Profile cover photo
Profile photo
MFA Ukraine
127 followers -
Welcome to the official Google+ page of the Ukrainian Ministry of foreign affairs
Welcome to the official Google+ page of the Ukrainian Ministry of foreign affairs

127 followers
About
MFA's posts

Post has attachment
Коментар #МЗС України щодо висловлювань керівництва Білорусі

Висловлювання керівництва Білорусі щодо нібито підготовки на території України озброєних бойовиків не відповідають дійсності, є провокаційними і шкодять розвитку добросусідських відносин між Україною та Білоруссю.

Привертаємо увагу, що саме партнер Білорусі по Союзній державі – Російська Федерація в рамках гібридної агресії розвинула як на своїй території, так і на окупованих українських землях цілі тренувальні табори для найманців і бойовиків. Підтримуючи та експортуючи тероризм, Росія цілеспрямовано підриває стабільність і безпеку в регіоні, до якого належать як Україна, так і Білорусь.

Україна передала до Міжнародного суду ООН чисельні докази підтримки та фінансування РФ тероризму на окупованих територіях України.

Ми готові до тісного міжнародного співробітництва у протидії будь-яким проявам тероризму, у т.ч. з Білоруссю.

http://mfa.gov.ua/ua/press-center/comments/7096-komentar-mzs-ukrajini-shhodo-vislovlyuvany-kerivnictva-bilorusi
Photo

Post has attachment
Коментар #МЗС України щодо висловлювань Віце-прем’єр-міністра Угорщини Жолта Шем’єна

З подивом сприйняли публічні заклики Віце-прем’єр-міністра Угорщини Жолта Шем’єна до створення автономій угорської меншини в сусідніх країнах.

Угорщина завжди була і є важливим партнером для України. Ми високо цінуємо дружній характер двосторонніх відносин та високий рівень конструктивної співпраці.

Ми розраховуємо, що позиція стосовно поваги до територіальної цілісності, суверенітету і Конституції нашої держави й надалі залишатиметься в основі наших добросусідських відносин. Будь-які спекуляції на цю тему не відповідають інтересам наших двох країн і народів та, сподіваємося, не відображають офіційну позицію Будапешта.

Ми маємо разом протистояти спробам використання питання забезпечення прав нацменшин, у т.ч. тлумачення слів Ж.Шем’єна, як це вже неодноразово було зроблено російським агресором, для нагнітання атмосфери недовіри і нерозуміння. Адже завдяки багаторічним зусиллям української влади та угорської громади рівень забезпечення культурних, релігійних та освітніх потреб етнічних угорців в Україні є у багатьох сенсах прикладом для інших країн регіону.
http://mfa.gov.ua/ua/press-center/comments/7095-komentar-mzs-ukrajini-shhodo-vislovlyuvany-vice-premjer-ministra-ugorshhini-zholta-shemjena
Photo

Post has attachment
Софія Фільм Фест бурхливими аплодисментами вимагає звільнення Олега Сенцова

Церемонія вручення нагород переможцям 21-го міжнародного кінофестивалю «Софія фільм фест» розпочалася закликом до Росії звільнити Олега #Сенцов|а.

Кіномитці з різних країн та глядачі Національного палацу культури бурхливими аплодисментами продемонстрували солідарність з українським кінорежисером.
#FreeSentsov 
Photo

Post has attachment
Речниця МЗС Мар'яна Беца щодо позову України проти Російської Федерації до Міжнародного суду #ООН:

16 січня ц.р. Україна подала позов до Міжнародного суду ООН з метою притягнення Російської Федерації до відповідальності за вчинення актів тероризму і дискримінації протягом її незаконної агресії проти України. Позов подано в рамках Міжнародної конвенції про боротьбу з фінансуванням тероризму та Міжнародної конвенції про ліквідацію всіх форм расової дискримінації.

Україна стверджує, що Російська Федерація порушує Конвенцію про боротьбу з фінансуванням тероризму шляхом надання зброї та інших видів допомоги незаконним збройним формуванням, які вчинили низку актів тероризму на території України. До найбільш трагічних терористичних атак російських маріонеток слід віднести збиття літака малайзійських авіаліній рейсу MH17, обстріли жилих районів Маріуполя та Краматорська, знищення цивільного пасажирського автобуса неподалік від Волновахи і смертоносний вибух під час мирного зібрання в Харкові.

Крім того, Україна стверджує, що Російська Федерація порушує Конвенцію про ліквідацію всіх форм расової дискримінації, беручи участь в кампанії дискримінації щодо неросійських громад, які проживають на окупованій території Кримського півострова, зокрема, спільнот етнічних українців і кримських татар. Починаючи з незаконного “референдуму”, проведеного в атмосфері залякування, російська окупаційна влада здійснює політику культурного знищення цих громад. Така дискримінаційна політика була засуджена Генеральною Асамблеєю ООН, і проявилася у забороні діяльності Меджлісу кримськотатарського народу, хвилі зникнень, вбивств, самовільних обшуків, затримань, спроб припинити мовлення ЗМІ, а також у обмеженні на викладання української і кримськотатарської мови.

Україна також звернулася до Міжнародного суду ООН з проханням запровадити тимчасові заходи, спрямовані на запобігання продовженню порушень прав людини з боку Російської Федерації протягом розгляду справи Судом по суті.

6-9 березня 2017 року в Гаазі відбулися усні слухання у справі щодо запровадження запобіжних заходів. Рішення Суду має бути винесе за 1,5-2 місяці і є обов'язковим до виконання.
Photo

Post has attachment
Речниця МЗС Мар'яна Беца: Змушені вкотре констатувати, що #Росія досі не виконала жодного пункту Мінських домовленостей. Очевидно, що абсолютно відсутня політична воля Москви їх виконувати.

Ситуація на Донбасі залишається вкрай напруженою. Збільшується кількість збройних провокацій проти підрозділів Збройних Сил України з боку бойовиків незаконних збройних формувань (НЗФ) за підтримки Російської Федерації.

Щоденно з боку підтримуваних Росією бойовиків фіксуються десятки обстрілів. При цьому активно використовується артилерія, міномети, броньовані автомобілі, реактивні системи залпового вогню «Град».

За минулу добу російсько-терористичні війська 77 разів обстріляли позиції українських захисників. За добу загинуло двоє та поранено вісім українських захисників. Висловлюємо щирі співчуття родинам загиблих і бажаємо швидкого одужання нашим захисникам.

Постійні порушення Російською Федерацією Мінських домовленостей підривають зусилля України і міжнародної спільноти, спрямовані на відновлення миру і безпеки в окремих районах Донецької і Луганської областей.

Події останнього місяця стали показовою демонстрацію з боку Кремля наміру продовжувати курс на ескалацію розпочатого нею збройного конфлікту та небажання дотримуватися взятих на себе зобов’язань.

У зв’язку з ескалацію безпекової ситуації на Донбасі, захопленням та «експропріацією» російсько-терористичними угрупуваннями українських підприємств, розташованих на території окремих районів Донецької та Луганської областей, посиленням загроз економічній та енергетичній безпеці України, спровокованих свідомими діями незаконних збройних формувань та РФ (визнання на території РФ псевдодокументів, виданих в ОРДЛО, запровадження «рубльової зони», де-факто конфіскацію українських активів, оголошення ватажком терористів Захарченком лінії розмежування державним кордоном тощо), 15 березня 2017 року Рада національної безпеки та оборони України вирішила тимчасово, до виконання Росією безпекових положень Мінських домовленостей, а також до повернення під українську юрисдикцію захоплених підприємств припинити переміщення вантажів через лінію зіткнення.

Захоплення українських підприємств російсько-терористичними силами – новий елемент гібридної війни Росії проти України та ще один потужний удар по економіці України, оскільки зазначені підприємства свого часу знайшли спосіб залишитися у правовому полі України, платили податки до українського бюджету, включно з військовим збором на підтримку українських Збройних Сил, забезпечували працевлаштування тисяч громадян України, підживлювали металургію як одне з ключових джерел валютних надходжень до України.

МЗС України закликало іноземних партнерів поставитися з розумінням до зазначеного рішення як безальтернативного за обставин, що склалися внаслідок злочинних дій РФ, спрямованих на ескалацію ситуації на #Донбас|і та подальший відхід Кремля від Мінських домовленостей.

Україна, зі свого боку, і надалі залишатиметься відданою Мінським домовленостям та докладатиме цілеспрямованих зусиль з метою їхньої імплементації у повному обсязі. При цьому, як і раніше, продовжуватимемо дотримуватися принципової позиції, що запорукою успішного виконання політичних, соціально-економічних та гуманітарних аспектів Мінських домовленостей є комплексне виконання їхнього військово-безпекового блоку.
Photo

Post has attachment
‪3 years ago Russia committed a crime many thought unimaginable for the 21st century- Russia occupied #Crimea. #CrimeaIsUkraine‬
Photo

Post has attachment
Read the latest blog by MFA Spokesperson Mariana Betsa - #Crimea: #Russia’s Crime Against Peace and Humanity

In late February 2014, Russia committed a crime many thought unimaginable for the 21st century. While the world’s attention was on the closing of the Winter Olympics in Sochi, masked men in unmarked green uniforms began to infiltrate my country’s Crimean peninsula. These “Little Green Men,” as the world labelled them, were sent by the Kremlin with heavy arms in trucks with no numbers, wearing uniforms without insignia, to quietly and illegally occupy and annex territory that belongs to sovereign #Ukraine.

This week marks the anniversary of the illegal occupation and annexation of the Autonomous Republic of Crimea and the City of Sevastopol. Three years later, though Russia was punished with economic sanctions, the crime continues, and so does the suffering of our citizens. The Russian government thought it could upend the rules of the international order, unilaterally rewrite borders and intimidate citizens into coercion, but it was wrong. In our rules-based society, crimes are punished.

Continue reading:
https://medium.com/@mariana_betsa/crimea-russias-crime-against-peace-and-humanity-cec857407ca9#.ba5m5gdah #CrimeaIsUkraine

Post has attachment
Відео: брифінг Речниці #МЗС Мар'яни Беци з актуальних питань зовнішньої політики

https://youtu.be/sjV1YCFy0oU

Post has attachment
Ченцова Всеволода Валерійовича призначено Надзвичайним і Повноважним Послом України в Королівстві Нідерланди. Вітаємо!

http://www.president.gov.ua/documents/722017-21490
Photo

Post has attachment
МЗС України рішуче засуджує поїздку групи сербських парламентаріїв до тимчасово окупованої Російською Федерацією Автономної Республіки #Крим.

Всупереч численним попередженням з боку української сторони сербські політики демонстративно порушили законодавство України та міжнародне право і відкрито закликали до визнання Криму територією РФ, знехтувавши цим самим офіційною позицією Республіки Сербія, яка твердо стоїть на захисті суверенітету і територіальної цілісності України.

Розглядаємо дії цих політиків як вияв свідомої зневаги до ключових принципів міжнародного права, передусім суверенітету і територіальної цілісності незалежних держав, і схвалення ними злочинної політики Росії, спрямованої на системні і масштабні порушення прав людини на окупованому півострові.

Порушники будуть притягнуті до відповідальності, згідно з чинним українським законодавством. Також очікуємо на відповідну оцінку їхніх дій з боку сербської влади.

До МЗС України для отримання роз’яснень сьогодні було викликано Посла Сербії в Україні.

МЗС України вкотре звертається з вимогою до усіх іноземних громадян чітко дотримуватися законодавства України. 
Photo
Wait while more posts are being loaded