Profile cover photo
Profile photo
Mehran Azizi
1,040 followers -
Baha'I
Baha'I

1,040 followers
About
Mehran's posts

Post is pinned.Post has attachment

این ويديوی محاکمه‌ 7 تن از 9 عضو شورای منتخب جامعه‌ی بهائیان ایران در سال ۱۳۶۰ است. آقایان مهدی امینِ امین، قدرت‌اللّه روحانی، دکتر سیروش روشنی، کامران صمیمی، جلال عزیزی، عزت‌الله فروهی، دکتر محمود مجذوب درهمین روز تیرباران شده و اجساد آنها در گورستان وِیژه دادگاه انقلاب، موسوم به لعنت آباد دفن شد. این فیلم توسط بنیاد تسلیمی کشف و منتشر شده است.

Post has shared content
"Trustworthiness is the greatest portal leading unto the tranquility and security of the people" #Bahaullah #Bahai

Post has attachment
This year alone, 54 Jewish community centers received dozens of bomb threats

(CNN)A fundraiser for a vandalized Jewish cemetery is sending a strong message of unity and tolerance.

The effort organized by Muslim American activists Linda Sarsour and Tarek El-Messidi was launched this week to fund the repairs of nearly 200 headstones that were damaged and toppled in the Chesed Shel Emeth Society cemetery in the St. Louis suburb of University City in Missouri.

The fundraiser exceeded its goal of $20,000 so fast, it has expanded into an effort to support Jewish community centers that have been targets of anti-Semitism....Post has attachment
Samsung

On 2016 TVs, click the remote's Homebutton, go to Settings (gear icon), scroll down to Support, then down to Terms & Policy. Under "Interest Based Advertisement" click "Disable Interactive Services." Under "Viewing Information Services" unclick "I agree." And under "Voice Recognition Services" click "Disable advanced features of the Voice Recognition services." If you want you can also disagree with the other two, Nuance Voice Recognition and Online Remote Management.Post has attachment
The United States should expect a "strong slap in the face" if it underestimates Iran's defensive capabilities, a commander of the elite Revolutionary Guards said on Wednesday, as Tehran concluded war games.

Since taking office last month, U.S. President Donald Trump has pledged to get tough with Iran, warning the Islamic Republic after its ballistic missile test on Jan. 29 that it was playing with fire and all U.S. options were on the table....Post has attachment
با گذشت اولین سالگرد از حملات تروریستی پاریس، فکر کردن به حملات تروریستی اورلاندو و نیس نیز موجب ناامیدی می‌شود، نمی توان گفت این اقدامات یک جنگ تمام عیار مثل وضعیت سوریه است اما از سوی دیگر در سال گذشته همین ترورها حس وحشت را در کل دنیا تقویت کرده است. ما چگونه می‌توانیم به این اقدامات مکرر خشونت آمیز که از نفرت ایجاد شده، پاسخ دهیم؟ چگونه می‌توانیم شعله‌ی امیدی را برای رسیدن به جهان صلح آمیزتر روشن نگه داریم؟

من مثالی از حضرت عبدالبها را به خاطر می‌آورم، ایشان در اوایل قرن بیستم در حالی به پاریس سفر کردند که جهان در آستانه‌ی جنگ بود. در آن زمان ایشان به خاطر گذراندن چهل سال زندان به دلیل باورهای دینی خود، در وضعیت ضعیف سلامتی بودند. ایشان که کمی انگلیسی و کمتر از آن فرانسه می‌دانستند، برای برقراری ارتباط از یک مترجم استفاده می‌کردند. ایشان به مدت نه هفته در آپارتمانی در خیابان دکمواس (de Camoens)، اقامت داشتند که خیلی هم از برج ایفل دور نبود. در یکی از سخنرانی هایی که ایشان در اکتبر 1911، در اتاقی مملو از افراد با ادیان، نژاد ها و کلاس هاس گوناگون داشتند، با این کلمات امید را به قلب همه‌ به ارمغان آوردند:

«محبت است که سبب حيات عالم انسانيست. اتحاد است که اسباب سعادت بشر است. … اعظم روابط و وسيله به جهت اتحاد بين بشر قوه روحانيه است. چون که محدود به حدودی نيست. دين است که سبب اتحاد من علی الارض ميشود. توجه به خداست که سبب اتحاد عالم ميشود. دخول در ملکوت است که سبب اتحاد اهل ارض ميشود و چون اتحاد حاصل شد، محبت و الفت حاصل می شود. لکن مقصد از دين نه اين تقاليدی است که در دست ناس است. اينها سبب عداوتست. سبب نفرتست. سبب جنگ و جدالست. سبب خونريزيست. ملاحظه کنيد در تاريخ دقت نمائيد که اين تقاليدی که در دست ملل عالمست سبب جنگ و حرب و جدال عالمست. مقصدم از دين انوار شمس حقيقت است و اساس اديان الهی يکيست. يک حقيقت است. يک روحست. يک نور است. تعدّد ندارد. … حقيقت الفت بين بشر است. حقيقت ترک تعصب است. حقيقت اين است که جميع بشر را بندگان الهی ببينيد. حقيقت اين است که جميع ملل عالم را بنده يک خداوند بدانيد. حقيقت اين است که جميع اشيا را زنده از يک فيض ببينيد. … هيچ نفسی را نبايد مبغوض داشت. جميع بشر را بايد محبت کرد. اگر اين اساس متين شود محبت حاصل ميشود. و همچنين بايد هميشه مناجات کنيم که خداوند در قلوب محبت ايجاد نمايد. تضرع و زاری کنيم تا شمس حقيقت بر کل بتابد. تا جميع در بحر رحمت پروردگار غرق شويم. … آفتاب محبت بر شرق و غرب بتابد و از نور محبت اللّه جميع قلوب روشن شود» (حضرت عبدالبهاء، خطابات حضرت عبدالبهاء، جلد1، صص 68-64)
حضرت عبدالبها در حالی که تمام عمر خود توسط روحانیون و مقامات مسلمان از جمله پادشاه ایران، مورد آزار و اذیت قرار گرفته بودند، به خوبی می‌دانستند در مورد چه چیزی صحبت می‌کنند. در سن هشت سالگی، وقتی مادرشان او را برای تهیه‌ی غذا برای خانواده به بیرون فرستاده بودند، ایشان توسط گروهی از کودکان مسلمان سنگسار شدند. در همان سالها، روحانیون مسلمان ایران، شاه را متقاعد ساختند تا خانواده‌ی او را به تبعید بفرستند. ایشان با پای پیاده، وسط زمستان از کوه های عراق گذشتند که آثار سرمازدگی در تمام عمر موجب رنجشان بود. اما او هرگز نفرت را با نفرت جواب نمی‌داد. برای حضرت عبدالبهاء، بخشش تنها به این معنی نیست که اگر کسی به گونه‌ی راست تو سیلی زد، گونه‌ی دیگر را نیز به سوی او برگردانی. بلکه از نظر ایشان، عفو و بخشش به معنای یک تحول درونی بوده و استفاده از قدرت ذهن برای خاموش کردن احساسات منفی قلب می‌باشد. به بیان دیگر، بخشش، تسلط آگاهانه بر حس نفرت است.

حضرت عبدالبهاء به پاریس آمدند تا راهی را برای رسیدن به صلح ارائه کنند و قلب همه‌ی کسانی که در آپارتمان خیابان دکمواس، با غم و ناامیدی، گرد یکدیگر جمع شده بودند را با نور کلماتی که تایید کننده‌ی وحدت همه‌ی ادیان و جوامع مختلف در طول تاریخ بود، روشن ساختند. همان طور که حضرت عبدالبهاء در بسیاری از سخنرانی های خود در پاریس، روشن ساختند، از جمله روحانیون اسلام آن زمان هزاران بهایی را به دلیل این که اعتقاد داشتند خداوند معلمان الهی را حتی بعد از حضرت محمد، برای تربیت بشر می‌فرستد، اعدام کردند.

در این روزهای تاریک که از شرایط این سیاره و مردم آن عزادار و سردرگم هستیم، وهرگاه از آنچه که به نام نفرت در این دنیا انجام می‌شود احساس نا امیدی به من دست دهد، به سرعت این کلمات حضرت عبدالبهاء را در ذهن مرور می‌کنم .

بعد از این که در سال گذشته شاهد این اعمال باطل قتل و ترور بوده‌ایم، حال نگذارید تسلیم ترس و نفرت شویم. از آن اعمال متنفر هستیم، اما باید به این میل که میخواهیم به افرادی که قلبشان را نفرت پر کرده‌است، با نفرت پاسخ دهیم، غلبه کنیم.

در این ایام تاریک، کلمات حضرت عبدالبهاء در آپارتمانشان در پاریس، که کمی بیشتر از صد سال پیش گفته شده بود، همان کلماتی که در زمان دوران تاریک دیگری نیز نور امید آورده بود، حال به ما نیز نه تنها راهی برای کنترل نفرت ارائه داده است بلکه مسیری را نیز جهت رسیدن به صلح قوی و پایدار پیش روی ما می‌گذارد. صلحی که به آگاهی از این حقیقت وابسته است که : ما همه یکی هستیم و همه از نژاد بشریم.

نظرها و دیدگاه های ارائه شده در این مقاله، مربوط به نویسنده است و لزوما منعکس کننده دیدگاه سایت BahaiTeachings.org یا هر موسسه بهائی دیگری نیست.

Post has attachment
آموزه‌های بهایی می‌گویند ما بیرون از خود دنیای مادّی بسیار پیشرفته‌ای داریم – و از ما می‌خواهند انرژی و توجّه بیشتری را به دنیای روحانی درون خود معطوف کنیم.

آموزه‌های بهایی به ما هشدار می‌دهند:

«مادّيّت خشک و خشنی که در حال حاضر سرتاسر ملّت را فراگرفته، تعلّق به اشياء دنيوی که نفوس بشری را احاطه نموده، ترس و اضطرابی که افکار را پريشان کرده، لذّات و تفريحاتی که اوقات را معطوف به خود ساخته، تعصّبات و خصوماتی که آفاق را تيره و تار کرده، لا‌قيدی و رخوتی که مشاعر روحانی را فلج ساخته- اين‌ها از جمله موانع عظيمه‌ای هستند که هر طالب مجاهدی که قصد خدمت در سبيل امر حضرت بهآءالله را دارد با آن مواجه می‌گردد و برای تجديد حيات و رستاخيز هموطنانش بايد با آن به مبارزه بر‌خاسته، بر آن غلبه نمايد» (حضرت شوقی ربانی، حصن حصین شریعت الله، ص 195)

«موازی با اين انحطاط اخلاقی مسئله ديگری که علّت اين بحران است تمسّک نفوس به فلسفه مادّی صرفه است که در جميع شئون زندگانی حکم فرما بوده و برای رفاه و آسايش ظاهری ‌اهمّيّت فوق العاده و دائم التزايد قائل و از حقائق روحانيّه که يگانه اساس ثابت و رزين جامعه بشری است عاری و مهجور است» (همان، ص 163)
وقتی شما آثار بهایی را می‌خوانید، می‌بینید که آنها مادّی‌گرایی را فراگیر، سرطانی، و آتش شدید توصیف می‌کنند. از آنجایی‌که مادّی‌گرایی تمرکز بیش از حد انرژی بر جنبه‌های مادّی وجود ما است، می‌توانیم انتظار داشته باشیم که به تحریک بیش از حدّ حواس ما منجر شود – احساسات پنج‌گانه که قابلیّت‌های مرتبط به دنیای مادّی بیرونی هستند، و بین ما و حیوانات مشترکند.

در حقیقت این درست است. افراد بسیاری، به خصوص کودکان و مبتلایان به اوتیسم، از اختلالات پردازش حسّی رنج می‌برند. این ویدئو شامل نمایش هنرمندانۀ شخصی است که از کارکرد بیش از حدّ حواس رنج می‌برد. بعضی از مردان جوان که سندروم آسپرگر (Asperger’s syndrome) را با موفقیّت تضعیف کرده‌اند، دربارۀ نیاز به پرداختن به مسائل حسی اشخاص قبل از پیشرفت عملکرد اجرایی (برنامه‌ریزی، استدلال، و تقویت مهارت‌ها) صحبت کرده‌اند و در این راه از این استعاره استفاده کردند که قبل از این که به یک سرباز بافتن یاد بدهند باید اول او را از منطقۀ جنگی بیرون ببرند. حال این سؤال ایجاد می‌شود: چگونه تجربۀ درونی بعضی افراد در شبکۀ به هم متّصل انسانیّت انقدر بد شده که آنها حیات یومیّۀ تلخ و ناخوشایندی را تجربه می‌کنند؟

شاید افزایش اوتیسم در سطح فردی، بازتاب تأکید بیش از حدّ ما بر زندگی مادّی بیرونی و حواس جسمی است. الگوی جنسیّتی این مشکل می‌تواند در این حقیقت دیده شود که مردان، که بیولوژی آنها توجّهشان را به مسائل بیرونی جلب می‌کند و اغلب مسئولیّت تأمین رفاه مادّی بیرونی را به عهده دارند، چهار برابر زنان به اوتیسم دچار می‌شوند. علاوه براین، نژاد، طبقۀ اجتماعی، و تعصّبات جنسیّتی همه از تأکید بر خصوصیّات بیرونی نوع انسان ناشی می‌شوند. وقتی ما با مشکلات ناشی از دلبستگی به مادیات و احساسات مادّی روبرو می‌شویم، رنج ما نیازهای زمان را به ما نشان می‌دهد.

توانایی سازمان دادن و در عین حال همدردی کردن دلالت بر تعادل در جریان انرژی و همچنین تعادل جنسیّتی دارد، وقتی که جنسیّت، تفاوت در جهت جریان انرژی تعریف شود. البتّه جنسیّت با مذکر و یا مونث بودن متفاوت است، از آنجایی‌که مردان و زنان می‌توانند ویژگی‌های مردانه یا زنانه داشته باشند. بعضی تحقیقات روانشناسی خاطرنشان می‌سازند که هر چه خلاقیّت فرد بیشتر باشد، تعادل بین عناصر مردانه و زنانه درون آن فرد بیشتر است. دکتر میهالی سیگزنتمیهالی (Mihaly Csikszentmihalyi) که روی جنسیّت مغز تحقیق می‌کند، جنبه‌ای شگفت‌انگیز و نادیده شده از طرز فکر خلّاقانه، یعنی تمایل به دوجنسیّتی روانی، را کشف کرده است. شاید این پیامد تساوی زن و مرد باشد که در تعادل و سلامت درون فرد منعکس شده‌است.

علم روانشناسی الگوهایی را بین جریان انرژی و سلامت روان، جنسیّت، و فرهنگ آشکار می‌کند؛ و بیشتر ادبیات مدرن به این مضوعات می‌پردازد. در کتاب معروف « ذِن و هنر نگهداری از موتورسیکلت» (Zen and the Art of Motorcycle Maintenance)، رابرت پیرسیگ (Robert Pirsig) دیدگاه‌هایی را که برخاسته از تجربۀ او با اختلال دوقطبی بود با ما در میان می‌گذارد. او دو دیدگاه متضاد را دربارۀ واقعیّت توضیح می‌دهد: یکی از این واقعیّت‌ها را کلاسیک و دیگری را رمانتیک می‌نامد:

حالت رمانتیک در درجۀ اوّل الهام‌بخش، تخیّلی، خلّاقانه، و حسّی است. احساسات، معمولاً همراه با زنانگی، بیش از واقعیّت‌ها نفوذ دارند. در مقابل، حالت کلاسیک توسّط منطق و قانون پیش می‌رود. این در درجۀ اوّل حالتی مردانه است…
پیرسیگ در همه جای کتاب تضاد بین خود و مردم دیگر را که ناشی از عدم توانایی در تطبیق خود با این دو بینش متضاد – یکی مرتبط با ساختار و سلسله مراتب و دیگری مرتبط با شهود و احساسات- است، توضیح می‌دهد. حالت کلاسیک تجزیه و تحلیل علمی و عینی را ممکن می‌سازد؛ حالت رمانتیک تجربۀ زیبایی شناسی ذهن را ممکن می‌سازد. او در ادامه استدلال می‌کند که حالت کلاسیک بر فرهنگ ما حاکم است و سیستم‌ها و فناوری‌هایی را تولید می‌کند که ساختگی، دارای سبک کلیشه‌ای، و خالی از معنا هستند:

آنچه فوراً لازم است نوعی نگاه به جهان است که به هیچ‌یک از این دو نوع درک خشونت نورزد و آنها را به صورت یک حالت واحد درآورد…
به نظر می‌رسد دیدگاه‌های متضاد راجع به واقعیّت که زنان و مردان به نمایش گذاشته‌اند، خود را در تضاد بین زن و مرد و همچنین مشکلات سلامت روان مانند اوتیسم، افسردگی، و اختلال دوقطبی نمایان ساخته‌اند. به طور حتم، پیدا کردن دیدگاهی که این دو را متّحد کند یکی از نیازهای مبرم عصر ما است، همان‌طور که هم در علوم و هم در هنرها نشان داده شده است. به نظر می‌رسد این دیدگاه بین مردانگی و زنانگی، صحبت کردن و گوش دادن، دانش عینی و شهودی مطابق با نیازهای زمان تعادل برقرار می‌کند، به جای این که از تعصّب در این که یکی بهتر از دیگری است تأثیر بگیرد.

نظرها و دیدگاه های ارائه شده در این مقاله، مربوط به نویسنده است و لزوما منعکس کننده دیدگاه سایت BahaiTeachings.org یا هر موسسه بهائی دیگری نیست.

Post has attachment
Published on May 3, 2013
Zach Sobiech is a 17 year old diagnosed with osteosarcoma, a rare form of bone cancer. With only months to live, Zach turned to music to say goodbye.

Zach's song, 'Clouds' is available on iTunes and other online music stores and that proceeds benefit the Zach Sobiech Research Fund of Children's Cancer Research Fund http://www.childrenscancer.org/zach

Zach Sobiech passed away May 20, 2013. Our hearts and prayers are with his family and friends. We are forever touched by his story. Thank you for sharing your life and music with us, Zach. You are dearly missed and loved.


Post has attachment
Does Facebook trigger social envy? Do you benchmark your happiness in life based on your social media friends? Does social media make you feel lonely and depressed, like everyone else might have a better life than you do? Attorney and entertainment journalist Raha Lewis explains how she stopped focusing on social media and built a true and loving network of real friends by putting this Baha'i teaching into practice: “Love manifests its reality in deeds, not only in words…”

Post has attachment
BahaiTeachings.org Presents — Actor and philanthropist Travis Van Winkle—riddled with self-doubt, feelings of worthlessness and low self-esteem—finally decides to investigate various modes of spirituality. On a quest to get to know himself for the first time, spiritually thirsty and looking for knowledge and love, Travis encounters the Baha'i Faith and finds that service to others—to those who have to bear a heavier load than he does—give him the meaning and life purpose he sought.
Wait while more posts are being loaded