Profile cover photo
Profile photo
Pamfleti
18 followers -
Lajme mbi politiken, aktualitetin, kulturen dhe sportin!
Lajme mbi politiken, aktualitetin, kulturen dhe sportin!

18 followers
About
Communities and Collections
View all
Posts

Post has attachment
Me anë të një mesazhi në faqen e tij zyrtare në ‘Facebook’, Berisha i ka dalë në mbrojtje deputetëve të LSI-së, ndërsa theksoi se urdhrin ministrit Tahiri për të sulmuar deputetët, pjesë e aleancës së koalicionit, ia jep Rama. Ish-lideri i PD-së shtoi se:…
Add a comment...

Post has attachment
Andi Bushati ka shkruar sot se Edi Rama nuk ka pushtet mbi ministrat e LSI. Sipas tij ai po merret zvarrë nga LSI, dhe se kjo gjendje duhet të ndryshojë. “Në çdo vend normal të kësaj bote, një kryeministri që do të dëgjonte anëtarin e kabinetit, të…
Add a comment...

Post has attachment
Operatorët e transportit publik në Tiranë do t’i nënshtrohen sistemit të pikëzimit si mënyrë kontrolli për respektimin orareve dhe plotësimin e kushteve për udhëtim normal të qytetarëve. Pasditen e djeshme kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj,…
Add a comment...

Post has attachment
Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha gjatë vizitës së tij në Gjermani zhvilloi një takim të zgjeruar dhe më pas një drekë pune me disa nga drejtuesit më të lartë të Bundestagut gjerman, përfshi Kryetarin e Çështjeve Europiane Gunther Krichbaum,…
Add a comment...

Post has attachment
Prokurori i Kavajës paska dhënë dorëheqjen. Ai paska dorëzuar një dokument në Inspektoratin e Pasurisë ku pohon vullnetin për të mos e dorëzuar formularin e vetë deklarimit të pasurisë. Siç bëhet e njohur gjysma e pjesëtarëve të sistemit të drejtësisë,…
Add a comment...

Post has attachment
Izet Haxhia, ish-badigardi i Sali Berishës hedh akuza të forta në lidhje me familjen Berisha si të përfshirë në vrasjen e avokatit Sokol Doçi në vitin 2011. Fillimisht Haxhia postoi shënimin e mëposhtëm në Facebook: Kush është vrasës unë apo Zeni?! Kur të…
Add a comment...

Post has attachment
“Projekti europian do të vritet nga kombinimi i dy forcave më të fuqishme në botë: rebelimi popullor dhe demokratik, dhe tregjet financiare. Euro dhe projekti europian po ecin kundër kësaj rryme. Liberalët paranojakë thonë që është i rrezikshëm. Po, por…
Add a comment...

Post has attachment
Një prej vëllezërve, të Klement Balili, Bashkim Balili denoncoi sot në ‘News24’ se Policia e Shtetit gjatë aksionit për kapjen e të ashtuquajturit ‘Eskobari i Ballkanit’ i ka shoqëruar dy djemtë e tij, 16 dhe 18 vjeç. Ai akuzoi policinë për keqtrajtim të…
Add a comment...

Post has attachment
Kryeministri Edi Rama poston në Facebook një anketim të Komisionit Europian të kryer disa muaj më parë mbi besueshmërinë tek institucionet shqiptare, ku Policia e Shtetit renditet më e besuara nga shqiptarët. Kjo vjen një ditë pasi ministri i LSI-së…
Add a comment...

Post has attachment
Zbulohen të tjera fakte dhe dokumente, të cilat e bëjnë më të qartë skemën e abuzimit me 400 milionë USD nga qeveria “Berisha” dhe kompania çeke ‘CEZ’, me anë të njohjes së borxhit të keq dhe lëvizjeve të çmimit të energjisë sipas vektorit të interesave,…
Add a comment...
Wait while more posts are being loaded