
About
Posts

Decyzją Polsko-Amerykańskiej Komisji Fulbrighta mgr Marcin Bielicki, doktorant w Katedrze Polityki Pieniężnej i Rynków Kapitałowych, otrzymał stypendium w kategorii Junior Research Award. Stypendium Fulbrighta to jedne z najbardziej prestiżowych wyróżnień przyznawanych młodym naukowcom.
Add a comment...

Post has attachment
Absolwentka naszej Uczelni wygrała konkurs na najlepszą pracę magisterską, którego organizatorem jest Polskie Naukowe Towarzystwo Marketingu. W tym samym konkursie otrzymaliśmy również wyróżnienie.

I nagrodę w konkursie na najlepszą pracę magisterską organizowanym przez Polskie Naukowe Towarzystwo Marketingu otrzymała mgr Kamila Pawlik za pracę pod tytułem "Inbound marketing a marketing relacji na rynku instytucjonalnym". Promotorem pracy jest dr hab. Grzegorz Leszczyński, prof. nadzw. UEP.
Wyróżnienie w konkursie PNTM otrzymała kolejna absolwentka UEP – mgr Natalia Wawrzynkiewicz - za pracę pod tytułem „Wizerunek osoby na opakowaniu a atrakcyjność produktu i preferencje konsumentów na przykładzie proszku do prania. Znaczenie płci i rozpoznawalności osoby na opakowaniu”. Praca została przygotowana pod kierunkiem dr hab. Ewa Jerzyk, prof. nadzw. UEP.

Celem Polskiego Naukowego Towarzystwa Marketingu jest wzmacnianie pozycji i roli marketingu w naukach ekonomicznych.
Zwycięzcom serdecznie gratulujemy!
Add a comment...

W dniu 5 lutego 2018 r. w siedzibie Żabki Polska S.A. odbył się finał projektu realizowanego we współpracy z Katedrą Towaroznawstwa Żywności UEP.

W ramach zajęć „Projektowanie produktów żywnościowych” pięć grup studentów opracowywało innowacyjne rozwiązania produktowe dla kategorii Quick Meal Solutions, odpowiadające potrzebom wybranych grup konsumentów, trendom rynkowym i wymaganiom firmy.

Efekty 4-miesięcznej pracy studentów prezentowane były przed reprezentacją Zarządu, Departamentu Handlowego, Działu Kontroli Jakości oraz Zespołu Komunikacji Wewnętrznej i CSR firmy Żabka Polska S.A.

Żabka Polska S.A. wyraziła zainteresowanie komercjalizacją wszystkich zaprezentowanych koncepcji. Jeden z projektów został już zakupiony przez firmę do wdrożenia.

Projekt był koordynowany przez Spółkę Celową UEP.
Add a comment...

Post has attachment
Uszczelnienie systemu podatkowego (szczególnie duży wzrost – o 23% – w zakresie podatku VAT) vs niskie inwestycje publiczne i prywatne (w II kwartale tego roku stopa skumulowana za
poprzednie 4 kwartały wyniosła 17,7% PKB - najniższy wynik od 1996 r. ) - nasz naukowiec dr Jakub Sawulski ocenia II lata rządu premier Beaty Szydło. Zachęcamy do zapoznania się z materiałem. Czekamy na wasze opinie.
Add a comment...

Post has attachment
Znaczący sukces UEP! Nasza Uczelnia znalazła się wśród 200 najlepszych uczelni na świecie otrzymując tytuł „Top Business School with significant international influence” w międzynarodowym rankingu Eduniversal. Odnotowaliśmy skokowy wzrost rekomendacji dziekanów innych uczelni (z 118‰ do 156‰) - największy od początku naszego uczestnictwa w tym zestawieniu. Ocenie poddano 1000 uczelni biznesowych ze 154 krajów.
Add a comment...

Post has attachment
Nasi naukowcy twórcami raportu dotyczącego sytuacji społeczno-ekonomicznej w Polsce po pierwszym kwartale 2017 r. Zbadali, czy zagrożenia z 2016 zostały zniwelowane i czy nowy rok nie przyniósł nowego ryzyka. Raport jest dostępny do poboru.
Add a comment...

Prestiżowa nagroda dla naszego naukowca! Dr Michał Burzyński został laureatem Nagrody Prezesa Rady Ministrów za rozprawę doktorską pt. "Migration, Human Capital, and Growth in a Globalized Economy".
Add a comment...

Post has attachment
Trwa międzynarodowa konferencja APRIA 2017 "Challenges in the Insurance Market: Transparency and Consumer Protection". Do jutra na UEP o najważniejszych problemach z obszaru ubezpieczeń i zarządzania ryzykiem dyskutować będą naukowcy i praktycy biznesu z całego świata. To już 21. edycja tego ważnego dla środowiska ekonomistów wydarzenia.
PhotoPhotoPhoto
01.08.2017
3 Photos - View album
Add a comment...

Post has attachment
Praca magisterska naszego doktoranta Łukasza Kryszaka została uznana za najlepszą w kraju, spośród nadesłanych na konkurs oganizowany przez Instytut Rozwoju Wsi i Rolnictwa PAN oraz Fundację Europejski Fundusz Rozwoju Wsi Polskiej.
Add a comment...

Post has attachment
Naukowiec UEP został powołany do Kapituły Nagrody Gospodarczej Prezydenta RP. Profesor Cezary Kochalski zasiądzie w gremium, przyznającym raz do roku wyróżnienie najlepszym podmiotom gospodarczym w kraju.
http://ue.poznan.pl/pl/aktualnosci,c16/aktualnosci,c15/naukowiec-uep-w-kapitule-nagrody-gospodarczej-prezydenta-rp,a63377.html
Photo
Add a comment...
Wait while more posts are being loaded