Profile

Cover photo
Mouhammad Aboutaleby
Works at zamzam sdnbhd
Attended pazand commercial high school
27,638 views
AboutPostsPhotosYouTube

Stream

Mouhammad Aboutaleby

Shared publicly  - 
 
تمامی کشتارها و ویرانی ها در سوریه در مطلبی که در ذیل می آید بیان شده و علت اصلی پیدایش داعش ، لطفا مطلب کوتاه را که جنبه های فراوانی دارد مطالعه فرمایید . این مطلب دو بخش دارد اول ترکیه ، سپس چرایی جنک سوریه و داعش
https://palayesh.wordpress.com/2016/05/13/%D8%A7%D9%81%D8%B4%D8%A7%DA%AF%D9%80%D9%80%D8%B1%DB%8C-%D8%AE%D8%A7%D9%86%D9%85-%D9%85%D8%B1%DA%A9%D9%84-%D8%B5%D8%AF%D8%B1%D8%A7%D8%B9%D8%B8%D9%85-%D8%A2%D9%84%D9%85%D8%A7%D9%86-%D8%AF%D8%B1-%D9%85/
 ·  Translate
«آنجلا مرکل» صدراعظم آلمان که هفته گذشته برای مذاکره در مورد آوارگان جنگ داخلی سوریه به ترکیه رفته بود در بازگشت از آنکارا مطالب جالبی از اغتشاش فکری و روانی «رجب طیب اردوغان» رئیس جمهور ترکیه را ا…
1
Add a comment...

Mouhammad Aboutaleby

Shared publicly  - 
 
به گفته منابع موثق محلی در دو استان آذربایجان شرقی و غربی طی شش ماه اول سال ۱۳۹۰ بیش از ۳۲۰ نفر از فعالین فرهنگی، سیاسی، حقوق بشر و حقوق زنان در این دو استان دستگیر شده…
1
Add a comment...

Mouhammad Aboutaleby

Shared publicly  - 
دیده‌بان حقوق بشر سوریه می‌گوید، مرزبانان ترکیه هشت سوری را که قصد عبور از مرز داشتند، به ضرب گلوله کشته‌اندhttp://bbc.in/1UVXgj4
1
Add a comment...

Mouhammad Aboutaleby

Shared publicly  - 
ناقضان حقوق بشر و متولیان اعمال ظلم به مردم ایران به نام قضاوت مرتضی تورک به سبب سمت‌های قضایی‌اش در تهران و اهواز نقش موثری در نقض حقوق بشر در دست کم...
1
Add a comment...

Mouhammad Aboutaleby

Shared publicly  - 
 
https://www.facebook.com/photo.php?fbid=1023202337762481&set=a.255724151176974.60542.100002181721159&type=3&theater
خبرگزاری هرانا ـ مظفر صالحی نیا عضو هیئت مدیره اتحادیه آزاد کارگران روز سه شنبه توسط نیروهای امنیتی شهر سنندج بازداشت شد.
 ·  Translate
1
Add a comment...

Mouhammad Aboutaleby

Shared publicly  - 
گزارش ماهانه؛ نگاهی اجمالی به وضعیت حقوق بشر ایران در خرداد ۹۵ خبرگزاری هرانا – آن‌چه در پی می‌آید گزارش اجمالی و ماهیانه وضعیت حقوق بشر در ایران در دوره...
1
Add a comment...

Mouhammad Aboutaleby

Shared publicly  - 
 
شناسایی یک هزار و ۳۶۰ کودک بازمانده از تحصیل در خوزستان
خبرگزاری هرانا ـ معاون پیشگیری اداره کل بهزیستی خوزستان گفت که یک هزار و ۳۶۰ کودک بازمانده از تحصیل اواخر پارسال از سوی آموزش و پرورش استان شناسایی و معرفی شدند.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از ایرنا، محمدرضا عباسی دوشنبه در کارگروه زنان و خانواده استانداری خوزستان، کودکان بازمانده از تحصیل را در سال ۱۳۹۳، چهار هزار و ۱۰۰ نفر عنوان کرد و افزود: “پارسال یک هزار و ۳۶۰ کودک بازمانده از تحصیل از سوی آموزش و پرورش استان معرفی شده بودند”.

وی افزود: “از محل زندگی ۲۱۳ نفر از این کودکان بازدید شده و ۷۶ نفر از آنها در چرخه آموزشی قرار گرفته اند”.

عباسی تصریح کرد: “ترک تحصیل در برخی از شهرستان ها به دلیل نبود مدرسه است به طور مثال در شهرستان اهواز و در برخی روستاهای بخش اسماعیلیه به دلیل نبود مدارس راهنمایی به ویژه برای دختران، خانواده ها از تحصیل فرزندان خود جلوگیری می کنند”.

استاندار خوزستان آذر ۱۳۹۴ اعلام کرده بود در این استان ۹۰ هزار کودک بازمانده از تحصیل و یا تارک التحصیل زیر ۱۸سال شناسایی شده اند و خوزستان جزو پنج استانی است که بیشترین فراوانی بازماندگی از تحصیل کودکان را داراست.

وی همچنین با بیان اینکه پارسال ۱۹۷ کودک در مراکز شبه خانواده بهزیستی نگهداری می شدند افزود: “در سال ۱۳۹۲، ۱۸۱ کودک و در سال ۱۳۹۳ ، ۱۶۲ کودک در این مراکز نگهداری می شدند”.

به گفته وی، بعضی از این کودکان از پارسال تاکنون به خانواده بازگشتند و در سال ۱۳۹۳ حدود ۹ میلیارد ریال صرف این مناطق شهرداری شد.

عباسی ادامه داد: “۱۵۰ کودک تحت سرپرستی بهزیستی و ۴۷ کودک فرزند خوانده هستند”.

وی اظهار کرد: “زوج هایی که بر اساس مدارک پزشکی نتوانند صاحب فرزند شوند، بعد از ارزیابی اجتماعی، اقتصادی و فرهنگی با حکم دادگستری می توانند یک کودک از مراکز بهزیستی تحت سرپرستی بگیرند که بعد از شش ماه دوره آزمایشی، به صورت دائم می شود”.

معاون بهزیستی خوزستان گفت: “پارسال ۲۶۱ کودکی خیابانی، در سال ۱۳۹۳ ، ۳۴۰ کودک و در سال ۱۳۹۲ ، ۲۴۷ کودک شناسایی شده اند”.

وی بیان کرد: “پارسال ۸۸ کودک خیابانی به مراکز شبه خانواده و مابقی به خانواده ارجاع داده شدند”.

عباسی اضافه کرد: “در سال ۱۳۹۲، ۹۶ نفر، در سال ۱۳۹۳ ، ۱۱۴ نفر و پارسال ۱۴۳ نفر زیرپوشش طرح حمایت و آموزش کودک و خانواده قرار گرفتند”.

وی اظهار کرد: “هم اکنون ۳۵۳ کودک در مراکز حمایتی آموزشی کودک و خانواده بهزیستی نگهداری می شوند”.

معاون بهزیستی خوزستان در ادامه با انتقاد از همکاری نکردن دستگاه قضایی با اورژانس اجتماعی تصریح کرد: “تاکنون چند نوبت با دفتر حمایت از زنان و خانواده دادگستری برای کودکانی که تحت آزار بودند تماس گرفتم اما همکاری صورت نگرفته است”.

عباسی تصریح کرد: “بر اساس قانون، شهرداری ها موظف به ساخت اماکنی برای ساماندهی کودکان خیابانی هستند اما شهرداری اهواز تاکنون هیچ اقدامی در این زمینه نکرده است”.
مدیرکل بهزیستی خوزستان همچنین در این نشست خواستار افزایش اختیارات اورژانس اجتماعی شد.

غلامرضا صدیق راد افزود: “موارد متعددی پیش آمده است که نیروهای اورژانس اجتماعی (۱۲۳) برای حمایت کودکی که تحت شکنجه و آزار خانواده بوده در محل حاضر می شوند اما دستگاه قضایی اجازه تحویل گرفتن کودک را به ماموران اورژانس اجتماعی نداده است”.

وی تصریح کرد: “روند تحویل گرفتن کودک آزاردیده به دلیل همکاری نکردن دستگاه قضایی آنقدر سخت و طولانی است که مددکاران را از پیگیری مساله ناامید می کند”.

صدیق راد با بیان اینکه بهزیستی استان از ۹ هزار کودک بدسرپرست حمایت می کند گفت: “در این زمینه هیچ دستگاهی با ما همکاری نکرده است”.

وی با انتقاد از آموزش و پرورش خوزستان اظهار کرد: “با پیگیری فراوان قرار شد مبالغی تحت عنوان ‘عدالت آموزشی’ به کودکان بی بضاعت پرداخت شود اما آموزش و پرورش برای هزینه کرد این اعتبار در خرید چادر و ساختمان سازی برنامه ریزی کرده است”.

‘کودک’‌ افراد انسانی‌ زیر سن‌ ۱۸ سال‌ نامیده می شوند.

کنوانسیون‌ حقوق‌ کودک‌ مصوب‌ نوامبر ۱۹۸۹، یک کنوانسیون بین المللی است که حقوق مدنی، سیاسی، اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی کودکان را بیان می کند. دولت هایی که این معاهده را امضا کرده اند موظف به اجرای آن هستند. این پیمان نامه در سال ۱۳۷۳ توسط مجلس شورای اسلامی به تصویب رسیده است.
 ·  Translate
1
Add a comment...

Mouhammad Aboutaleby

Shared publicly  - 
خبر فوری درگیری مجدد نیروهای پیشمرگه حزب دموکرات کردستان ایران با نیروهای سپاه در منطقه سردشت ، این درگیری با آتش باران منطقه عمومی سردشت ("پشت گنمان،...
1
Add a comment...
People
Basic Information
Gender
Male
Work
Employment
  • zamzam sdnbhd
    dirctor, 2011 - present
Education
  • pazand commercial high school
    1979