Profile cover photo
Profile photo
carpet savin
About
Posts

Post has attachment
در قالیشویی جنت آباد عمل رفوگری برای کلیه آسیب هایی است که ممکن است به یک فرش وارد شده باشد. در واقع می توان گفت قالیشویی جنت آباد دو نوع خدمت را در رابطه با فرش به مشتریان ارائه می دهد که یکی خدمات مربوط به شستشو و نظافت و پاکسازی فرش و دیگری خدمات تکمیلی فرش یعنی همان مرمت و بازسازی قسمت های فرسوده و یا آسیب دیده آن.

غالبا هنر و تخصص رفوگری که امروزه در قالیشویی ها از جمله قالیشویی جنت آباد انجام می شود، در رابطه با نوع آسیب دیدگی فرش و میزان خسارت وارد شده به آن متفاوت می باشد، به طور مثال ممکن است خرابی ریشه به طور سطحی بوده و تنها کمی از ریشه کنده شده اند و یا خیر این خسارت به صورت عمیق تر رخ داده و کار فرسودگی به گره ها و تار و پود فرش هم رسیده که قطعا تخصص و دقت عمل بیشتری را در این مواقع می طلبد. به هر حال داشتن تبحر کافی در زمینه رفوگری و نیز اهمیت دادن به امر که فرش های خود را جهت مرمت به دست چه کسانی بسپاریم بسیار حائز اهمیت بوده و نباید نسبت به آن سهل انگاری کرد.

ریشه دوزی را می توان به دو روش در نحوه دوختن تقسیم کرد، که در قالیشویی جنت آباد از این دو روش برای تقسیم بندی نوع خرابی ریشه استفاده می شود که در روش اول استفاده از ریشه آماده و یا ریشه دوزی است که حالت اول اغلب برای زمانی استفاده می شود که اکثر ریشه ها آسیب دیده و باید کاملا تمامی ریشه ها را دوباره دوخت و حالت دوم اغلب برای زمانی است که ریشه ها تک و توک خراب شده اند و مرمت گر باید یکی یکی چله های فرش را با الیاف همرنگ و همجنس آن دوباره دوزی و رفو کند.

انواع ریشه دوزی:

ریشه دوزی به ۳ طریق در قالیشویی جنت آباد انجام می شود:

ریشه دوزی به روش بطلمه
ریشه دوزی به روش مغزی
ریشه دوزی به روش متصل

روش ریشه کردن فرش دستباف و ماشینی متفاوت است، بدین صورت که فرش دستباف را با روش های دستی و توسط رفوگر ماهر در قالیشویی جنت آباد می توان ترمیم کرد اما فرش های ماشینی را می توان با استفاده از چرخ های ریشه زن استفاده کرد، همانطور که در کارخانه و تولید اولیه اش با دستگاه، ریشه زنی شده است.
Add a comment...

Post has attachment
یکی از خدماتی که در قالیشویی از جمله قالیشویی بلوارفردوس در کنار خدمات شستشوی فرش انجام می شود، کار مرمت فرش و قالی می باشد.

رفوگري و مرمت قالي مرحله‌اي كاملاً تخصصي و عملي است که يك رفوگر با تجربه چون يك هنرمند مي‌تواند فرش ناقص و خراب شده‌اي را از نو بسازد. قالیشویی بلوارفردوس متخصص در رفو فرش میباشد که کاملا به آن میتوانید اعتماد کنید.

مرمت قالي عملياتي است كه سه هدف را در بر مي‌گيرد.
*كمك به عمليات تكميلي فرش
*جلوگيري از آسيب‌هاي احتمالي فرش
*برطرف كردن آسيب ديدگي در فرش

*مرمت قالي كمك به عمليات تكميلي فرش ميکند: هر فرش پس از اتمام بافت و پايين آوردن از دار نياز به كنترل و پرداخت و ترميم دارد امروزه بسياري از قاليبافان عمليات شيرازه زني را در حين بافت انجام نمي‌دهند و اين مرحله را واگذار به رفوگران مي‌كنند.

*مرمت قالي از آسيب احتمالي فرش جلوگيري ميکند: براي جلوگیری از آسيب‌هاي احتمالی رفوگران اقدام به چرم دوزي (مشماع دوزي) در دو طرف طول قالي و گره‌هاي تزئيني در سر ريشه‌ها را انجام مي‌دهند.

*مرمت قالي و فرش آسيب ديدگي در فرش را برطرف ميکند: آسيب وارده در فرش به درجات مختلف تقسيم مي‌شود و انواع گوناگوني دارد.

هر استادكاري روش و شيوه‌اي خاص را براي مرمت به اجرا مي‌گذارد، همچنین به علت گسترده بودن دامنه رفوگري براي رفو و مرمت قالي فنون مختلفي وجود دارد.

همه‌ي روشهاي مرمت قالي نقش واحدي را ايفا مي‌كند. واژه رفو به معني درست كردن و اصلاح دادن جامه به نوعي كه معلوم نشود و مانند اول گردد پس رفو يك نوع دوخت نامرئي و نامشخص مي‌باشد.

لوازم مورد نياز جهت مرمت قالي دستباف که در قالیشویی بلوارفردوس مورد استفاده قرار می گیرد:
– قيچي مخصوص رفو، قلاپ پشت، قلاب رو، قلاب خواب مشهد، چاقو خواب، سوزن، كيله، دفيتن مخصوص رفو، خامه، دمباريك، سوزن شيرازه دوزي، سوزن چرم دوزي، نخ مخصوص چرم دوزي، چرم مخصوص چرم دوزي، تخته، چكش، ميخ، تسمه، ميخ‌كش، ظرف استوانه‌اي، ظرف گود، موم، انگشتدانه، چهارچوب

نحوه اصلاح عیوب فرش

قالی را می توان یا به وسیله جلوگیری از بروز آسیب به آن از معیوب شدن مصون داشت و یا از طریق ترمیم و رفوگری عیوب آن را برطرف ساخت، ولی با اینحال، این بدان معنی نیست که همه عیوب قالی، قابل اصلاح میباشند، بیشتر عیوب بویژه آنهایی که در اثر طراحی نادرست نقشه و یا بافت بی دقت قالی بوجود آمده باشد قابل رفع نمی باشد.
ترمیم عیوب فرش معمولاً به سه طریق زیر در قالیشویی بلوارفردوس صورت می گیرد:
دارکشی (تخته کوب کردن فرش) :نقایصی از فرش که بر اثر دار کشی یا تخته کوب کردن ممکن است موقتاً برطرف شود، عبارتند از: – چین خوردگی – سره – سرکجی فرش – کیسی فرش در صورتی که ملایم باشد – بلند و کوتاه آمدن فرش.

رفوگری: امروزه با پیشرفت فن «رفوگری و ترمیم» بسیاری از عیوب فرشهای دست بافت توسط استادکاران ماهر و چیره دست در قالیشویی بلوارفردوس برطرف می گردد. از جمله این عیوب می توان به پوسیدگی، پارگی، نخ نما شدن و پود نما شدن فرش اشاره نمود.
رنگ یابی: رنگ فرش ممکن است در قسمت سطحی و نوک ساق گره، بر اثر عوامل مختلف تغییر کرده باشد و بعضاً دورنگ دیده شود، هرچند که در قسمت عمیق فرش و هرچند که به گره نزدیک تر شویم، رنگ آن طبیعی تر بنظر میرسد. بنابراین چنانچه وضعیت فرش از جمله ارتفاع پرز اجازه دهد، با کوتاه کردن مختصر ساق گره و برداشتن یکی دو میلیمتر از نوک ساق در سطح فرش، دو رنگی و رنگه های ظاهر شده به مقدار قابل توجهی برطرف می شود.

اگر در فرشی بالا زدگی دیده شود، با بیشتر نمودن شدت و تعداد ضربات دفتین در محل بالا زدگی، نازک نمودن نخ پود کلفت و یا کاهش دادن ضخامت نخهای خامه می توان آن را رفع کرد و یا بالعکس با ضخیم تر نمودن نخ خامه مصرفی یا دولا کردن آن، ضخیم تر نمودن نخ پود کلفت، کاهش ضخامت نخهای خامه، فشرده تر کردن تارها و کاستن ار فاصله آنها از هم، می توان پائین زدگی فرش را برطرف نمود. اما آنچه که در کل اهمیت دارد این است که در تمام مراحل تولید قالی، کنترلهای لازم صورت گیرد تا حتی الامکان عیوب آن کاهش یابد.
Add a comment...

Post has attachment
شستشوی فرش یکی از مواردی است که باید درنهایت دقت و توجه زیر نظر افراد مجرب و متخصص انجام گیرد که هیچ آسیبی به قالی‌ها وارد نشود. فرش‌هایی که به مراکز قالیشویی از جمله قالیشویی شهرزیبا سپرده می ‌شوند که در درجه اول باید دارای مجوز رسمی یا عضو اتحادیه قالیشویان باشند و باید در محیطی کاملاً پاکیزه و به‌دور از هرگونه آلودگی تمیز گردند.

هر موقع کرک‌ های فرش لطافت سابق خود را از دست داده و به ‌راحتی از یکدیگر جدا نمی ‌شوند نشانه آن است که زمان شستن آن فرا رسیده است. مناطقی که دارای گرد و خاک بیشتری است بهتر است در این مورد غفلت نکنند تا از کالای با ارزش خود صحیح و سالم نگهداری کنند.

از مراحلی که برای شستشوی فرش در قالیشویی شهر زیبا انجام می گیرد مرحله زدودن غبار از فرش می باشد که در مرحله غبارگیری فرش ، دو موضوع برای قالیشویی شهرزیبا مهم و قابل‌ توجه است؛ به ‌عنوان موضوع نخست می‌توان ارتقای کیفیت را بیان نمود و به‌ عنوان موضوع دوم، زدودن و از بین بردن آلودگی‌ها و نیز کثیفی‌هایی است که در طول سالیان طولانی بر روی فرش یا قالی نشسته‌اند.

در قالیشویی شهرزیبا کار غبارگیری با بهره گیری از ماشین آلات اتوماتیک صورت می گیرد که از آن جمله:

ماشین های ضربه زن غبارگیری: پس از قرار دادن فرش در درون این دستگاه ها با استفاده از برس هایی که داخل آن تعبیه گشته کرک های فرش را شانه میکند، سپس به به وسیله ی محورهای استوانه ای تسمه هایی از جنس پلاستیک یا برزنت به دفعات به پشت فرش کوبیده میشود. اینکار در قدیم به وسیله ضربات چوب انجام میگرفت که در حال حاضر به صورت ماشینی صورت میگیرد. به این دستگاه ها ریلی یا ضربه زن هم میگویند.
ماشین های مکنده غبارگیری: بعد از جارو کردن کامل فرش، دستگاه مکنده گرد و خاک سطح فرش را جمع میکند. قدرت مکش دستگاه باید به درستی و توسط افراد متخصص تعیین شوند. برای مثال در فرش های قدیمی تر بهتر است از قدرت پایین تری استفاده شود که کمترین آسیب را وارد کند، یا برعکس در فرش هایی که ضخامتشان زیاد است این قدرت بالاتر میرود. در تمام روش های غبارگیری باید به خواب قالی توجه شود تا بهم ریختگی و بی نظمی ایجاد نشود تا شکل اصلی قالی حفظ شود.
ماشین آلات خاکگیری دیگری هم وجود دارد که به صورت دورانی با سرعت از قبل تعیین شده میچرخد تا تمام گرد و غبارها از بین برود. از مزایای این دستگاه میتوان به غبارگیری همزمان چندین فرش و حفاظت بیشتر اشاره کرد.
Add a comment...

Post has attachment
قالیشویی صادقیه علاوه بر خدمات شستشوی انواع فرش و قالی و انواع رفوگری فرش که در خود قالیشویی انجام می دهد خدمات خشکشویی فرش و مبلمان منزل را در محل با بهترین امکانات خود به انجام می رساند. خشکشویی در این جا به معنی شستشوی لباس نیست بلکه این یکی از خدماتی است که به طور معمول در منازل انجام میشود و مخصوص افرادی است که با جابجایی فرش و موکت و یا مبلمان خود مشکل دارند برای مثال برای تمیز کردن مبل شما معمولا از شامپو فرش استفاده میکردید و در ظاهراً تمیز شدن آنرا مشاهده میکردید اما هنگامی که ابر داخلی مبل دارای رطوبت باشد علاوه بر منتشر کردن بوی نامطبوع در محیط، دچارخوردگی و پوسیدگی وهمچنین ایجاد یک محیط مناسب برای جانوران موذی میشود که با این اوصاف پیشنهاد میشود که با شوینده های متفرقه این کار را در منزل انجام ندهید. اما هنگامی که شما از یک قالیشویی که از ان جمله می توان به قالیشویی صادقیه اشاره کرد، برای پا کسازی رویه مبل خود درخواست خدمات میکنید، آن ها با حضور در محل و بوسیله دستگاه های مخصوص همراه با مواد شوینده آنتی باکتریال این عمل را انجام می دهند و علاوه بر مبلمان ، خشکشویی موکت و فرش نیز در زمره خدمات قالیشویی صادقیه میباشد.

مواردی که شما می توانید از خدمات خشکشویی قالیشویی صادقیه استفاده کنید :

اگر فقط قسمتی از فرش منزل تان کثیف شده است و شما مایل نیستید که آن را به طور کامل شستشو کرده و به قالیشویی بسپارید خشکشویی فرش گزینه مناسبی خواهد بود.
اگر جنس فرش شما بسیار نازک است و این نگرانی را دارید که در صورت سپردن آن به قالیشویی آسیب خواهد دید، خشکشویی گزینه مناسبی برای شما است.
اگر فرش بسیار گران بهایی دارید و فقط روی آن گرد و خاکی شده و آلودگی دارد خشکشویی فرش انتخاب بسیار خوبی است.
اگر نوزادی دارید و چهار دست و پا روی فرش راه می رود و شما نگران این هستید که به دلیل باکتری ها و قارچ های روی فرش فرزند دل بندتان بیمار شود خشکشویی در فواصل نزدیک می تواند به از بین بردن باکتری ها و قارچ ها کمک کند.
اگر حتی موکت منزل تان آلوده شده است و نگرانید که در صورتی که آن را بشویید پرز بدهد و یا رنگ آن تغییر کند هم خشکشویی برای شما انتخاب بسیار خوبی است که بدون تغییر رنگ یا آسیبی موکت یا فرشتان تمیز می شود.همه این کارها می تواند در منزل شما اتفاق بیفتد و فرش شما به سرعت آماده استفاده دوباره شود.

در نظر داشته باشید که فرش شما برای این که خشکشویی شود نباید پرز زیادی داشته باشد ، زیرا پرز می تواند مانعی برای خشکشویی فرش باشد. پس اگر تمایل به این کار دارید ابتدا مطمئن شوید که فرش تان پرزی نداشته باشد.

نحوه ی خشکشویی فرش در منزل

سیستم دستگاه مکانیزه خشکشویی فرش به این گونه است که مواد شوینده مخصوص فرش شما با دوز معین با بخار به فرش شما اعمال می شود.

سپس روی فرش کف کرده و همکاران ما کف را به صورت حرکات دورانی و صاف به همه قسمت های فرش انتقال می دهند. بعد از تمیز کردن فرش با کف، کف را با استفاده از دکمه مکنده دستگاه می کشند به طوری که هیچ آب و کفی روی فرش باقی نمی ماند.

اگر که اثراتی از لک ها و کثیفی ها باقی مانده بود دوباره این کار را تکرار می کنند و کف را به روی فرش منتقل می کنند. این عمل را آن قدر تکرار می کنند تا فرش کاملا تمیز شود.بعد از مکش تمامی آب و کف ها از روی فرش و تمیز شدن آن به صورت کامل با باز گذاشتن پنجره ها مدت بسیار کمی طول می کشد که فرش کاملا خشک شود.

توجه داشته باشید که خشکشویی فرش بدون کمترین آسیب به بافت و نخ فرش انجام می شود. همچنین رنگ پریدگی فرش و موکت که ممکن است در شستشوی فرش اتفاق بیفتد در خشکشویی اتفاق نمی افتد. مزیت دیگر خشکشویی این است که در کمترین زمان می توان دوباره از فرش استفاده کرد.
Add a comment...

Post has attachment
یکی از نکاتی که برای نگهداری قالی باید دقت کنید این است که قالی و قالیچه به مراتب ظریف‌تر از فرش است. اصطلاح معروفی‌ ست که می‌گوید: “فرش هر چه بیش‌تر پا بخورد، ارزشش بیش‌تر خواهد شد.” اما در مورد قالیچه‌ها این‌طور نیست. از نظر ظرافت و میزان مقاومت، قالیچه‌ نسبت به فرش، مراقبت بیش‌تری می‌خواهد.

قالی و قالیچه دقیقا مانند فرش و بقیه‌ی لوازم خانه نیاز به شستشو و مراقبت دارد. در شستشوی قالی در قالیشویی برف شادمهر این نکته مورد توجه قرار می گیرد که شستشوی قالیچه باید متناسب با قالیچه‌ی باشد. استفاده از شامپو فرش همیشه گزینه‌ی مناسبی نیست. چرا که بعضی از شامپوها قدرت شویندگی بالایی دارند و فقط برای شستشوی فرش‌مناسب‌اند. در قالیشویی برف شادمهر برای قالی‌ها از شامپو فرش در دفعات کمتر و یا به میزان کمتری استفاده می شود. به جز شامپو فرش، تکنیکی وجود دارد که شما می توانید آن را برای شستن قالی در خانه استفاده کنید و آن این است که از ترکیبِ آب گرم، کمی سرکه‌ی سفید و چند قطره مایع لباسشویی برای تمیز کردن و پاک کردن لکه‌ها استفاده کنید.ترکیبی ملایم که به بافت قالی، آسیبی وارد نخواهد کرد.

قالیشویی برف شادمهر نکاتی دیگری را برای تمیز کردن قالی و شستشوی قالی در خانه بیان می کند که عبارتند از:

ابتدا قالی را بتکانید و برعکس کنید. با جاروبرقی به خوبی پشت قالی را جارو بکشید و تمیز کنید.
قالی را برگردانید و در جهت خوابِ بافت قالی، روی آن جارو بکشید. در این مرحله مراقب ریشه‌ها باشید.
با یک فرچه‌ی تمیز یا جارو دستی، به آرامی سطح قالی را تمیز کنید ( به‌خصوص اگر از حیوانات خانگی مانند گربه نگهداری می‌کنید، رعایت این مرحله ضروری‌ست.)
سپس ریشه‌ها را با دست مرتب کنید.

نکته دیگری که قالیشویی شادمهر به آن اشاره می کند این است که آیا در شستن قالی ما مجاز به استفاده از ماشین لباسشویی هستیم یا نه؟

در این مورد همه‌چیز بستگی به نوع قالی شما و دستورالعمل شستشوی آن دارد. بعضی از قالی‌ها را فقط با شستشوی دستی می‌توان تمیز کرد و ماشین لباسشویی به آن آسیب می‌رساند. اما طبق یک قاعده‌ی کلی قالی و قالیچه‌های بافته شده را می‌توان با ماشین لباسشویی شست. در حالی‌که سایر انواع قالی‌ها به قدری ظریف هستند که به این شیوه نمی‌توان آن‌ها را شست. با این وجود توصیه می‌شود موقع شستشوی قالی با ماشین لباسشویی، آن را در یک کیسه‌ی پارچه‌ای از جنس کتان قرار دهید تا به صورت مستقیم با مواد شوینده در ارتباط نباشد.

اما شما می توانید مانند شستن فرش ها و خدماتی که قالیشویی برف شادمهر ارائه می دهد از خدمت شستشوی قالی این قالیشویی استفاده کنید.
Add a comment...

Post has attachment
روشهای قالیشویی متنوع هستند. قالیشویی به عمل شستن ، لکه زدائی، غباررویی فرش با آب و مواد شوینده اطلاق میشود. هر قالی بسته به نوع جنس، و تارپود خود شسته میشود. شستن قالی میتواند به صورت دستی یا توسط ماشین انجام شود. در ادوار گذشته شستن قالی یا فرش به صورت دستی توسط فرد با آب و صابون وبا استفاده از جارو به صورت انفرادی و یا گروهی انجام میشد. امروزه با پیشرفت تکنولوژِی و تولید دستگاهای اتوماتیک و مواد شوینده جدید شستن قالی ها آسان تر و سریع تر انجام میشود و برای تسهیل در عملیات خشک کردن فرش از گرماخانه های گازی یا بادی استفاده میشود.

قالیشویی قهلک متخصص در شستشوی فرشهای گل ابریشم و نفیس با ضمانت نامه ، آبکشی کامل فرش با اصول مذهبی.

خدمات که در قالیشویی قهلک انجام می شود عبارت اند از : رنگبرداری ، رفوکاری ، چرم دوزی و ریشه زنی ، رفع سوختگی، خشکشویی مبلمان با دستگاه راکداکتور و شامپوی خارجی.

شرح فعالیت ها و خدمات قالیشویی قهلک:

شستشوی انواع فرش و قالی
شستشوی انواع موکت و مبل شویی
تعمیرات انواع فرش نظیر رنگ برداری، بازسازی و مرمت و ریشه بافی
متخصص در شستشوی فرش های اعلا و تابلو فرش با تضمین…

توجه باید داشته باشید که شستشوی فرش دستباف به طور دقیق و اصولی باید به گونه ای باشد که کمترین صدمه و آسیب به فرش وارد شود و فرش از تمام آلودگی ها پاک شود. علیرغم پیشرفت هایی که در حفظ و نگهداری فرش وجود داشته تقریبا بیش تر کارخانه های شستن قالی به شیوه ی سنتی فرش را شسته و خشک می نمایند. همچنین به خاطر حفاظت بیشتر فرش های قدیمی باید در شستشوی آنها نهایت دقت را داشته باشیم تا کمترین آسیب به فرش وارد شود. زمانی که گوشه ای از فرش را تکان دادیم و گرد و خاک از آن خارج شد زمان شستشوی فرش فرا رسیده است.

اما فرش را با چه موادی در قالیشویی قهلک می شویند؟

مواد شوینده نقش خیلی زیادی در چربی زدایی و درخشندگی فرش در زمان شستشو دارد که انتخاب نوع مواد شوینده تاثیر بسیار زیادی در شستشوی فرش دارد.
مواد شستشو از قبیل پودر رخت شویی ،سود،کلر،آب ژاول جهت شستشوی فرش استفاده میکنند که هر کدام محاسن و معایبی دارند یکی از هزینه های شستشو مواد شوینده است.شامپو و پودر استفاده شده در قالیشویی قهلک کاملًا طبیعی است و هیچ نوع آسیبی به فرش نمیرساند. خاصیت چربی زدایی و‌چرک بری قوی دارد و شامپو فرش را براق و نرم میکند استفاده از این پودر و شامپو علاوه بر این که فرش را با کیفیت بالا شستشو میدهد و هر لکه چربی را براحتی پاک میکند .
Add a comment...

Post has attachment
بیشتر ملل دنیا فرش دستبافت را با نام ایران و ایران را با نام فرش دستبافت می شناسند. فرش ایران همواره گرد آورنده طیف وسیعی ، از بافندگان ، فعالان صنایع تکمیلی ، بازرگانان و تجار داخلی و خارجی میباشد که قالیشویی را زیر مجموعه صنایع تکمیلی آن میتوان نام برد.

شستشوی فرش ازسالهای گذشته در بین خانواده های ایرانی مرسوم بوده و در مواقعی انجام عمل شستشو آئین خاص خود را داشته است. شستشوی دقیق و اصولی فرش باید به نحوی باشد که هدف اصلی به خوبی و بدون کمترین صدمه به فرش تحقق یابد و فرش از آلودگیها و چرک زدوده شده و کاملا پاکیزه گردد. انتخاب متد صحیح شستشوی فرش دستباف خیلی مهم است برای اینکه انتخاب یک روش اشتباه می تواند آسیب جبران ناپذیری به فرش وارد آورد.

خدمات شستشوی انواع فرش های دستی، ماشینی، گلیم، گبه، مبل شویی با جدیدترین دستگاه های اتوماتیک، رفوگری انواع فرش های گران قیمت دستبافت، با داشتن کادری با تجربه و کوشا قالیشویی پونک ارائه می گردد.

عضویت در اتحادیه در جهت تأمین امنیت و امانت داری شاخصه های اصلی قالیشویی پونک است.

شستشوی فرش دستباف ظرایف و نکات قابل توجهی دارد، نکته ی بسیار مهم در شستشوی فرش دستباف این است که این کار باید با نظارت کارشناسان با تجربه ی فرش و توسط یک قالیشویی حرفه ای انجام شود، نه در خانه که در قالیشویی پونک شستشوی فرش دستباف در دو گروه دستبافت معمولی و دستباف درجه یک به صورت جداگانه و در مراحلی خاص و منطبق بر ویژگی های آن گروه اعمال میشود.

_ فرش دستباف معمولی=(پشم، کرک)

_ فرش دستباف درجه یک= (گل ابریشم)

نکته : اینکه قالیشویی و شستن فرش را نیز هر چند وقت یکبار باید انجام داد، بستگی به عوامل مختلفی مانند محیط، وجود حیوانات خانگی، بچه ها و غیره دارد و اصول تکرار آن، هر شش ماه و حداکثر یک سال است.
Add a comment...

Post has attachment
قالیشویی ظفرفرش نیز مانند هر وسیله دیگری به منظور طولانی تر شدن نیاز به شستشو و نگهداری صحیح دارد در همین راستا قالیشویی ظفر توصیه میکند شستشوی فرشها را به قالیشویی های معتبر و وابسته به اتحادیه بسپارید.

از دیگر جنبه های قالیشویی که متاسفانه اغلب نادیده گرفته می شود، مزایای پنهان آن برای سلامت خانواده هاست. ۹۰ درصد غبار موجود در منزل ناشی از پوست مرده ایست که از بدن افراد خانواده می ریزد . اگر خانواده ای به خود زحمت از میان برداشتن منبع غذایی اصلی این انگل ها و در واقع قالیشویی مبتنی بر علم روز را ندهند، این محیط مالامال از این غبار و آلودگی، با بهشت برابری می کند! سایر آفات مانند کک های رختخواب نیز در خانه ای که فرش های آن بطور مداوم از قالیشویی استفاده می کنند، شرایط سخت تری برای ادامه زندگی خواهند داشت.
گذشته از اینها، قالیشویی مداوم فرش ارتباط تنگاتنگی با تهویه مطبوع منزل شما دارد. قسمت اعظم فرایند تهویه مطبوع، با معاوضه و چرخش هوا از زورق پایه ی دیوارها و کف خانه انجام می شود و فرش های آلوده می توانند این چرخه را بطور جدی مورد تاثیر خود قرار دهند.
قالیشویی مداوم و عمقی فرش باعث باز و تمیز ماندن این راههای انتقال هوا می شود و در صورتی که شما یا یکی از اعضای خانواده تان از حملات آلرژیک و یا آسم رنج می برید می تواند تفاوتی بزرگ و مثبت در وضعیت سلامتی شما ایجاد کند.

بخاطر داشته باشید که قالیشویی تنها ظاهر فرش شما را زیبا نمی کند، بلکه بطور مؤثر طول عمر فرش شما را افزایش می دهد. خاک و کثیفی موجود در الیاف فرش نه تنها زشتی ظاهر فرش را بدنبال دارد، بلکه در طول زمان باعث پوسیدگی و از بین رفتن بافت فرش می شود. گذشته از این، آلودگی و کثیف ماندن فرش به مدت طولانی باعث افزایش آسیب های وارده به فرش می شود. اما شما می توانید با برنامه ریزی سالانه برای شستشوی فرش های خود در قالیشویی های معتبر ا زجمله قالیشویی ظفر، اطمینان یابید که آسیب های وارده توسط گرد و غبار، خاشاک و عوامل آلوده کننده به حداقل خود خواهند رسید. در واقع بسیاری از کارخانجات تولید فرش، ضمانت فرش را منوط به قالیشویی مداوم می کنند.

قالیشویی ظفر جهت ایجاد کیفیت بالا فرشها را به صورت مکانیزه و با اصول اسلامی شستشو و بر داربستهای مخصوص در نور ملایم آفتاب پهن کرده بطوریکه هوا در اطراف آن کاملا جریان داشته باشد و در فصل پاییز و زمستان و بارندگی ها قالیشویی ظفر از گرمخانه مجهز به سیستم استفاده می نماید.

خدمات فرش شامل شستشو و عملیات تکمیلی بر روی فرش می شود.
منظور از خدمات تکمیلی همان مرمت یا رفوگری است. رفوگری هنری است که بعد از قالیبافی بوجود آمده، زیرا هر فرش امکان دارد در معرض فساد قرار بگیرد و به مرور زمان آسیب ببیند. بنابراین تا زمانی که در سالن ها و خانه ها فرش وجود دارد هنر رفوگری نیز باقی خواهد ماند، در حقیقت می توان گفت که هنر رفوگری مکمل هنر فرشبافی است.
با توجه به این که فرش نوعی منسوج می باشد و در مقابل حرارت و رطوبت و مرور زمان آسیب پذیر است، ضایعات را تا حدی می توانیم به صورت زیر طبقه بندی نماییم:
۱- ضایعات ناشی از کهنگی و طول عمر قالی از قبیل پوسیدگی، پاره شدن شیرازه، دررفتگی و فرسودگی چله ها، پارگی، رنگ پریدگی و یا از بین رفتن پرزها و غیره.
۲- ضایعات ناشی از حوادث آتش سوزی و سوختگی، بید زدگی، پوسیدگی ناشی از رطوبت و یا مواد شیمیائی، بریدگی با وسایل برنده و چاقو.
ضایعات فوق ممکن است سطحی باشد یعنی فقط بر روی پرزهای فرش اثر بگذارد و یا عمیق باشد و به چله ها و پود های فرش نیز آسیب برساند.
در هر صورت داشتن دقت و تجربه در اين مرحله برای متخصصان اين رشته يک امر الزامی است. رفوگری مرحله‌ای كاملاً تخصصی و عملی است که در قالیشویی ظفر توسط رفوگران خبره و چیره دست انجام میگیرد.
Add a comment...

Post has attachment
قالی یا فرش نوعی زیرانداز بافته شده از الیاف پنبه، پشم و در بعضی موارد ابریشم است که معمولاً برای پوشش زمین به کار می‌رود. از آنجا که قالی و فرش همیشه نقش‌های زیبا بر خود داشته‌اند، امروزه به جنبهٔ تزئینی آن نیز توجه می‌شود.

قالیشویی به عمل نظافت فرش و زدودن آلوگی ها از آن اطلاق می شود. قالیشویی از اهمیت ویژه ای برخوردار است و رعایت اصول و قواعد خاص آن سبب خواهد شد تا فرش دستبافت کیفیت اولیه خود را از دست ندهد. قالیشویی باید به گونه ای صورت گیرد که حتی الامکان خصوصیات ظاهری و ساختمانی خود را حفظ کند. قالیشویی به طور معمول، یک بار بعد از پرداخت و بار دیگر پس از طی سالیانی چند صورت می گیرد.

آنچه در قالیشویی شهرک غرب انجام می شود، این است که در مرحله اول قالیشویی، ارتقای کیفیت و در مرحله دوم از قالیشویی شهرک غرب زدودن کثافات و آلودگی هایی که پس از سالیان دراز بر آن نشسته، مد نظر است. فرش های ماشینی به علت داشتن مواد پلاستیکی در گره ها و تار و پود، در مراحل قالیشویی نرمی و لطافت خود را از دست می دهند. فرش های دستباف رنگ پس می دهد و در جریان قالیشویی آب گرم رنگ پس داده شده را در قسمت های روشن فرش تثبیت می کند که رنگبرداری آن ها سخت و هزینه قالیشویی در آن بالاست است.

روند ارایه خدمات قالیشویی شهرک غرب به شرح زیر می باشد:
۱٫ پاسخگویی ۲۴ساعته و ارایه خدمات حتی در ایام تعطیل
۲٫ بازدید رایگان و ارایه مشاوره توسط کارشناسان خبره و مجرب
۳٫ حمل فرشها بوسیله کامیونهای مسقف و ایمن
۴٫ بکارگیری دستگاههای تمام اتوماتیک
۵٫ شستشوی بهداشتی و رعایت اصول مذهبی
۶٫ ارایه تمامی خدمات تکمیلی شامل لکه برداری ، رنگبرداری ، ریشه و شیرازه زنی، رفو و…
۷٫ مجهز به دستگاههای آبگیر و خشک کن و گرمخانه
۸٫ تحویل ۴۸ساعته، اتو، لول و کاور شده
۹٫ ضمانت۱۰۰% و ارایه گارانتی ۱ماهه و خدمات پشتیبانی
۱۰٫ در نظر گرفتن تخفیفات فصلی برای مشترکان ثابت و شرکت در قرعه کشی

از دیگر خدمات قالیشویی شهرک غرب، ارائه خدمات خشکشویی مبل و موکت و فرش و خوشخواب در منزل می باشد.
Add a comment...

Post has attachment
شستشوی فرش یکی از مواردی است که باید در نهایت دقت و توجه زیر نظر افراد مجرب و متخصص انجام گیرد که هیچ آسیبی به قالی ها وارد نشود. فرش هایی که به مراکز قالیشویی سپرده میشوند در درجه اول باید دارای مجوز رسمی یا عضو اتحادیه قالیشویان باشند و باید در محیطی کاملا پاکیزه به دور از هرگونه آلودگی تمیز گردند.

در حال حاضر با پیشرفت تکنولوژی بسیاری از قالیشویی ها از جمله قالیشویی گیشا مجهز به ماشین آلات مدرن و پیشرفته است که دیگر از دخالت دست در این امر بی نیاز است. اما با این وجود به دلیل حساسیت بسیار بالا برای زدودن تمام آلودگی ها و میکروب ها از سطح فرش در قالیشویی ویشگا به صورت دستی خاکگیری میکنند، به خصوص برای شستشوی فرش های آنتیک و نفیس که از ارزش بالایی برخوردارند.

اولین مرحله در قالیشویی گیشا مرحله غبارگیری است و پس از مرحله ی غبارگیری به سراغ بازرسی فرش می رویم: در مرحله ی بازرسی قالیهای نو و کهنه را از هم جدا نموده و نیز فرشهای رفو شده مشخص می شوند، به طور کلی فرش را در جهت تشخیص و وجود لکه ها بخشهای رفو شده و ریشه ها و گلیم ابتدا انتهای فرش را بررسی نمایید. در بخش رفو قسمتهای آسیب دیده فرش باید رفو گردد .

اگر فرش پیش از آنکه آلودگی ها بر روی آن انباشته شوند شسته شود، فرایند شستشو بسیار آسانتر و موفقیت آمیزتر خواهد بود. فرش های داخل منازل مسکونی، بسته به تعداد افراد خانواده و میزان رفت و آمد روی فرش ها باید در هر ۱۲ الی ۱۸ ماه یکبار شستشو داده شوند.
انتخاب نوع فرایند شستشو بسیار مهم است. برخی از سیستم های شستشو مقداری از آلودگی ها رو روی بافت فرش باقی می گذارند که خود باعث سرعت گیری فرایند جذب آلودگی ها بر روی فرش می شود و بنابراین اساس هدف از شستشوی فرش را زیر سؤال می برد و این امر در قالیشویی گیشا مورد توجه قرار گرفته است.
Add a comment...
Wait while more posts are being loaded