Profile cover photo
Profile photo
Roślinarium
About
Roślinarium's posts

Post has attachment
Osobom nadmiernie eksploatującym wzrok, np. długą pracą przy komputerze czy oglądaniem telewizji polecana jest luteina. Koncentruje się ona najczęściej w skórce i miąższu owoców takich jak: jeżyny, agrest, maliny czy czarne porzeczki. W naszym Centrum Ogrodniczym oferujemy Państwu drzewka owocowe pochodzące głównie z najlepszych polskich szkółek. http://roslinariumkoszalin.pl/oferta/.
Photo

Post has attachment
Wrzosowate, czyli m.in. azalie, rododendrony, wrzosy i wrzośce są bardzo zróżnicowaną i kolorową grupą roślin. Liczą one około 4000 gatunków skupionych w 126 rodzajach. Drobne krzewinki, różaneczniki czy krzewy odpowiednio dobrane do ogrodu mogą być jego ożywiającym akcentem. Jeśli myślą Państwo o ich zakupie, czekamy w Roślinarium! Więcej na temat naszej oferty znajdą Państwo na stronie internetowej: http://roslinariumkoszalin.pl/oferta/.
Photo

Post has attachment
Dzięki temu, że ozdobne trawy są długo dekoracyjne, niewymagające i wszędzie pasują, coraz częściej wykorzystywane są, jako główny element kompozycji. Warto posadzić je obok roślin, które po przekwitnięciu tracą urodę, gdyż maskują ich schnące liście. W ofercie naszego Centrum Ogrodniczego: http://roslinariumkoszalin.pl/oferta/ posiadamy ogromny wybór siewów i bylin traw. Zapraszamy!
Photo

Post has attachment
W stanach zmęczenia fizycznego i psychicznego, osłabienia, rozdrażnienia czy niepokoju pomoże Państwu cytryniec chiński. Jego owoce można spożywać suszone, robić z nich sok, nalewki czy dżemy. Zachęcamy Państwa do zakupu cytryńca chińskiego a także innych krzewów owocowych w naszym Roślinarium, znajdującym się w Koszalinie na ulicy Połczyńskiej. Zapraszamy do zapoznania się z naszą stroną internetową: http://roslinariumkoszalin.pl/oferta/.
Photo

Post has attachment
Powoli widoczne są już kwiaty krzewów i drzew ozdobnych. Pachnąca czeremcha kwitnie na biało, forsycje na żółto a migdałki na różowo. Ze względu na to, iż krzewy ozdobne odznaczają się dużymi walorami dekoracyjnym i są łatwe w uprawie, mile widziane są w ogródkach przydomowych. Jeśli potrzebują Państwo pomocy w doborze do ogrodu krzewów ozdobnych, chętnie pomożemy: http://roslinariumkoszalin.pl/kontakt/.
Photo

Post has attachment
Żurawina nazywana dawniej „cytryną dla ubogich”, obecnie należy do czołówki roślin o właściwościach zdrowotnych. Na równi z czosnkiem, oregano i sosną zalicza się ją do grupy naturalnych antybiotyków (głównie ze względu na działanie grzybobójcze). W słowiańskiej medycynie ludowej stosowano sok z żurawiny jako środek leczniczy przy reumatyzmie, zapaleniach śluzówki jamy ustnej i anginie. W ofercie naszego Roślinarium znajdą Państwo wiele krzewów, krzewinek i drzew owocowych: http://roslinariumkoszalin.pl/oferta/.
Photo

Post has attachment
Każda kultura, na przełomie wieków, przypisywała zwierzętom, barwom lub symbolom, szczególnego znaczenia. Podobno kwiaty umożliwiają przekazanie najbardziej skrywanych uczuć za pomocą wręczenia odpowiedniego koloru lub gatunku. Według wierzeń, jeśli chcemy, aby bliska osoba nigdy o nas nie zapomniała, warto podarować jej bukiet niezapominajek lub bratków. A czym dla Państwa są kwiaty? Zachęcamy do zapoznania się z ofertą naszego centrum: http://roslinariumkoszalin.pl/oferta/.
Photo

Post has attachment
Aby uzupełnić niedobory składników pokarmowych w glebie wskazane jest nawożenie. Należy pamiętać, o tym, że wiosną - po rozpoczęciu wegetacji -nawozimy zarówno rośliny sadzone jesienią, jak i te dopiero co posadzone. Zapraszamy do zaopatrzenia się w nawozy i inne środki w naszej firmie: http://roslinariumkoszalin.pl/oferta/.
Photo

Post has attachment
Bardzo ważne jest nawadnianie rosnących, jak i dopiero co posadzonych roślin. Ponieważ ich korzenie często sięgają dość głęboko, dawka wody powinna nawilżyć glebę na głębokość co najmniej 50 cm. Podlewania można dokonywać zraszaczami, konewką lub wężem ogrodniczym. W naszej ofercie znajdą Państwo odpowiednie akcesoria, które pozwolą odpowiednio nawodnić ziemię : http://roslinariumkoszalin.pl/oferta/.
Photo

Post has attachment
Prawidłowe posadzenie roślin decyduje często o ich przyjęciu i dalszym wzroście. Rośliny z tzw. bryłą ziemi, czyli iglaste i zimozielone, sadzimy zawsze w stanie spoczynku wiosną lub jesienią. Aby roślina się przyjęła, bryła musi być przerośnięta drobnymi korzeniami, wilgotna i zwarta. Rośliny które Państwu oferujemy, dzięki temu że mają w pełni rozwinięty system korzeniowy, można sadzić w ciągu całego okresu wegetacyjnego : http://roslinariumkoszalin.pl/oferta/.
Photo
Wait while more posts are being loaded