Profile cover photo
Profile photo
Manastiri Lajm
1 follower
1 follower
About
Posts

Post has attachment
​Kandidati për kryeministër i koalicionit PDK-AAK-Nisma, Ramush Haradinaj, nuk është marrë fare me refuzimin e ftesës së tij për takim që i kanë bërë Lëvizja Vetëvendosje dhe LDK-ja. Haradinaj të martën është takuar me përfaqësuesit e komuniteteve…

Post has attachment
Oda e Afarizmit të Kosovës me anë të një komunikate vlerëson se ka ardhur koha që Kosova ta mbrojë tregun e vet dhe të marrë masa reciproke ndaj Maqedonisë dhe të gjitha shteteve tjera fqinjë që krijojnë barriera për bizneset e Kosovës. “OAK ju ka shkruar…

Post has attachment
Kryetari i Qeverisë së Republikës së Maqedonisë, Zoran Zaev, do ta kryesojë një delegacion të lartë qeveritar në Samitin e katërt “BE – Ballkani Perëndimor” në kuadër të Procesit të Berlinit, që do të mbahet sot në Trieste. Samiti, nën patronazhin e…

Post has attachment
Kryeministri grek Aleksis Cipras të enjten në Selanik do të takohet me kryetarin e Serbisë Aleksandar Vuçiq dhe kryeministrin bullgar Bojko Borisov, raporton angjencioni grek i lajmeve ANA-MPA. Cipras dhe Vuçiq do të marrin pjesë në Këshillin për…

Post has attachment
Në Maqedoni sot do të jetë shumë i nxehtë ku temperaturat e mëngjesit do të sillen prej 14 deri 22 gradë gelsius kurse ajo e ditës prej 24 deri në 41 gradë celsius. Edhe në Shkup do të kemi prani të diellit të fuqishëm dhe të ngrohtë kuse  temperaturat do…
Moti sot në Maqedoni
Moti sot në Maqedoni
manastirilajm.com

Post has attachment
Bashkimi Evropian do ta financojë ndërtimin e linjës hekurudhore nga Koridori N8 e cila duhet t’i lidhë Detin e Zi me atë Adriatik dhe e cila kalon nëpër territorin e Maqedonisë. Kështu deklaroi për Deutsche Welle komisari për zgjerim i BE-së, Johanes Han…

Post has attachment
Ish-kreu i LSI-së Petrit Vasili ka reaguar ditën e sotme në lidhje me një sasi droge të kapur ditën e djeshme në Itali, ky dyshohej se ishte nisur nga Shqipëria. Duke ironizuar me ministrin teknik të Brendshëm Dritan Demiraj, ku pak ditë më parë gjatë një…

Post has attachment
Data e anëtarësimit në Bashkimin Evropian në masë të madhe varet nga Serbia, dhe anëtarësimi do të vijë me reformat dhe normalizimin e marrëdhënieve me Kosovën. Kështu ka deklaruar Përfaqësuesja e Lartë e BE-së për Politikë të Jashtme dhe Siguri, Federica…

Post has attachment
Qëndrimi në natyrë të hapur është i mirë për shëndetin fizik dhe mendor, ndërsa studimet e fundit tregojnë për përfitimet shtesë të kohës së kaluar në plazh. Ndjenja e pabesueshme e paqes dhe e qetësisë, të cilën e përjetoni në plazh tani quhet “hapësira…

Post has attachment
Ju ka ndodhur që t’ju ketë kapur ngërçi në ujë? Sigurisht është një moment që nuk do t’ia uronit askujt Por mos u shqetësoni. Një gjë e tillë u ndodh edhe notarëve më me përvojë. Ngërçet në këmbë gjatë notimit ndodhin nga shtrirja dhe ftohja e muskujve,…
Wait while more posts are being loaded