Profile cover photo
Profile photo
fantasy skupina Nem-ai-n
12 followers -
Mostecko-mníškovská skupina fanoušků roleplayingu a LARP.
Mostecko-mníškovská skupina fanoušků roleplayingu a LARP.

12 followers
About
Posts

Post has attachment
Další rok za námi. Úsvět a Světlomrak byl spuštěn před 6 lety.
Photo
Add a comment...

Post has attachment
Freehosting stránek http://nem-ai-n.ic.cz v únoru skončí. Vzhledem k tomu, že je tam pouze rozcestník a historické stránky, asi to není potřeba nijak řešit, nebo ano? Úsvět a Světlomrak samozřejmě zůstává v provozu a je možné sem cokoli umístit.
Add a comment...

Áááá je to tady. První pětiletka Úsvětu a Světlomraku je za námi!

ÚaS má v tuto chvíli nějakých 160 obsahových stránek. Nejvíce upravované z nich jsou Časová přímka, Dlouhověcí, Skřeti a BALU. Průměrný počet editací na stránku je 3,15 a na jednu editaci připadá 45,86 čtení.

Co si budeme povídat, mohlo by to být lepší! ;-) Jak se ukázalo, jediným opravdu účinným způsobem, jak přibývání nových faktů podpořit, je scházet se a hrát – což vysvětluje, proč nám to moc nejde. Přesto chci být optimistou a doufám, že za dalších pět let bude ÚaS alespoň dvojnásobný.

Při této příležitosti se nabízí zeptat se vás, potenciálních čtenářů a přispěvatelů, co se vám na ÚaS opravdu líbí a také co vás opravdu štve – třeba až tak, že by vás odstranění této překážky podnítilo být aktivnější ;-) Veškeré připomínky vítány! Váš oblíbený fantasy svět vám přeje pěkný den.
Add a comment...

Post has attachment
Napsal jsem na ÚaS krátký článek o bohu Čabasovi a při té příležitosti vytvořil i šablonu pro zachycení aspektů božstev podle pravidel DrD+.
Add a comment...

Ochranou typu reCaptcha (opisování čísel z obrázku) při zakládání nových uživatelů na ÚaS začali proklouzávat spamboti. Byla aktualizována a nahrazena Asirrou, kde se vybírají obrázky s kočičkami – uvidíme, jestli to pomůže.
Add a comment...

Přesunul jsem pravidlovou wiki z domény nem-ai-n na svetlomrak, kde je funkční hosting. Ze staré adresy samozřejmě funguje přesměrování.

Také bych se chtěl pochlubit systémem pro tisk alchymistických přísad (http://svetlomrak.cz/pravidla/alch). Ten obsahuje známé přísady, ze kterých se dají naklikat požadované počty a systém vygeneruje PDF pro tisk. Pak už je stačí jen oboustranně vytisknout, rozstříhat a poskládat.

-- Křeček
Add a comment...

Post has attachment
Vážení a milí příznivci Nem-ai-n a Našeho světa,

dnes slavíme čtvrté narozeniny on-line encyklopedie Úsvět a Světlomrak. Za čtyři roky toho jistě nepřibylo zdaleka tolik, v kolik jsme při jejím zakládání doufali; na druhou stranu nás její prázdnost stále pudí k jejímu plnění (alespoň doufám ;-)).

Po celou tu dobu stránky hostovala společnost Internet Centrum – to je to ic, které má stránka v adrese. Dost možná jste si ale všimli, že minimálně v druhé polovině se stránky často potýkaly s problémy technického rázu, případně byly rovnou nedostupné. Jako správce mě tyto problémy samozřejmě trápily, ale s většinou z nich se nedalo mnoho dělat. V poslední době pak tyto problémy vrcholily způsobem, který téměř znemožňoval práci se stránkami.

Děkuji Vám, že jste tyto problémy trpělivě snášeli; dneškem jim snad učinéme přítrž. Stránky Úsvět a Světlomrak se přesouvají na nový hosting, což s sebou nutně nese i změnu internetové adresy. Abych Vám tuto nepříjemnost ulehčil, novou adresou je vlastní doména, svetlomrak.cz, která už by se v budoucnu měnit neměla ;-) Kromě toho bude samozřejmě fungovat i přesměrování ze staré adresy. Nový hosting by měl vykazovat výrazně méně problémů, stejně jako lepší dostupnost.

Přejme naší internetové encyklopedii do pátého roku života vše nejlepší!
Add a comment...

Post has attachment
MapKa byla obohacena o novou funkci – rozpoznání typu terénu. V současnosti rozpoznává jen stavy země/voda, ale systém je snadno rozšiřitelný na libovolný počet typů terénu. Typ terénu pod ukazatelem je graficky znázorněn pod souřadnicemi.

Inspirací pro tuto funkci bylo, aby portály implementované minule nevyhazovaly nad vodou, což se podařilo zařídit. Také bylo napraveno zamrznutí v případě, že parametry skoku neumožňují výstup jinde než nad vodou. Když je totiž výsledné místo nad vodou, mapKa zkusí skočit znovu. Nyní to po 1000. pokusu vzdá a nad vodou vás vysadí.
Add a comment...

Post has attachment
Inspirace ze Silvestru stráveného v Našem světě nese plody a mapKa má další nástroj do sbírky. Jde o kalkulátor místa výstupu z portálu.

Najdete jej jako novou ikonku žlutého kruhu po vybrání polohy či ukazatele. Po kliknutí se tento stane vstupním bodem portálu a následuje výběr zamýšleného bodu výstupního. Pokud se netrefíte přesně, oba body lze přetažením upravit. Po kliknutí na Skok budete tázáni na úspěšnost skoku v procentech, a následně se vám na mapě zobrazí, kde jste se ocitli.
Add a comment...

Post has attachment
A kolik je to ještě kilometrů?
Interaktivní mapKa Našeho světa nyní podporuje měření vzdáleností! Pravým tlačítkem myši umístěte počáteční bod a v levém menu klikněte na ikonku pravítka. Nyní můžete pravým tlačítkem naklikat trasu, jejíž délka vás zajímá, a ta se bude zobrazovat a průběžně počítat.
Kromě toho byly doplněny některé dosud chybějící popisky, takže je už lze interaktivně vyhledat všechny.
Add a comment...
Wait while more posts are being loaded