Profile cover photo
Profile photo
Meble drewniane, meble sosnowe - zrobionezdrewna.pl
69 followers -
Producent mebli drewnianych. Meble sosnowe, meble brzozowe, meble dębowe, meble bukowe.
Producent mebli drewnianych. Meble sosnowe, meble brzozowe, meble dębowe, meble bukowe.

69 followers
About
Posts

Post has attachment
Meble w stylu retro a wykończenie ścian. Kamień, tapeta czy jednolity kolor?
Przeczytaj 👉 https://goo.gl/2yyAoe

Zajawka:
Aranżacja mieszkania zawsze jest wyzwaniem, ale takim, które z chęcią podejmujemy, o ile tylko mamy taką opcję. Do wyboru mamy dziesiątki styli i możliwości, a tak naprawdę jest ich niezliczona ilość – ogranicza nas tylko wyobraźnia i kreatywność. Bezustannie pędząca przed siebie teraźniejszość sprawia, że czasami pojawia się nostalgia. Wracamy do lat przeszłych, wracamy do starych mieszkań i domów, tych naszych lub tych prosto z ulubionych filmów, zatracamy się we wspomnieniach. Wtedy pojawia się idea: a może by tak odmienić nasze mieszkanie/dom/lokum i sprawić, by czas zawrócił? Styl retro puka do drzwi i tylko czeka na to, by ktoś go wpuścił. Decyzja o całkowitej zmianie aranżacji wnętrza jest tą, którą możemy zaliczyć do stosunkowo trudnych, ale jeśli już zdecydujemy się na styl retro, pozostaje urządzić wnętrze jak za dawnych lat.
Add a comment...

Post has attachment
Photo
Add a comment...

Post has attachment
Renowacja starych i zniszczonych mebli. Jakich narzędzi użyć?
Przeczytaj 👉 https://goo.gl/LBSCBM

Zajawka:
Stare meble mają w sobie coś magicznego, coś co przyciąga uwagę, sprawia, że chce się poznać historie, które widziały, radości których były świadkami. Może to przy tym stole parędziesiąt lat temu grali w karty dziadkowie, może w tej szafie chowała się mama w dzieciństwie, może… Ile mebli, tyle historii. Sympatycy starych mebli chętnie wyposażają swoje mieszkania właśnie w te wysłużone, sprawdzone konstrukcje. Wiadomo, że po latach zostały one nadgryzione przez ząb czasu, ale w wielu przypadkach da się je przywrócić do użyteczności. Jeśli tylko uszkodzenia nie są zbyt duże, kochamy stare meble i chcemy je mieć u siebie, potrzebujemy nieco wolnego czasu i dobrych chęci, a istnieje duża szansa, że własnoręcznie odnowimy stare meble i przywrócimy im dawny blask. Takie meble z pewnością sprawią, że aranżacja mieszkania będzie niepowtarzalna i tak samo magiczna, jak one.
Add a comment...

Post has attachment
Domowy warsztat. Jak samemu wykonać meble w stylu retro?
Przeczytaj 👉 https://goo.gl/emjeYt

Zajawka:
Stare meble mają swój urok, prawda? Przyzna to chyba każdy, kto miał z nimi styczność chociaż raz w życiu. Nie musi być koneserem, nie musi się na nich znać, nie musi nawet chcieć ich mieć na własność. Przyzna jednak, że przedmioty te mają w sobie coś, coś magicznego. Osoby, które ta magia urzeka, chętnie zaopatrują się w stare meble do swojego domu i budują wokół nich aranżację lub uzupełniają nimi tę już istniejącą. Zdobycie starych mebli jest stosunkowo trudne lub kosztowne, a czasem jedno i drugie naraz. Jednak osoby zafascynowane meblami retro mogą je zrobić sami – w pewnym sensie. Wiąże się z to ze zdecydowanie niższymi kosztami, które poniesiemy oraz dużo większej satysfakcji po ukończeniu pracy. Trzeba bowiem poświęcić nieco wolnego czasu, a meble wystylizowane na stare zrobimy sami.
Add a comment...

Post has attachment
Jak wprowadzić świąteczny nastrój do wnętrz?
Przeczytaj 👉 https://goo.gl/Fhc3mS

Zajawka:
Święta Bożego Narodzenia są wspaniałym czasem, który wypełniony jest wzajemną miłością, radością i rodzinnymi spotkaniami. Zwykle widujemy się wtedy w naszych domach i wspólnie spędzamy czas – bez zbędnego pośpiechu, za to przy dobrym jedzeniu i we wspaniałym klimacie. Klimat ten tworzą w głównej mierze ludzie, grudniowa aura, prezenty, ale czynnikiem spajającym wszystko w całość jest świąteczny nastrój. Warto go wprowadzać do naszych mieszkań i domów, ponieważ świąteczna atmosfera jest istotna dla pełnego przeżywania tych wyjątkowych dni. Zastanówmy się w jaki sposób wprowadzić bożonarodzeniowy nastrój do naszych czterech kątów.
Add a comment...

Post has attachment
Domowy warsztat. Jak samemu przemalować meble z litego drewna?
https://www.zrobionezdrewna.pl/blog/meble/domowy-warsztat-jak-samemu-przemalowac-meble-z-litego-drewna

Zajawka:
Drewniane meble zachwycają swoją ponadczasowością. Jednak nawet one mogą zostać nadgryzione przez ząb czasu. Intensywna i długotrwała eksploatacja sprawia, że meble tracą swój oryginalny blask. Na szczęście to nie koniec świata. Nie trzeba ich skazywać na wyrzucenie na bruk. Przy odrobinie dobrej woli i czasu własnoręcznie możemy przywrócić im dawny czar. Korzystając ze sposobności mamy możliwość nadania naszym drewnianym meblom nowego koloru, dzięki czemu, jeśli zmieniamy wystrój mieszkania, nie trzeba kupować nowych mebli, a wystarczy tylko odnowić i przemalować stare. Taki zabieg nie tylko ucieszy oczy wszystkich domowników, ale także odciąży domowe finanse – przemalowanie mebli drewnianych jest zdecydowanie bardziej ekonomicznym rozwiązaniem niż zakup nowych mebli. Jak jednak się do tego zabrać?
Add a comment...

Post has attachment
Czy białe meble pasują do sosnowego parkietu?
https://www.woodica.pl/woodica-blog/czy-biale-meble-pasuja-do-sosnowego-parkietu.html

Zajawka:
Drewno sosnowe jest bardzo popularne w Polsce. Wiąże się z to z jego powszechnym występowaniem (sosny stanowią około 60% wszystkich drzew w naszym kraju) oraz szeregiem zalet, wśród których należy wymienić: trwałość, podatność na obróbkę mechaniczną, niezłą odporność mechaniczną, a także korzystną cenę. Dzięki stosunkowo łatwej obróbce, drewno sosnowe wykorzystuje się nie tylko do tworzenia mebli drewnianych, które swoją drogą są bardzo atrakcyjne, względnie lekkie i mogą przybierać niestandardowe kształty (po raz wtóry kłania się łatwa obróbka) i cieszą się sporą popularnością. Aranżacja mieszkania to jednak nie tylko wybór materiału, z którego zostanie wykonana podłoga czy meble. Idealnie urządzone cztery kąty charakteryzuje dopasowanie poszczególnych elementów, które wspólnie tworzą harmonijną całość. Prędzej czy później pojawi się pytanie, które nie daje spać po nocach: „Czy to będzie pasować”?
Add a comment...

Post has attachment
Jak wybrać meble do nowoczesnego salonu?
https://www.woodica.pl/woodica-blog/jak-wybrac-meble-do-nowoczesnego-salonu.html

Zajawka:
Aranżacja salonu zawsze jest sporym wyzwaniem. To bardzo ważne pomieszczenie, serce całego domu. To właśnie tutaj rozgrywa się większość życia rodzinnego: często wspólne posiłki, oglądanie telewizji czy inne rozrywki. Dobór odpowiednich mebli do salonu jest kluczowy, ponieważ to właśnie one są najważniejszymi elementami wnętrza – nadają całości kształt i styl. Trudny jest wybór stylu, w którym chce się urządzić salon. Musi być jednocześnie pasujący do całego mieszkania, ale też z nutką przełamania, nieprzesadną, by nie zepsuć kompozycji całości. Idąc z duchem czasu coraz częściej decydujemy się na nowoczesne rozwiązania. Nie mówię nawet o wszechobecnej technologii, ale o nowoczesnym designie. Ma w sobie coś pociągającego, ascetyczność w naprawdę eleganckim stylu. Wiele osób dało się porwać nowoczesnemu stylowi urządzenia wnętrza, salonu. Ma być skromny, ale z pazurem, prosty, ale z nowoczesnymi rozwiązaniami technologicznymi, rzucający się w oczy, ale nie rażący przepychem. W te cechy doskonale wpisują się meble z kolekcji Milano i Cerasus. Mimo że względem siebie są zupełnie inne, idealnie pasują do salonu urządzonego w nowoczesnym stylu.
Add a comment...

Post has attachment
Domowy warsztat. Jak samemu zrobić meble przecierane?
https://www.hacienda.pl/blog/12_jak-samemu-zrobic-meble-przecierane

Zajawka:
W życiu czasem każdy potrzebuje zmiany. Jednak nie każdy chce zmieniać coś w bardzo dużej skali. Jesteśmy raczej ekonomiczni, wolimy coś przerobić, tchnąć nowe życie w coś co już posiadamy. Za przykład weźmy meble drewniane. Służą nam przez długie lata, czasem pokolenia, chwalimy je za użyteczność, trwałość czy stylowość. Po jakimś czasie, nieco niewdzięcznie, stwierdzamy, że meble – mimo że korzystaliśmy z nich przez tyle czasu, mimo że nie są w kiepskim stanie – trzeba zmienić, bo zmieniamy styl aranżacji wnętrza lub znajdujemy jakiś inny powód.
Add a comment...

Post has attachment
Jak dobrać dodatki do mebli w stylu Ludwika XVI?
http://www.wikiwood.edu.pl/jak-dobrac-dodatki-do-mebli-w-stylu-ludwika-xvi/

Zajawka:
Ludwik XVI był ostatnim królem Francji. Styl meblarski, który zapoczątkował przetrwał po dziś dzień, a współcześni designerzy sprawiają, że otrzymuje drugie życie. Sam król pewnie nie przypuszczał, że to co stworzy, przetrwa tyle lat, a nawet wieków. Jego poprzednik Ludwik XV również dał początek linii mebli, wspólnie określa się je ludwikami. Skupimy się jednak na meblach w stylu Ludwika XVI – mimo że posiadają niektóre cechy wspólne z poprzednikami, to właśnie one przeżywają swoisty renesans i na nowo mają szansę zagościć na salonach (lub w naszych salonach). W tym miejscu warto wspomnieć od czego wszystko się zaczęło...
Add a comment...
Wait while more posts are being loaded