Profile cover photo
Profile photo
Sisoog Os
4 followers -
Sisoog.com
Sisoog.com

4 followers
About
Posts

Post has attachment

Post has attachment

Post has attachment
#سیسوگ توی این مقاله اول توضیح میده که فست شارژ چی هست و چطور کار میکنه و در ادامه یه نمونه شارژر سریع رو میسازه و رو یه گوشی واقعی پیاده‌سازی میکنه! طوری که یه گوشی که حدوداً برای شارژ، چهارساعت طول میکشه با این شارژر توی دو ساعت شارژ میشه! خیلی هیجان انگیره. نه؟!

آدرس پست: https://goo.gl/8RseGj #معرفی_پست #شارژ_سریع #فست_شارژ #شارژر #ساخت #الکترونیکی #برق #آموزش #DIY #sisoog #fast_charger #CHY103 #Quick_Charge
Add a comment...

Post has attachment
سیسوگ در این مقاله سنسور دما و رطوبت
DHT
رو بررسی می‌کنه که سنسوری ارزون اما دارای دقت مناسبیه و نحوه‌ی اتصال و نصب و راه‌اندازیش رو توضیح میده.
#سیسوگ #معرفی_پست #سنسور #دما #رطوبت #برق #آردوینو #آموزش #الکترونیک #بررسی #DHT #sisoog #electronics #DHT11 #DHT12
Add a comment...

Post has attachment
برتری داشتن کدویژن از نظر کامپایل و بهینه‌سازی کد، بحثیه که دوستان رو به خودش مشغول می‌کنه اما #سیسوگ معتقده که استاندارد بودن کد خروجی مهم‌تره، چونکه باعث میشه کد قابل حمل و توسعه بشه که کدویژن این قابلیت رو نداره. بنابراین تلاش شد که این دو کامپایلر Codevision و GCC رو از نظر قابلیت اپتیمایز کد و همچنین سرعت اجرای کد ایجادشده، بررسی کنیم تا بتونیم صحیح‌تر قضاوت کنیم.
#معرفی_پست #کدویژن #جی_سی_سی #کد #برتری #مقایسه #کامپایلر #بهینه_سازی #توسعه #خروجی #آموزش #الکترونیک #برق #مهندسی #مهندس_برق #sisoog #codevision #AVR #code #ARM #GCC #electronics
Add a comment...

Post has attachment
#سیسوگ_و_ادبیات #سه‌شنبه‌ها_با_ادبیات
هدف سیسوگ از سه‌شنبه‌ها با ادبیات این بود که برای یک روز در هفته، کمی از فضای عادی زندگی بیرون بیایم و در ادبیاتمون تفکر کنیم. نمیدونیم که چقد موفق بودیم، اماهمین‌قدر که دوستانمون هر هفته پیگیر این بخش میشدن برامون لذت بخش بود.
درسته که امروز سه‌شنبه نیست اما روز زبان و ادب فارسیه. سیسوگ هم که از عشاق ادبیات فارسی محسوب میشه، امروز در پوست خودش نمی‌گنجه!
از صب مشغول خوندن شعر و کتاب قدیم و جدید و کلاسیک و نو بوده و روز خوبی براش بوده!
بیایم توی این چند ساعت باقی مونده از امروز، یه شعر زیبا بخونیم، یکی از کتاب‌های محبوب‌مون رو مرور کنیم و یا در مورد یکی از شاهکارهای ادبیات کمی بررسی و مطالعه کنیم.
سیسوگ که در ادامه می‌خواد یه غزل حافظ رو حفظ کنه!
برامون بگید که شاعر یا نویسنده‌ی فارسی‌زبان محبوب شما کیه؟
یا یه بیت شعری که همیشه زیر لب زمزمه می‌کنید رو برامون بنویسید. خوشحال میشیم توی لحظات نابتون شریک باشیم!
(+بیتی که توی عکس اومده از غزل 225 دیوان حافظه.)
#سیسوگ #ادبیات #فارسی #شعر #حافظ #پارسی #روز_شعر_و_ادب_فارسی #sisoog #persian
Photo
Add a comment...

Post has attachment
خیلی ساده بخوایم بگیم، لاجیک آنالایزر دستگاهیه که می‌تونیم به کمک اون خطوط دیجیتال رو بررسی و تحلیل کنیم. #سیسوگ توی این مقاله تلاش می‌کنه نحوه‌ی ساخت یه لاجیک آنالایزر ساده با برد آردوینو و نرم‌افزار اون را ارائه و آموزش بده.

آدرس پست: https://goo.gl/nNJwBc #معرفی_پست #لاجیک_آنالایزر #آردوینو #آموزش #برق #الکترونیک #مهندس #دیجیتال #logic analyser #sisoog #arduino #AVR #SUMP
Add a comment...

Post has attachment
شاید آزادی نرم‌افزار برای ما که هزینه‌ای برای استفاده از اون‌ها نمیدیم، مفهوم چندانی نداشته باشه و خیلی به اون اهمیت ندیم. ولی فکر کنید اگر توی کشوری بودیم که برای استفاده از نرم‌افزارهای مختلف باید پول می‌دادیم؛ مثلاً برای داشتن کدویژن باید یک میلیون تومن و برای داشتن پروگرامر J-Link به‌جای 50 هزار تومان 4 میلیون تومن پرداخت می‌کردیم، اونوقت مقوله نرم‌افزار آزاد و آزادی نرم‌افزار، یکی از اصلی‌ترین مقوله‌های زندگی حرفه‌ایمون تبدیل می‌شد. اما موضوع آزادی نرم‌افزار فراتر از قیمته؛ یه نگاه فلسفی به حقِ آزادی توی استفاده و انتشار نرم‌افزاره. برای درک بهتر، باید به مفهوم “آزاد” در “آزادی بیان” فکر کنیم نه در “آبجوی مجانی”.

برای اینکه بیشتر از تاریخچه‌ی جنبش آزادی نرم‌افزار بدونین و اینکه بدونین که اصلا یه نرم‌افزار آزاد باید چی داشته باشه، به لینک زیر سر بزنید:

#سیسوگ #معرفی_پست #متن_باز #استالمن #اپن_سورس #آزادی #گنو #لینوکس #آموزش #برق #الکترونیک #نرم_افزار #sisoog #GNU #OpenSource #linux #electronics #GCC #freeSoftware #stallman #MIT
Add a comment...

Post has attachment

در این پست، اول با مفهوم شتاب آشنا میشیم، بعد قابلیت‌های سنسور شتاب رو بررسی می‌کنیم و در آخر پروژه راه‌اندازی سنسور شتاب و زاویه سه محوره با چیپ
ADXL345
و با میکرو کنترلر
STM8
رو یاد خواهیم گرفت.

آدرس پست: https://goo.gl/zVvLvT
(آدرس به‌صورت لینک در بیو)
#سیسوگ #معرفی_پست #سنسور #شتاب #آموزش #الکترونیک #برق #رباتیک #sisoog #STM8 # ADXL345#
Add a comment...

Post has attachment


خلاقیت داشتن همیشه چیز خوبیه. مخصوصاً ابنکه از وسایل ساده‌ی اطرافمون چیزای جدید خلق کنیم.
دوست خوب سیسوگی‌مون (farhad_yousefi1991) با استفاده از دو لامپ ساده، یه گلدون رومیزی ساده و زیبا ساختن! این گلدون یه جورایی یه گلدون مدرن و مینیمال هم محسوب میشه!
خوشحالیم که چنین دوستای خلاقی داریم.
اگر شما هم با همین وسایل برقی اطرافتون، کاربردهای جدیدی ساختین، سیسوگ خوشحال میشه که اونا رو ببینه!
#دوستان_سیسوگ #سیسوگیا
#سیسوگ #دوست #خلاقیت #هنر #مدرن #گلدان #لامپ #diy #sisoog #sisoogsfriends #modern #art #lamp #friend
برای دیدن عکسهای بیشتر به اینستاگرام سیسوگ سر بزنید: https://goo.gl/khbnYs
Photo
Add a comment...
Wait while more posts are being loaded